Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Czas pracy

Wysokościomierz barometryczny

Wgrywanie map

Planowanie trasy

Możliwość połączenia z czujnikiem tętna

Możliwość połączenia z czujnikiem kadencji

Możliwość połączenia z czujnikiem mocy

Akcelerometr

Zaawansowane treningi

Live track

Wielkość ekranu

Ekran kolorowy

Informacje o producentach:

Garmin
 

Garmin Edge 1040

Licznik rowerowy Garmin Edge 1040 to następca komputera Edge 1030. Producent wprowadził w nim wiele nowych rozwiązań oraz rozwinął wcześniej zaprezentowane pomysły. Urządzenie jest przeznaczone dla doświadczonych kolarzy, którzy szukają sposobu, aby poprawić swoją formę w sposób świadomy, korzystając z zaawansowanych algorytmów urządzenia. Poniżej prezentujemy wszystkie zmiany, które pojawiły się w Edge 1040 względem poprzednika.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Wersje Garmin Edge 1040 i zmiany w oprogramowaniu

Firma Garmin prezentuje dwie wersje licznika rowerowego, zwykłą oraz wyposażoną w funkcję ładowania solarnego. Wymiary urządzeń są takie same (59,3 x 117,6 x 20 mm), ale w drugi przypadku producent uzupełnił ekran o panel fotowoltaiczny, który wydłuża czas działania urządzenia nawet do 100 godzin pracy w trybie oszczędzania energii oraz do 45 godzin w standardowym trybie użytkowania.

Każda godzina jazdy dla wersji Solar dodaje od 20 do nawet 42 minut czasu działania. Klasa wodoszczelności urządzenia to IPX7. Jest ono odporne na przypadkowe zanurzenie w wodzie do głębokości 1 m do 30 minut.

Wersja Solar otrzymała 64 Gb pamięci wewnętrznej (modele podstawowe 32 Gb). W urządzeniu pojawiły się wstępnie załadowane mapy topograficzne. Port ładowania wymieniono na USB-C, standard znany m.in. z telefonów komórkowych. Zaczep montażony wymieniono z plastikowego na metalowy dla większej trwałości. Urządzenie jest kompatybilne z akumulatorem Garmin Charge, który pozwala na ładowanie licznika podczas jazdy.

Warto wymienić nową stronę podsumowania na której wyświetlają się informacje o wszystkich sparowanych czujnikach (także innych firm niż Garmin). Dla miłośników rowerów elektronicznych istotnym rozwiązaniem jest również wsparcie dla czujników Shimano Steps. Podają one bieżące informacje m.in. o prędkości, czasie jazdy, stanie akumulatora oraz szacowanym zasięgu urządzenia.

Z nowym licznikiem rowerowym Garmin Edge 1040 można łatwo skonfigurować ekrany, dodając lub zmieniając pola, widżety i dodając nowe strony danych bezpośrednio z poziomu telefonu komórkowego. Pojawiła się także opcja auto synchronizacji wszystkich czujników, które znajdują się w zasięgu licznika. Znacząco skraca to czas potrzebny do konfiguracji urządzenia.

W Edge 1040 zamontowano dokładnie taki sam kolorowy ekran jak w 1030. Jego wymiary 3,5 cala przekątnej oraz rozdzielczość 282 x 470 pixeli.

Licznik Garmin Edge 1040. Nowe rozwiązania treningowe

Poza całkowitym odświeżeniem interfejsu w Garmin Edge 1040 pojawił się szereg nowych rozwiązań, które ułatwiają pracę nad formą kolarską.

Cele mocy pozwalają lepiej sterować intensywnością wysiłku. Na jednym ekranie wyświetlana jest moc zalecana oraz średnia aktualna, z 3 sekund oraz splitu. Każdy styl jazdy jest opisywany teraz przez nowy wskaźnik „Cycling Ability”, który określa ogólny trend wszystkich treningów i przygotowanie użytkownika.

