Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Producent

Rok wejścia na rynek

Przeznaczenie

Dotykowy ekran

Kolorowy ekran

Personalizacja tarczy

Szafirowe szkiełko

Moduł GPS

Czujnik tętna (HR)

Wersja czujnika tętna

Obsługa map

Nawigowanie po trasie

Odtwarzacz muzyki

Powiadomienia z tel.

Płatność zegarkiem

Doładowanie solarne

WI-FI

Wysokościomierz

Kompas

Pulsoksymetr

Monitor aktywności

Monitorowanie snu

Interwały

Asystent odpoczynku

Pułap tlenowy

Wodoszczelność

Dynamika biegu

Bateria w trybie GPS

Bateria maksymalnie

Informacje o producentach:

Garmin
 

Garmin Fenix 7x

Multisportowy zegarek Garmin Fenix 7x to kontynuacja niezwykle popularnej serii 6x. Smartwatch otrzymał szereg nowych funkcji, a jego obsługa stała się jeszcze bardziej intuicyjna. Nadal jest to zegarek dla osób, które szukają wsparcia podczas najtrudniejszych wypraw w terenie i uprawiania różnych form sportu. Seria Fenix 7x posiada najbardziej pojemną baterię z rodziny Fenix oraz największy ekran, przez co zazwyczaj jest wybierana na męskie nadgarstki. Więcej szczegółów o różnicach między modelami przeczytasz poniżej i na stronie serii Fenix 7

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Garmin Fenix 7x – dostępne modele

Największa rozmiarowo spośród dostępnych odmian zegarka. Koperta o średnicy 51 mm i wymiary 51x51x14,9 mm sprawiają, że najlepiej prezentuje się on na szerokim, masywnym nadgarstku. Producent wyposażył ten model w ekran o średnicy 1,4 cala i rozdzielczości 280x280 pixeli. Paski do zegarka są wymienne na inne o średnicy 26 mm, jeżeli obsługują system Quick Fit. Matryca to znany z poprzednich modeli kolorowy MIP o wysokiej czytelności nawet w pełnym słońcu. Tym razem jest to ekran dotykowy, zachowano jednak nadal możliwość poruszania się po menu za pomocą pięciu wbudowanych przycisków.

Wszystkie modele Garmin Fenix 7x są wodoodporne do głębokości 100 m (klasa wodoszczelności ATM10) i spełniają wojskową normę wytrzymałości MIL-STD-810G. Posiadają również znane z poprzednich modeli funkcje smartwatchowe jak np. płatność za pomocą zegarka poprzez Garmin Pay.

Pulsometr Fenix 7x jest dostępny w dwóch wersjach: Solar oraz Sapphire Solar. Pierwsza ma ramkę ze stali nierdzewnej i metalową pokrywę tylną, ekran chroni powłoka Gorilla Glass (szkło Power Glass). Druga posiada ramkę z tytanu i szkło szafirowe (szkło Power Sapphire). W obu wersjach obudowa została wykonana z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym.

Wszystkie modele z serii X mają wbudowaną latarkę LED, która może emitować jasne światło w jednym z kilku trybów – ciągłym, pulsacyjnym lub powiązanym z ruchem.

  • Solarne ładowanie

Zegarki Fenix w rozmiarze X otrzymały panel fotowoltaiczny wbudowany w ekran. Dzięki technologii fotowoltaicznej można wydłużyć czas działania zegarka nawet o kilkadziesiąt dni w zależności od trybu i intensywności korzystania z funkcji. Wystarczy przebywać przez 3 godziny dziennie w obszarze światła słonecznego o natężeniu 50 tysięcy luksów by czas pracy wydłużył się znacznie. To odpowiednik słonecznego, ale nie upalnego dnia.

  • Różnice między wersjami Solar i Sapphire Solar

Wersja zegarka Saphire - z szafirowym szkłem otrzymała kilka udogodnień, które nie występują w zwykłym modelu solarnym Garmin Fenix 7x Solar:

- zwiększono pamięć wewnętrzną z 16 do 32 Gb;

- dodano nawigację dwuzakresową (Dual Band GNSS);

- mapy topograficzne są fabrycznie załadowane do pamięci zegarka.

Poza tymi różnicami obie wersje korzystają z kompletu funkcji sportowych, monitoringu zdrowia i opcji smartwatcha.

