Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Rok wejścia na rynek

Przeznaczenie

Dotykowy ekran

Kolorowy ekran

Personalizacja tarczy

Szafirowe szkiełko

Moduł GPS

Czujnik tętna (HR)

Wersja czujnika tętna

Obsługa map

Nawigowanie po trasie

Odtwarzacz muzyki

Powiadomienia z tel.

Płatność zegarkiem

Doładowanie solarne

WI-FI

Wysokościomierz

Kompas

Pulsoksymetr

Monitor aktywności

Monitorowanie snu

Interwały

Asystent odpoczynku

Pułap tlenowy

Wodoszczelność

Dynamika biegu

Bateria w trybie GPS

Bateria maksymalnie

Informacje o producentach:

Garmin
 

Garmin Tactix

Seria Garmin Tactix została stworzona by zegarki mogły służyć nawet w najtrudniejszych warunkach. Smartwatche utrzymane zostały w militarnej stylistyce, co idealnie komponuje się z ich funkcjonalnościami.

W serii wyróżnić możemy takie modele jak: Garmin Tactix 7, Garmin Tactix Charlie, Delta Sapphire, Delta Solar oraz Solar Ballistic Edition. Różnią się funkcjonalnościami związanymi ze sportem oraz rodzajem powłoki na ekranie. Dodatkowo dwa ostatnie modele wyposażono w solarne doładowywanie baterii.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Różnice między modelami Garmin Tactix 7

Firma Garmin oferuje trzy wersje zegarka Tactix 7Standard, Pro oraz Pro Ballistics. Wszystkie mają kolorowy, dotykowy ekran z matrycą Memory-In-Pixel o rozdzielczości 280 x 280 pixeli i wymiarze 1,4 cala. Każdy z zegarków otrzymał tez tytanowy bezel oraz obudowę wykonaną ze wzmocnionego polimeru. Zegarki są wodoszczelne do głębokości 100 metrów i spełniają wymagania normy wojskowej MIL-STD810G. Obsługują też mapy topograficzne i zaawansowane funkcje nawigacyjne.

Różnice dotyczą wybranych rozwiązań.

  • Modele Garmin Tactix 7 Pro są wyposażone w soczewkę fotowoltaiczną Sapphire Glass zamiast zwykłego szkła szafirowego. Oznacza, że zegarek sam ładuje baterię podczas korzystania z niego na obszarze wyeksponowanym na światło słoneczne. Dla zapewnienia optymalnego działania technologii wystarczy, aby zegarek był wystawiany na światło o natężeniu 50 tysięcy luksów przez minimum 3 godziny dziennie.
  • Modele Garmin Tactix 7 Pro Ballistics przejęły soczewkę fotowoltaiczną od wersji Pro, a dodatkowo zostały wyposażone w oprogramowanie Pro Ballistics.

Czym jest oprogramowanie Applied Ballistics w Garmin Tactix 7?

Oprogramowanie Applied Ballistics precyzyjnie oblicza kąt uniesienia oraz korektę na wiatr i czas lotu w oparciu o profile broni, amunicji oraz warunki:

  • wiatr;
  • temperaturę;
  • wilgotność;
  • zasięg;
  • kierunek strzału;
  • niestandardowe modele oporu dla danego typu pocisku.

Opcje Applied Ballistics mogą być edytowane bezpośrednio z poziomu zegarka poprzez wciśnięcie przycisku Start i wyboru funkcji Applied Ballistics. Użytkownik z poziomu urządzenia może ustawiać takie dane jak warunki strzeleckie, środowisko, karty zasięgu, właściwości pocisku.

Przy korzystaniu z funkcji wspierających strzelectwo producent zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, a także częste i uważne sprawdzanie parametrów wyświetlanych przez zegarek.

Funkcje Applied Ballistics pojawiają się tylko w zegarku Garmin Tactix 7 Pro Ballistics Edition oraz starszej generacji Delta Solar Ballistics.

Różnice między zegarkami wojskowymi Garmin Tactix Charlie a Garmin Tactix Delta Sapphire

W serii Tactix wyróżniamy cztery modele. Wydany w 2018 roku Garmin Tactix Charlie to podstawowy zegarek wojskowy, zaś Garmin Tactix Delta Sapphire z 2020 roku posiada wszystkie zaawansowane funkcje dostępne w zegarku Garmin Fenix 6X Sapphire oraz funkcje militarne. Dwa pozostałe zegarki to Garmin Tactix Delta Solar oraz Tactix Delta Solar Ballistic Edition, które swoją premierę miały również w 2020 roku.

Czym wyróżnia się Garmin Tactix Charlie?

