Wyróżnienia i nagrody infolinia: 61 415 27 51 info@abcgps.pl zaloguj się koszyk (0)
Nagrody Opineo

Romer Advansafix II Sict 9-36 kg

Dostawa gratis

Produkt archiwalny

 • Gratis
 • Cechy
 • Opis
 • Specyfikacja
 • Gwarancja
 • Częste pytania
 • Akcesoria

Gratis

Cechy

Przedział wagowy dziecka 9-36 kg
Ocena ADAC (bezpieczeństwo) 3
Mocowane Isofix Tak
Przodem do kier. jazdy Tak
Tyłem do kier. jazdy Nie
Regulacja pozycji Tak
Zagłówek z regulacją wysokości Tak

Opis


Różnice pomiędzy modelami Advansafix II sict i Advansafix III sict: 

Model Advansafix II Sict w przeciwieństwie do modelu Advansafix III sict posiada wbudowane 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa dla szerszego przedziału wagowego 9-25kg. Za to wymagane jest zapinanie pasami samochodowymi fotela, oprócz montażu Isofix i TopTether, po przekroczeniu przez dziecko tej wagi.


Romer Advansafix II SICT 9 kg - 36 kg

Romer Advansafix II SICT powstał, by zaoferować nowatorskie połączenie wielu zróżnicowanych funkcji bezpieczeństwa dla dzieci w wieku starszym. Warto zacząć od ochrony oferowanej przez 5-punktowe pasy bezpieczeństwa do 25kg poprzez rozbudowaną technologię ochrony przy kolizjach bocznych, kończąc na systemie SecureGuard (patent został zgłoszony), który zapewnia odpowiednią pozycję pasa biodrowego, jeśli dziecko przypięte jest z wykorzystaniem 3-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa. Bo dzieci są najważniejsze!


Kluczowe cechy produktu:

1. Wydłużony okres użycia pasów bezpieczeństwa – 5-punktowe pasy może być użytkowany przez dzieci do 25 kg.

2. Odpowiednia pozycja pasa biodrowego dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii SecureGuard (patent na to rozwiązanie został zgłoszony) z wykorzystaniem 3-punktowego pasa bezpieczeństwa.

3. Ochrona w przypadku kolizji bocznych – głębokie oraz miękko wyścielone ściany boczne wraz z technologią SICT z możliwością użycia tylko jednej bliższej stronie drzwi.

4. Najlepszy system montażu – ISOFIT + z V-Tether oraz 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa.

5. Najwyższy komfort – mechanizm odchylania oparcia z możliwością ustawienia w wielu pozycjach dla dzieci w każdym wieku.

6. Prostota dopasowania –łatwo mozna dostosować wysokość zagłówka oraz pasy bezpieczeństwa z wykorzystaniem jednej ręki.

7. Praktycznie zastosowania – pokrowiec można w prosty sposób zdjąć bez potrzeby demontowania pasów bezpieczeństwa.
Montaż:

 • wskaźniki komunikują, iż haki systemu ISOFIX są odpowiednio zaczepione,
 • ISOFIT+ (połączenie z systemem ISOFIX oraz miejscami przeznaczonymi na mocowanie Top Tether) oraz 3-punktowy samochodowy pas bezpieczeństwa,
 • prowadnice ISOFIX+ ułatwiające montaż i zabezpieczające wnętrze samochodu


Ochrona przed uderzeniami:

 • ściany boczne głębokie oraz otulone miękkim materiałem,
 • system Pivot Link, który odpowiada za ograniczenie ruchu dziecka do przodu,
 • specjalne nakładki naramienne, które odpowiadają za ograniczenie ruchu dziecka do przodu,
 • regulowana ochrona w przypadku kolizji bocznych (SICT),Pasy bezpieczeństwa:

 • 5-punktowy samochodowy pas bezpieczeństwa wraz z regulacją dla dzieci od 9 do 25kg,
 • starsze dzieci mogą być przypięte 3-punktowym pasem bezpieczeństwa (15 – 36kg),
 • specjalne nakładki naramienne, które hamują ruch dziecka do przodu,


Siedzisko:

 • zagłówek oraz pasy bezpieczeństwa mogą mieć regulowaną wysokość, do czego wystarczy użycie jednej ręki,
 • odchylanie oparcia w wielu pozycjach,


Kierunek podróży:

 • przodem do kierunku poruszania się pojazdu,


System SecureGuard

Technologia, która jest najnowszym rozwiązaniem, które powstało z myślą o zapewnieniu dodatkowego zabezpieczenia dzieci przypiętych 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa. System SecureGuard pozwala w sposób optymalny umieścić pas ponad miednicą, nawet w sytuacji gdy dziecko stale rusza się podczas jazdy.


