TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Nowe urządzenie zyskującego popularność już nie tylko wśród użytkowników nawigacji samochodowej, w odróżnieniu od poprzednich modeli z serii, posiada nową funkcję szlaki. Opcja ta pojawiła się dzięki propozycjom społeczności skupionej wokół wcześniejszych wersji Sparka i Runnera.

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Źródło: TomTom

 

Testowany przez nas Spark 3 Music + Cardio, którego nasz sklep internetowy abcGPS.pl otrzymał od firmy TomTom, w zestawie, poza zegarkiem ze zmiennym paskiem, zawierał kabel USB, dokumentację i instrukcję obsługi. Niestety nie dostaliśmy, ani nie posiadaliśmy kompatybilnych słuchawek Bluetooth, co zmusiło nas do pominięcia testów związanych z muzycznymi walorami urządzenia. Warto zwrócić uwagę na podobieństwo Sparka 3 do Runnera 3 i pochodnych wersji – nowe modele TomToma nie różnią się od siebie niczym poza nazwą i kanałem sprzedaży. Spark sprzedawany jest w sklepach z elektroniką użytkową, a Runner w sklepach sportowych.

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Znajdujący się w gumowym pasku, wyjmowany wyświetlacz zegarka o przekątnej 1,3 cala (22x25mm) zawiera podświetlenie ekranu, które przydawało się wieczorem i w ciemnych pomieszczeniach. Ponadto w ciągu dnia był dobrze widoczny, nie tylko przy zachmurzonym niebie, które towarzyszyło nam podczas testowych treningów, ale także w słońcu. Ekranik nie jest dotykowy. Za nawigowanie po menu w Sparku 3 Cardio + Music odpowiada jeden przycisk, którego podobnie jak w wielu gamepadach, możemy wciskać z czterech stron. Rozwiązanie to sprawdza się znacznie lepiej niż dotyk. Testowany przez nas wcześniej inny model TomToma o wymownej nazwie Touch, brudził się od spoconych dłoni i utrudniał nawigację po dotykowym ekranie.

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Menu Sparka dostępne jest w języku polskim. Domyślnie na ekranie mamy udostępniony podgląd godziny i daty. Za pomocą przycisku u dołu możemy wybrać w menu dyscyplinę, którą chcemy monitorować, sprawdzić dzienne lub tygodniowe statystyki aktywności, uruchomić odtwarzacz muzyki oraz zmienić ustawienia profilu i odczytać informacje o urządzeniu.

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Tryb sportowy Sparka 3 Cardio + Music obejmuje bieganie, kolarstwo, pływanie, bieżnię, siłownię, rower stacjonarny oraz freestyle. Zegarek ma także w opcjach klasyczny stoper. Podczas testowego treningu biegowego mieliśmy wgląd do takich danych jak średnie tempo, czas aktywności, przebiegnięty dystans i spalone kalorie. Ponadto mogliśmy sprawdzić aktualną prędkość z jaką biegliśmy czy tętno. Do pomiaru pulsu wykorzystywany jest czujnik, który mierzy tętno na zewnętrznej stronie nadgarstka poprzez optyczny pomiar zmian przepływu krwi. Do prawidłowego zmierzenia tętna podczas aktywności, której tempo jest zmienne należy korzystać z dodatkowego trybu biegowego – interwały. Opcja ta rozróżnia rozgrzewkę, trening, odpoczynek czy etap rozluźnienia, wydając przy zmianach fazy sygnały dźwiękowe i powodując wibracje urządzenia.

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Podczas jazdy na rowerze mogliśmy obserwować na ekranie takie same parametry jak w przypadku biegania. Aby jak najlepiej sprawdzić nasze osiągnięcia przydatna okazała się opcja zatrzymywania pomiarów, np. podczas wymuszonego postoju na światłach sygnalizacji. Dodatkowo gdy zapominaliśmy o ponownym włączenia monitorowania statystyk po powrocie do jazdy, funkcja ta przypominała nam wibracjami zegarka o powrocie z odpoczynku.

