Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Rok wejścia na rynek

Przeznaczenie

Dotykowy ekran

Kolorowy ekran

Personalizacja tarczy

Szafirowe szkiełko

Moduł GPS

Czujnik tętna (HR)

Wersja czujnika tętna

Obsługa map

Nawigowanie po trasie

Odtwarzacz muzyki

Powiadomienia z tel.

Płatność zegarkiem

Doładowanie solarne

WI-FI

Wysokościomierz

Kompas

Pulsoksymetr

Monitor aktywności

Monitorowanie snu

Interwały

Asystent odpoczynku

Pułap tlenowy

Wodoszczelność

Dynamika biegu

Bateria w trybie GPS

Bateria maksymalnie

Informacje o producentach:

Garmin Polar
 

Zegarki sportowe damskie

Choć wiele modeli zegarków sportowych to unisexy, które mogą być używane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, wielu producentów oferuje odrębne modele adresowane do płci pięknej. Stereotyp, który zakładał, że sport to głównie domena mężczyzn już od dawna jest przeżytkiem i wiele kobiet traktuje wysiłek fizyczny bardzo poważnie. Damskie zegarki sportowe zazwyczaj przyjmują jasne kolory białe, kremowe, najczęściej z dodatkiem złota lub srebra. Często jednak wybierane sa również zegarki czarne lub ciemnoszare. Zegarek Polar, Coros i Garmin damski wyróżnia się nieco węższym paskiem i często mniejszą kopertą, przez co zyskuje bardziej delikatny wygląd. Więcej o zegarkach damskich przeczytasz na dole strony.

Najpopularniejsze zegarki sportowe damskie to serie: Garmin: Fenix 7, Forerunner, Venu, Vivoactive, Vivomove, Instinct oraz zegarki Polar: Vantage i Ignite

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Zegarki damskie sportowe – stylistyka

Pierwszym, co rzuca się w oczy kiedy w grę wchodzą zegarki Garmin dla kobiet to design. Jeśli chodzi o to kryterium, wśród damskich zegarków sportowych można wyróżnić trzy zasadnicze grupy produktów – zegarki eleganckie, casualowe oraz typowo sportowe.

Eleganckie zegarki sportowe

  • Zegarki Fenix - to agenci do zadań specjalnych w trudnym terenie. W ich przypadku, firma Garmin postawiła na precyzyjną nawigację z wykorzystaniem map topograficznych oraz pełne wsparcie dla miłośników dalekich wędrówek – kompas, barometr, alarm burzowy i wiele innych funkcji, z których użytkownik może skorzystać na górskim szlaku. Design zegarków Garmin damskich z tej serii delikatnie tylko sugeruje, że ich przeznaczenie to sport, ekstremalny wysiłek fizyczny i trudne warunki atmosferyczne. Udało się przy tym zachowoć sporo delikatnej elegancji. Kobiece modele oznaczone są literą „S”. Model Fenix 6S waży zaledwie 58 g, zaś długość paska to 108 mm – 189 mm (maksymalnie dla paska z tkaniny).
  • Vivomove - zegarek sportowy dla kobiet Vivomove to połączenie stylowego, klasycznego designu zegarka analogowego z funkcjami monitorowania aktywności fizycznej. Zegarki Garmin damskie z tej serii nie tylko na bieżąco liczą kroki oraz oceniają jakość i długość snu, ale także wspierają całodobowe monitorowanie aktywności fizycznej. Oprócz pokazywania godziny, zegarki sportowe damskie Garmin Vivomove informują użytkownika o bezczynności i przypominają o tym, że czas ruszyć się z miejsca. Ten zegarek wygląda po prostu świetnie – bez względu na to, czy jest częścią imprezy sportowej czy balu w strojach wieczorowych. Garmin Vivomove 3 w wersji S waży niespełna 39 gramów razem z paskiem silikonowym o długości 110 mm do 175 mm.

