Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

Informacje o producentach:

Britax Romer
 

Britax Romer Dualfix

Seria bezpiecznych fotelików samochodowych Britax Romer Dualfix obejmuje modele i-Size, M i-Size, 2R oraz wersję podstawową. Występuje także w wielu wariantach kolorystycznych. Wszystkie wymienione siedziska przeznaczone są dla dzieci, które znajdują się w przedziale wagowym od 0 kg do 18 kg.

W dalszej części tekstu dowiesz się czym charakteryzuje się fotelik Dualfix oraz jakie różnice występują między modelami w tej serii.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Który fotelik Britax Romer Dualfix wybrać?

W serii Dualfix występują 4 modele: podstawowa wersja, i-Size, M i-Size oraz 2R. Różnią się one głownie budową. Wszystkie posiadają obrotową zintegrowaną bazę Isofix, która pozwala na montaż fotelika tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Rama bazy jest regulowana co pozwala na zwiększenie miejsca na nogi dziecka.

Fotelik Britax Romer Dualfix to najstarsza wersja z tej serii. Posiada wkładkę noworodkową oraz System Pivot Link, który ogranicza ruch przechylenia obrotu, co redukuje przemieszczanie się głowy dziecka. Fotelik ma aż 7 stopni regulacji zagłówka i 3-stopniową regulację pochylenia, dzięki czemu można go maksymalnie dopasować do dziecka i samochodu. Bazę wyposażono we wskaźniki, które potwierdzają poprawny montaż fotela.

Fotelik Britax Romer Dualfix i-Size to ulepszona wersja poprzednika. Co najważniejsze, jest zgodny z nową normą i-Size oraz w 2018 roku został przetestowany w ADAC i otrzymał ocenę 4. W porównaniu do wersji standardowej posiada wygodniejszy zagłówek w kształcie litery V oraz wzmocnioną ochronę przed uderzeniami bocznymi. Fotelik ten można regulować nie tylko w zakresie zagłówka, ale również pozycji nachylenia. Pozwala to na ustawienie do pozycji spania, bez utraty na bezpieczeństwie.

Fotelik Dualfix M i-Size posiada wszystkie funkcje wersji i-Size, ale pozbawiony został wkładki niemowlęcej. Również został przetestowany w ADAC i otrzymał ocenę 4.

Ostatni model z serii, czyli Dualfix 2R uzyskał ocenę 4 w testach ADAC i został udoskonalony od wersji podstawowej o zagłówek w kształcie litery V, odświeżony wygląd i nowe kolory tapicerek, więcej stopni regulacji pozycji nachylenia oraz miękkie i wygodniejsze ochraniacze na ramiona. Nie spełnia on jednak normy i-Size.

Fotelik Britax Romer Dualfix - różnice między modelami:Britax Romer
Dualfix i-size

Britax Romer
Dualfix M i-size

Britax Romer
Dualfix 2R

Britax Romer
Dualfix
Norma i-size tak tak nie nie
Wkładka noworodkowa tak nie nie tak
Zagłówek w kształcie litery V tak tak tak nie
Możliwość obrotu niezależnie od pozycji tak tak tak nie


Seria Britax Romer Dualfix to foteliki doskonale wpisujące się w potrzeby nowoczesnych rodziców. Oprócz wielu funkcji bezpieczeństwa, posiadają innowacyjną bazę obrotową, która nie tylko daje możliwość montażu przodem do kierunku jazdy po przekroczeniu u dziecka 9 kg, ale przede wszystkim ułatwia codzienne użytkowanie: wyciąganie i wkładanie dziecka w samochodu oraz obsługę fotelika.

wróć do góry