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Główną różnicą Sparka 3 Cardio + Music od jego poprzedników jest zawarcie w nim funkcji szlaki. Opcja ta pozwala wrócić do miejsca, z którego startowaliśmy. Umożliwia nam to ukazująca się na ekranie krzywa po której biegliśmy. Dodatkowo możemy również wspomóc się kompasem, którego musimy wcześniej skalibrować wykonując instrukcje podane przez urządzenie. Choć Spark nie ma wgranych map, to czytelność linii generowanej na podstawie zmian naszego położenia, a także zaznaczenie punktu startowego jest wystarczającą wskazówką, aby odnaleźć drogę powrotną.

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Podłączanie zegarka do komputera z zainstalowaną aplikacją TomTom MySports przynajmniej raz na siedem dni gwarantowało szybkie odnajdywanie sygnału GPS dzięki usłudze QuickGPS, nawet przy słabym zasięgu w mieszkaniu. Choć zegarek pozwala na podgląd podstawowych statystyk z rejestrowanych wcześniej treningów, dopiero poprzez zainstalowaną aplikację możliwa była szczegółowa analiza naszej aktywności i dokładne prześledzenie na wykresach statystyk, takich jak zmieniająca się prędkość czy tętno. Dodatkowo na stronie wyświetlała nam się mapa z trasą jaką przemierzyliśmy podczas testowej jazdy rowerem.

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Spark 3 Cardio + Music jest zegarkiem GPS, z którego, według założeń producenta, możemy korzystać nie tylko podczas uprawiania sportów, ale także całodobowo. Zegarek sprawdza w określonych odstępach czasowych tętno, liczy ile kroków zrobiliśmy, jaki dystans pokonaliśmy w ciągu dnia, ile spaliśmy kalorii czy jak długo spaliśmy. Statystyki te urządzenie TomToma podaje w wymiarze dnia oraz tygodnia. Zegarek spalone przez nas kalorie określa na podstawie wskaźnika BMI oraz zmierzonej aktywności. Długość snu jest liczona na podstawie wskazań akcelerometru i żyroskopu. Niestety, Spark 3 Cardio + Music nie wykrywa kiedy jest założony, a kiedy zdjęty z ręki. Odłożony na półkę, często interpretuje ten stan jako sen naszego organizmu.

TomTom Spark 3 Music + Cardio – zegarek sportowy do noszenia na co dzień

Spark 3 Cardio + Music pracuje na baterii przez maksymalnie 21 dni jako monitor dziennych aktywności oraz przez 11 godzin z włączonym odbiornikiem GPS. Jego wodoszczelność chroni go przed 40 metrowym zanurzeniem. Spark 3 Cardio + Music, poza opisaną wcześniej funkcją szlaki, od swojego poprzednika różni się słuchawkami oraz paskiem, który można wybrać w wersji dużej (L) i małej (S) w kilku kolorach. Wcześniejszy model także oferował różne wersje kolorystyczne, ale w jednym rozmiarze. Zegarek może przypaść do gustu nie tylko entuzjastom sportów, dla których urządzenie jest dedykowane. Całodobowy monitor aktywności zachęca do zakupu Sparka 3 Cardio + Music także osoby, które chcą lepiej poznać organizm i zmotywować się do większego wysiłku fizycznego. Zegarek GPS został wyceniony przez producenta na 1099 złotych.

Incoming search terms:

 • zegarek na rower z gps
 • zegarki sportowe garmin
 • dzień dla tomtomspark
 • tomtom spark cardio sygnalizacja wibracje
 • zegarek garmin na rower
 • zegarek na rower i do biegania
 • zegarek sportowy damski plywanie rower
 • zegarki na rower

Test Garmin Fenix 3

Test Garmin Fenix 3

Rok 2014 był rokiem świetnych smartwatch-y i zegarków treningowych, ale szczerze mówiąc 2015 zapowiada się jeszcze lepiej! W wyścigu przodował oczywiście Gramin, który ma za sobą ponad 10 lat doświadczeń i wiele udanych modeli. Zapowiada się kolejny hit – Garmin Fenix 3. Przetestowaliśmy go dla Państwa.

Test Garmin Fenix 3

Co w Garmin fenix 3 nowego?

