Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

Informacje o producentach:

Besafe Britax Romer Cybex Graco Joie Klippan Maxi-Cosi
 

Foteliki samochodowe 9-36 kg

Fotelik samochodowy 9-36 kg to drugi i trzeci fotelik w jednym. Można z niego korzystać po wyrośnięciu dziecka z fotelika 0-13 kg i ma służyć do osiągnięcia przez dziecko 150 cm. Celowo umieściliśmy w tej kategorii również foteliki 0-36 kg, ponieważ skierowane są do tej samej grupy dzieci, co foteliki 9-36 kg i nie polecamy używać ich od pierwszych dni życia.

Należy pamiętać, że im większy zakres wagowy fotela, tym trudniej dobrać go do dziecka i tym mniej bezpieczny jest. Tylko dobrze dobrane foteliki samochodowe zapewniają wysokie bezpieczeństwo w razie wypadku. Sugerujemy by po foteliku 0-13 kg wybrać drugi fotel z kategorii 9-18 kg, a potem 15-36 kg. Taka droga wyboru pozwala na lepsze dopasowanie i zwiększenie bezpieczeństwa, niż wybierając fotelik 9-36 kg.

Dowiedz się więcej o fotelikach 9-36 kg! Dalej przeczytasz o czym należy pamiętać w trakcie wyboru fotelika, czy charakteryzują się foteliki samochodowe 9-36 kg oraz jakie błędy najczęściej popełniają rodzice w trakcie użytkowania tych fotelików.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Foteliki 9-36 - informacje

 • Polskie prawo wymaga, aby noworodki były wożone w pierwszym foteliku tyłem do kierunku jazdy. My zalecamy, aby przedłużyć ten czas do 4 roku życia. Niektóre foteliki samochodowe 9-36 kg można montować tyłem do kierunku jazdy do 18 kg wagi dziecka, np. Klippan Triofix Comfort Recline.
 • Budowa kręgosłupa dziecka oraz słabe mięśnie powodują, że w razie gwałtownych wstrząsów lub szarpnięć dziecko bezwładnie leci do przodu i mięśnie nie amortyzują tej siły. Może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń ciała. Z tego względu zalecamy, aby dzieci do 4 roku życia jeździły tyłem do kierunku jazdy. Wtedy unikamy tego niebezpieczeństwa.
 • Nowe normy europejskie o nazwie I-size określają najbezpieczniejsze sposoby na przewożenie dzieci. Wiele nowych fotelików dziecięcych w nazwie posiada człon I-size i określa to, że fotelik 9-36 Isofix spełnia te normy. Należy do nich: bezwzględne przewożenie dzieci do 4 roku życia w fotelikach tyłem do kierunku jazdy, dobieranie fotela według wzrostu, a nie wagi dziecka, montaż na system Isofix oraz wzmocnienie bocznych skrzydeł zagłówka.
 • Dzieci mają słabo połączone kości miednicy oraz nierozwinięte kolce biodrowe, co przeszkadza w prawidłowym zapięciu pasów bezpieczeństwa. Dlatego właśnie należy dzieci wozić w dopasowanych fotelikach z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa.
 • Jednym z wyznaczników bezpieczeństwa fotelika jest ocena w Testach ADAC. Warto sprawdzać czy fotelik 9-36 przeszedł ten test oraz jaką ocenę otrzymał.
 • Montaż fotelików dla dzieci z kategorii 9-36 kg może nastąpić na dwa sposoby. Pierwszym jest montaż na pasy samochodowe, drugim sposobem jest montaż na Isofix. Przy tym sposobie montażu zastosować można Top Tether, czyli dodatkowe zabezpieczenie w formie pasów przyczepianych do punktów kotwiczeń w aucie. W samochodach posiadających możliwość montażu na Isofix i Top Tether, sugerujemy stosowanie tych dwóch zabezpieczeń.

Fotelik samochodowy 9-36 - funkcje i systemy bezpieczeństwa

Foteliki 9-36 kg powinny posiadać szereg funkcji zapewniających bezpieczeństwo dziecka w czasie podróży. Dobry fotelik 9-36 kg powinien posiadać:

 • możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy do 18 kg,
 • szerokie i wygodne siedzisko z możliwością regulacji i dostosowania do dziecka,
 • regulację kąta nachylenia oparcia,
 • regulację zagłówka i uprzęży do wzrostu dziecka,
 • pięciopunktową uprząż bezpieczeństwa z możliwością schowania jej, kiedy dziecko osiągnie 15 kg,
 • rozbudowany system ochrony szyi,
 • możliwość montażu z użyciem systemu Isofix oraz Top Tether,
 • łatwą w czyszczeniu tapicerkę z oddychającej tkaniny.

Najczęściej popełniane błędy z fotelikami samochodowymi 9-36 kg

 1. Fotelik samochodowy 9-36 kg nieprawidłowo dobrany do dziecka (za mały lub o złym kącie nachylenia siedziska).
 2. Źle ustawiony zagłówek, siedzisko (fotele 9-36 kg zazwyczaj posiadają możliwość dopasowania komponentów do wielkości dziecka).
 3. Źle zamontowany fotelik w aucie za pomocą Isofixa lub pasów (poskręcane lub źle zapięte pasy, nieprawidłowo wpięty Isofix).
 4. Za słabo zapięte pasy lub źle ułożone na ciele.
 5. Niestabilnie ustawiony i zamontowany fotel na kanapie samochodu.

Jeśli chcesz uniknąć tych i wielu innych błędów w czasie użytkowania lub montażu fotelika samochodowego 9-36 kg, skontaktuj się z naszym doradcą lub przyjedź do naszego salonu stacjonarnego. Nauczymy Cię na poprawnie zamontować fotelik! Zapraszamy!

wróć do góry