Garmin Fenix 6 – nowa seria zegarków

Prezentacja zegarków Garmin Fenix 6, Fenix 6X i Fenix 6S

Nowa seria wielofunkcyjnych zegarków Garmin Fenix ​​6 pojawiła się zaledwie kilkanaście miesięcy po premierze flagowego modelu marki – Garmin Fenix ​​5 Plus. Najważniejsze modyfikacje w stosunku do poprzednika obejmują głównie poprawę funkcjonalności, natomiast w mniejszym stopniu zmiany w wyglądzie zewnętrznym sprzętu.

Nowe warianty zegarków Garmin Fenix 6 – co przygotował dla nas Garmin

Wszystkie warianty zegarka biegowego Fenix ​​6 zostały ulepszone o nowe, szersze możliwości i są dostępne, tak jak Fenix 5 Plus – w trzech różnych liniach: Garmin Fenix 6S, Garmin Fenix 6 oraz Garmin Fenix 6X. Marka wprowadziła także dodatkowe rozróżnienie na wersje: standardową, PRO, Sapphire i Solar, w zależności od oferowanych parametrów. W modelach PRO przesyłanie muzyki możliwe jest za pośrednictwem technologii Wi-Fi, a dodatkowo posiadają one dostęp do fabrycznie wgranych map ośrodków narciarskich (aż 2000 lokacji) i pól golfowych (ponad 41 000 punktów) – czego nie znajdziemy w standardowej wersji.

Zegarki Garmin Fenix 6X, Fenix 6 i Fenix 6S

Sprawdź naszą tabelę, w której porównujemy nową serię Fenix 6

Wyświetlacz na ekstremalne sytuacje – czyli czym pokryty jest ekran w Garmin Fenixie 6?

W wariantach Garmin Fenix Sapphire np. w wersji Garmin Fenix 6x Sapphire ekran pokryto wyjątkowo odporną na zarysowania szafirową soczewką. Wyświetlacze w pozostałych zegarkach męskich jak i zegarkach damskich, zostały wyposażone w szło hartowane typu Corning® Gorilla® Glass 3 (dotychczas wykorzystaną jedynie w zegarkach taktycznych i wojskowych serii Garmin Tactix). Ostatnia, najbardziej zaawansowana technologicznie wersja – Garmin Fenix 6 Pro z oznaczeniem Solar jest całkowitą nowością na rynku, gdyż umożliwia wygodne doładowanie baterii, dzięki zastosowaniu soczewki fotowoltaicznej Power Glass™. Pozwala to na wydłużenie czasu pracy urządzenia we wszystkich dostępnych trybach nawet o około 10%.

Dla kobiety czy mężczyzny – dla kogo zegarki z serii Garmin Fenix 6?

Ogólny rozmiar ekranu nieco zwiększył się w stosunku do wcześniejszej generacji zegarków do triathlonu. Garmin Fenix 6S co prawda posiada te same wymiary wyświetlacza co Fenix 5s Plus o przekątnej 1,2″ i rozdzielczości 240×240, jednak wersja Fenix 6 jest już większa – 1,3″ oraz 260×260, a Fenix 6X Pro oferuje aż 1,4″ i 280×280 pikseli. Garmin Fenix ​​6S Pro jest najmniejszy i najlżejszy (62 gramów przy rozmiarze ekranu 42mm), dzięki czemu idealnie pasuje na mały, kobiecy nadgarstek. Wariant Fenix 6 z kopertą średniej wielkości (47 mm) waży już 83 gramy, a ostatni model – masywny Fenix 6X jest największy i najcięższy – aż 93 gramy oraz 51 mm szerokości wyświetlacza.

Zobacz wielkości ekranów na naszej grafice.

Porównanie zegarków Garmin Fenix 6X, Fenix 6 i Fenix 6S

Zegarek sportowy zamiast portfela i telefonu

Cała seria Garmin Fenix 6 z powodzeniem może być w wygodny sposób używana w przypadku płatności zbliżeniowych (za pośrednictwem znanego i lubianego przez użytkowników modułu Garmin Pay). Po odpowiedniej konfiguracji mamy także możliwość otrzymywania powiadomień ze sparowanego, kompatybilnego smartfona.

Sprawdź jak zainstalować Garmin Pay w swoim zegarku.

Co nowego w trybach sportowych Garmin Fenix 6?

Różnic między smartwatchami Garmin z GPS – Garmin Fenix 5 Plus oraz Garmin Fenix 6 jest dość sporo, a nowe funkcjonalności obejmują praktycznie wszystkie kluczowe tryby sportowe. Warto wspomnieć chociażby o innowacyjnym rozwiązaniu PacePro – jest to moduł, który służy do optymalizacji rytmu i prędkości biegu podczas treningu.

Tryb sportowy w zegarku Garmin Fenix 6

W wersji ​​Fenix 6 uzupełniono również wszystkie braki względem niezwykle udanego modelu Garmin Forerunner 945. Najnowsza seria Garmin posiada zatem ciekawe opcje przydatne profesjonalistom, jak między innymi pomiar obciążenia treningowego – co pozwala na dogłębną analizę w trakcie wysiłku aerobowego o niskiej i wysokiej intensywności oraz podczas ćwiczeń beztlenowych.

Funkcje sportowe w zegarku Garmin Fenix 6

Dodatkowo zaktualizowano także ekran podsumowujący różne zestawy aktywności, który potrafi wyświetlić wybrane przez użytkownika kombinacje danych. Możemy zatem przejrzeć w czytelny sposób przedstawione informacje o treningu jak wzrost wytrzymałości, VO2max, próg mleczanowy oraz pułap beztlenowy, rytm i prędkość ruchu czy czas potrzebny na regenerację. Funkcja zaawansowanego pomiaru różnych parametrów została ulepszona i bardziej kompleksowo odzwierciedla podany wynik, uwzględniając przy tym między innymi treningi obciążeniowe, aktywności powtarzane regularnie oraz pomiary interwałowe w nowym trybie eskapady.

