Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Fotelik 0-18 kg

Fotelik samochodowy 0-18 jest dedykowany dla dzieci do osiągnięcia wagi 18 kg. Najczęściej służy dziecku do 3-4 roku życia. Jest to grupa fotelików, która z założenia skierowana jest również dla noworodków, ale w praktyce foteliki 0-13 kg sprawdzają się dużo lepiej jako pierwszy fotelik tuż po urodzeniu.

Fotelik 0-18 w zależności od modelu może umożliwiać podróż przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Zdecydowanie polecamy modele RWF czyli tyłem do kierunku jazdy. Montaż fotelika może się odbywać przy pomocy systemu Isofix lub samochodowego pasa bezpieczeństwa. Sposób montażu należy dopasować do auta, którym dziecko najczęściej będzie podróżować - jeśli w samochodzie jest system Isofix, zdecydowanie polecamy to rozwiązanie. Więcej o fotelikach 0-18 przeczytacie w tekście pod produktami.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Foteliki 0-18 kg - kluczowe informacje

Fotelik z przedziału wagowego 0-18 kg będzie służył dziecku przez okres ok. 4 lat. Często foteliki posiadają w zestawie specjalną redukcyjną wkładkę. Używa się jej, gdy dziecko jest najmniejsze. Stanowi dodatkową podporę kręgosłupa i wypełnia wolną przestrzeń w foteliku, co zwiększa bezpieczeństwo.

Fotelik 0-18 kg można zainstalować w aucie na trzy sposoby:

  • przy użyciu systemu Isofix – specjalne klamry wbudowane w podstawę fotelika 0-18 kg łączy się z wbudowanymi w ramę auta uchwytami. System Isofix w aucie jest elementem, który montuje się podczas procesu produkcji samochodu. Nie da się go dokupić w późniejszym terminie. Zazwyczaj uchwyty Isofix są ukryte pod plastikowymi nakładkami. Montaż przy użyciu systemu Isofix odbywa się szybko i sprawnie. Pozwala również wykluczyć najczęściej popełniane przez rodziców błędy instalacyjne.
  • przy użyciu samochodowego pasa bezpieczeństwa – jeśli rodzice nie dysponują autem wyposażonym w popularny system Isofix, mogą w tym celu użyć samochodowego pasa bezpieczeństwa. Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi, którą posiada każdy fotelik 0-18 kg oraz informacjami zamieszczonymi na skorupie fotelika, rozplątany pas należy poprowadzić zgodnie z zaleceniami producenta. Taki sposób instalacji trwa nieco dłużej, jednak przy odpowiednio napiętym pasie stanowi on dobre zabezpieczenie fotelika.
  • przy użyciu bazy – fotelik samochodowy 0-18 można zainstalować również przy użyciu dedykowanej do niego bazy. Aby to zrobić, należy w zainstalowanej bazie ustawić fotelik i delikatnie go docisnąć. Poprawna instalacja jest potwierdzona sygnalizacją dźwiękową lub świetlną. Bazę można zamontować przy użyciu systemu Isofix lub pasów bezpieczeństwa.

Przodem czy czyłem do kierunku jazdy w fotelikach samochodowych 0-18 kg?

Fotelik 0 18 powinien umożliwiać podróżowanie tyłem do kierunku jazdy (RWF). To najlepsza pozycja dla dzieci do 4 roku życia. Jednak w niektórych modelach, po uzyskaniu przez pasażera 13 kg wagi, można zmienić kierunek podróży (FWF). Jest to zgodne z obowiązującym prawem. Jednak ze względu na bezpieczeństwo dziecka, warto do 4 roku życia stosować jazdę RWF.

Fotelik samochodowy 0 18 z funkcją obrotu

Modele z tego zakresu wagowego mogą mieć funkcję obrotu lub półobrotu. Ta innowacyjna funkcja fotelików 0-18 kg ułatwia rodzicom wpięcie i wypięcie dziecka z fotelika, a także kontakt z dzieckiem podczas wspólnej podróży.

  • Baza 360 stopni – umożliwia podróż RWF i FWF po osiągnięciu odpowiedniej wagi. Fotelik 0-18 z taką bazą pozwala na obrócenie dziecka zarówno w stronę drzwi jak i wnętrza samochodu. Zmiana położenia fotelika odbywa się przy pomocy jednej ręki.
  • Baza 180 stopni – fotelik samochodowy 0-18 kg z taką bazą pozwala na podróżowanie wyłącznie RWF. W znacznym stopniu ułatwia wpinanie i wypinanie dziecka z fotelika.

Foteliki 0-18 kg najlepiej jest stosować jako drugi model po noworodkowej kołysce 0-13. Bez względu na dodatkowe funkcje dziecko w foteliku powinno podróżować w zapiętych pasach oraz w niezbyt grubej odzieży. Ważne by pas przylegał możliwie blisko do ciała dziecka, a nie np. przez grubą kurtkę.

wróć do góry