Poprzednik, Garmin fenix 2, to bardzo udany model, a trójka skupiła się głownie na poprawie jego możliwości. Mamy więc kolorowy wyświetlacz o przekątnej 3,1 cm, doskonale sobie radzący w pełnym świetle (fenix 2 był monochromatyczny), wbudowany doskonalszy GPS i GLONASS, bluetooth, trzyosiowy, samokalibrujący się kompas, barometr ostrzegający przed zmianą pogody, wysokościomierz, funkcje treningów fitness, takie jak pułap tlenowy, asystent odpoczynku oraz typowe funkcje nawigacyjne firmy Garmin (np. TracBack).

Fenix 3 to absolutna nowinka, jednak Garmin zapowiedział już do niej kilka bardzo przydatnych aplikacji jak kalendarz, pogodynka itd. Będą one dostępne na dniach.

Test Garmin Fenix 3

Nowością w stosunku do poprzedniego modelu są zaawanasowane inteligentne funkcje, takie jak powiadomienia z telefonu i pełna obsługa aplikacji Connect IQ. Zegarek daje możliwość integracji z mnóstwem sensorów, może też służyć jako wygodny pilot zdalnego sterowania z możliwością obsługi w rękawiczkach, który za pośrednictwem interfejsu ANT+ kontroluje kamery sportowe VIRB i VIRB Elite.

Niewątpliwie docenią go szczególnie sportowcy i osoby trenujące wiele dyscyplin jednocześnie. Przyda się podczas uprawiania sportów wyczynowych, takich jak biegi i biegi terenowe, kolarstwo, pływanie czy triathlon, jak również podczas aktywności rekreacyjnych, typu piesze wędrówki, wspinaczka czy narciarstwo. Urządzenie na bieżąco mierzy osiągane wyniki oraz monitoruje aktywności, umożliwiając ich udostępnianie oraz bezpieczny powrót w sytuacjach awaryjnych.

Test Garmin Fenix 3

Nasze wrażenia

Ujęła nas przede wszystkim nawigacja. Nie można sobie wyobrazić nic lepszego niż GPS + GLONASS, i faktycznie ten moduł działa niezawodnie. Doskonale spisuje się również barometr i kompas.

Kolorowy wyświetlacz podświetlany LED faktycznie doskonale się sprawdza w pełnym świetle, a dzięki dużej rozdzielczości jest bardzo czytelny.

Sprawdziliśmy możliwości integracji z innymi urządzeniami i tu również musimy przyznać Fenix 3 dużego plusa. Wygodny interfejs pozwala zarządzać kamerą Virb. Połączony z czujnikiem tętna zegarek podaje dokładne analizy prędkości biegania, ilości uderzeń serca na minutę i zmienności tętna, na podstawie których oblicza maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty. W wodzie po wprowadzeniu długości basenu (co jest bardzo proste) monitoruje dystans, tempo, liczbę ruchów i wiele innych parametrów.

Bateria trzyma nawet dwie doby, a tryb UltraTrack pozwala wydłużyć czas działania modułu GPS do 50 godzin, jednak uczestnicy ultramaratonów terenowych docenią zapewne możliwość podłączenia do zegarka fenix 3 zewnętrznego źródła zasilania.

Test Garmin Fenix 3

Pod względem wizualnym zegarek jest elegancki i dyskretny. Dostępny jest w 3 wersjach: szary z bardzo wytrzymałym i odpornym na zarysowania szkiełkiem i czarnym paskiem, srebrny z czerwonym paskiem oraz szafirowy z paskiem z nierdzewnej stali i szafirowym szkiełkiem. Nam najbardziej podoba się wersja Fenix 3 Sapphire, która jest zwyczajnie najelegantsza, jednak każdy Fenix 3 robi wrażenie i od razu widać jego klasę.

Garmin fenix 3 i akcesoria na AbcGPS

 

Incoming search terms:

 • garmin fenix 3 test
 • garmin fenix 3 opinie

Jego lista życzeń

Dość już nudnych krawatów, koszul czy portfeli! Święta to czas wyjątkowy i to, co mężczyzna znajdzie pod choinką, powinno sprawić, że jego serce zabije szybciej, a uśmiech błyśnie od ucha do ucha!

Oto nasza – bardzo subiektywna, ale poparta kilkudziesięcioma latami bycia mężczyznami, a także danymi odnośnie tego, co najchętniej kupują panowie w tym okresie – lista życzeń prawdziwego mężczyzny:

Garmin Vivosmart

Są opaski treningowe i są smartwatche, ale istnieje tylko jedno urządzenie, które łączy w sobie zalety obu! Vivosmart to najnowszej generacji monitor aktywności z funkcją powiadomień z telefonu, zegarek, trener, motywujący do odchudzania i zdrowego trybu życia coach, analizator snu… Wygląda dyskretnie i elegancko, jak zwykła bransoletka, jednak wystarczy sms, by rozświetlił się ciągnący się przez całą długość opaski wyświetlacz OLED.
Jego lista życzeń

Oprócz alertów wizualnych i wibracyjnych Vivosmart wyświetla kroki, kalorie, dystans i godzinę, przypomina, ze czas się poruszać, automatycznie ustala dzienne cele i pokazuje godzinę. Jest wodoszczelny do 5 atmosfer, a bateria wytrzymuje cały tydzień!

Cena w AbcGS: 737 zł, wysyłka gratis

Jabra Stealth

Jabra jest znana ze swoich słuchawek i ich legendarnej wręcz jakości dźwięku. Oto jej najnowsze „dziecko”: nowej generacji zestaw słuchawkowy z funkcją Bluetooth®, mniejszy, lżejszy i dyskretniejszy niż większość tego typu urządzeń na rynku.
Jego lista życzeń
Co go wyróżnia? Po pierwsze rewolucyjna technologia zasilania microPOWER, która pozwala na zmniejszenie wielkości urządzenia, gwarantuje dłuższy czas rozmów i zapewnia lepszy komfort użytkowania. Po drugie zastosowanie Noise Blackout™,  zmniejszającego natężenie szumów tła podczas rozmów i wraz z dźwiękiem HD zapewniającego krystalicznie czysty dźwięk u obu rozmówców. Po trzecie wreszcie – integracja z Siri i Google Now, którymi można kierowac bez wyciągania smartfonu, z poziomu słuchawki.
Jego lista życzeń

Cena w AbcGPS: 278,80 zł, wysyłka gratis!

Wideorejestrator SmartGPS DVR-600

Wideorejestrator DVR-600 to zaawansowana, elegancka kamera samochodowa umożliwiająca automatyczne nagrywanie sytuacji drogowej w jakości FULL HD. Kamera posiada funkcję automatycznego startu nagrywania filmów wraz z uruchomieniem silnika, detektor ruchu, czujnik uderzenia, tryb foto, jasny, bardzo duży panoramiczny wyświetlacz LCD i wiele innych. To prawdziwy Rolls-Royce w śród kamer samochodowych z tej półki cenowej.
Jego lista życzeń

Cena w AbcGS: 299 zł, wysyłka gratis!

Navroad myCAM HD

Coś dla krążowników szos! Navroad myCAM HD posiada szerokokątny obiektyw wysokiej rozdzielczości, z podświetleniem w postaci czterech diod LED pracujących w paśmie podczerwieni, dający możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1920×1080). Dzięki specjalnej technologii zapisu pozwala tworzyć nagrania również w nocy!

Dzięki zaawansowanym technologiom kompresji obrazu zapewnia długi czas nagrywania materiału filmowego, a 2.7-calowy panoramiczny ekran o rozdzielczości 920×240 pikseli zapewnia niezwykle wyrazisty obraz.
Jego lista życzeń

Cena w AbcGS: 129 zł

Co mu kupić – lista prezentów dla Niego

Mikołaj tuż tuż, zaraz będą Święta, a Ty wciąż jeszcze nie wiesz, co mu kupić? Oto kilka naszych typów!
Co mu kupić  lista prezentów dla Niego

Aktywny

Jeśli mężczyzna, któremu chcesz ofiarować prezent, uwielbia uprawiać sporty, dreszczyk emocji wywoła u niego nawigacja treningowa. AbcGPS posiada szeroką ofertę zegarków treningowych, jednak my polecamy choćby efektowny Garmin Forerunner 210 HR Multicolor z elastycznym czujnikiem tętna premium, który nie dość, że precyzyjnie rejestruje dystans, szybkość i stopień intensywności treningu, to jeszcze jest w promocji i z wysyłką gratis!

Co mu kupić  lista prezentów dla Niego

Warto też rozważyć kupno kamery sportowej dokumentującej wyczyny naszego Mistrza. Obie przetestowane przez nas nowinki: Garmin Virb Elite i GoPro Hero 4, sprawią, że jego serce zabije szybciej.

Co mu kupić  lista prezentów dla Niego

Fan nowinek

Zapewne marzy o nim od dawna – najnowszy model opaski Gramina, Vivosmart, to więcej niż tylko zegarek treningowy! Absolutnie szałowy i elegancki monitor aktywności zintegrowany ze smartfonem, wyświetlający powiadomienia z telefonu, analizujący aktywność i mobilizujący do niej sprawi, że jego użytkownik będzie cały czas i w ruchu, i w kontakcie.
Co mu kupić  lista prezentów dla Niego

Meloman

Proponujemy dla niego absolutnie wyjątkowe bezprzewodowe słuchawki Jabra Revo Wireless, zapewniające jednocześnie całkowitą swobodę ruchu oraz wspaniałą jakość przestrzennego dźwięku wzbogaconego o efekty Dolby Digital Plus.

Co mu kupić  lista prezentów dla Niego

Kierowca

Każdy kierowca ucieszy się z nawigacji samochodowej i wideorejestratora w jednym: Mio Combo 5107 Lifetime Maps 8GB MicroSD z bezterminową aktualizacją map!
Co mu kupić  lista prezentów dla Niego

Dusza towarzystwa

Zadbaj o jego bezpieczeństwo po imprezie i kup mu alkomat. Z bogatego asortymentu alkomatów w AbcGPS proponujemy między innymi zgrabny, mały elektrochemiczny alkomat AT-8050, dzięki któremu następnego dnia ma się pewność, czy można usiąść za kierownica, czy jeszcze nie.

Co mu kupić  lista prezentów dla Niego

Test Garmin Vivosmart

Test Garmin Vivosmart
Vivosmart, nowość firmy Garmin, to prawdziwe dziecko swoich czasów: wraz z modą na zdrowy styl życia i jednocześnie ze przeniesieniem aktywności społecznej do sieci zrodziło się zapotrzebowanie na cos więcej, niż tylko zegarki treningowe. Oto „wszystkomająca” odpowiedź Garmina.

Co kryje w sobie Vivosmart?

Vivosmart to przede wszystkim zaawansowany monitor aktywności zsynchronizowany z telefonem. Jako monitor sportowy zawiera wszystkie standardowe funkcje i dodatkowo kilka bardziej przydatnych opcji: wyświetla kroki, kalorie, dystans i godzinę, stymuluje do aktywności przypomnieniami, że czas się poruszać, pozwala łatwo wytyczać cele, pomagając w utrzymaniu motywacji do ćwiczeń. Monitoruje również sen, a w razie potrzeby może delikatnie obudzić alarmem wibrującym.

Dodatkowo opaska jest wodoszczelna do 5 atm (50 m), dzięki czemu można bez obaw nosić ją pod prysznicem i podczas pływania.

Ogromnym plusem są alerty wibracyjne dotyczące połączeń, SMS-ów i wiadomości e-mail ze smartfona oraz łatwa obsługa dotykowa.

Poprzez bezpłatną aplikację zainstalowaną na zgodnym urządzeniu przenośnym, Vívosmart automatycznie synchronizuje dane z internetową społecznością fitness community Garmin Connect™. Dostęp do serwisu Garmin Connect można też bez problemu uzyskać z poziomu komputera.
Test Garmin Vivosmart

Urządzenie integruje się też z innymi urządzeniami Garmina, np. kamerą sportową Virb czy czujnikami tętna.
Test Garmin Vivosmart

Nasze wrażenia

Pierwsze wrażenie jest bardzo korzystne: opaska jest niewielka, lekka, występuje w dwóch rozmiarach i kilku stonowanych kolorach. Dodatkowo posiada regulację paska, pewne zapięcie, i jest bardzo przyjemna w dotyku. Z powodzeniem może uchodzić za elegancki zegarek. Nie rzuca się w oczy, a jednocześnie pozwala na stały monitoring zarówno własnej aktywności, jak i smartfona.

