Nowa seria do treningu psów – Garmin Delta i Garmin Barklimiter

Nowa seria do treningu psów   Garmin Delta i Garmin Barklimiter

Dobry właściciel, to troskliwy właściciel. Nawet w czasach, kiedy liczy się wyścig po wszystko, przede wszystkim należy pamiętać o naszych czworonogach. Jakiego typu urządzenia tym razem przekazuje w nasze ręce Garmin? Są to obroże antyszczekowe oraz mechanizmy zapewniające proste i skuteczne szkolenie psa. Po zakupie można zadać sobie tylko jedno pytanie: jak wcześniej sobie bez nich radziliśmy?

Właściciel z głową

Bardzo często nie decydujemy się na psiaka z obawy przed ujadaniem, które nie tyle będzie przeszkadzać domownikom, co sąsiadom. Może być to uciążliwe zwłaszcza w blokach, gdzie grubość ścian pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego rezygnować z przygarnięcia czworonoga, skoro w sklepach można zakupić już obrożę BarkLimiter lub BarkLimiter Deluxe i mieć kontrolę nad poziomem szczekania? To pierwsze na świecie urządzenia, zaprojektowane przez markę Garmin, umożliwiające kontrolę szczekania, w których wykorzystano technologię Tri-Tronics. Produkty są gotowe do użycia zaraz po wyciągnięciu z pudełka.  Przeznaczeniem urządzeń Delta i Delta Sport jest zdalny trening psa również przy użyciu technologii Tri-Tronics.

Nie takie szczekanie straszne, ale…

Obroże antyszczekowe BarkLimiter i BarkLimiter Deluxe rozpoznają dźwięk szczekania na podstawie wibracji wydobywających się z gardła psiaka. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie świetnie wyłapuje szczekanie nie myląc go  z innymi dźwiękami – również szczekaniem innych psów. Zadaniem obroży jest eliminacja dokuczliwego szczekania za pomocą wibracji lub stymulacji – decyzja leży w naszych rękach, opiekunów. Pies może więc zakomunikować istotne rzeczy np. zranienie, a urządzenie nie włączy się. Nie chodzi o wyeliminowanie szczekania w ogóle, lecz o wyciszenie tego niepożądanego, np. wywołanego agresją. Dzięki licznikowi Bark Odometer po powrocie z pracy możemy poznać liczbę negatywnych szczeknięć pod naszą nieobecność. Niezależnie od tego czy domownikiem jest haski, buldog amerykański, amstaff, czy zwykły kundel, obrożę można przystosować do psów różnej rasy i długości sierści.  BarkLimiter i BarkLimiter Deluxe mają ułatwić życie właściciela, nie przeszkadzając przy tym psu w jego normalnym funkcjonowaniu. Praca baterii wymiennej CR2, której pojemnik jest łatwo dostępny na obudowie, może sięgnąć nawet 10 miesięcy. Wersja Deluxe różni się typem baterii, w tym urządzeniu jest to niewielki akumulator litiowo-jonowy, który może pracować bez ładowania nawet 3 miesiące.


Nowa seria do treningu psów   Garmin Delta i Garmin Barklimiter

Waruj, łapa, zdechł pies…?

Wyszkolenie psa to marzenie niejednego z nas. Wielkie, smutne oczy, które patrzą na nas, kiedy grozimy palcem pokazując kolejny zjedzony kapeć, nie pomagają. Właśnie w tym momencie warto sięgnąć po urządzenie Delta lub Delta Sport, które maja pomóc w treningu psa. Ich obsługa odbywa się przy pomocy trzech przycisków na osobnym panelu. Warto wspomnieć, że trenować możemy aż 3 psy. Pracownicy Garmin pomyśleli o wszystkim, urządzenia są bardzo inteligentne: potrafią zapamiętać indywidualne ustawienia tresury psa oraz zoptymalizować pracę na psie dowolnej rasy i o dowolnej długości sierści.  Tresura nie jest dla psa męczarnią ani karą. Urządzeń Delta można używać na różne sposoby: przez ciągłą i chwilową stymulację, wibrację oraz dźwięk. Możliwe jest również użycie wszystkich form. Nawet kiedy zwierzę odbiegnie, to zasięg, jakim dysponujemy, wynosi 800 metrów. Garmin dbając o komfort swych klientów nie odchodzi od standardów: urządzenia są efektywne, wodoszczelne i mają wytrzymałą konstrukcję. Akumulator litowo-jonowy zapewnia długi czas pracy. Co jest dodatkowym atutem modelu Delta Sport? To pierwsze, elektroniczne urządzenie do tresury psów z wbudowanym ogranicznikiem szczekania – Garmin BarkLimiter. Można go używać na terenie zamkniętym oraz otwartym.

Nowa seria do treningu psów   Garmin Delta i Garmin Barklimiter Nowa seria do treningu psów   Garmin Delta i Garmin BarklimiterWięcej informacji dostępnych jest na: BarkLimiter Deluxe, BarkLimiter, Delta Sport i Delta  

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)