Casualowe zegarki sportowe

  • Garmin Venu - model ten w udany sposób łączy funkcje sportowe oraz lifestyle’owe. Ten zegarek biegowy zachwyca pięknym wyświetlaczem oraz nowoczesną stylistyką. Zegarki damskie sportowe z serii Venu oferuje całodobowy monitoring poziomu stresu oraz nawodnienia. Dzięki funkcji BodyBattery znalezienie właściwego czasu na trening i odpoczynek jest łatwiejsze, a animowane wskazówki treningowe wraz z funkcją GarminCoach oraz ponad dwudziestoma profilami aktywności fizycznych pozwalają na ułożenie treningu dopasowanego do możliwości użytkownika. Ten model występuje w znormalizowanym rozmiarze o wadze 46,3 g i pasuje na nadgarstek o obwodzie 125 mm do 190 mm.
  • Vivoactive - zegarki damskie sportowe z serii Vivoactive oferują wsparcie dla podstawowych dyscyplin sportowych, a także jasne ekrany dotykowe o wysokiej rozdzielczości, które cechuje dobra czytelność i precyzyjna obsługa. Możliwa jest także personalizacja zegarków poprzez wgrywanie dodatkowych tarcz, a nawet aplikacji poprzez stronę ConnectIQ. Aplikacja Garmin FaceIt umożliwia także wgranie na ekran urządzenia ulubionego zdjęcia ze smartfonu. Modele dla Pań w nazwie posiadają litere „S”. Vivoactive 4S waży zaledwie 40 g, a długość paska to 110 mm-175 mm

Standardowe zegarki sportowe

  • Forerunner - seria zegarków Forerunner adresowana jest przede wszystkim do biegaczy, pływaków i kolarzy, ale także przedstawicieli innych dyscyplin sportowych, którzy podchodzą do swoich treningów profesjonalnie i cały czas szukają progresu w poziomie formy sportowej. Właśnie dlatego zegarki Forerunner oferują zbieranie i analizę większej ilości danych o treningu niż jakikolwiek inny smartwatch sportowy. Poza zegarkiem Garmin damskim Forerunner 45S o wadze 32 g dla obwodu nadgarstka 124 mm do 185 mm) pozostałe modele występują tylko w jednej wersji unisex.

Cechy fizyczne zegarka damskiego

Z reguły damski zegarek sportowy ma nieco mniejszą średnicę koperty, a co za tym idzie, także mniejszy ciężar. Wynika to z tego, że większość kobiet ma szczuplejszą budowę kośćca i drobniejsze nadgarstki przez co typowy, męski zegarek może wydawać się ciężki i niewygodny. Nie jest jednak rzadkością to, że kobiety decydują się na wybór większego modelu zegarka. Mogą za tym przemawiać względy użytkowe – na większym ekranie łatwiej jest odczytać wyświetlaną treść, a także wynikające z indywidualnych preferencji.

Rozmiar koperty można bardzo łatwo rozpoznać po oznaczeniu zegarka. Wielu producentów do nazwy modelu dodaje oznaczenia odwołujące się do jego gabarytów – S, M albo L. Przykładowo, dla Fenix 6 S jest to średnica 42 mm, zaś dla Vivoactive 4S to 40 mm. W damskich zegarkach sportowych stosowany jest węższy pasek – 18 mm w Vivoactive oraz 20 mm w Fenix. Wraz ze zmniejszaniem się koperty, maleje także jej grubość.

Należy także pamiętać o tym, że mniejszy zegarek sportowy damski będzie także lżejszy. O ile podczas biegu na krótkim dystansie kilkanaście gram różnicy nie robi znaczenia, podczas biegu na dystansie ultra każda redukcja wagi sprzętu będzie na wagę złota. Nie dla każdego modelu firma Garmin zdecydowała się na wprowadzenie zegarka w rozmiarze S.

Zegarek Garmin damski – przegląd najważniejszych funkcji

Wielu producentów zegarków nie rozróżnia wśród oferowanych przez siebie produktów zegarków damskich i męskich. A jak podchodzą do tego tematu firmy Garmin oraz Polar? Zegarek sportowy damski różni się od wersji męskich kilkoma szczegółami – i wcale nie chodzi tutaj o funkcjonalność.

1. Wymiana paska i kolorystyka urządzeń

Nie bez znaczenia, jeżeli chodzi o damskie zegarki sportowe, pozostaje także kwestia estetyki. Powszechnie wiadomo, że kobiety przywiązują do kwestii wyglądu więcej uwagi, niż mężczyźni, a kupowane akcesoria oprócz funkcjonalności, muszą także dobrze się prezentować.

Firma Garmin od dawna korzysta w swoich zegarkach z technologii QuickFit, która pozwala na błyskawiczną i samodzielną wymianę paska zegarka na inną wersję kolorystyczną. Wymiana jest nie tylko banalnie prosta, ale także pozwala na wybór jednego z wielu dostępnych w sieci kolorów. Dzięki temu możliwe jest łatwe dopasowanie koloru paska do ubioru, a nawet nastroju.

O ile większość producentów oferuje paski do zegarków damskich sportowych w jednym lub co najwyżej kilku wariantach kolorystycznych, firma Garmin wyszła naprzeciw oczekiwaniom estetycznym swoich Klientów i zaoferowała wybór jednej z kilkudziesięciu zróżnicowanych wersji kolorystycznych. Dzięki temu każdy sportowiec odnajdzie kolor odpowiedni dla siebie.

