Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Sensor

Dokładność

Zakres pomiaru

Zasilacz samochodowy

Bezpłatne kalibracje

Używane przez policję

Przesiewowe

Dowodowe

Przeznaczenie

Czujnik przepływu powietrza

Licznik pomiarów

Pamięć pomiarów

Możliwość wyboru jednostki

Dodatkowe

Zasilanie

 

Alkomat profesjonalny

Alkomaty profesjonalne to sprzęt najczęściej wykorzystywany przez Policję, urzędy i firmy np. spedycyjne lub ochroniarskie. Tę grupę alkotesterów wyróżnia wysoka wydajność oraz precyzja pomiarów, a także wykorzystanie komponentów odpornych na zużycie. Alkomat profesjonalny może być wykorzystywany wielokrotnie w krótkich odstępach czasu i daje dokładne wyniki. Poza tym, nie wymaga tak częstych napraw i kalibracji, więc korzystanie z niego jest wygodne. Dużą zaletą z punktu widzenia służbowych kontroli jest również możliwość zapisania i odtworzenia historii wyników.

Pod katalogiem produktów wyjaśniamy, czym odróżnia się profesjonalny alkomat od klasycznego sprzętu oraz kiedy warto zainwestować w tak zaawansowany sprzęt.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Jakie cechy posiada profesjonalny alkomat?

  • Dokładny i stabilny pomiar – najwyższej jakości alkomaty zapewniają stabilny i powtarzalny odczyt, niski próg błędu oraz zakres pomiaru do kilku promili alkoholu.
  • Możliwość wykonywania seryjnych odczytów – zbyt częste korzystanie ze zwykłego alkomatu może doprowadzić do trwałego uszkodzenia sensora. W przypadku urządzeń profesjonalnych możliwe jest przeprowadzenie wielu pomiarów w krótkich odstępach czasu. Pozwala to na szybkie przebadanie grupy osób lub uzyskanie kilku wyników od jednej osoby.
  • Krótki czas pobierania próbki i szybka analiza danych – wysokiej jakości alkomaty profesjonalne są w stanie pobrać próbkę w ciągu 2-3 sekund i przeanalizować ją w kilkanaście sekund. Dzięki temu pomiary przebiegają sprawnie i nie tamują realizacji procesów w firmie lub ruchu na drodze.
  • Możliwość konfiguracji ustawień – droższe alkomaty pozwalają na zmianę ustawień, jak np. wyświetlane jednostki, tryb działania, bezprzewodowy przesył danych.
  • Funkcja zgrywania danych lub drukowania wyników – umożliwia współpracę z komputerami i możliwość skopiowania historii wyników do pamięci lub komunikację z drukarką i uzyskanie wyników w formie papierowej natychmiast po dokonaniu pomiaru.
  • Sporadyczna konieczność kalibracji – tańsze alkomaty należy kalibrować co kilkaset pomiarów, a samą usługę zlecimy najwyżej kilkukrotnie. W przypadku alkomatów profesjonalnych, profesjonalny reset ustawień jest wymagany co kilka (a niekiedy nawet kilkanaście) tysięcy pomiarów i można go realizować wielokrotnie.
  • Kilka trybów pracy – najwyższej jakości alkomaty pracują w jednym z nawet czterech trybów pracy: pasywny (automatyczny i ręczny) automatyczny i ręczny. Każdy z nich sprawdzi się w nieco innej sytuacji.
  • Certyfikacja – profesjonalne alkomaty posiadają certyfikat zgodności z europejskim standardem EN-PN15964:2011. To kluczowa norma zgodności dla alkomatów wykorzystywanych przez Policję. Inne, często spotykane certyfikaty jakościowe to D.O.T, RoHS lub FDA albo norma CE wskazująca na zgodność towaru z przepisami unijnymi.

Kiedy warto zainwestować w alkomat profesjonalny?

Alkomaty profesjonalne mogą sprawdzić się w każdej firmie, której działalność wymaga użycia samochodów służbowych, jak chociażby przedsiębiorstwa logistyczne, spedycyjne, transportujące osoby lub mienie. To doskonały wybór do miejsc, które zajmują się ochroną zdrowia – szpitale, przychodnie. Zaawansowany alkomat wykorzystamy wszędzie tam, gdzie na co dzień przebywa dużo osób lub pojawia się potrzeba podjęcia działań profilaktycznych, jak np. szkoły, domy dziecka, supermarkety.

wróć do góry