Prezent na Komunię dla dziecka? Opaska Fitness!

Opaska sportowa dla dzieci Garmin

Co roku do pierwszej Komunii przystępuje ok. 400 tys. dzieci w całej Polsce. Na prezent z tej okazji najczęściej wybieramy komputer lub smartfon. Dużą popularnością cieszą się smartwatche Garmin. Zamiast tradycyjnego smartwatcha kup dziecku opaskę fitness! Takie urządzenie nauczy dziecka punktualności i zachęci do większej aktywności. Z kolei rodzicowi da wgląd w aktywności swojej pociechy. Wybór opasek fitness jest bardzo duży.

Opaska fitness prezent na Komunię dla dziecka

Choć opaska fitness kojarzy się z nowoczesnym sprzętem sportowym, to sprawdza się w codziennym użytkowaniu, spełniając funkcje smartwatcha sportowego. Decydując się na jej zakup, zwróć uwagę na dwa czynniki:

 • Funkcjonalność

 • Estetyka

Opaska fitness dla dziecka to wyjątkowe urządzenie. Ma różne, wyjątkowe wzory, które z pewnością przypadną do gustu dziecku, gdyż przedstawiają jego ukochanych bohaterów z bajek. Takie urządzenie posiada specjalnie dedykowane dzieciom gry, które rozbudzą w nich chęć aktywności fizycznej. Rodzaj zabawy zależy od modelu opaski fitness. W dostępnych modelach Garmin Vivofit Junior 2 zainstalowano takie gry jak:

 • Urodzinowa niespodzianka dla Mikiego.

 • Przygody BB8.

 • Zemsta Ultrona.

Poza możliwością indywidualnej zabawy dziecko, dzięki opasce może rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Aplikacja Toe-to-Toe™ synchronizuje wyniki zmagań dzieci. Po ukończeniu zadania urządzenie porównuje ich wyniki i przekazuje informację o najlepszym rekordzie.

Opaska fitness dla dziecka

Opaska fitness dla dziecka – korzyści dla rodzica

Opaska to tak naprawdę również nowoczesny asystent rodzica. Dzięki specjalnym funkcjom możesz sprawdzać, czy dziecko wykonuje poprawnie swoje obowiązki. Opaska umożliwia:

 • Przydzielanie dziecku obowiązków.

 • Wysyłanie powiadomień w aplikacji mobilnej.

 • Ustawianie przypomnień.

 • Nagradzanie dziecka.

Taki sposób nadzoru dziecka to świetna alternatywa wychowawcza. Proste i czytelne komunikaty przypominają dziecku o obowiązkach. Z kolei system nagradzania, wykorzystujący wirtualne monety, motywuje je do dobrego zachowania. Po uzbieraniu określonej liczby monet, dziecko może je wymienić na nagrodę, którą wcześniej ustaliło z rodzicami.

Czym się cechuje inteligentna opaska fitness dla dziecka?

Opaski fitness projektuje się z myślą o określonej grupie odbiorców. Takie urządzenia posiadają określone cechy, które mają pomóc posiadaczowi w codziennych obowiązkach. Nie inaczej jest z opaskami fitness dla dzieci. Przy wyborze opaski zwróć szczególną uwagę na:

Zgodność ze Smartphonem

Sprawdź, czy opaska jest kompatybilna z systemem operacyjnym zainstalowanym na Twoim smartphonie. Opaski tak samo jak zegarki do ćwiczeń bez problemu można połączyć z telefonami, które posiadają system operacyjny Android lub MacIOS. Taka opcja otwiera przed Tobą i Twoim dzieckiem nowe możliwości korzystania z niej.

Wytrzymałość konstrukcji

Urządzenie elektryczne dla dziecka musi być wytrzymałe! Podczas zakupu warto zdecydować się na model odporny na pył, kurz, wstrząsy czy wodę. Najlepiej, żeby jego obudowa była silikonowa. Wówczas masz gwarancję, że opaska nie popsuje się podczas pierwszego upadku. Z kolei zabrudzenia będą łatwe do zmycia.

Żywotność baterii

Bateria w opasce fitness powinna działać jak najdłużej. Dobre opaski fitness dla dzieci cechują się prostotą wykonania, dzięki czemu działają dłużej niż typowe zegarki sportowe. To istotne zwłaszcza w kontekście funkcji stale aktywnego GPS-u.

Jaki prezent kupić dziecku na komunię. Opaska fitness.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając opaskę fitness na komunię?

Kupując dziecku opaskę fitness na komunię, pamiętaj, że poza wyglądem ważne są jej parametry między innymi:

Wygoda użytkowania – Opaska musi być wygodna do noszenia. Postaraj się o taki model, który nie będzie uwierał nadgarstka dziecka. Najlepiej, żeby opaska była regulowana. Wówczas dziecko samo dostosuje ją do swoich potrzeb.

Alarm – Opaska z alarmem uczy dziecko lepszej organizacji czasu. Przypomina mu o porannej pobudce, obowiązkach, a nawet myciu zębów.

Monitoring aktywności – Ważne, aby opaska dla dziecka monitorowała możliwie jak najwięcej jego czynności. Dzięki temu dokładnie będziesz wiedzieć, czym zajmowało się Twoje dziecko cały dzień.

Dodatkowe funkcje opasek fitness

Podczas zakupu opaski sportowej zwróć uwagę na dodatkowe funkcje i aplikacje. Dowiedz się, czy oferuje ona takie możliwości jak:

 • Funkcja SOS.

 • Czas i jakość snu.

 • Pomiar dystansu.

 • Stoper.

 • Licznik kroków.

 • Wyświetlanie powiadomień.

Droższe modele opasek sportowych tj. Garmin Vivosport czy Garmin Vivosmart  mogą posiadać bluetooth, wysokościomierz, a nawet kompas. Kupując opaskę miej na uwadze wszystkie funkcje, które oferują najnowsze modele. Wybierz ten, który zadowoli ciebie i twoje dziecko!

Jaką opaskę fitness wybrać dla dziecka!

Uwzględniając wcześniej wymienione parametry i funkcje, z całą pewnością możemy stwierdzić, że urządzeniem idealnym dla dziecka będzie Garmin Vivofit Junior 2. Jednak to nie jedyna opaska, którą możemy sprawić dziecku na Komunię!

Garmin Vivofit Junior 2

Świetna opaska fitness, którą można kupić w różnych wariantach kolorystycznych. Stars Wars, Marvel czy Myszka Minnie samemu możesz zdecydować, jaki motyw będzie najodpowiedniejszy dla twojego dziecka. Urządzenie posiada Bluetooth, stoper, alarm i krokomierz. Pulsometr Garmin Vivofit Junior 2 wyposażono w aplikację śledzenia aktywności dziecka. Daje rodzicowi możliwość wglądu we wszystkie czynności wykonywane przez dziecko oraz ich analizę w aplikacji Connect IQ. Opaska posiada też zainstalowane aplikacje do gry i zabawy z innymi dziećmi. Ten model nadaje się perfekcyjnie na pierwszy zegarek.

Opaska fitness Vivofit Junior 2

TomTom Touch Cardio

TomTom Touch Cardio to model zdecydowanie bardziej uniwersalny. Stonowana kolorystyka sprawia, że opaska z pewnością przypadnie dziecku do gustu. W porównaniu do modelu Vivofit firmy Garmin opaska TomTom to urządzenie dużo bardziej zaawansowane. Posiada zaawansowane aplikacje sportowe oraz, co najważniejsze, jest wyjątkowo wytrzymałe. Aktywność można sprawdzać za pomocą aplikacji na smartfonie. Opaska jest wodoodporna, a także posiada wymienne paski, dzięki czemu można jej wygląda dostosować do preferencji dziecka. Niestety, ten produkt nie posiada funkcji asystenta rodzica oraz zainstalowanych zabaw. To produkt stricte sportowy. Nie pozwoli na zaplanowanie dziecku obowiązków. Niemniej, zainstalowane w niej aplikacje, na pewno wzbudzą w dziecku ciekawość.

Opaska fitness TomTom touch

Wręczenie dziecku w dniu jego pierwszej Komunii opaski fitness ma wiele pozytywnych aspektów. Nauczy dziecka zarządzania swoim czasem, zachęci do większej aktywności fizycznej i pozwoli Ci na śledzenie jego położenia. Nie ma znaczenia czy do Komunii przystępuje chłopiec, czy dziewczynka.Opaski posiadają różne kolory i motywy, dzięki czemu przypadną do gustu dziecku bez względu na jego płeć.