Dodatkowy czwarty punkt pomaga zredukować siły oddziałujące na brzuch podczas zderzeń czołowych aż do 35%*.


Zabezpieczenie wobec dorastających dzieci, przed efektami ubocznymi wiercenia się w foteliku.

Jazda samochodem może być niezwykłym doświadczeniem dla dziecka. Na zewnątrz znaleźć można wiele interesujących rzeczy, które można z uwagą obserwować. Także wewnątrz pojazdu dużo szczegółów może zainteresować dziecko. Wraz z wiekiem i rozwojem malucha, rośnie jego ruchliwość. Tylne siedzenie jest „własnością” najmłodszego podróżnego. Tu się bawi, śpi, ale przede wszystkim sięga rękami na wszystkie strony.

Marka Britax Romer testuje swoje produkty nie tylko z wykorzystaniem specjalistycznych manekinów. Z pomocą w trakcie testów przychodzą dzieci oraz ich potrzeby. Zaobserwowaliśmy, że jeśli dziecko umiejscowione jest w foteliku posiadającym oparcie i jest przypięte do niego 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa przeznaczonym dla osób dorosłych, to ciągła zmiana pozycji, zabawa czy sen dziecka mogą doprowadzić do przesunięcia pasa ku górze, pomimo prawidłowego zapięcia.

Na ofertę marki Britax Romer składają się najbezpieczniejsze foteliki posiadające wysokie oparcie. Najnowsza technologia czyli system SecureGuard jest gwarantem jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu dodatkowego, czwartego punktu zaczepienia samochodowego pasa bezpieczeństwa. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie pasa biodrowego w najlepszej pozycji ponad miednicą, dzięki czemu rozprowadzanie energii w czasie uderzeń czołowych jest skuteczniejsze.
System SecureGuard pozwala zredukować siły, które oddziałują na brzuch w trakcie zderzeń czołowych, nawet do 35%.

Firma Britax Romer od blisko 50 lat przewodzi w kategorii zapewniania bezpieczeństwa najmłodszym pasażerom. Przez ten czas powstało wiele nowatorskich rozwiązań, które miały wpływ na odpowiednie zabezpieczenie dziecka. Najnowsze rozwiązanie – SecureGuard pozwala odpowiednio chronić okolice brzucha u starszych z dzieci. Standardowy 3-punktowy samochodowy pas bezpieczeństwa otrzymał dodatkowy punkt zaczepienia.

Technologia ta zapewnia utrzymanie stałej pozycji pasa ponad miednicą, co przekłada się na redukcję sił oddziałujących na dziecko w trakcie kolizji czołowych, aż o 35%. Warto dodać, iż nie krępuje on swobody ruchów dziecka w trakcie jazdy.

W trakcie rozwoju dziecka i jego przejścia z fotelika, który ma wbudowany system bezpieczeństwa do fotelika samochodowego posiadającego wysokie oparcie wraz z 3-punktowym pasem bezpieczeństwa to rozwiązanie SecureGuard oferuje dodatkowe zabezpieczenie. W przypadku niemowląt oraz kilkulatków firma Britax Romer zaleca stosować 5-punktowy pas bezpieczeństwa najdłużej jak to tylko możliwe, ponieważ przytrzymuje dziecko w foteliku za ramiona i biodra.Dlaczego korzystać z technologii SecureGuard?

Firma Britax Romer ma podstawy, by twierdzić, że same podstawki na siedzeniu nie są w stanie zapewnić wystarczającej ochrony dziecku. Przez to została stworzona rodzina fotelików dla dzieci z wysokim oparciem, która zdecydowanie przewyższa obecne dostępne wymogi bezpieczeństwa. Jako eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa firma stale pracuje nad nowymi innowacyjnymi rozwiązaniami, by stale rozwijać i ulepszać swoje produkty.