2. Sterowanie jakie powinien posiadać zegarek sportowy damski – ekran dotykowy czy przyciski?

Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę użytkownika – oprócz wyświetlacza – jest to, czy smartwatch sportowy jest sterowany za pośrednictwem wbudowanych przycisków czy też posiada ekran dotykowy. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Obsługa damskiego sportowego zegarka za pomocą ekranu dotykowego jest przyjemna, szybka i nie wymaga dokładnego wciskania przycisków. Z drugiej jednak strony łatwo o przypadkowe uruchomienie funkcji lub zatrzymanie treningu. Ekran dotykowy nie będzie także działał pod wodą, a co więcej – jeżeli użytkownik zapomni go zablokować, kontakt z wilgocią również może uruchomić niepotrzebne opcje.

Z kolei przyciski wymagają dokładnego, wyraźnego wciśnięcia. Obsługa zegarka do ćwiczeń wymaga więcej uwagi i jest mniej dynamiczna. Nie ma jednak ryzyka przypadkowego uruchomienia żadnej z funkcji. Obie metody mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego kupując zegarek sportowy damski użytkownik powinien sprawdzić, która z metod obsługi bardziej mu odpowiada.

Ekran dotykowy oferują np. modele z rodziny Vivoactive, zegarek Polar serii Vantage V, a także zegarek Garmin damski z serii Venu. Z kolei przyciski posiadają zegarki z serii Fenix, Forerunner, Tactix i Instinct.

3. Wsparcie dla triathlonistów

Nowsze zegarki damskie sportowe firmy Garmin z serii Fenix lub Forerunner oferują także wsparcie dla triathlonu, jako połączenia pływania, kolarstwa i biegania, a nie każdej z tych dyscyplin z osobna. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

Przede wszystkim tryb triathlonu w zegarkach damskich sportowych pozwala zapisywać łączny czas treningu i przechodzić płynnie między kolejnymi dyscyplinami. Oferuje także opcję zapisu przejść, czyli wyliczenie czasu, jakie zawodnik spędził w strefach T (strefach zmian). Funkcja triathlonu może automatycznie uruchamiać w zegarku tryb energooszczędny, a także autoprzewijanie informacji o danej aktywności bez konieczności ręcznego przestawiania ekranów. W przypadku triathlonu wielokrotnego, ważnym rozwiązaniem jest także włączenie powtórzeń. Opcja ta sprawia, że zegarek sportowy damski do triathlonu po zatrzymaniu etapu biegu automatycznie przejdzie po raz drugi do pływania. Triathloniści skorzystają także z opcji blokady przycisków dla poszczególnych dyscyplin.

Dlaczego funkcja triathlonu jest taka ważna? Przede wszystkim dlatego, że bez tej opcji użytkownik musi ręcznie ustawiać każdą z aktywności, rozpoczynać i kończyć pomiar podobnie, jak w przypadku odrębnych jednostek treningowych biegania lub kolarstwa. Dla triathlonu możliwe jest skonfigurowanie każdej ze składowych dyscyplin odrębnie, a zegarek korzysta w predefiniowanych ustawień automatycznie.

Zegarki dla kobiet, które posiadają zaimplementowaną funkcję Multisport to przede wszystkim rodziny Fenix, Forerunner oraz Vantage V firmy Polar. W pozostałych modelach niezbędne będzie uruchamianie każdej z dyscyplin odrębnie.

4. Czas pracy baterii

Kolejną istotną kwestią jest czas pracy smartwatcha na baterii. Może on mocno różnić się w zależności od ustawionych opcji, a także modelu zegarka i najczęściej wynosi od kilku do kilkunastu dni. Warto pamiętać, że im dokładniejszy zapis śladu GPS i im więcej czujników jest jednocześnie uruchomionych, tym czas pracy sportowego zegarka damskiego będzie krótszy. W nowym modelu Fenix 6 producent przedstawił opcje PowerManager, która pozwala na monitorowanie czasu pozostałego do rozładowania zegarka przy aktualnych ustawieniach, a także na selektywne włączanie i wyłączanie poszczególnych modułów tak, aby użytkownik mógł dostosować czas działania urządzenia do swoich potrzeb. Podobną opcję wprowadzono w Polar Grit X.