  • Nawigacja dwuzakresowa

Modele oznaczone jako Sapphire otrzymały obok zwykłej nawigacji satelitarnej możliwość włączenia funkcji Dual Band GNSS. To rozwiązanie polega na rejestrowaniu podwójnego sygnału z każdego satelity, który komunikuje się z zegarkiem Garmin Fenix 7x. Zamiast odbierać wyłącznie sygnał L1, zapisuje on też położenie sygnału L5. Dzięki temu ślad tworzony w trakcie treningu jest dokładniejszy i trudniej go zaburzyć.

Z nawigacji dwuzakresowej skorzystają osoby, które na co dzień trenują np. w terenie zalesionym, górzystym albo otoczonym przez wysokie budynki. Wszystkie te okoliczności sprawiają, że sygnał z satelity odbija się od przeszkód, a w rezultacie jest mało precyzyjny.

  • Wyjątkowy zegarek dla sportowców

Modele Fenix 7x ze względu na duży wyświetlacz doskonale nadają się do uprawiania sportu na zewnątrz oraz korzystania z wbudowanej nawigacji. To uniwersalne narzędzie treningowe dla biegaczy. Implementowanie zaawansowanych funkcji pozwala na jeszcze bardziej świadome kontrolowanie obciążenia treningowego:

  • Pace Pro – kalkulator strategii tempa; na bieżąco monitoruje prędkość biegu tak, aby sportowiec mógł ukończyć trening lub zawody w założonym czasie;
  • Climb Pro – odwzorowuje profil wysokościowy trasy w zegarku Garmin Fenix 7x, podaje informacje na temat przewyższeń, sumy podbiegów i zbiegów, stopnia nachylenia oraz długości aktualnego podejścia;
  • Real Time Stamina – algorytm, który w oparciu o strefy tętna i pułap tlenowy szacuje, jak długo lub jak daleko może przemieszczać się biegacz, utrzymując aktualną intensywność treningu.

Pulsometr 7x mierzy również obciążenie treningowe oraz dynamikę biegu w czasie rzeczywistym. Oprócz biegania nowy Fenix 7x wspiera wiele innych dyscyplin, w tym aktywności multisportowe, kulturystykę, wspinaczkę i wiele innych. Dla każdej z nich można indywidualnie skonfigurować pola danych.

  • Monitorowanie zdrowia

Zegarek Fenix 7x został wyposażony w szereg funkcji przydatnych do śledzenia parametrów zdrowotnych. Wbudowany czujnik OHR rejestruje puls, saturację krwi, częstotliwość oddechów, poziom stresu. Dzięki funkcjom Sleep Score i Sleep Insights zegarek ocenia również jakość i długość snu oraz wyświetla rekomendacje dotyczące poprawy higieny wypoczynku.

Pomiar saturacji jest szczególnie istotny dla sportowców spędzających czas na wysokości. Pomaga mierzyć aklimatyzację wysokościową i podjąć decyzję o przeniesieniu się w wyższe partie gór.

Ciekawym rozwiązaniem w Garmin Fenix 7x jest również sesja Health Snapshot. Trwający 2 minuty pomiar mierzy podstawowe parametry zdrowotne, w tym zmienność rytmu zatokowego. Dzięki temu może zastąpić test ortostatyczny z wykorzystaniem pasa piersiowego.

  • Nawigacja w zegarku

Wszystkie modele z serii Fenix 7x obsługują już mapy topograficzne terenu, mapy stoków narciarskich, pól golfowych, a także inne zaawansowane funkcje związane z nawigacją i orientacją w terenie dzięki czemu np. jazda na rowerze po nowych trasach będzie dużo przyjemniejsza. We wcześniejszej generacji te możliwości były zarezerwowane dla modelu 6 Pro oraz 6 Solar.

Nowym rozwiązaniem jest opcja Up Ahead. Polega ona na utworzeniu określonych waypointów w ramach kursu. Każdy punkt na trasie ma przypisany typ, np. schronisko, parking, punkt widokowy. Po uruchomieniu Up Ahead użytkownik jest prowadzony od jednego oznaczenia do kolejnego, a zegarek wskazuje kierunek, odległość i typ celu. Z tego rozwiązania skorzystają przede wszystkim miłośnicy pieszych wycieczek.

Smartwatch Garmin Fenix 7x to uniwersalny zegarek dla osób aktywnych fizycznie. Duży, czytelny wyświetlacz, szeroki pasek i wytrzymałe komponenty sprawiają, że sprawdzi się w każdych warunkach, nawet tych ekstremalnych. Zaawansowane funkcje sportowe oraz ładowanie solarne gwarantują wsparcie podczas najdłuższych treningów i zawodów. Z kolei rozbudowana nawigacja zwiększa bezpieczeństwo i pewność poruszania się nawet w zupełnie nieznanym terenie.

wróć do góry