Nowość dla motocyklistów – Garmin Zumo 390LM

Nowość dla motocyklistów   Garmin Zumo 390LM

Nawigacja motocyklowa Zumo 390LM to nie lada gratka dla każdego wielbiciela dwóch kółek. W użytkowaniu i funkcjach bardzo przypomina model Zumo 350LM, została jednak udoskonalona o kilka istotnych dodatków, które uprzyjemniają drogę.

Od pasjonatów dla pasjonatów

Zumo 390LM to 4,3 calowy ekran dotykowy przystosowany do obsługi w rękawicach, nawet w pełnym słońcu. Dzięki inteligentnej, dużej klawiaturze wybieranie adresów nie jest żadnym problemem. Urządzenie jest odporne na działanie wody (zanurzenie na 30 minut na głębokości do 1 metra), paliwa oraz promieni UV, co pozwala na korzystanie w niemal każdych warunkach bez obaw o uszkodzenie. Garmin, jak zwykle, stawia na bezpieczeństwo, proponuje więc nabycie osobno technologii Bluetooth, dzięki której możliwe jest odbieranie i wykonywanie połączeń w trakcie jazdy. System ten jest dwukanałowy – nawigację można łączyć ze słuchawką w kasku i telefonem. Urządzenie dzięki baterii litowo-jonowej może działać do 7. godzin bez przerwy.

Nazwa modelu jest nieprzypadkowa. Skrót LM oznacza, że nawigacja posiada dożywotnią, bezpłatną aktualizację mapy Europy (45 państw) – Life Time Map.

Dzięki funkcji asystenta pasa ruchu widzimy skrzyżowania i rozjazdy wzdłuż trasy. Funkcji TrackBack zapewnia jazdę w każde, dowolnie wybrane miejsce, by potem nawigować tą samą trasą do miejsca startu. Bez problemu możemy również ustawić funkcje zjazdów lub pomijania, dzięki czemu mijane kilometry będą jeszcze przyjemniejsze.

Życie w drodze

Nawigacja Garmin – Zumo 390LM została stworzona przez motocyklistów z myślą o innych motocyklistach. Od poprzednich modeli wyróżnia ją szereg dodatków. Urządzenie posiada wbudowany komputer podróży z wyświetlaczem kompasu. Przydatne wskaźniki informują, kiedy należy zwolnić oraz ile kilometrów możemy przejechać na pozostałym paliwie. Nabywając dodatkowy czujnik TPMS mamy możliwość monitorowania ciśnienia w oponach. Tak wyposażeni zaliczymy każdy zlot – bez zbędnych przerw na nieprzewidziane usterki. Dzięki aplikacji BaseCamp Zumo 390LM wyznaczy trasę, obejmującą nawet najbardziej kręte drogi. Z kolei dziennik historii usług nie pozwoli nam zapomnieć o informacjach odnośnie wymiany opon, czyszczeniu łańcucha, nowych świecach i wielu innych.

Zumo 390LM posiada także uchwyt i ładowarkę do auta, gdybyśmy chcieli zamienić ją na nawigację samochodową.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)