Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Rodzaj

Informacje o producentach:

Maxi-Cosi
 

Baza isofix Maxi Cosi

Marka Maxi-Cosi ma w swojej ofercie 4 bazy samochodowe z Isofix: Family Fix 3, Tinca, Family Fix i EasyFix. Wszystkie bazy są dedykowane do fotelików z kategorii wagowych 0-13 kg i 0-18 kg. Maja za zadanie skutecznie skrócić czas montażu fotelika. Baza Isofix Maxi-Cosi najczęściej pozwala na instalację w autach, które mają wbudowany system Isofix. Niektóre foteliki można kupić w zestawie z bazą, jednak zazwyczaj występują one jako niezależne elementy, które należy dokupić osobno.

Chcesz dowiedzieć się więcej o bazach Isofix Maxi-Cosi? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik, gdzie uwzględniliśmy różnice między modelami baz. Znajdziesz go pod produktami.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Opis techniczny baz Isofix od Maxi-Cosi

Noga stabilizująca

To stała część każdej bazy Isofix Maxi-Cosi. Ten wbudowany element zapewnia dodatkową stabilizację. Dzięki użyciu nowoczesnych technologii może również pochłonąć nadmierną energię podczas kolizji, nim dotrze ona do dziecka. Noga stabilizująca łączy bazę z podłogą samochodu. Jest wręcz niezbędna w bazach, które umożliwiają montaż fotelików tyłem do kierunku jazdy. Stanowi wówczas dodatkową podporę.

System Isofix

To dwie klamry wbudowane są w dolną część podstawy każdej bazy Isofix. Po ustawieniu fotelika na kanapie, klamry należy połączyć z uchwytami wbudowanymi w ramę auta. Isofix znajduje się pomiędzy oparciem a siedziskiem. Najczęściej jest ukryty pod zaślepkami. Czasem mogą być schowane pod siedziskiem. System Isofix to nowoczesny sposób montażu fotelika. Wyklucza popełnienie najpopularniejszych błędów montażowych oraz w znaczny sposób skraca czas instalacji.

Panel z sygnalizacją świetlną

Informuje, czy montaż fotelika został poprawnie wykonany. Jeśli na wyświetlaczu pojawia się kolor zielony, oznacza to, że można bezpiecznie ruszyć w podróż.

Baza Isofix Maxi-Cosi – rodzaje

  • Baza Isofix FamilyFix 3 - ten model posiada określoną rygorystyczną normę i-Size, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas podróży. Dzięki wbudowanemu systemowi Click&Go umożliwia szybki montaż fotelika.

FamilyFix3 pasuje do fotelików: Coral 0-13, Pebble Pro i-Size 0-13, Jade 0-13 oraz Pearl Pro 2 i-Size 9-18. Decydując się na zakup fotelika Pearl Pro 2 i-Size 9-18, po nosidełku 0-13, baza FamilyFix3 będzie służyła dziecku przez 4 lata. To dobra inwestycja w bezpieczeństwo dziecka.

  • Baza Isofix FamilyFix - to jedyny model bazy Maxi Cosi, która posiada pięciostopniową regulację kąta nachylenia fotelika.

FamilyFix Pasuje do fotelików z I i II grupy wagowej: Pebble Pro i-Size 0-13, CabrioFix 0-13 oraz Pearl 9-18.

  • Baza Isofix Tinca - ten model nie jest uniwersalny. Producent dostosował go tylko do fotelika Tinca Maxi Cosi 0-13. Pod kątem funkcjonalności ta baza posiada takie same właściwości co model FamilyFix3.
  • Baza Isofix EazyFix - ten model bazy jako jedyny pozwala na instalację w aucie, które nie posiada wbudowanego systemu Isofix. Umieszczone w niej klamry umożliwiają poprowadzenie pasa bezpieczeństwa w samochodzie, który stabilizuje bazę. Oczywiście baza EazyFix posiada również uchwyty Isofix.

Baza Eazy Fix jest dedykowana wyłącznie do fotelika CabrioFix 0-13.

Baza Isofix Maxi Cosi i jej najważniejsze funkcje

  1. Zwiększa bezpieczeństwo – testy bezpieczeństwa pokazują, że foteliki montowane za pomocą baz Isofix lepiej chronią dziecko podczas uderzeń bocznych. Za udział w testach bezpieczeństwa baza Isofix Maxi Cosi z fotelikiem uzyskuje więcej punktów, niż sam fotelik.
  2. Stabilizuje fotelik – baza montowana przy użyciu systemu Isofix zapewnia dodatkową stabilizację podczas podróży. Wbudowana noga stabilizująca ma właściwości anty rotacyjne.
  3. Skraca czas instalacji fotelikach – zainstalowanie w samochodzie bazy sprawia, że każdy montaż fotelika z I kategorii trwa dosłownie kilka sekund. Nie trzeba za każdym razem wpinać uchwytów Isofix, ani prowadzić samochodowego pasa bezpieczeństwa. Wystarczy ustawić fotelik w bazie i go delikatnie docisnąć.

Dlaczego warto kupić fotelik z bazą Isofix?

Baza Isofix Maxi-Cosi pozwala na przeprowadzenie bardzo szybkiego montażu fotelika z I i II grupy wagowej. Dzięki temu, że klamry Isofix z bazy są połączone z klamrami wbudowanymi w ramę samochodu, fotelik ma lepsze zabezpieczenie. Podczas kolizji, nawet w czasie działania dużej energii kinetycznej, fotelik jest mniej narażony na przemieszczanie się.

Zapinanie fotelika 0-13 kg pasami przy każdej podróży może być dużym dyskomfortem. Długa instalacja może również wpłynąć na samopoczucie niemowlaka, który potem przez całą drogę będzie marudny. Przy bazie ISOFIX dziecko nie musi się denerwować, bo wystarczy nałożyć nosidełko na bazę i gotowe – fotelik jest szybko zamontowany.

Rodzice cenią w bazach Isofix ich funkcjonalność oraz zoptymalizowany poziom bezpieczeństwa, dlatego chętnie korzystają z tego rozwiązania.

Modele dedykowane do dwóch fotelików (0-13 i 0-18 kg), umożliwiają korzystanie z bazy aż przez 4 lata. To bardzo budżetowe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić pieniądze.

wróć do góry