Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Fotelik samochodowy dla 3 latka

Dobry fotelik dla 3 latka powinien przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo i wygodę dziecku w czasie jazdy, a także komfort użytkowania rodzicom. Zgodnie z prawem, dziecko w tym wieku może już korzystać z fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy. Zalecamy jednak korzystanie z fotelików typu RWF do momentu ukończenia 4 roku życia przez dziecko. Fotelik tyłem do kierunku jazdy znacznie lepiej chroni dziecko w razie ewentualnej kolizji. Fotelik samochodowy dla 3-latka dostępny jest w kilku kategoriach wagowych, mianowicie 9-18, 9-25 oraz 9-36. Modele z poszczególnych kategorii wagowych różnią się od siebie funkcjami, wyposażeniem i poziomem bezpieczeństwa.

Więcej na temat wyboru optymalnego fotelika dla 3 latka przeczytasz w dalszej części tekstu, znajdującej się pod produktami.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Fotelik samochodowy dla 3-latka z poszczególnych grup wagowych:

  • Foteliki 9-18 kg

Fotelik z II grupy wagowej to najlepszy wybór dla dziecka do 4. roku życia, które wyrosło już z fotelika 0-13 kg. Do fotelików z tego przedziału wagowego dostępne są obrotowe o 180 lub 360 stopni bazy ISOFIX, zwiększające funkcjonalność fotelika. Zazwyczaj modele 9-18 kg umożliwiają podróżowanie tyłem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania. Posiadają one wówczas wbudowaną nogę stabilizacyjną, która ma za zadanie sztywno utrzymywać fotelik na kanapie samochodowej w razie potencjalnego zderzenia. Fotelik samochodowy dla 3-latka posiada także pięciopunktową uprząż bezpieczeństwa. Modele 9-18 kg mocuje się za pomocą pasa samochodowego lub na system ISOFIX.

  • Foteliki samochodowe 9-25 kg

Grupa wagowa 9-25 kg przeznaczona jest dla pasażerów do około 6. roku życia. Najczęściej są to foteliki montowane przodem do kierunku jazdy. Dziecko w modelu z kategorii 9-25 kg zapina się w wewnętrzny pas bezpieczeństwa. W niektórych modelach pięciopunktową uprząż bezpieczeństwa można zdemontować po osiągnięciu przez dziecko 4. roku życia. Wówczas dziecko zabezpiecza się trzypunktowym pasem bezpieczeństwa znajdującym się w pojeździe, który jednocześnie stabilizuje fotelik. Do tego czasu możliwy jest montaż na ISOFIX. Usprawni on proces montażu i zminimalizuje ryzyko popełnienia najczęstszych błędów montażowych.

  • Grupa wagowa 9-36

Foteliki dla 3-latka z II i III grupy to rozwiązanie ekonomiczne. Służą małemu pasażerowi długo, bo przez około 11 lat lub do momentu osiągnięcia przez dziecko 150 cm wzrostu. Modele 9-36 kg wyposażone są w wewnętrzną uprząż bezpieczeństwa z opcją łatwego demontażu. Zamiast pasów mogą mieć wbudowaną osłonę tułowia. Po ukończeniu 4. roku życia dziecko przypina się za pomocą trzypunktowego pasa bezpieczeństwa, który jednocześnie zabezpiecza fotelik przed poruszaniem się. Za stabilizację fotelika podczas jazdy dodatkowo odpowiada system montażu ISOFIX.

Jaki fotelik dla 3 latka wybrać?

Optymalny poziom bezpieczeństwa zapewni dziecku model idealnie dopasowany do jego sylwetki na konkretnym etapie życia. Oznacza to, że zdecydowanie lepiej wybierać foteliki o jak najwęższym przedziale wagowym niż rozwiązania budżetowe, czyli foteliki 9-36 kg. W związku z tym po nosidełku warto wybrać model 9-18 kg, następnie fotelik 9-25 kg, który wystarczy do momentu ukończenia 6. roku życia. Dopiero później powinno skorzystać się z opcji 15-36 lub 9-36 kg.

W celu znalezienia idealnie dopasowanego fotelika dla 3-latka zalecamy wybranie się do sklepu stacjonarnego. Nasz specjalista podpowie, jaki model będzie najbezpieczniejszy, a także pomoże zainstalować go w samochodzie po zakupie.

wróć do góry