Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

Informacje o producentach:

Britax Romer
 

Fotelik Britax Romer 15-36

Fotelik Britax Romer 15-36 zapewni podróż w optymalnych warunkach dzieciom od 15 kg wagi do 36 kg. Lekka konstrukcja i miękka tapicerka zapewniają komfort w użytkowaniu. Regulowana wysokość zagłówka stanowi na każdym etapie wzrostu dziecka optymalny poziom bezpieczeństwa. Fotelik Romer 15-36 to propozycja dla rodziców, którzy cenią intuicyjną obsługę oraz funkcjonalność za przystępną cenę.

Tę kategorię wagową charakteryzuje brak wewnętrznych pasów bezpieczeństwa. Dzieci od 15 kg wagi mogą bowiem podróżować zabezpieczone przy pomocy samochodowego pasa bezpieczeństwa. Foteliki Britax Romer 15 36 są do tego odpowiednio przystosowane. Posiadają wbudowane w obudowę specjalne klamry, które podtrzymują pas we właściwym miejscu. Więcej o tych modelach dowiesz się z tekstu, który znajduje się pod katalogiem produktowym.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Britax Romer 15-36 z SecureGuard, który poprawia ułożenie pasa samochodowego

Dodatkowy punkt podtrzymujący pas bezpieczeństwa w postaci SecureGuard, to lepsze dopasowanie do sylwetki dziecka oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Ten dodatkowy element pasa bezpieczeństwa, podczas kolizji pomaga równomiernie rozmieścić powstałą energię kinetyczną. SecureGuard świetnie sprawdza się w przypadku najmłodszych dzieci.

Instalacja dopasowana do wyposażenia auta

Fotelik Romer 15-36 może być instalowany przy użyciu wygodnego systemu Isofix lub z pomocą tradycyjnego pasa bezpieczeństwa. W zależności od wybranego modelu fotelik może mieć inny sposób montażu. Przy wbudowanym systemie Isofix, pas samochodowy zapewnia dodatkową stabilizację oraz unieruchamia fotelik podczas jazdy bez dziecka.

Fotelik Romer 15-36 z regulowaną wysokością zagłówka

Zagłówek w foteliku samochodowym spełnia kilka funkcji. Głównym zadaniem tej części fotelika jest ochrona głowy, szyi oraz ramion. Miękko wyścielany zagłówek powinien być zawsze dopasowany do wzrostu pasażera. Tylko wtedy stanowi właściwą ochronę dziecka w czasie podróży. Główka dziecka nie może wystawać poza górną linię fotelika, czyli zagłówka. Jeśli tak się dzieje to znak, że trzeba wyregulować wysokość zagłówka lub dziecko przekroczyło granicę wzrostu i może podróżować już bez fotelika.

Oparcie w kształcie litery V

Foteliki Britax Romer 15-36 posiadają oparcie w kształcie litery V, co zapewnia komfortową podróż w każdym wieku. Taki kształt oparcia optymalizuje miejsce na plecy i ramiona dziecka. Samoistnie dopasowuje się do kąta nachylenia siedziska, przez co jest zawsze dopasowany do sylwetki dziecka.

Pozycja RWF przed cały okres użytkowania

Romer 15-36 to fotelik przystosowany do podróżowania przodem do kierunku jazdy. Fotelik rośnie razem z dzieckiem, jednak z powodu szerokiego zakresu wagowego, warto rozważyć jego zakup dopiero wtedy gdy dziecko ukończy 4 lata. Do tego czasu, optymalną pozycją podczas podróży jest ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy. Taka pozycja zapewnia dziecku dodatkową ochronę podczas kolizji. Powstała wówczas energia dociska plecy dziecka do oparcia fotelika, przez co w mniejszym stopniu naraża je na uszkodzenia oraz przeciążenia poszczególnych narządów.

Dlaczego warto wybrać fotelik Britax Romer 15 36?

Wygodne w użytkowaniu modele fotelików samochodowych zapewniają dzieciom pozycję zgodną z ich anatomią. Niektóre modele w tej kategorii brały udział w teście ADAC, gdzie została potwierdzona ich skuteczna ochrona. Foteliki Britax Romer 15-36 z łatwością można utrzymać w czystości dzięki demontowanej tapicerce, która została przystosowana do prania w pralce. To dobry wybór w budżetowej cenie!

wróć do góry