System dla psów sportowych – Garmin Astro

System dla psów sportowych   Garmin Astro

Astro 320 to najwyższej jakości urządzenie, które pomaga w śledzeniu psów sportowych. Ulepszony system posiada funkcje, których brak wcześniej zauważyli myśliwi m.in. zwiększony zasięg, wydłużony czas działania baterii, utrwalenie niektórych elementów np. anteny i inne.

Miej czworonoga na oku

Na system, który jest już dostępny w sprzedaży, składa się urządzenie nawigacyjne Astro 320 oraz obroża DC 50 z nadajnikiem w kolorze pomarańczowym, który łatwo odbija się od sierści zwierzaka i jest dobrze widoczna nawet z większych odległości. Obroża została wyposażona w odbiornik sygnałów satelitów GPS i GLONASS, które pozwalają na śledzenie czworonogów w miejscach mocno zalesionych i głębokich kanionach oraz w stalowa antenę VHF, która zapewnia zasięg do 14,5 km. Nie widząc ani nie słysząc psa, zobaczymy jego położenie na wyświetlaczu. Mamy możliwość wydłużenia pracy baterii dzięki przełączeniu urządzenia Astro 320 w tryb ratunkowy. Istnieje również możliwość blokady obroży podczas prób polowych dzięki ustawionemu wcześniej numerowi PIN, który uniemożliwi innym osobom określenie miejsca położenia psa.

 

Jeszcze więcej i jeszcze lepiej

Garmin, jak zwykle, nie poprzestaje na laurach i ulepsza to, co pomaga innym. System Astro to zupełnie nowa jakość w zakresie śledzenia psów dzięki szeregowi udoskonaleń np. nowemu oprogramowaniu dla modelu 320. Astro 320 to także nowe funkcje, jak uproszczony interfejs, który wyświetla informacje poprzez umieszczenie pozycji psów, które wyszły poza widok mapy oraz możliwość określenia, jaki fragment wykresu śladu psa ma być wyświetlany z możliwością wyłączenia tej funkcji, by pozbyć się nadmiaru danych na mapie.  Przy nabyciu dodatkowego urządzenia możemy śledzić jednocześnie nawet do 10 psów. Sygnał o pozycji psa otrzymujemy co 5 sekund, więc zawsze jesteśmy na bieżąco z tym, gdzie się znajduje.

Urządzenie Astro 320 wyposażone zostało w możliwości rysowania map, po wcześniejszej subskrypcji, dzięki BirdEye, możemy pobierać obrazy satelitarne i integrować je z naszymi mapami, są także alerty wibracyjne i 3-osiowy elektroniczny kompas – Dog Trocker, który nie tylko wskazuje lokalizacje psa, ale pokazuje czy on biegnie, siedzi lub wystawia zwierzynę. Garmin nie zapomniał także o tym co najważniejsze: wytrzymałość i wodoodporność. Urządzenie odporne jest na kurz, zabrudzenia, wilgoć i wodę. Nic nie powinno więc zakłócić naszych polowań.

System dla psów sportowych   Garmin Astro

Bezproblemowa aktualizacja

Co charakteryzuje urządzenia Garmin? Przede wszystkim łatwe korzystanie i synchronizowanie urządzeń. Myśliwy może nie tylko wykupić cały pakiet Astro, ale także dowolną liczbę obroży DC 50 – model 320 zgodny jest ze wszystkimi obrożami serii DC. Omawiany model obroży jest jednak jedynym, w którym możemy liczyć na nawet 20% dłuższego działania baterii po sparowaniu z zaktualizowanym urządzeniem Astro oraz możliwością przejścia w tryb ratunkowy, który ma funkcje oszczędzania energii. Tym sposobem po przejściu w tryb ratunkowy mamy do 54 godzi na odnalezienie psa.

Bezcenne dodatki

Jeśli jesteśmy bardzo wymagający i nie lubimy ograniczać swoich pasji możemy zakupić dodatkowe mapy z TOPO, gdzie poziomice wskazują wysokość terenu lub skorzystać z map City Navigator NT, które dokładnie nawigują po drogach. Astro 320 jest zgodne z oprogramowaniem Własne mapy Garmin, które przekształca mapy tradycyjne i elektroniczne do postaci, w której mamy możliwość pobrania ich na urządzenie. Każdą z map można powiększyć, co ułatwia korzystanie z niej i pozwala skupić się na istotnych dla nas punktach.

System dla psów sportowych   Garmin Astro

Dzięki narzędziu Covery Counter mamy możliwość ustalenia dokładnej lokalizacji, pory dnia i wysokości, na której została schwytana zwierzyna. Garmin pomyślał o wszystkim, stąd funkcja oznaczenia innych punktów np. pojazdu, ambon, leśniczówki i wielu innych.

Przez oprogramowanie BaseCamp możemy przeglądać i porządkować mapy oraz punkty, trasy i ślady. To darmowe oprogramowanie, które pozwala dzięki Garmin Adventures, na udostępnianie przygód naszym bliskim.

Korzystając z zupełnie nowej funkcji BaseStation, która pozwala użyć laptopa, mamy możliwość wykorzystania go, jako terenowego centrum kontroli śledzenia wielu psów. Wszystkie istotne rzeczy, jak dane z satelitów, możemy obserwować na dużym ekranie komputera. To wyjątkowo użyteczna rzecz, zwłaszcza, że śledzenie możliwe jest także na obszarach, na których nie ma internetu lub zasięgu sieci komórkowej.

*Korzystanie z urządzenia w Polsce wymaga stosownego zezwolenia na używanie częstotliwości 154,400 MHz. Nieuprawnione użycie może skutkować sankcjami prawnymi lub skonfiskowaniem urządzenia przez uprawnione służby.

Więcej informacji dostępnych jest na: Garmin Astro 320

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)