Formy płatności infolinia: 61 415 27 51 info@abcgps.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

System Ochrony Bocznej

Prowadnica Pasa Biodrowego

Wkładka Noworodkowa

 

Fotelik RWF

Fotelik tyłem do kierunku jazdy

Tego typu fotelik idealnie sprawdzi się podczas przewożenia najmłodszych dzieci, jak i tych nieco starszych maluchów (do mniej więcej 4 roku życia). W tak młodym wieku, ze względu na nierozwinięty jeszcze układ kostny, dzieci podróżujące  w foteliku samochodowym RWF są bezpieczniejsze. Szczególnie podczas zderzenia czołowego, kiedy występuje duże obciążenie kręgosłupa (nacisk na szyję może wynieść nawet 200 kg) i głowy pasażera. W takim przypadku jest to niezwykle niebezpieczne dla dzieci przewożonych przodem do kierunku jazdy. 
Ponadto, podczas wypadku w foteliku  zamontowanym tyłem do kierunku jazdy dziecko jest “wciskane” w fotel a nie wyrywane z wielką mocą do przodu. Dzięki temu siła naciskająca na kark dziecka, jest o wiele mniejsza. Warto zaznaczyć, że przewożenie dziecka  w foteliku tyłem może być nawet 5 razy bezpieczniejsze niż transport przodem do kierunku jazdy.
Potwierdzeniem dużego bezpieczeństwa fotelika dla najmłodszych jest zdany Test Plus oraz wysokie oceny w testach ADAC (powyżej 4). Jest możliwość łatwego przefiltrowania naszej oferty by znaleźć najbezpieczniejsze na rynku modele. 
Filtruj
Porównaj produkty (0)


wróć do góry