Korpus zegarka Garmin Tactix Charlie zbudowany został z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym, co nadaje mu niezwykłej wytrzymałości. Ekran pokryty jest wytrzymałym i odpornym na zarysowania szkłem szafirowym. Wśród funkcji dostępnych w zegarku firmy Garmin znaleźć możemy przydatne w czasie treningów biegowych, jazdy na rowerze, pływania lub golfowych. Dodatkowo wprowadzono funkcje taktyczne, jak tryb współpracy z noktowizorem, aplikacja Jumpmaster dla spadochroniarzy, funkcja odwzorowania pozycji. Zegarek sportowy Garmin Tactix Charlie obsługuje aż dwa formaty danych współrzędnych GPS (wojskowa siatka MGRS, siatkę stopni/minut/sekund).

Oprócz zaawansowanych funkcji, ten wodoszczelny zegarek posiada, czujnik tętna Garmin drugiej generacji, moduł Wi-Fi oraz możliwość personalizacji tarczy, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie smartwatcha do swoich potrzeb. Warto zwrócić jednak uwagę, że w modelu tym nie znajdziemy funkcji płatności Garmin Pay oraz odtwarzacza muzyki.

Garmin Tactix Delta Sapphire - zaawansowana wersja zegarka wojskowego

Korpus zegarka Garmin Tactix Delta Sapphire wykonany jest z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym, zaś ramka z diamentopodobnej powłoki węglowej. Podobnie jak w Tactix Charlie, ekran Tactix Delty pokryty jest szkłem szafirowym, które skutecznie chroni przed uszkodzeniami. Garmin Tactix Delta Sapphire to zaawansowany model, który posiada funkcje znajdujące się w smartwatchach sportowych Garmin Fenix 6X Sapphire. Duży wybór funkcji sportowych do różnych dyscyplin, w tym biegania, golfa, pływania i triathlonu. W porównaniu do starszej wersji posiada pulsoksymetr, a także funkcje lifestylowe, jak Garmin Pay oraz odtwarzacz muzyczny.

Garmin Tactix Delta Sapphire to multisportowy zegarek wojskowy, który spełnia normy wojskowe MIL-STD-810. Posiada funkcje dostępne w zegarkach wojskowych Tactix Charlie, czyli Jumpmaster pozwalający obliczyć wysokość do otwarcia spadochronu oraz pomaga w trafieniu do miejsca lądowania. Zegarek do ćwiczeń potrafi wskazywać pozycję w dwóch formatach, jest kompatybilny z noktowizorem i daje możliwość wgrywania informacji o działaniach taktycznych wprost do urządzenia. Zupełnie nowymi funkcjami specjalistycznymi jest tryb ukryty, czyli ukrycie danych lokalizacyjnych i możliwość szybkiego wymazania informacji z pamięci zegarka za pomocą jednego przycisku.

Ten zegarek taktyczny posiada mnogość zaawansowanych funkcji sportowych które wspomagają budowanie kondycji niezbędnej w czasie misji wojskowych. Urządzenie posiada funkcje mierzenia kondycji, dynamiki biegu i jazdy na rowerze. Dodatkowo wyposażone zostało w baterię, która w trybie smartwatcha wytrzyma nawet do 5 tygodni. Garmin Tactix Delta Sapphire to połączenie niezawodnych i nowoczesnych funkcji Fenixa 6X Sapphire oraz militarnych rozwiązań, niezbędnych w czasie treningów lub misji.

Solarne doładowywanie baterii w Garmin Tactix Delta Solar

W 2020 roku producent zaprezentował dwa modele z serii Tactix wyposażone w soczewkę fotowoltaiczną - Garmin Tactix Delta Solar oraz Delta Solar Ballistic Edition. Są to pierwsze smartwatche Garmin, które posiadają funkcję solarnego doładowywania oraz ekran pokryty szkłem szafirowym. Rozwiązanie to godzi ze sobą innowacyjny sposób na doładowywanie baterii słońcem oraz odporność na uszkodzenia ekranu. Te dwie cechy uzupełniają szeroki wachlarz funkcji sportowych oraz outdoorowych, w jakie wyposażono urządzenia. Obydwa modele posiadają wszystkie funkcje dostępne w standardowej wersji Tactix Delta Sapphire. Dodatkowo Ballistic Edition posiada kalkulator balistyczny, który wspomaga w trakcie treningów i akcji wojskowych. Oprogramowanie to nazywa się AB Elite i umożliwia przeliczanie parametrów celowania w strzelectwie długodystansowym w terenie.

Seria Garmin Tactix to zegarki wojskowe dla osób ceniących sobie aktywny tryb życia, z dużą dawką adrenaliny lub dla osób związanych z militariami, którzy pracują lub hobbystycznie fascynują się wojskiem. Oprócz funkcji taktycznych, dają one możliwość treningów w wielu dyscyplinach, co niewątpliwie wyróżnia je na tle pozostałych zegarków marki Garmin.

Jeśli natomiast interesują nas modele, które nie posiadają zacięcia militarno-taktycznego, to warto obejrzeć serię Garmin 7 czyli modele z niezwykle popularnej linii Garmin Fenix 7 , Garmin Fenix 7x oraz Garmin Fenix 7s , serię bardziej casualową z ekranem amoled Garmin Epix 2 oraz serię Garmin Venu 2

wróć do góry