Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

 

Wózki głębokie

Wózki głębokie to odpowiedź producentów na potrzeby najmłodszych dzieci. Są dostosowane do potrzeb noworodków już od pierwszych dni życia. Wózek głęboki to gondola osadzona na ramie z kołami. Sama gondola służy dziecku do ukończenia 6-7 miesiąca życia. Delikatne w dotyku materiały i miękki materacyk sprawiają, że dziecko czuje się w nich bezpiecznie i ma zapewnioną pozycję zgodną ze swoją fizjologią. Obszerna budka osłania przed warunkami atmosferycznymi, zabudowane boki uniemożliwiają dziecku wysunięcie się na zewnątrz.

Jaki powien być dobry wózek dla najmłodszych dzieci oraz jakie akcesoria pozwolą cieszyć się jeszcze większą wygodą w czasie spacerów? O tym przeczytasz w tekście pod produktami.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Jakie powinny być dobre wózki głębokie?

Wózek głęboki z obszerną gondolą z pewnością będzie lepszy od tej, która jest krótka i wąska. Dziecko powinno mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń. Zapewnia ona lepszą cyrkulację powietrza i umożliwia większą swobodę ruchów. Wybierając wózek dziecięcy, warto zwrócić uwagę, w jakich miesiącach dziecko będzie korzystało z wózka głęboko spacerowego. Jeśli ostatnie miesiące przed zmianą wózka na spacerówkę przypadają zimą, trzeba wziąć pod uwagę miejsce na ciepły, zimowy kombinezon. Niektóre modele wózków dziecięcych posiadają wbudowane wewnętrzne pasy bezpieczeństwa. Te dodatkowe zabezpieczenie chroni dziecko np. w czasie nagłej kolizji z rowerzystą. Gondola skutecznie osłania dziecko, co może zniwelować mocne uderzenia.

Co z tymi kołami?

Wózki dziecięce głębokie powinny mieć koła dostosowane do rodzaju nawierzchni, po której najczęściej będą jeździły. Koła wykonane z tworzywa sztucznego najczęściej wybierają rodzice, którzy spacerują w galeriach handlowych i w miejskich parkach. Koła wykonane z gumy lub żelu sprawdzą się lepiej w naturalnym terenie o dużym zróżnicowaniu w terenie.

Wózki głębokie z amortyzacją czy bez?

Dobra amortyzacja niweluje większość wstrząsów bez względu na to, jaki rodzaj kół ma wózek głęboki. Są modele, które posiadają amortyzację wbudowaną tylko na przedniej lub tylnej osi. Najlepsze wózki dziecięce głębokie posiadają amortyzatory na każdym kole z osobna. Dzięki tej funkcji drzemka noworodka może przebiegać bez zakłóceń.

Wózki głębokie i ich waga – niska czy wysoka?

Najlepiej by rama wózka była lekka. Takie modele są bardziej mobilne, ułatwiają podróżowanie, a w życiu codziennym łatwiej się z nich korzysta. Lekki wózek ma wykonaną ramę z aluminium lub karbonu. Modele, które mają tradycyjną ramę, wykonaną ze stali ważą zazwyczaj o kilka kilogramów więcej.

Dobry wózek głęboko spacerowy to taki, który dopasuje się do indywidualnych potrzeb rodziny. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zatem zwrócić uwagę na wszystkie wymienione wyżej aspekty. Dzięki dokonaniu słusznego wyboru, po narodzinach dziecka rodzice mogą spokojnie cieszyć się ze wspólnych chwil na świeżym powietrzu.

Wózek głęboki i jego najważniejsze akcesoria

  • ciepły śpiworek na nóżki, przypinany zamkiem błyskawicznym do brzegów gondoli
  • folia przeciwdeszczowa z otworem doprowadzającym powietrze, to skuteczna ochrona przed deszczem i mokrym śniegiem
  • moskitiera montowana do gondoli, uniemożliwi owadom kąsanie dziecka
  • parasolka przeciwsłoneczna, zapewni cień podczas upalnych dni, ale nie ograniczy dopływu świeżego powietrza
  • uchwyt na kubek lub butelkę montowany do ramy wózka
  • torba na dziecięce akcesoria
wróć do góry