Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Sensor

Dokładność

Zakres pomiaru

Zasilacz samochodowy

Bezpłatne kalibracje

Używane przez policję

Przesiewowe

Dowodowe

Przeznaczenie

Czujnik przepływu powietrza

Licznik pomiarów

Pamięć pomiarów

Możliwość wyboru jednostki

Dodatkowe

Zasilanie

 

Alkomaty

Jaki alkomat kupić? - najlepsze alkomaty dla kierowców

Alkomat to urządzenie, cieszące się coraz większą popularnością wśród kierowców, którzy nie są zadeklarowanymi abstynentami, a wsiadając za kierownicę, chcą mieć pewność, że nie narażają siebie i innych. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu zmniejsza refleks i znacznie opóźnia czas reakcji kierowcy. Rosnąca świadomość społeczna i większe kary dla kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu sprawiły, że dobre alkomaty cieszą się dużym zainteresowaniem.

Wiele osób zastanawia się gdzie kupić alkomat oraz jaki alkomat wybrać, aby dawał w 100% właściwy wynik. Pomożemy Ci wybrać najlepszy alkomat domowy oraz wytłumaczymy czym różnią się od siebie jego różne rodzaje.

Alkomaty wg rodzaju:

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Alkomaty - czym się różnią?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje alkomatów podręcznych elektrochemiczne oraz półprzewodnikowe.

 • Alkomat elektrochemiczny to urządzenie z sensorem elektrochemicznym. Ten rodzaj alkomatów jest znacznie dokładniejszy od półprzewodnikowego i bardzo często stosowany przez policję oraz do pomiarów masowych w firmach kontrolujących trzeźwość pracowników przed dopuszczeniem do pracy. Pomiar jest dokonywany na podstawie chemicznego odczytu molekuły alkoholu zasysane przez czujnik z ostatniej fazy wdmuchiwanego powietrza. Ponadto na wynik badania alkomatem elektrochemicznym nie ma wpływu żadna inna spożywana przez badanego substancja jak cukier miętowy, mocna herbata, płyn do płukania jamy ustnej, zielone jabłka i wiele innych produktów spożywczych, które przekłamują wynik badania alkomatem. Kolejną zaletą alkomatu z czujnikiem elektrochemicznym jest bardzo duża dokładność, która nabiera znaczenia podczas wyniku badania nieznacznie przekraczającego dozwolony poziom alkoholu.
 • Alkomaty półprzewodnikowe są to najbardziej popularne alkomaty do podręcznego badania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Zaletą tego rodzaju alkomatów jest dużo niższa cena niż urządzeń z sensorem elektrochemicznym. Niestety na wynik badania mogą mieć wpływ wcześniej spożywane produkty spożywcze, nikotyna, a nawet słodycze i owoce.

Jakie cechy powinien posiadać dobry alkomat?

Najlepsze alkomaty powinny wyróżniać się funkcjami i cechami, które pomogą w poprawnym użytkowaniu. Do cech i funkcji tych zalicza się:

 • Dokładność pomiaru najlepiej do tysięcznych wartości, w tej kategorii najlepiej sprawdzają się alkomaty z sensorem elektrochemicznym.
 • Informacja o zbyt niskiej temperaturze, niektóre alkomaty przekłamują wynik badania, kiedy urządzenie jest zbyt zimne, dlatego taka informacja ma kluczowe znaczenia szczególnie w sezonie zimowym.
 • Duży zakres pomiaru do 4-5 promili.
 • Bezpłatna okresowa kalibracja, większość alkomatów co jakiś czas (częstotliwość kalibracji najczęściej podaje producent urządzenia) należy skalibrować, dla uzyskania miarodajnego wyniku.
 • Odporna obudowa na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki meteorologiczne.
 • Ergonomiczny kształt, dobrze leżący w dłoni.
 • Obrotowy ustnik.
 • Ładowarka samochodowa, aby urządzenie było dostępne w każdej sytuacji.
 • Możliwość bezprzewodowego drukowania wyników.
 • Sygnalizacja dźwiękowa.
 • Czytelny wyświetlacz w każdej pogodzie.
 • Zapis pomiarów, funkcja jest przydatna podczas badania więcej niż jednej osoby np. w alkomatach firmowych.
 • Szybki odczyt pomiaru.
 • Intuicyjne menu.

Dobry alkomat z atestem to narzędzie, które nie może zawieść. Ceny alkomatów wahają się od 200 zł do nawet 3000 zł, ale są to urządzenia, które zawsze odpowiednio sprawdzą ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Za pomocą przygotowanych przez nas filtrów w łatwy sposób znajdziesz alkomat dostosowany do Twoich potrzeb. Wystarczy, że zaznaczysz cechy, których potrzebujesz.

Jeśli nadal masz problem z wyborem alkomatu, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą lub odwiedzin naszego salonu stacjonarnego. W przyjemnością doradzimy odpowiedni sprzęt.

wróć do góry