Funkcje aklimatyzacyjne w Garmin Fenix 6

Zegarek zadba o Twoje zdrowie i dobrą kondycję!

Ciekawostką Garmin Fenix 6 w stosunku do poprzedniego modelu Fenix 5 Plus jest nowy moduł – Body Battery, który łączy i analizuje dane dotyczące całodniowego poziomu stresu, aktywności fizycznej oraz efektywnej regeneracji podczas snu. Opcja ta umożliwia zarówno smartwatchowi damskiemu jak i męskiemu, zweryfikowanie między innymi, kiedy niewyspanie lub złe samopoczucie wpływa negatywnie na jakość naszego treningu.

Body Battery w zegarku Garmin Fenix 6

Prawidłowa ocena wpływu otoczenia na ciało podczas aktywności została ułatwiona dzięki zastosowaniu pulsoksymetra aklimatyzacyjnego – teraz w łatwy sposób możliwe jest obserwowanie poziomu natlenowania krwi w każdej sytuacji. To z kolei umożliwia uzyskanie lepszych rezultatów treningowych na przykład podczas wysokogórskich wędrówek i pomaga w minimalizowaniu ryzyka wystąpienia choroby wysokościowej. Zgromadzone informacje zostają również uwzględnione w analizie wydajnościowej, co gwarantuje, że spadek formy wywołany aklimatyzacją nie będzie błędnie odczytany jako nieefektywny trening lub osłabienie organizmu.

Funkcje wypoczynku w Garmin Fenix 6

Wypoczywaj efektywnie z poradami od Garmin

Funkcja Recovery Time – obliczająca czas niezbędny do regeneracji sił, dostępna w smartwatchach sportowych Garmin Fenix 6 została oparta o najnowsze rozwiązania z dziedziny sportu. Oznacza to, że wszystkie statystyki są dostosowane do rodzaju przeprowadzonego treningu. Jeśli zatem ćwiczenia przekroczą zaplanowaną normę, to system przekaże użytkownikowi odpowiednie wskazówki dotyczące najlepszych metod skutecznego wypoczynku.

Garmin Fenix 6 = wiecej i dłużej na jednym ładowaniu!

Wbudowana pamięć została, w porównaniu z Garmin Fenix 5 Plus, zwiększona z 16 GB – do aż 32 GB. Umożliwia to zapisanie w urządzeniu nie tylko muzyki (nawet ok. 2000 utworów) ale także dodatkowych map topograficznych. Żywotność baterii podczas korzystania wyłącznie modułu GPS również została zwiększona i to aż dwukrotnie. Z kolei w trakcie słuchania muzyki wraz z równoczesnym korzystaniem z nawigacji GPS maksymalny czas jest o 2 godziny dłuższy. W oszczędnym trybie UltraTrac możliwości baterii pulsometrów Garmin poprawiono o prawie 50% względem poprzedniej serii. Czas działania urządzenia zwiększa się proporcjonalnie wraz z wielkością smartwatcha. Korzystając z samego modułu GPS, model Fenix 6S oferuje 25 godzin, 6 prawie 36 godzin, a wersja 6X aż 60 godzin pracy.

Zasilanie zawsze pod kontrolą

Zarządzanie energią zostało usprawnione o wbudowany tryb Menedżera Zasilania, który pozwala w szybki sposób zdiagnozować i wyłączyć zbędne procesy absorbujące baterię. Najczęściej wystarczy szybka zmiana ustawień związanych z podświetleniem tarczy, działaniem pulsoksymetra, częstotliwością pomiaru tętna czy synchronizacją z telefonem.

Tarcza zegarka Garmin Fenix 6

Pływaj bezpiecznie i efektywnie z Garmin Fenixem 6

Ten zegarek sportowy posiada też przydatną funkcję wykrywania incydentów i alarmowania po sparowaniu ze smartfonem. Co więcej wszystkie urządzenia z serii Fenix 6 są wodoodporne nawet do 10ATM – co oznacza, że ​​sprawdzą się świetnie w przypadku większości aktywności wodnych (z wyjątkiem nurkowania). Warto wspomnieć, że najnowsze modele zostały wyposażone w moduł pływania rozszerzony o dodatkowe informacje na temat tętna (HR).

Co jeszcze nowego znajdziemy w zegarkach Garmin Fenix 6?

  • tryb MARQ Expedition służący do interwałowych pomiarów aktywności z użyciem GPS;
  • zmiana z chipsetu MediaTek GPS na nowszy – Sony GPS;
  • odświeżona funkcja Trendline Pro, automatycznie wyznaczająca trasy treningowe;
  • zmniejszony rozmiar wyświetlanych widżetów – zamiast jednego, pełnoekranowego do nawet 3 mniejszych równocześnie;
  • nowe typy widżetów – pozwalają przeglądać dodatkowe informacje, takie jak aktualna pogoda, ilość kroków, odtwarzany utwór i wiele innych;
  • poprawione wyświetlanie wektorowych map topograficznych – większe nasycenie i kontrast kolorów na wyświetlaczu.

Jeśli jesteś zainteresowany również innymi modelami zegarków Garmin, zapraszamy do naszego sklepu: zegarki sportowe

Incoming search terms:

  • https://www abcgps pl/blog/garmin-fenix-6/