Badania wykazały, że wszelkie obrażenia brzucha powstałe w trakcie zderzeń czołowych stanowią największe ryzyko dla dzieci umieszczonych w fotelikach z podwyższeniem – stanowią aż 30% wszystkich obrażeń.

Jeśli dziecko jest młodsze to jego ochrona jest sterowana przez specjalny system bezpieczeństwa. Firma Britax Romer sądzi, że używanie 5-punktowego pasa bezpieczeństwa jest idealnym rozwiązaniem bezpiecznego podróżowania w danej kategorii wiekowej. Na ofertę Britax Romer składają się foteliki z 5-punktowym pasem bezpieczeństwa przeznaczone dla najmłodszych pasażerów, które ważą do 25 kg, podczas gdy najczęściej takie foteliki przeznaczone są dla dzieci ważących do 18kg.

Eksperci frmy Britax Romer zapytali: jak zaprojektować 5 punktowy pas bezpieczeństwa dla starszego dziecka, który nie ograniczy jego ruchów oraz zapewni najwyższy możliwy stopień bezpieczeństwa?

Pracownicy firmy produkującej foteliki dziecięce szukali odpowiedzi na to pytanie. Wielokrotne testy przeprowadzane zarówno na manekinach, jak i z udziałem dzieci dały początek innowacyjnej technologii SecureGuard, zwiększające poziom bezpieczeństwa dziecka w trakcie podróży.

Obrażenia w przypadku uderzenia bocznego – foteliki wraz z podwyższeniem


Poprawne umiejscowienie 3-punktowego pasa bezpieczeństwa podczas używania fotelika dla dzieci z oparciem:

3-punktowy pas bezpieczeństwa, który ma na wyposażeniu Twój pojazd, został dopasowany do osób dorosłych. Jeśli dziecko nieco podrośnie, zabezpieczenie może zostać użyte w celu przypięcia dziecka do fotelika. Należy mieć na uwadze, iż dzieci uwielbiają ruch w czasie jazdy, co może doprowadzić do przesunięcia się pasa biodrowego z okolic miednicy (prawidłowe ułożenie) do okolic brzucha.

A)

A) Prawidłowo umieszczenie pasa biodrowego – pas biodrowy przechodzi w sposób prawidłowy nad silnymi kośćmi miednicy dziecka.

B)

B) Nieprawidłowe umieszczenie pasa biodrowego – pas biodrowy przechodzi ponad delikatnym obszarem okolic brzucha.


NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:


Specyfikacja

 • W x S x G :72 x 47 x 54 cm
 • Waga:11.2 kg  

Gwarancja

 • Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji
 • Okres gwarancji: 24 miesiące w trybie door to door


Częste pytania

 • Czy w tym foteliku znajduje się Secure Guard montowany w przedziale 15-36? 6 czerwca 2018

  Tak, w zestawie jest ten element do zamontowania dla większych dzieci.

Porównanie z podobnymi produktami

Britax Multi-Tech II 9-25 kg Romer Trifix 9-18 kg Romer Safefix Plus 9-18 kg Romer Advansafix III SICT 9-36 kg Cybex Pallas M-Fix 9-36kg

Britax Multi-Tech II 9-25 kg

Romer Trifix 9-18 kg

Romer Safefix Plus 9-18 kg

Romer Advansafix III SICT 9-36 kg

Cybex Pallas M-Fix 9-36kg

od 1129.00 zł
od 1149.00 zł
od 1149.00 zł
od 1099.00 zł
od 1169.00 zł
Dane fizyczne
Przedział wagowy dziecka - 9-25 kg 9-18 kg 9-18 kg 9-36 kg 9-36 kg
Mocowane Isofix - Nie Tak Tak Tak Tak
Przodem do kier. jazdy - Tak Tak Tak Tak Tak
Tyłem do kier. jazdy - Tak Nie Nie Nie Nie
Regulacja pozycji - Nie Tak Tak Tak Tak
Zagłówek z regulacją wysokości - Tak Tak Tak Tak Tak
Test plus - Nie Nie Nie Nie -
Fotel obrotowy - Nie Nie Nie Nie -
Ocena ADAC (bezpieczeństwo) - - 4 4 4 4

Akcesoria

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij