Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Britax Romer

Logo Britax Romer

Foteliki Britax Romer

Britax Romer to pochodząca z Niemiec firma, która na całym świecie znana jest z wysokiej klasy fotelików samochodowych i wózków dla dzieci. Pierwszy fotelik Romer wyprodukowano w 1966 roku i od tego czasu ciągle pracują nad ulepszaniem systemów bezpieczeństwa w swoich produktach. Dzięki temu foteliki Romer są jednymi z najlepszych, najbezpieczniejszych i plasują się w światowej czołówce. Warto zwrócić uwagę na fakt, że firma 90% swoich produktów wytwarza we własnych fabrykach w Niemczech i Wielkiej Brytanii, co wpływa na jakość i ekskluzywność asortymentu. Firma Britax Romer stawia na bezpieczeństwo, dlatego do produkcji fotelików i wózków, wykorzystuje najwyższej jakości materiały oraz opracowuje i wykorzystuje nowe technologie.

Britax Romer - wszystkie modele

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Foteliki Britax Romer - linie produktów

Foteliki Romer to cenione na całym świecie produkty, które cechuje duża wygoda i bezpieczeństwo. Britax Romer produkuje fotelik z każdej kategorii wagowej, ale na szczególną uwagę zasługują produkty 0-13 kg, 0-18 kg, 15-36 kg oraz 9-36 kg. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór fotelików Romer, które z łatwością dopasujesz do wieku, wagi i wzrostu dziecka.

Foteliki Romer 0-13 kg

Już w czasie trwania ciąży należy zastanowić się nad wyborem fotelika samochodowego dla noworodka. Warto sprawdzić foteliki Romer 0-13 kg, które są niezwykle wygodne i gwarantują duże bezpieczeństwo. Aktualnie dostępne są dwie serie fotelików 0-13 kg Britaxa: Britax Romer Baby-Safe oraz Britax Romer Primo. Foteliki te posiadają opcje montażu na bazy (możliwość kupienia w zestawie lub oddzielnie) lub na pasach bezpieczeństwa. Za pomocą systemu CLICK&GO z łatwością można przymocować je do stelaża wózka Britax Romer, co ułatwia krótkie podróże. Kategoria Britax Romer 0-13 kg nie była popularna wśród Klientów. Powodem tego był fakt, że nosidełka Romer nie pasowały do wózków innych marek, a wybór spacerówek Britax był niewielki. Aktualnie marka wprowadziła możliwość montażu fotelików 0-13 kg do popularnych wózków innych firm, za pomocą adapterów. Rośnie również wybór spacerówek Britax Romer, które dają możliwość montażu różnych nosidełek.

Foteliki Romer 0-18 kg

Kiedy dziecko wyrośnie z nosidełka, należy wybrać kolejny fotelik. Najbezpieczniejszą formą przewozu dziecka do 4 roku życia jest fotelik RWF do 18 kg. Britax Romer w swojej ofercie posiada 4 serie fotelików z kategorii 0-18 kg: Britax Romer Dualfix, Swingfix, Max-Fix II oraz First Class Plus. Na szczególną uwagę zasługują serie Dualfix oraz Swingfix, które charakteryzują się niezwykle bezpieczną konstrukcją. Foteliki z obydwu tych serii są montowane tyłem do kierunku jazdy na obrotowych bazach. Swingfixy zdały Test Plus, co jest dużym osiągnięciem w przypadku fotelików. Co ciekawe, jest to fotelik, który można obrócić na bazie o 90 stopni. Ułatwia to wynoszenie dziecka z fotelika. W obydwu seriach znajdują się modele spełniające normę i-Size. Posiadają one odchylaną belkę anty-rotacyjną, która pozwala na zwiększenie przestrzeni na nogi dziecka. Oprócz tego posiadają wbudowany system osłon bocznych i głębokie siedzisko, które chroni biodra dziecka. Modele Dualfix i Swingfix i-Size mają bardzo dobry kąt nachylenia, ponieważ niezwykle rzadko zdarza się, aby główka dziecka opadała w czasie spania. Kategoria fotelików Britax Romer 9-18 kg jest tożsama z 0-18 kg. Występuje w niej 4 serie: Britax Romer Duo Plus, Eclipse, King oraz Trifix.

Foteliki Romer 15-36 kg

Dzieci, które osiągną 18 kg wagi lub wyrosną z dotychczasowego fotelika, powinny przesiąść się do fotelika 15-36 kg. Jest to ostatni fotelik, który służy do osiągnięcia przez dziecko 150 cm wzrostu. W ofercie Britaxa znajdują się 4 serie fotelików 15-36 kg: Britax Romer Kidfix, Kid, Discovery SL i Adventure. Najbardziej znaną i cenioną jest seria premium Britax Romer Kidfix, która obejmuje 9 fotelików. Wśród nich wyróżnić warto Kidfixa III S, który posiada wydłużone siedzisko oraz lepiej dopasowany X-Pad. Jest to najbardziej popularny fotelik 15-36 kg wśród naszych Klientów, ponieważ jest niezwykle dobrze dopasowany i bezpieczny. Na tle innych serii wyróżnia się dużo lepszą konstrukcją. Posiada wygodny i stabilny zagłówek, osłony boczne, a także szerokie, komfortowe siedzisko (dużo wygodniejsze niż w budżetowych seriach Discovery czy Adventure).

