Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Waga produktu

Ilość magnesów

Maksymalna moc

Maksymalne nachylenie

Dokładność danych wyjściowych

Symulacja spadku

Masa bezwładności

Maksymalna siła hamowania

Koło zamachowe

Średnica rolki

Kompatybilność z rowerami

Informacje o producentach:

Tacx
 

Trenażery

Trenażer rowerowy to urządzenie, które pozwala korzystać z roweru stacjonarnie, w domu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. To bardzo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które mieszkają w klimacie umiarkowanym, gdzie nie da się uniknąć jesiennej słoty i zimowych śnieżyc. Większość urządzeń różni się od siebie sposobem montażu oraz zakresem regulacji oporu. Do tego mogą dochodzić także dodatkowe rozwiązania, jak pomiar mocy lub możliwość połączenia z interaktywną aplikacją treningową.

Najpopularniejsze rodzaje tych urządzeń to trenażery rowerowe rolkowe, magnetyczne, hydrauliczne lub elektromagnetyczne. W naszym sklepie oferujemy trenażery na rower Tacx – od prostych urządzeń rolkowych po modele napędzane za pomocą elektromagnesów, przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników. Pod produktami podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając trenażer do roweru, odpowiedni dla swoich możliwości, a także, jak przygotować się do treningu z wykorzystaniem tego urządzenia.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Trenażer rowerowy - kto skorzysta z treningu?

Kupując trenażer do roweru najbardziej skorzystają osoby, które jeżdżą na jednośladzie cały rok i szukają oszczędnego sposobu, który pozwoli im na utrzymanie kondycji i formy sportowej podczas deszczowej jesieni lub mroźnej zimy. To także doskonałe rozwiązanie dla sportowców, którzy przejściowo nie mają możliwości trenowania w normalnych warunkach ze względu na okoliczności. Trenażery to również dobre uzupełnienie treningu cardio dla przedstawicieli innych dyscyplin. Zajmują niewiele miejsca, pozwalając jednocześnie przeprowadzić kompleksowy trening wydolnościowy.

  • Trenażery rowerowe rolkowe - dla początkujących

Działają one dzięki specjalnym wałkom umieszczonym w ramie. Bębny należy rozłożyć na podłodze, a następnie postawić na nich rower, którego koła poruszają się wraz z walcami imitując jazdę. Dużą zaletą tego rozwiązania jest konieczność utrzymania przez kolarza równowagi i balansowanie ciałem w taki sposób, jak ma to miejsce podczas zwykłego treningu. Dzięki temu użytkownik może pracować z trenażerem rowerowym nad świadomością ciała oraz mięśniami głębokimi. Producenci stosują różne rozwiązania, które mają zapobiec wypadnięciu roweru z rolek. Firma Tacx wykorzystuje do tego specjalne rolki stożkowe. albo technologię Swing System, która absorbuje nagły skok prędkości wynikający z przyspieszenia, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Całą konstrukcję po treningu można złożyć, więc zajmuje bardzo mało miejsca.

Trenażery rolkowe, choć są bardzo wygodne, mają swoje ograniczenia. Po pierwsze nie są interaktywne, więc nie można ich podłączyć do aplikacji. Po drugie system rolek nie daje możliwości generowania oporu większego niż ten, który wytworzymy pracą własnych mięśni.

  • Trenażery rowerowe magnetyczne - dla średniozaawansowanych

Firma Tacx w swojej ofercie posiada także trenażery magnetyczne oraz elektromagnetyczne. Są to m. in. serie produktów Boost, Flow oraz Flux. To znacznie bardziej skomplikowane urządzenia od modeli rolkowych. Pozwalają nie tylko na regulację oporu (w niektórych przypadkach nawet to 2000 Wat), ale także nachylenia podjazdu nawet do 16 %. Najczęściej są to trenażery z wbudowanym pomiarem mocy o wysokiej dokładności. Trenażery magnetyczne to bardziej uniwersalne rozwiązanie niż rolki. Oferują wiele możliwości personalizacji ustawień. Metoda działania opiera się w tym przypadku na oporze generowanym przez układ magnesów, który oddziałuje na koło zamachowe pracujące wraz z rowerem. Im koło zamachowe jest lżejsze, a magnesów jest mniej, tym maksymalny wytwarzany opór będzie niższy. To istotne z punktu widzenia osób szukających sprzętu pozwalającego przeprowadzać naprawdę wymagające treningi. Precyzyjna konstrukcja sprawia, że mechanizm jest praktycznie bezgłośny więc nasz trening nie będzie przeszkadzał innym domownikom ani sąsiadom.

