Test GoPro Hero 4

Test GoPro Hero 4
Od kilku dni możemy się cieszyć nową kolekcją aż 3 nowych kamer spod znaku GoPro Hero: dwa modele z najwyższej półki – Black i Silver, i jeden w niższej cenie.

Co w nich wyjątkowego?

GoPro Hero 4 BLACK może – tak jak poprzedni model – nagrywać filmy 4K, ale już ze „zwykłą” prędkością 30 klatek na sekundę (wcześniej było to 15 fps). W trybie FullHD 1080p oferuje wysokie klatkowanie 120 fps’ów, pozwalający na czterokrotny slow motion z pełną płynnością obrazu i bez utraty jego jakości.

GoPro Hero 4 SILVER ma w stosunku do poprzednika, Hero 3 Plus BLACK, lepszą jakość obrazu, jednak tryb 4K pozostaje z niskim klatkowaniem 15 FPS. Dodatkowo posiada wbudowany, dotykowy wyświetlacz.

Inne nowości zastosowane w tych modelach to chip SoC Ambarella A9 czyli procesor ARM A9 Dual CortexTM – A9 1GHz z akceleratorem FPU, co daje dwukrotnie większą wydajność, oraz doskonalszy fotosensor, 12-Mega pikselowy układ z funkcjami: multi-ekspozycji, mapowaniem HDR, WDR i elektroniczną stabilizacją obrazu. Oba modele mają w zestawie wodoszczelną obudowę atestowaną do 40m z płaską soczewką, która pod wodą nie zniekształca obrazu, jak większość kamer konkurencji.
Test GoPro Hero 4

Ostatni model wypuszczony przez Go Pro, oznaczony po prostu jako GoPro HERO, to niskobudżetowa propozycja dla amatorów: nie wyciągana z obudowy wodoszczelnej, wyposażona tylko w podstawowe tryby wideo, ma jednak – co wypróbowaliśmy osobiście i możemy potwierdzić, zaskakująco dobrą w stosunku do ceny jakość obrazu, dystansującą inne kamery z tej półki cenowej, i niewątpliwie będzie na tym rynku absolutnym hitem.

Akcesoria

Wraz z nowymi aparatami można będzie kupić nowe akcesoria, między innymi uchwyt na strzelbę, łuk czy kuszę oraz uchwyt na zwierzęta domowe, jednak akcesoria do starszych modeli będą w większosci pasowały do „czwórek”. Pojawi się też nowa technologia łączności z wodoodpornym i w naszym przekonaniu bardzo intuicyjnym pilotem. Oprócz Wi-Fi kamery zostaną wyposażone także w Bluetooh.
Test GoPro Hero 4

Dostępność

Warto dodać że nowe modele Go Pro Hero 4 nie wyprą wcześniejszych GoPro Hero3+ Plus, a stanowić będą uzupełnienie dotychczasowej oferty, pozwalające na wybranie kamery Go Pro w każdym właściwie przedziale cenowym.

Nasze wrażenia

Niewątpliwie nowy Go Pro 4 w stosunku do poprzedniego modelu lepiej sobie radzi ze słabiej oświetlonymi detalami. Obraz, szczególnie w wyższych modelach, jest doskonały, znacznie ostrzejszy. Jego jakość jest lepsza w porównaniu z Go Pro 3, widać więc, że producent słusznie się chwali nowatorskimi rozwiązaniami.

Wszystkie trzy modele lepiej wychwytują również dźwięk audio. Producent chwali się 2-krotnie większym zakresem przechwytywania sygnału. Nie mierzyliśmy, ale różnica jest słyszalna.

Pewną niedogodnością jest konieczność wyboru, na czym nam bardziej zależy – na nagrywaniu filmów 4K z prędkością 30 klatek na sekundę (model BLACK), na ekranie dotykowym (SILVER) czy na cenie (model GoPro HERO). Osobiście polecamy model czarny, w którym obraz zdecydowanie się wyróżnia, chyba że przyszły właściciel lubi robić zdjęcia. Wyświetlacz dotykowy w modelu Silver daje doskonałe możliwości kadrowania, a parametry pozwalają na robienie 30 zdjęć na sekundę w pełnej rozdzielczości 12 megapikseli.

Pozostałe funkcje modelu Silver, takie jak Wi-Fi, Bluetooth, HiLight Tag, QuikCapture, wodoodporność są prawie identyczne jak w modelu GoPro Hero 4 Black.

Podsumowując: wprawdzie jesteśmy trochę zawiedzeni brakiem jednego modelu, który łączyłby w sobie dotykowy ekran i nagrywanie filmów 4K z prędkością 30 klatek na sekundę, ale kamery są wyjątkowo udane i w naszym przekonaniu przyczynią się do utrzymania przez firmę pozycji lidera na rynku.

A oto film nakręcony GoPro Hero 4 Black:

Dokładne specyfikacje wszystkich trzech modeli

GoPro hero Black w wersji:

GoPro Hero 4 Silver
GoPro hero

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Test GoPro Hero 4 , 5.0 out of 5 based on 1 rating