W nowszych zegarkach z serii Forerunner, a także w modelu Fenix 6 występuje także opcja UltraTrack, która pozwala na drastyczne przedłużenie czasu działania baterii przy jednoczesnym zachowaniu śladu GPS. Podobnie działa tryb ekspedycyjny, który wykorzystuje nawigację o bardzo niskim poborze energii. Z tego rozwiązania skorzystają przede wszystkim triathloniści, ultramaratończycy oraz uczestnicy sportów wieloetapowych. Nowością jest także tryb Solar Charging, który posiadają zegarki sportowe damskie z serii Fenix 6s. Pozwala on dodatkowo wydłużyć czas działania baterii o kilka godzin (lub nawet kilkanaście przy odpowiednim ustawieniu zegarka).

5. Klasa wodoszczelności – 5 ATM czy 10 ATM?

Ważną cechą, jaką powinien posiadać zegarek damski sportowy jest także wodoszczelność. Pozwala ona swobodnie trenować w deszczowe dni na świeżym powietrzu, a także uprawiać sporty wodne lub triathlon. Większość zegarków sportowych posiada wodoszczelność na poziomie 5 ATM lub 10 ATM. Jak czytać te oznaczenia?

Zegarki z wodoszczelnością 5 ATM pozwalają na zanurzenie do 50 metrów. W praktyce oznacza to, że bez obaw można w nich brać prysznic, niestraszne im także zalanie. Mogą być także użyte do treningów pływackich. Inne oznaczenia tej klasy wodoszczelności to WR50 lub 5 Bar. Sportowe zegarki damskie z klasą 5 ATM to np. Garmin Venu, Vivomove, ale także Forerunner 945.

Z kolei wodoszczelność 10 ATM (WR100 lub 10 Bar) daje gwarancję bezpieczeństwa podczas zanurzenia na głębokość do 100 metrów. Oprócz pływania w basenie i wodach otwartych, zegarki sportowe damskie z tą klasą wodoszczelności pozwalają na uprawianie sportów wodnych o dużej prędkości bez ryzyka uszkodzenia zegarka. Tak wysoką klasą wodoodporności może się pochwalić Garmin Fenix oraz Garmin Tactix, Polar Grit X.

Na jakie funkcje sportowe w zegarkach damskich warto zwrócić uwagę?

Zegarki sportowe damskie nie ustępują pola modelom adresowanym dla mężczyzn. Które funkcje będą zatem najbardziej przydatne?

W dużej mierze zależy to od stopnia wytrenowania użytkownika i oczekiwań, jakie stawia on względem zegarka. Dla osób początkujących najistotniejsze będą podstawowe parametry, jak ilość spalonych kalorii lub pokonany dystans, a także przypomnienie o braku aktywności oraz pomiar tętna.

Wraz ze wzrostem formy sportowej, użytkownik może czerpać korzyści z takich pomiarów jak pułap tlenowy, obciążenie treningowe i efekt treningowy tlenowy i beztlenowy. Pomocny może okazać się także pulsoksymetr, jeżeli treningi uwzględniają duże różnice wysokości. Zasadniczą zaletą większości zegarków sportowych jest także wbudowany moduł GPS, który pozwala na dokładne śledzenie tempa oraz dystansu.

Warto jednak pamiętać, aby damski zegarek sportowy dobierać do swoich potrzeb. Z innych funkcji skorzystają biegacze (interwały, zaawansowana dynamika biegu), a z innych pływacy (SWOLF, wykrywanie stylu) lub lekkoatleci (ilość powtórzeń, tętno, ilość serii).

Najważniejszą umiejętnością nadal pozostaje interpretacja otrzymanych wyników. Dlatego nie zawsze większa ich liczba musi przełożyć się na natychmiastowy wzrost formy sportowej. Wręcz przeciwnie, niekiedy może wprowadzić zamęt w planie treningowym.

Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając zegarek sportowy dla kobiet? Wszystkie panie, które regularnie uprawiają sport zdają sobie sprawę z tego, że czasami po prostu trudno zmotywować się do wysiłku. Aby ułatwić ocenę samopoczucia niemal każdy zegarek Garmin damski posiada funkcję BodyBattery, ale także funkcję śledzenia cyklu menstruacyjnego oraz związanych z nim symptomów.

Na czym skupić się podczas wybierania zegarka damskiego?

Wybierając zegarek sportowy dla kobiety, warto wziąć pod uwagę stylistykę urządzenia i preferowany ubiór. Niektóre osoby lepiej czują się mając na ręku sportowy pulsometr, inne – elegancki smartwatch.

Przede wszystkim jednak należy rozważyć, jak bardzo dokładnych pomiarów potrzebuje użytkownik oraz na jakim poziomie realizuje treningi. Tam, gdzie jednym sportowcom wystarczy Garmin damski Venu, inni potrzebują pełnej analizy z modeli Forerunner lub Fenix.

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij