Nowe Liczniki rowerowe Garmin Edge 530 i Garmin Edge 830!

Rowerzysta z licznikiem rowerowym Garmin Edge

Ostatnio pisaliśmy o wyborze najlepszego zegarka na rower, krótko po tym marka Garmin dodała do oferty nowe modele liczników rowerowych Garmin Edge 530 i Garmin Edge 830. Te dwa liczniki to nowsze wersje modeli Garmin Edge 520 Plus i Edge 820. Liczniki Garmin zaopatrzono w większe i lepsze wyświetlacze oraz nowe funkcje m.in. WiFi oraz funkcje alarmowe. Nie zapomniano też o starych, sprawdzonych rozwiązaniach. Garmin Edge 830 wyposażono w ekran dotykowy (znany z modelu 820), podczas gdy model Garmin Edge 530 obsługujemy za pomocą przycisków na bokach urządzenia. Liczniki w sprzedaży dostępne będą od drugiego kwartału 2019 roku.

Jakie nowe funkcje mają Garmin Edge 530 i Garmin Edge 830

W nawigacjach rowerowych Garmin Edge 530 i Garmin Edge 830 zachowano wszystkie opcje z wcześniejszych modeli oraz dodano do nich nowe funkcje i funkcjonalności. Do najważniejszych z nich zdecydowane należą:

 • Większy wyświetlacz
 • Lepsza rozdzielczość
 • Przejrzysty interfejs
 • Ulepszony odbiornik GPS
 • Wydajniejszy procesor
 • Dodatkowe funkcje alarmowe
 • Pomiar dynamiki MTB
 • Opcja sportowe: ClimbPro, ForkSight
 • Mapy Trailforks
 • Status aklimatyzacji
 • Licznik kalorii
 • Wydłużony czas pracy baterii
 • WIFI
 • Wsparcie czujników bluetooth

Poniżej opisujemy szczegółowo wszystkie wymienione różnice. Pełne zestawienie różnic pomiędzy nową i starą serią Garmin Edge, a także pomiędzy urządzeniami Garmin Edge 530 i Garmin Edge 830 umieściliśmy na końcu artykułu.

Porównanie liczników rowerowych Garmin Edge 530 i Edge 830

Lepszy wyświetlacz i bardziej funkcjonalny interfejs

Modele Garmin Edge 530 i Edge 830 posiadają kolorowe i większe wyświetlacze 2,6”, co w porównaniu do poprzednich modeli (2,3”), robi dużą różnicę. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, aż 246×322 px (Edge 520 i Edge 820 miały rozdzielczość 200×265 px). Urządzenie zyskało też nowy interfejs graficzny. Pozwala to na lepszą czytelność trasy w trakcie jazdy.

Poza istotnymi usprawnieniami technologicznymi Garmin nie zapomniał o sprawdzonych rozwiązaniach. W model Garmin Edge 830 wbudowano ekran dotykowy. Opcja ta była już dostępna w modelu 820, jednak dzięki większemu wyświetlaczowi i przejrzystszemu interfejsowi korzystanie z Edge’a 830, jest bardzo intuicyjne.

Nawigacja rowerowa Garmin Edge 830

Dokładniejszy GPS i szybszy procesor

Odbiorniki GPS w modelach Garmin Edge 530 i Edge 830 poza sygnałami z satelitów GPS i GLONASS odbierają też sygnały systemu GALILEO, co jest nowością w porównaniu do starszej serii. Dzięki lepszemu procesorowi obliczanie trasy, jak zapewnia producent, trwa dwa razy krócej.

Nawigacja w tym wypadku to cecha, która najbardziej różni oba produkty. Edge 830 pozwala na planowanie tras w oparciu o nazwy ulic i punkty szczególne (POI). Tej opcji brakuje w modelu Edge 530. Tu trasę planujemy, używając aplikacji mobilnej Garmin Connect lub Garmin BaseCamp.

Ważnym udogodnieniem w Garmin Edge 530 jest przeglądanie i skalowanie mapy, co nie było możliwe we wcześniejszym modelu.

Dodatkowe funkcje alarmowe

W licznikach Garmin Edge 530 i Garmin Edge 830 projektanci zainstalowali nowe opcje alarmowe, które dają użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa o swój sprzęt. W modelach 530 i 830 mamy funkcje:

 • Alarm antykradzieżowy -Rejestruje położenie roweru i w przypadku jego zmiany informuje właściciela o zaistniałej sytuacji. Alarm wysyła informacje na telefon przy pomocy sygnału bluetooth.
 • Znajdź mój licznik – Pozwala na znalezienie licznika w przypadku zaginięcia. Urządzenie przesyła ostatnią znaną lokalizację na nasz telefon.

Liczne opcje sportowe i nawigacyjne

W komputerach rowerowych mamy również nowe i liczne opcje sportowe. Liczniki Garmin Edge 530 i Garmin Edge 830 zaopatrzono w takie funkcje jak:

 • ClimbPro – Ten sam moduł sportowy, który wprowadzono w Smartwatchach Garmin serii Garmin Fenix . Licznik pokazuje nam każdy podjazd na trasie wraz z graficznym przedstawieniem wzniesienia. Ta funkcja pozwala lepiej rozkładać siły w trakcie jazdy.
 • Forksight – System przedstawia dostępne trasy na naszym szlaku z podziałem ich na dystans i trudność. Ta opcja daje nam możliwość dokładnego zaplanowania przejazdu.
 • TrialForks – Baza tras kolarskich, które można ściągnąć na swój telefon przy użyciu aplikacji Garmin Connect. Trasy w systemie TrailForks posiadają oznaczenia trudności.
 • Dynamika MTB – Oblicza skoki, ich długość i czas, który spędziliśmy skacząc. Poza tym bierze pod uwagę trudność trasy i płynność jazdy. Wyjątkowo przydatna funkcja dla wszystkich kolarzy górskich.

Licznik rowerowy Garmin Edge 530

Wszystkie udogodnienia są stworzone z myślą o kolarzach, którym zależy na bardzo precyzyjnych pomiarach swoich przejazdów. Dodatkowo funkcje te pozwalają na lepszą optymalizację treningu.

Licznik kalorii, prędkości, kadencji, pułapu tlenowego i… checklista!

Garmin Edge 530 i Edge 830 zaopatrzono w nowe liczniki prędkości, kalorii i kadencji. Liczniki wprowadzają opcję sygnalizacji przeglądu roweru. Dodatkowo licznik posiada opcję pomiaru aklimatyzacji. Monitoruje on u nas:

 • Przyzwyczajenie do temperatury na trasie
 • Poziom aklimatyzacji
 • Ilości wypitej wody
 • Ilość kalorii, które musimy uzupełnić

Nowe GPSy do roweru posiadają funkcję checklisty, która podpowiada nam, co powinniśmy zabrać ze sobą w trasę. Pod uwagę bierze nie tylko szlak, którym będziemy jechać, ale także pogodę.

Liczniki został wzbogacony o miernik maksymalnego pułapu tlenowego, a także opcje wglądu w stan wytrenowania organizmu i zalecanego odpoczynku.

Bateria, WIFI i czujniki Bluetooth

Wszystkich użytkowników na pewno ucieszy wytrzymalsza bateria. Producent zapewnia, że bateria w najnowszych modelach Garmin Edge pracuje do 20 godzin. To o 5 godzin więcej niż w poprzednich modelach. Świetnym usprawnieniem jest także WIFI oraz dodatkowe czujniki Bluetooth, które spełniają funkcje geolokalizacji i bezpieczeństwa.

Powiadomienia w czasie rzeczywistym

Nowa generacja liczników daje możliwość wysyłania powiadomień pomiędzy rowerzystami informacji o warunkach na drodze i śledzenia aktywności swoich przyjaciół. W nowych licznikach możesz korzystać, z następujących opcji:

 • Grouptrack/Livetrack – Daje możliwość obserwacji innych członków naszej grupy rowerowej i ich wysiłku.
 • Wysyłanie wiadomości pomiędzy rowerzystami – Z tej opcji możemy skorzystać po połączeniu urządzenia z odpowiednim telefonem. Przy jej pomocy możesz informować innych rowerzystów o konieczności pomocy, jeżeli dojdzie do wypadku na trasie.
 • Wzywanie pomocy – Po połączeniu się z telefonem automatycznie wysyła Twoją lokalizację do kontaktów awaryjnych i

Porównanie modeli Garmin Edge 830, Edge 820, Edge 530 i Edge 520 PLUS!

Parametry

Garmin Edge 830

Garmin Edge 820

Garmin Edge 530

Garmin Edge 520 PLUS

Czas pracy

20 h

15 h

20 h

15 h

ANT+

Tak Tak Nie Tak

Ekran dotykowy

Tak

Tak

Nie

Nie

Wgrywanie map

Tak

Tak

Tak

Nie

Planowanie trasy

Tak

Tak

Tak

Tak

Możliwość połączenia z czujnikiem tętna

Tak

Tak

Tak

Tak

Możliwość połączenia z czujnikiem kadencji

Tak

Tak

Tak

Tak

Wysokościomierz

Tak

Tak

Tak

Tak

Garmin IQ/Garmin Connect

Tak

Tak

Tak

Tak

Zgodność z Varia

Tak

Tak

Tak

Tak

Tryb oszczędzania baterii

do 50 h

do 50 h

Nie

Nie

Zgodność z segmentami Strava

Tak

Tak

Nie

Nie

Możliwość połączenia z czujnikiem mocy

Tak

Tak

Tak

Tak

Zgodność z Vector

Tak

Tak

Tak

Tak

Auto Pause®

Tak

Tak

Tak

Tak

Temperatura robocza

-20°C/+55°C

-20°C/+55°C

-20°C/+55°C

-20°C/+55°C

Integracja z systemem shimano

Tak

Tak

Tak

Tak

Historia przejazdów

do 200

do 200

do 200

do 200

Współzawodnictwo

Tak

Tak

Tak

Tak

Alert czasu/dystansu

Tak

Tak

Tak

Tak

Wodoszczelność

IPX7

IPX7

IPX7

IPX7

Akcelerometr

Tak

Nie

Tak

Nie

Zaawansowane treningi

Tak

Tak

Tak

Tak

Licznik kalorii

Tak

Tak

Nie

Nie

GroupTrack

Tak

Tak

Tak

Tak

Live track

Tak

Tak

Tak

Tak

Funkcje biegowe

Tak

Tak

Nie

Nie

ClimbPro

Tak

Nie

Tak

Nie

Alarm bezpieczeństwa

Tak

Nie

Tak

Nie

WIFI

Tak

Tak

Nie

Nie

Masa

75,8 g

66,7 g

75,8 g

62,5 g

Typ wyświetlacza

2,6″kolorowy

2.3” kolorowy

2,6″kolorowy

2,3″ kolorowy

GPS

Tak

Tak

Tak

Tak

GLONASS

Tak

Tak

Tak

Tak

GALILEO

Tak

Nie

Tak

Nie

Pogoda

Tak

Nie

Tak

Nie

Wykrywanie zdarzeń

Tak

Nie

Tak

Nie

Zaawansowana analiza mocy

Tak

Nie

Tak

Nie

Pomiary fizjologiczne

Tak

Nie

Tak

Nie

Virtual partner

Tak

Tak

Tak

Tak

Autolap

Tak

Tak

Tak

Tak

Autoprzewijanie

Tak

Tak

Tak

Tak

Trasy

100

100

100

100

Historia okrążeń

200 h

200 h

200 h

do 200 h

Powiadomienia z telefonu

Tak

Tak

Tak

Tak

Pilot Virb

Tak

Tak

Tak

Tak

Pułap tlenowy / regeneracja

Tak

Tak

Tak

Tak

Czujnik stresu

Tak

Nie

Nie

Nie

Autostart

Tak

Nie

Nie

Nie

Obsługa oświetlenia

Tak

Tak

Nie

Nie

Planowanie treningów

Tak

Nie

Nie

Nie

Checklista

Tak

Nie

Tak

Nie

Przewidywanie zdarzeń

Tak

Nie

Nie

Nie

Physio  True-up

     Nie

      Nie

     Tak

       Tak

Jak widać najnowsze urządzenia Garmin dają użytkownikowi wiele nowych funkcji. Zarówno Garmin Edge 830, jaki i Garmin Edge 530 poza możliwością kupna samego licznika będą dostępne w wariantach z:

 • Czujnikami kadencji/prędkości i tętna
 • Dodatkami do kolarstwa górskiego

Liczniki w sklepach dostępne będą w drugim kwartale 2019 roku. Gdy tylko będą dostępne w naszym sklepie, poinformujemy Was o tym na naszym facebooku. Kupić je będziecie mogli w naszym sklepie: liczniki rowerowe

Incoming search terms:

 • edge 530 vs 830
 • garmin 530 vs 830