Foteliki Romer 9-36 kg

Britax Romer wyprodukował również foteliki z większego zakresu wagowego 9-36 kg: serie Britax Romer Evolva oraz Advansafix. Na szczególną uwagę zasługuje ta druga ponieważ modele z tej serii montowane mogą być za pomocą systemu Isofix lub na pasy bezpieczeństwa. Daje to możliwość dodatkowej stabilizacji. Advansafix III Sict oraz IV R zostały przetestowane w ADAC i otrzymały oceny 4 za bezpieczeństwo. Jest to bardzo dobry wynik, w porównaniu do serii Evolva, w której wszystkie modele zostały ocenione na 3.

Wózki Britax - linie produktów

Wózki spacerowe Romer to produkty bardzo wygodne i łatwe w obsłudze. Wszystkie dostępne u nas modele to zestawy podróżne z możliwością montażu dedykowane gondoli lub fotelika samochodowego. W asortymencie marki znajdują się 4 serie wózków: B-Motion, Smile, B-Agile oraz B-Agile DOUBLE. Ten ostatni nie został przydzielony do żadnej serii, ponieważ jest to model bliźniaczy i mocno różni się konstrukcją od pozostałych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie spacerówki Romer są przystosowane do każdej nawierzchni, w tym na nieutwardzone tereny i drogi leśne. Posiadają dobrą amortyzację oraz bezawaryjne duże koła, które zwiększają stabilność i ułatwiają jazdę. Na szczególną uwagę zasługuje wózek Smile III, który charakteryzuje się wąską konstrukcją i niezwykłą zwrotnością, dlatego świetnie spisze się w mieście, w wąskich przestrzeniach oraz w czasie podróży lub wakacji. Posiada możliwość montażu fotelika samochodowego, a marka stworzyła doskonały zestaw 3w1 z fotelikiem Britax Romer Baby-Safe 2 i-Size.

Fakty na temat bezpieczeństwa i komfortu użytkowania

Foteliki Romer są zaprojektowane w niezwykle praktyczny i wygodny sposób. Świadczy o tym ich przemyślana konstrukcja oraz stonowana kolorystyka. Wszystkie foteliki Romer zostały skonstruowane tak, aby z łatwością można było umieścić je w samochodzie, a także wyciągać je z niego. Nosidełka Britax posiadają również specjalną bazę, która zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodem oraz możliwość montażu na stelażach spacerówek różnych firm. Wózki Britax Romer charakteryzują się prostym wyglądem oraz niezwykle przydatnymi udogodnieniami, takimi jak odczepiany system CLICK & GO® kompatybilny z nosidełkami marki. Spacerówki skonstruowane zostały tak, aby składały się niezwykle łatwo i zajmowały niewiele miejsca. Dzięki temu wózki Britax Romer doskonale sprawdzą się w transporcie, ponieważ bez trudu umieścimy je w bagażniku samochodu.

Decydując się na wózek dziecięcy lub fotelik Romer, wybierasz przede wszystkim bezpieczeństwo oraz praktyczne rozwiązania, które świetnie przekładają się na codzienne użytkowanie produktów. Wykonane są one także z myślą o wygodzie dziecka, o czym świadczą ergonomicznie wyprofilowane siedziska i oparcia produktów.

Britax Romer - nagrody

Firma dba o bezpieczeństwo klientów, dlatego testuje swoje produkty nie tylko we własnych fabrykach, ale również w niezależnych testach bezpieczeństwa. Foteliki Britax Romer sprawdzane są w niemieckich testach ADAC, w szwedzkim Test Plus, a także w wielu innym zagranicznych. Produkty marki sprawdzane są przez niemiecką organizację Stiftung Warentest, a takżę na rynku szwajcarskim w TCS, francuskim w Securange, austryjackim ÖAMTC i wielu innych.

Ciekawostki o marce

  1. Każdy wózek Britax Romer przechodzi „test gryzienia” na pałąku zabezpieczającym.
  2. Od 2016 roku przeprowadzili się do nowej, specjalnie wybudowanej siedziby w Leipheim w Niemczech gdzie produkują foteliki.
  3. Romer opracowała system mocowania fotelików Isofix, stosowany we wszystkich samochodach wytwarzanych po 2000 roku.
wróć do góry