Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

 

Wózki dla dziewczynek

Nowoczesny i wygodny w użytkowaniu wózek dla dziewczynki to niezbędne akcesorium aż do 3-4 roku życia. Wspólne spacery na świeżym powietrzu hartują odporność dziecka i pozwalają poznać otaczający je świat. Wózki dla dziewczynki mają szeroką gamę kolorystyczną tapicerek, a ich wyposażenie pozwala na podróżowanie przez pierwsze lata życia.

Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na wagę całkowitą modelu, rodzaj opon oraz system składania. Kompaktowe i lekkie wózki są łatwiejsze w użytkowaniu i przechowywaniu.

O tym, jaki wózek dla dziewczynki warto wybrać, piszemy poniżej.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Wózki dla dziewczynek – najważniejsze cechy

Wózki dla dziewczynki powinny być przede wszystkim funkcjonalne. O tym, czy płynnie się je prowadzi, decyduje rodzaj kół oraz amortyzacja. Koła należy dobrać do podłoża, po którym najczęściej się jeździ. Do wyboru są trzy rodzaje:

  • Koła żelowe – guma wypełniona żelem to gwarancja całkowitej bezawaryjności. Wytrzymały na uszkodzenia materiał nie jest podatny na przebicia, a do tego świetnie amortyzuje wstrząsy podczas jazdy po nierównym terenie. Wózek dla dziewczynki z kołami żelowymi będzie miał nieco większą wagę całkowitą, jednak bezawaryjność jest w tym przypadku kluczową cechą.
  • Koła pompowane – gumowa powłoka wypełniona dętką z powietrzem należy do jednych z najbardziej popularnych kół w wózkach dziecięcych. Guma jest odporna na uszkodzenia, a jeśli dętka ulegnie przebiciu, w łatwy sposób można ją wymienić. Koszt takiej usterki to kilkadziesiąt złotych. Koła pompowane są lżejsze od żelowych.
  • Koła z pianki EVA – tworzywo sztuczne, z którego wykonane są koła to najczęściej stosowane rozwiązanie w miejskich wózkach o niskiej wadze. Wprawdzie pianka EVA nie amortyzuje tak dobrze jak koła żelowe lub pompowane, to jednak świetnie sprawdza się w galeriach handlowych i miejskich parkach. Ich zaletą jest również bardzo niska waga. Po uszkodzeniu się koła piankowego należy wymienić je w całości na nowe.

Amortyzacja – ważny element wózka dziecięcego

Wózki dla dziewczynki, które są wyposażone w amortyzatory, zapewniają płynną oraz spokojną jazdę. Niektóre modele mają amortyzatory wbudowane nad każdym kole osobno. Inne zostały wyposażone w jeden amortyzator dla każdej osi wózka. Bez względu na ich ilość, dobry model powinien być w nie wyposażony, ponieważ w znacznym stopniu wpływają na komfort podczas jazdy.

Mniejsza waga wózka ułatwia podróżowanie

Funkcjonalny wózek dla dziewczynki powinien mieć wagę całkowitą dostosowaną do możliwości fizycznych rodziców. Lekkie modele ułatwiają wnoszenie po schodach i budynkach bez windy. Łatwiej się je przechowuje oraz zabiera we wspólną podróż. Na niską wagę wózka ma wpływ materiał, z którego została wykonana rama. Aluminium lub włókno węglowe są dużo lżejsze od tradycyjnego ramy stalowej.

Funkcjonalny systemem składania

Dobry wózek dziecięcy powinien składać się przy użyciu jednej ręki. Są też modele, które po wciśnięciu jednego przycisku składają się same. To duże ułatwienie. Podczas wykonywania tej czynności rodzic może jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku.

Wózki dla dziewczynki – czy warto je kupić?

Dużą popularnością cieszą się obecnie wózki dla dziewczynki o ergonomicznym kształcie. Płynnie można nimi manewrować nawet w wąskich alejkach supermarketów lub na zatłoczonych ulicach. Dziecko w wózku zawsze powinno siedzieć w zgodzie ze swoją anatomią. Regulowany kąt nachylenia oparcia zapewni odpowiednią pozycję podczas spaceru lub drzemki. Obszerna budka ochroni przed warunkami atmosferycznymi, a szelki zabezpieczą dziecko przed wysunięciem się z wózka. Nowoczesne modele dla dziewczynek umożliwiają montaż na stelażu fotelika dziecięcego. Stworzony w taki sposób system podróżny zapewnia rodzicom nieograniczone możliwości podczas wspólnych spacerów i wyjazdów. Zróżnicowane pod kątem ceny produkty można z łatwością dopasować do własnego budżetu.

wróć do góry