Funkcja Real Time Stamina pomaga wyliczyć indywidualną odporność na zmęczenie. W oparciu o wyznaczone strefy tętna, tętno maksymalne oraz pułap tlenowy urządzenie szacuje jak długo lub jak daleko może przemieszczać się jeszcze kolarz z zachowaniem aktualnej intensywności wysiłku.

Kolejną nowością jest widżet wyszukiwania lokalizacji oraz panel „ostatnich wyszukiwań”. Dzięki nim można łatwo i szybko zlokalizować wybrany punkt na mapie i wyznaczyć do niego trasę. Podczas wyszukiwania można też skorzystać z lokalizacji określonych punktów (np. sklepy rowerowe).

Znana z poprzedniego modelu opcja Climb Pro została poszerzona o Climb Pro Splits, który wyświetla parametry przewyższeń dla określonych fragmentów trasy.

Istotne zmiany dotknęły zalecane codzienne treningi. W Garmin Edge 1040 jest znacznie więcej możliwości ich modyfikacji, sunchronizacji z innymi platformami, a także przesuwania na inne dni tygodnia. Sugestie treningowe mogą być też dopasowywane do konkretnych wydarzeń sportowych tak, aby ułatwić przygotowanie się do wybranych zawodów.

Nawigacja dwuzakresowa oraz Up Ahead

Edge 1040 został wyposażony w nawigację wielopasmową. Po włączeniu funkcji urządzenie zaczyna odbierać podwójny sygnał z każdego sparowanego satelity. Dzięki temu zapisywany ślad trasy jest dokładniejszy i bardziej stabilny.

Nawigacja wielopasmowa to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w wymagającym terenie zalesionym, zabudowanym lub pofałdowanym, gdzie tradycyjny sygnał GNSS mógłby ulec rozproszeniu.

Funkcja Up Ahead wyświetla dystans i kierunek do waypointów wyznaczonych na mapie przez użytkownika. Może to być np. punkt widokowy lub schronisko.

Oczywiście komputer Edge 1040 nadal obsługuje mapę topograficzną wraz z nawigacją „zakręt po zakręcie”, ale teraz użytkownik ma możliwość wstrzymania nawigacji i przeliczenia trasy na nowo za każdym razem, kiedy zboczy ze szlaku. Dzięki wydajniejszemu procesorowi czas kalkulacji trasy uległ znaczącemu skróceniu.

Znana z pokładu Edge 1030 funkcja wyświetlania szlaków według popularności może być teraz personalizowana poprzez wyświetlanie wyłącznie szlaków MTB lub miejskich.

Zmiana pomiaru poziomu wytrenowania

Zmiany interfejsu dotknęły również ekrany ze stanem wytrenowania, które teraz są znacznie bardziej czytelne. W jednym miejscu kolarz otrzymuje informacje o obciążeniu treningowym i jego typie (liczbowo oraz w formie kolorowych wykresów), pułapie tlenowym oraz stanie treningowym wraz z 7-dniowym trendem.

Jakich funkcji nie ma w Garmin Edge 1040?

W nowym liczniku Edge 1040 producent zrezygnował z kilku rozwiązań, które pojawiały się w innych modelach. Dotyczy to wsparcia dla sensorów Varia Vision (pozostawiono wsparcie dla Varia Radar oraz Smart Bike Lights), wyświetlania mapy w trybie 3D, transferu urządzenia (dzieleniu danych między poszczególne liczniki) oraz duplikacji połączenia Bluetooth z telefonami komórkowymi.

Z jakimi czujnikami współpracuje licznik rowerowy Garmin Edge 1040?

Edge 1040 obsługuje protokoły Bluetooth, ANT+ oraz Wi-Fi. Może łączyć się z sensorami tętna, kadencji, prędkości i mocy. Współpracuje również z nawigacją satelitarną InReach oraz rozwiązaniami Edge Remote, Shimano Steps, Shimano Di2, Gear Shifting. Użytkonik może go też sparować z trenażerem interaktywnym Garmin Tacx i sterować treningiem z telefonu komórkowego lub bezpośrednio z poziomu oprogramowania licznika.

wróć do góry