Garmin Pay – wszystko o usłudze w jednym miejscu.

Na rynku pojawiły się różne mobilne systemy płatnicze, począwszy od Apple Pay, Android Pay, Samsung Pay, FitBit Pay – kończąc na Garmin Pay. Wszystkie technologie współpracują z czytnikami płatności zbliżeniowych, dzięki czemu możliwe jest zrobienie zakupów bezpośrednio po zbliżeniu nadgarstka z urządzeniem wielofunkcyjnym. Obecnie użytkownik nie ma już potrzeby posiadania przy sobie portfela czy też telefonu. Korzystając z Garmin Pay można udać się na trening biegowy lub zwykły spacer i po drodze kupić butelkę wody, płacąc za nią wyłącznie przy użyciu zegarka.

Garmin Pay  wszystko o usłudze w jednym miejscu.

Informacje o tym na jakich urządzeniach działa usługa oraz jak jej użyć, znajdziecie poniżej.

Czym tak właściwie jest Garmin Pay?

Usługa działa na podobnej zasadzie jak inne, zbliżeniowe systemy płatności. Korzystając z kompatybilnego z usługą zegarka Garmin, możemy płacić za zakupy przysuwając nadgarstek do zbliżeniowego czytnika kart. Rozwiązanie to pomaga przyśpieszyć proces płacenia rachunku bez potrzeby szukania telefonu, portfela, karty lub gotówki.

Jak skonfigurować usługę?

Ustawienie wirtualnego portfela Garmin Pay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację Garmin Connect Mobile na swoim smartfonie i kliknąć w sekcję Urządzenia Garmin, która pojawi się po uprzednim wciśnięciu karty Więcej. Teraz wystarczy wybrać odpowiadający nam model zegarka, jak na przykład Vivoactive 3 lub Forerunner 645, a następnie zaznaczyć opcję Konfiguruj Garmin Pay – aby przejść dalej. Jeśli nie mamy pewności, czy Garmin Pay jest kompatybilny z naszym urządzeniem, kartą lub bankiem, wystarczy dotknąć niebieskiego linku pomocy umieszczonego na dole ekranu.

Garmin Pay  wszystko o usłudze w jednym miejscu.

Aby kontynuować konfigurację, wybieramy Utwórz Portfel. Następnie zostaniemy poproszeni o utworzenie czterocyfrowego hasła, który zabezpieczy wirtualny portfel w zegarku i uchroni nasze konto bankowe na wypadek kradzieży. Po wpisaniu kodu, dodajemy kartę MasterCard lub Visa, jaką będziemy posługiwać się w trakcie dokonywania płatności przez Garmin Pay. Wybierając odpowiedni typ środka płatniczego, aplikacja poprosi o zeskanowanie karty lub ręczne wprowadzenie danych. Pamiętajmy, aby wprowadzić kod weryfikacyjny otrzymany za pośrednictwem wiadomości SMS.
Garmin Pay  wszystko o usłudze w jednym miejscu. Garmin Pay  wszystko o usłudze w jednym miejscu.

Po pomyślnym zakończeniu procesu weryfikacji poprawności danych, karta zostanie dodana do portfela. Możemy wyświetlić aktualnie przypisaną kartę poprzez wejście do Garmin Pay -> Zarządzaj Portfelem. Dostępne będą opcje, które pozwalają na zawieszenie lub usunięcie karty w dowolnym momencie.

Garmin Pay  wszystko o usłudze w jednym miejscu.

Które karty / banki są obsługiwane przez Garmin Pay?

Kartami płatniczymi, kompatybilnymi z systemem płatności są MasterCard oraz Visa. Jeśli jednak Wasz bank nie obsługuje usługi Garmin Pay, to poprawna konfiguracja systemu nie będzie możliwa. Zarówno Apple Pay oraz Android Pay, potrzebowały sporo czasu na zaangażowanie różnych banków do wprowadzenia odpowiednich technologii płatności mobilnych. Dlatego też rozpoczęcie obsługi nowego banku użytkownika, obecnie niedostępnego w bazie, może być utrudnione. Aktualnie w Polsce technologia Garmin Pay działa w:

 • Bank Pekao: MASTERCARD
 • Getin Noble Bank: MASTERCARD
 • Nest Bank: VISA
 • PKO Bank Polski: MASTERCARD/VISA
 • Santander: MASTERCARD/VISA

Pełna lista banków i kart: https://www.garmin.com/pl-PL/garminpay/banks/

Korzystanie z Garmin Pay w sklepie

Usługa działa wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Szeroki wachlarz sklepów i lokali usługowych, które obsługują Garmin Pay dynamicznie się powiększa. Podczas realizowania transakcji, wystarczy zwrócić uwagę, czy na czytniku kart znajduje się symbol płatności zbliżeniowych.

Jak dokonać płatności za pomocą Garmin Pay?

Na zegarku należy wybrać i przytrzymać przycisk akcji, aby wyświetlić główne menu.

Garmin Pay  wszystko o usłudze w jednym miejscu.

 

Następnie naciskamy ikonę wirtualnego portfela i wprowadzamy czterocyfrowy kod dostępu.

Garmin Pay  wszystko o usłudze w jednym miejscu.

Należy pamiętać, że zostaniemy poproszeni o podanie hasła po każdym ponownym założeniu zegarka lub po upływie 24 godzin. Po otwarciu portfela automatycznie pojawi się ostatnio używana karta, którą w każdej chwili możemy przełączyć na inną.

Garmin Pay  wszystko o usłudze w jednym miejscu.
Po wybraniu odpowiedniej karty, której chcemy użyć do zapłacenia rachunku, zegarek poprosi o przytrzymanie nadgarstka w pobliżu zbliżeniowego czytnika kart. Zewnętrzna krawędź tarczy zegarka zaświeci się na zielono, jeśli transakcja Garmin Pay przebiegnie prawidłowo. Po zakończeniu płatności, tarcza powróci do domyślnego koloru.

Uwaga: Trzy nieprawidłowe próby wprowadzenia kodu dostępu zablokują wirtualny portfel na samym zegarku. Musimy przejść do aplikacji Garmin Connect Mobile na smartfonie, aby ustawić nowe hasło. W takiej sytuacji konieczne będzie ponowne wprowadzenie starego hasła. Jeśli go nie pamiętamy, Garmin usunie cały wirtualny portfel ze względów bezpieczeństwa. W takim przypadku należy powtórzyć powyższe kroki konfiguracji.

Które urządzenia współpracują z Garmin Pay?

Kompatybilne z nową usługą płatności zbliżeniowej są zegarki:

 • Garmin Fenix 5 Plus (w tym wersje 5S oraz 5X)
 • Garmin Vivoactive 3 & Vivoactive 3 Music
 • Garmin Forerunner 945
 • Garmin Forerunner 645 (także 645 Music)
 • Garmin Marq (wszystkie wersje)
 • Garmin D2 Delta (także Deltas i Delta PX)

Należy również pamiętać, że oprócz kodu dostępu utworzonego podczas instalacji, urządzenie nie będzie wymagało żadnej innej formy uwierzytelnienia jak na przykład skanowanie odcisków palców. Dokonywanie płatności w wyższych kwotach może również nie być możliwe z powodu limitu nałożonego przez nasz bank.