Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Czas pracy

Wysokościomierz barometryczny

Wgrywanie map

Planowanie trasy

Możliwość połączenia z czujnikiem tętna

Możliwość połączenia z czujnikiem kadencji

Możliwość połączenia z czujnikiem mocy

Akcelerometr

Zaawansowane treningi

Live track

Wielkość ekranu

Ekran kolorowy

Informacje o producentach:

Garmin
 

Liczniki rowerowe GPS Garmin

Licznik rowerowy GPS to niezwykle pomocny gadżet dla osób, które często jeżdżą na rowerze w długie trasy lub trenują. Wielofunkcyjny GPS rowerowy z wygodnym sterowaniem bardzo ułatwia komponowanie tras i kontrolowanie efektów. Są to bardziej zaawansowane wersje klasycznych liczników rowerowych. Liczniki rowerowe Garmin z serii Edge, to popularna seria doceniana zarówno przez profesjonalnych kolarzy jak i amatorów zwykłych rowerowych wypraw. Seria jest ciągle rozbudowywana o kolejne urządzenia i doskonalona o nowoczesne funkcje. Liczniki rowerowe GPS z serii Garmin Edge obejmują modele badające podstawowe parametry jazdy, jak i rozbudowane urzadzenia z zaawansowanymi funkcjami treningowymi lub mapami do turystyki rowerowej.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Licznik rowerowy GPS - najważniejsze funkcje i cechy

Licznik rowerowy Garmin to nowoczesne wielofunkcyjne urządzenie GPS, które nie tylko spełnia funkcje licznika, ale również kompleksowo sprawdza oraz planuje trasy, pozwala na kontrolę wyników treningów oraz wiele więcej. Dobry licznik do roweru z GPS powinien posiadać kilka istotnych funkcji, które wspomogą rowerzystę w treningach lub w czasie podróży.

  • Czas pracy na jednym naładowaniu to istotna cecha, zwłaszcza dla podróżników, którzy wyruszają na długie trasy i nie mają możliwości ładowania urządzenia w trasie. Liczniki rowerowe Garmin wytrzymują nawet do 20 godzin użytkowania. Oczywiście osoby trenujące również powinny zwrócić uwagę na ten parametr i wybrać urządzenie, które będzie pasować do wymagań treningu.
  • Wysokościomierz barometryczny posiadają prawie wszystkie urządzenia w naszej ofercie. Bardzo dokładnie podaje on wysokość nad poziomem morza za pomocą czujnika ciśnienia powietrza. Jest dużo dokładniejszy od wysokościomierza z GPS.
  • Wgrywanie map to funkcja niezwykle przydatna dla osób, które potrzebują nawigacji w czasie podróży. Na urządzenie można również wgrać mapy topograficzne, aby wykorzystywać dane dotyczące wysokości oraz formy terenu.
  • Planowanie trasy to funkcja przydatna osobom, które lubią mieć podgląd na trasę w czasie jazdy i chcą ją zaplanować w wyprzedzeniem. W tym przypadku niezbędne jest licznik rowerowy GPS z możliwością wgrania map.
  • Możliwość połączenia z dodatkowymi czujnikami tętna, kadencji i mocy za pomocą ANT+ posiadają wszystkie liczniki rowerowe Garmin w naszej oferty. To niezwykle przydatna funkcja w przypadku osób trenujących, które muszą mieć ciągłą kontrolę nad swoim ciałem.
  • Akcelerometr ma za zadanie wykryć Twoje pozycję na mapie nawet z wyłączonym GPS. Jest to szczególnie ważna funkcja w urządzeniach posiadających wykrywanie zdarzeń, który jej używa.
  • Wyznaczanie tras na podstawie popularności to funkcja, która spodoba się osobom lubiącym nowe wyzwania lub tym, którzy mają trudność z wyborem trasy na podróż i trening.
  • Alarm antykradzieżowy to przydatna funkcja, która po włączeniu w aplikacji Garmin Connect lub w urządzeniu, poinformuje alarmem i w aplikacji o ruchu roweru.