Magnetyczne trenażery do roweru Tacx oferują wsparcie dla łączności ANT oraz Bluetooth łącząc się z popularnymi aplikacjami treningowymi oraz pulsometrami. Dzięki temu otrzymujemy informacje zwrotne o takich parametrach, jak kadencja, moc i prędkość. Urządzenia najczęściej są także w pełni kompatybilne z aplikacjami treningowymi, jak Zwift, czy Tacx.

  • Trenażery rowerowe Tacx dla zaawansowanych

Firma Tacx oferuje także serię cichych trenażerów elektromagnetycznych Tacx Neo. To prawdziwe komputery treningowe, które dodatkowo pozwalają dopasować niemal każdy element do pozycji i stylu jazdy kolarza. Możemy w nich ustawić kierownicę, siodełko, a nawet długość korby (dotyczy modelu Bike Smart; w wersji 2T Smart musimy zamontować własny rower). Pomimo imponującego oporu, trenażery do roweru Tacx Neo są bardzo ciche więc bez przeszkód możemy trenować sprinty lub podjazdy z maksymalną mocą. Elektronika pozwala na generowanie oporu nawet do 2200 Wat oraz symulowanie zjazdów i podjazdów o zmiennym nachyleniu. Dokładność pomiarów zadowoli nawet najbardziej wymagających kolarzy.

Trenażery - jak zorganizować trening?

Choć z trenażer rowerowy można skorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które ułatwią nam życie.

  1. Po pierwsze, zadbajmy o miejsce do wsiadania na rower i zsiadania z niego. Oczywiście nadal możemy trenować przed stolikiem z telewizorem lub tabletem, ale postarajmy się przynajmniej porozsuwać meble i inne elementy wyposażenia. Pod spód trenażera dobrze jest także położyć matę wyciszającą, która stłumi drgania i zapobiegnie zniszczeniu podłogi.
  2. Dobra wentylacja to podstawa, zwłaszcza wtedy, kiedy zimą mieszkania w blokach są bardzo mocno dogrzewane. Jeżeli nie chcemy otwierać okna, zawsze można dokupić wiatrak, który będzie nas chłodził podczas intensywnych treningów. Droższe trenażery rowerowe często otrzymują w komplecie wiatraki montowane na kierownicę.
  3. Aby zachować higienę, warto także pomyśleć zawczasu o ręczniku, który będziemy mieli pod ręką. O ile podczas treningu w lesie lub na szosie nie ma to aż takiego znaczenia, o tyle podczas treningu przeprowadzanego w mieszkaniu, domownicy mogą mieć inne zdanie na temat czystości.

Trenażer do roweru z pomiarem mocy - czy można się nim…znudzić?

Jak najbardziej można, zwłaszcza jeżeli nie kupiliśmy trenażera interaktywnego. Wtedy patrzenie się w telewizor może stać się po dłuższym czasie nużące. Wiele modeli Tacx ze średniej i wysokiej półki pozwala na podłączenie urządzenia do aplikacji treningowej, która pozwala na przeniesienie się w wirtualny świat kolarstwa. Dzięki takim programom, jak Zwift lub TrainerRoad możemy zwiedzać egzotyczne miejsca bez ruszania się z domu albo rywalizować ze znajomymi przed telewizorem. Dlatego przed zakupem warto się upewnić, że dany model obsługuje wspomniane oprogramowanie. Czytaj więcej o tym jak wybrać trenażer kolarski.

wróć do góry