Ekran dotykowy jest domyślnie wyłączony, jednak włącza się po dotknięciu, a nawet automatycznie, gdy użytkownik podniesie rękę, jakby chciał sprawdzić godzinę na zegarku. Ekran dotykowy działa perfekcyjnie i bardzo szybko reaguje.

Bateria według producenta ma trzymać 7 dni – trzyma trochę dłużej. Jest to spory spadek w porównaniu z roczną wytrzymałością w Vivoficie, ale za to dostajemy wibracje, ekran dotykowy, bluetooth i parę jeszcze innych ciekawych gadżetów. Opaska ładuje się też bardzo szybko.
Test Garmin Vivosmart

Bardzo spodobało nam się, że Vivosmart jest w stanie połączyć się z kolarskimi czujnikami szybkości ANT+, co pozwala lepiej monitorować osiągi w czasie wyczynów na rowerze – zamiast samego rytmu serca, jak w Vivoficie, dostajemy też informacje o odległości i szybkości.

Ciekawostką jest, że opaska może sama wyznaczać osiągalny dzienny cel. W miarę realizacji głównych celów dostosowuje cele na kolejny dzień, stopniowo doprowadzając do aktywniejszego stylu życia.

Na duży + zasługuje środowisko przygotowane w internecie dla Vivvosmarta – poruszanie się wbezpłatnej internetowej społeczności fitness Garmin Connect jest proste i intuicyjne, pozwala łatwo śledzić swoje postępy, a nawet zdobywać wirtualne odznaki.
Test Garmin Vivosmart

Ocena

Ogólnie oceniamy Vivosmart na A+ – aplikacje są przemyślane w każdym calu, intuicyjne i proste w obsłudze, sam sprzęt jest bardzo elegancki, odporny i szybko reaguje, a jego możliwości są naprawdę duże. W zakresie monitorów aktywności Garmin wyznaczył Vivosmartem zupełnie nową jakość, która szybko stanie się złotym standardem.

Garmin Vivosmart w ofercie AbcGPSDołączcie do ruchu!
 

Forerunner® 15 już wkrótce w sprzedaży!

Forerunner® 15 już wkrótce w sprzedaży!

Forerunner 15 to zegarek sportowy, który zechcesz nosić. Posiadający nie tylko GPS, ale również monitorujący naszą aktywność, przypominający o ruchu, liczy także kroki i spalone w ciągu dnia kalorie.

Forerunner® 15 już wkrótce w sprzedaży!

 

Ten zegarek dla sportowców to coś więcej niż estetyka. Forerunner 15 przede wszystkim dobry, kontrolujący nasze poczynania osobisty trener. Nie zabrakło w nim czujnika tętna, aby kontrolować pracę serca przy każdej naszej aktywności. Dzięki Garmin Connect możemy rejestrować dystans – trenując nawet w pomieszczeniach np. na bieżni stacjonarnej – wystarczy sparować zegarek z czujnikiem na nogę. Nie trzeba się obawiać, że nasze dane nie zostaną zapisane – bateria pracuje aż do 8 godzin w trybie treningu oraz 5 tygodni w trybie zegarka.

Nie odkładaj tego na później – zapisuj, udostępniaj treningi, podejmuj wezwania i dziel się swoimi postępami z innymi, dzięki bezpłatnej platformie Garmin Connect i zegarkowi Forerunner 15!

Zegarek do biegania – Garmin Forerunner 220 i Forerunner 620

Zegarek do biegania  Garmin Forerunner 220 i Forerunner 620

Zegarek GPS Garmin Forerunner 220

Zegarek do biegania  Garmin Forerunner 220 i Forerunner 620

Kiedy cały świat zaczyna smakować życia w biegu, trudno utrzymać się z tyłu. Pokonujący początkowo  kilometr, dwa, trzy kończą na półmaratonach, a bieganie staje się rzeczą podobną do tlenu – nie można bez niego żyć. Z zegarkami Forerunner 220 i Forerunner 620, które dopiero od kilku dni są w sprzedaży, każdy kolejny kilometr jest łatwiejszy do przebiegnięcia. Continue reading “Zegarek do biegania – Garmin Forerunner 220 i Forerunner 620” »