Liczniki rowerowe Garmin Edge (porównanie)
Edge 1030
Plus

Edge 1030

Edge 830

Edge 530

Edge 520
Plus

Edge Explore

Edge 130
Rok premiery 2020 2017 2019 2019 2018 2018 2017Właściwości fizyczneWymiary urządzenia (cm) 5,8 × 11,4 × 1,9 5,8 × 11,4 × 1,9 5,0 × 8,2 × 2,0 5,0 × 8,2 × 2,0 4,9 × 7,3 × 2,1 5,5 × 10,5 × 2,2 4,1 × 6,3 × 1,6
Wymiary wyświetlacza przekątna 3,5" przekątna 3,5" przekątna 2,6" przekątna 2,6" przekątna 2,3" przekątna 3" przekątna 1,8"
Rozdzielczość (px) 282 × 470 282 x 470 246 x 322 246 x 322 200 x 265 240 x 400 303 x 230
Kolorowy wyświetlacz tak tak tak tak tak tak nie
Waga 124g 123g 75,8g 75,8g 62,5g 116g 33g
Ekran dotykowy tak tak tak nie nie tak nie
Czas pracy Do 24 godzin Do 20 godzin Do 20 godzin Do 20 godzin Do 15 godzin Do 12 godzin Do 15 godzinCzujniki i protokołyGLONASS tak tak tak tak tak nie tak
GALILEO tak tak tak tak nie nie tak
Wysokościomierz barometryczny tak tak tak tak tak nie tak
Akcelerometr tak tak tak tak nie tak tak
BLE dla czujników tak tak tak tak nie nie nieMapa i pamięćMapa bazowa tak tak tak tak tak tak nie
Możliwość dodawania map tak tak tak tak tak tak nie
Garmin Cycle Map tak tak tak tak tak tak nie
Funkcja przeglądania mapy tak tak tak tak nie tak nie
Waypointy/ulubione pozycje 200 200 200 200 200 200 100
Obsługa kart pamięci tak tak nie nie nie nie nie
Wyznaczanie tras według popularności tak tak tak nie nie tak nie
Wytyczanie trasy w urządzeniu tak tak tak nie nie tak nie
Wyszukiwanie punktów POI tak tak tak nie nie tak nie
Wyszukiwanie adresów w urządzeniu tak tak tak nie nie tak nie
Funkcja ForkSight tak nie tak tak nie nie nieFunkcje telefoniczne przydatne na co dzieńSterowanie kamerą Garmin Virb (funkcja pilota) tak tak tak tak tak nie nie
Funkcja znajdź Edge tak nie tak tak nie nie nie
Alarm antykradzieżowy tak nie tak tak nie nie nieFunkcje szkolenia, planowania i analizySugestie dotyczące codziennych ćwiczeń tak nie nie nie nie nie nie
Trening interwałowy tak tak tak tak tak tak nie
Trening zaawansowane tak tak tak tak tak tak nie
Kalendarz treningów tak tak tak tak tak tak nie
Wirtualny partner tak tak tak tak tak nie Tylko w ramach kursu
Segmenty Strava tak tak tak tak tak nie tak
Funkcja GroupTrack tak tak tak tak tak tak nie
Monitorowanie współczynnika FTP tak tak tak tak tak nie nie
Funkcja ClimbPro nie nie tak tak nie nie nie
Pomiar dynamiki MTB tak nie tak tak nie nie nieWspółpraca z czujnikamiCzujnik mocy Garmin Vector tak tak tak tak tak nie nie
Czujnik zmiany biegów ANT+ (Shimano Di2) tak tak tak tak tak nie nie


Który GPS do roweru wybrać?

W naszej ofercie posiadamy Garmin liczniki rowerowe podstawowe oraz zaawansowane. Wszystkie, oprócz standardowych funkcji licznika, posiadają dodatkowe nowoczesne funkcjonalności wspomagające trening lub podróż. W zależności od potrzeb można wybrać urządzenie zaawansowane, jak komputer rowerowy Garmin Edge 1030 lub podstawowy licznik rowerowy Garmin Edge 130 lub Explore.

Osoby podróżujące na rowerze powinny przemyśleć wybór urządzenia o najdłużej działającej baterii, czyli Garmin Edge 830, Garmin Edge 530 lub Garmin Edge 1030. Oprócz żywotnej baterii posiadają one duży czytelny ekran, nawigację z możliwością wgrania map. Edge 1030 jako jedyny posiada slot na kartę pamięci i największy ekran o przekątnej 3,5”. Urządzenia Edge 830 i 1030 wyposażone są w ekran dotykowy, zaś w Garmin Edge 530 sterujemy przyciskami. Podobnie jak Edge 830, 530 posiada funkcję ForkSight, czyli informację o tym gdzie znajdujesz się na szlaku i wskazanie rozwidleń przed Tobą oraz ClimbPro i alarm antykradzieżowy.

Dla osób trenujących na krótkich dystansach i amatorów, które nie wybierają długich tras mogą wybrać licznik rowerowy z GPS o słabszej baterii do 15 lub 12 godzin. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje Garmin Edge 820, czyli poprzednik Edge 830. Posiada on większość funkcji znajdujących się w nowszej wersji. Jedynie nie znajdziemy w nim akcelometra, funkcji ForkSight, alarmu antykradzieżowego, ClimbPro i pomiaru dynamiki MTB, które są funkcjami skierowanymi do osób jeżdżących w dalekie podróże po różnych terenach.

Bezprzewodowy licznik rowerowy Garmin to doskonałe dopełnienie sprzętu rowerowego. Dzięki niemu możemy łatwo kontrolować trasę oraz nasze wyniki. Niezależnie od zaawansowania oraz rodzaju jazdy warto zaopatrzyć się w takie urządzenie.

Jeśli nie wiesz jaki licznik do roweru Garmin wybrać, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą lub do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego. Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze odpowiedniego sprzętu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

wróć do góry