Garmin Pay – wszystko o usłudze w jednym miejscu

Garmin Pay w zegarkach Garmin

Na rynku pojawiły się różne mobilne systemy płatnicze, począwszy od Apple Pay, Android Pay, Samsung Pay, FitBit Pay – kończąc na Garmin Pay. Wszystkie technologie współpracują z czytnikami płatności zbliżeniowych, dzięki czemu możliwe jest zrobienie zakupów bezpośrednio po zbliżeniu nadgarstka z urządzeniem wielofunkcyjnym. Obecnie użytkownik nie ma już potrzeby posiadania przy sobie portfela czy też telefonu. Korzystając z Garmin Pay można udać się na trening biegowy lub zwykły spacer i po drodze kupić butelkę wody, płacąc za nią wyłącznie przy użyciu zegarka sportowego.

Informacje o tym na jakich urządzeniach działa usługa oraz jak jej użyć, znajdziecie poniżej.

Czym tak właściwie jest Garmin Pay?

Usługa działa na podobnej zasadzie jak inne, zbliżeniowe systemy płatności. Korzystając z kompatybilnego z usługą zegarka Garmin, możemy płacić za zakupy przysuwając nadgarstek do zbliżeniowego czytnika kart. Rozwiązanie to pomaga przyśpieszyć proces płacenia rachunku bez potrzeby szukania telefonu, portfela, karty lub gotówki.

Jak skonfigurować usługę?

Ustawienie wirtualnego portfela Garmin Pay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację Garmin Connect Mobile na swoim smartfonie i kliknąć w sekcję Urządzenia Garmin, która pojawi się po uprzednim wciśnięciu karty Więcej. Teraz wystarczy wybrać odpowiadający nam model zegarków do triathlonu firmy Garmin, jak na przykład Garmin Fenix 6 lub Garmin Forerunner 945, a następnie zaznaczyć opcję Konfiguruj Garmin Pay – aby przejść dalej. Jeśli nie mamy pewności, czy Garmin Pay jest kompatybilny z naszym urządzeniem, kartą lub bankiem, wystarczy dotknąć niebieskiego linku pomocy umieszczonego na dole ekranu.

Aplikacja Garmin Pay na telefonie

Aby kontynuować konfigurację, wybieramy Utwórz Portfel. Następnie zostaniemy poproszeni o utworzenie czterocyfrowego hasła, który zabezpieczy wirtualny portfel zarówno w zegarku męskim jak i zegarku damskim, oraz uchroni nasze konto bankowe na wypadek kradzieży. Po wpisaniu kodu, dodajemy kartę MasterCard lub Visa, jaką będziemy posługiwać się w trakcie dokonywania płatności przez Garmin Pay. Wybierając odpowiedni typ środka płatniczego, aplikacja poprosi o zeskanowanie karty lub ręczne wprowadzenie danych. Pamiętajmy, aby wprowadzić kod weryfikacyjny otrzymany za pośrednictwem wiadomości SMS.
Karty obsługiwane w Garmin Pay Dane w aplikacji Garmin Pay

Po pomyślnym zakończeniu procesu weryfikacji poprawności danych, karta zostanie dodana do portfela. Możemy wyświetlić aktualnie przypisaną kartę poprzez wejście do Garmin Pay -> Zarządzaj Portfelem. Dostępne będą opcje, które pozwalają na zawieszenie lub usunięcie karty w dowolnym momencie.

Karta bankowa w aplikacji Garmin Pay

Które karty / banki są obsługiwane przez Garmin Pay?

Aplikacja jak i zegarek do ćwiczeń akceptuje tylko karty płatnicze, kompatybilne z systemem płatności MasterCard oraz Visa. Jeśli jednak Wasz bank nie obsługuje usługi Garmin Pay, to poprawna konfiguracja systemu nie będzie możliwa. Zarówno Apple Pay oraz Android Pay, potrzebowały sporo czasu na zaangażowanie różnych banków do wprowadzenia odpowiednich technologii płatności mobilnych. Dlatego też rozpoczęcie obsługi nowego banku użytkownika, obecnie niedostępnego w bazie, może być utrudnione. Aktualnie w Polsce technologia Garmin Pay działa w:

  • Bank Pekao: MASTERCARD
  • Getin Noble Bank: MASTERCARD
  • Nest Bank: VISA
  • PKO Bank Polski: MASTERCARD/VISA
  • Santander: MASTERCARD/VISA

Pełna lista banków i kart: https://www.garmin.com/pl-PL/garminpay/banks/

Korzystanie z Garmin Pay w sklepie

Usługa działa wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Szeroki wachlarz sklepów i lokali usługowych, które obsługują Garmin Pay dynamicznie się powiększa. Podczas realizowania transakcji, wystarczy zwrócić uwagę, czy na czytniku kart znajduje się symbol płatności zbliżeniowych.

Jak dokonać płatności za pomocą Garmin Pay?

Na smartwatchu sportowym należy wybrać i przytrzymać przycisk akcji, aby wyświetlić główne menu.

Aplikacja Garmin Pay w zegarku Garmin

Następnie naciskamy ikonę wirtualnego portfela i wprowadzamy czterocyfrowy kod dostępu.

Wybór hasła w aplikacji Garmin Pay na zegarku

Należy pamiętać, że zostaniemy poproszeni o podanie hasła po każdym ponownym założeniu naszego zegarka biegowego lub po upływie 24 godzin. Po otwarciu portfela automatycznie pojawi się ostatnio używana karta, którą w każdej chwili możemy przełączyć na inną.

Kartka w zegarku Garmin Garmin Pay
Po wybraniu odpowiedniej karty, której chcemy użyć do zapłacenia rachunku, smartwatch Garmin poprosi o przytrzymanie nadgarstka w pobliżu zbliżeniowego czytnika kart. Zewnętrzna krawędź tarczy pulsometru zaświeci się na zielono, jeśli transakcja Garmin Pay przebiegnie prawidłowo. Po zakończeniu płatności, tarcza powróci do domyślnego koloru.

Uwaga: Trzy nieprawidłowe próby wprowadzenia kodu dostępu zablokują wirtualny portfel na samym zegarku sportowym. Musimy przejść do aplikacji Garmin Connect na smartfonie, aby ustawić nowe hasło. W takiej sytuacji konieczne będzie ponowne wprowadzenie starego hasła. Jeśli go nie pamiętamy, Garmin usunie cały wirtualny portfel ze względów bezpieczeństwa. W takim przypadku należy powtórzyć powyższe kroki konfiguracji.

Które urządzenia współpracują z Garmin Pay?

Kompatybilne z nową usługą płatności zbliżeniowej są smartwatche:

Należy również pamiętać, że oprócz kodu dostępu utworzonego podczas instalacji, zarówno smartwatch damski jak i męski  nie będzie wymagał żadnej innej formy uwierzytelnienia jak na przykład skanowanie odcisków palców. Dokonywanie płatności w wyższych kwotach może również nie być możliwe z powodu limitu nałożonego przez nasz bank.

Incoming search terms:

  • https://www abcgps pl/blog/garmin-pay-jak-korzystac/