Garmin Vivoactive 4 – nowa seria zegarków sportowych

Zegarki Garmin Vivoactive 4

Seria zegarków Garmin Vivoactive cieszy się ogromną popularnością. Po udanej serii 3, nadszedł czas na kolejną, tym razem sygnowaną numerem 4. Do Garmin Vivoactive 4 wprowadzono wiele modyfikacji, które poprawiają funkcjonalność zegarków oraz ich wygląd.

Sprawdź również naszą tabelę porównującą wszystkie zegarki z serii Vivoactive.

Innowacyjny zegarek sportowy marki Garmin

Najnowsze zegarki męskie jak i zegarki damskie z serii Garmin Vivoactive 4 są przeznaczone dla osób aktywnych, a dodatkowo posiadają także szereg nowych funkcji monitorujących stan organizmu 24 godziny na dobę. Nowa generacja umożliwia między innymi śledzenie poziomu nawodnienia, częstotliwości oddechu, nasycenia krwi tlenem oraz wiele więcej praktycznych opcji. Dodatkowo funkcjonalność smartwatchy została ulepszona poprzez umieszczenie w bocznej części tarczy dwóch przycisków – zamiast jednego, jak to miało miejsce wcześniej.

Większy i bardziej wydajny Garmin Vivoactive 4

W tej serii Garmin oferuje dwa modele – Garmin Vivoactive 4 oraz Garmin Vivoactive 4S, które w głównej mierze różnią się między sobą rozmiarem oraz wydajnością baterii. Wersja Vivoactive 4 oferuje większy wyświetlacz o przekątnej 1.3” oraz rozdzielczości 260×260 pikseli. Skromniejszy Vivoactive 4S może pochwalić się ekranem o rozmiarze 1.1”, 218×218 pikseli – jest nieco mniejszy względem poprzednika (Garmin Vivoactive 3), który posiada 1.2” oraz rozdzielczość 240×240.

Porównaj wielkości ekranów w zegarkach Garmin Vivoactive na naszej grafice.

Porównanie zegarków Garmin Vivoactive 4, Vivoactive 3, Vivoactive 3 Music i Vivoactive 4S

Zegarek sportowy z wytrzymałą baterią

Garmin Vivoactive 4 oferuje imponujące 8 dni pracy na baterii w trybie smartwatch oraz 6 godzin z aktywnym modułem nawigacji GPS i równoczesnym słuchaniem muzyki. Wersja Gramin Vivoactive 4S natomiast przy tych samych ustawieniach potrafi działać bez przerwy do 7 dni oraz 5 godzin z GPS i odtwarzaczem, co odpowiada dokładnie takiej samej długości czasu pracy starszego modelu Garmin Vivoactive 3 Music.

Kontrola oddechu, natlenowania, nawodnienia, a nawet snu

Vivoactive 4 to zegarek z pulsoksymetrem, funkcją służącą do monitorowania poziomu nasycenia krwi tlenem oraz funkcję śledzenia ilości oddechów na minutę. Połączenie tych dwóch opcji pozwala otrzymać bardziej szczegółowe dane, między innymi także na temat jakości naszego snu. Zegarek triathlonowy oferuje możliwość kontroli poziomu nawodnienia w celu rejestrowania dziennego spożycia wody oraz ułatwia na odczyt tętna z nadgarstka w trakcie pływania.

Jeszcze lepszy sposób monitorowania organizmu

Użyteczną opcją w zegarkach Garmin jest również możliwość obserwowania organizmu, dzięki dodatkowej funkcji – Body Battery™. Jest to nowa opcja, która pozwala na sprawdzenie poziomu energii jaką dysponujemy do wykorzystania w ciągu całego dnia i jest ona określona na podstawie różnych, zgromadzonych wcześniej danych. Dzięki temu możemy wybrać najlepszy, najbardziej efektywny moment w planie działania i przeznaczyć go na aktywność fizyczną, a także czas w którym najłatwiej będzie nam wypocząć.

Garmin Vivoactive 4 – wirtualny trener w zegarku sportowym

Funkcja trenera w Garmin Vivoactive 4

Jeszcze jedną, przydatną nowinką jest Garmin Coach, umożliwiający bezpłatne planowanie przygotowania treningowego, zarówno do biegów krótkich, jak i do półmaratonów. Dzięki temu osiągnięcie założonych celów będzie dla nas znacznie łatwiejsze. Ciekawą nowością w zegarku biegowym firmy Garmin, niedostępną w wcześniejszych wersjach, są animowane wskazówki treningowe wyświetlane na tarczy smartwatcha Garmin, które ułatwiają poprawne powtarzanie ćwiczeń w czasie aktywności siłowej, cardio, jogi oraz Pilatesu.

Ulubione utwory w zasięgu nadgarstka

Spotify w zegarku Garmin Vivoactive 4

Oba pulsometry w standardzie posiadają również możliwość odsłuchiwania i przechowywania muzyki – opcja ta była wcześniej dostępna tylko dla serii Music. Teraz na smartwatchu sportowym można słuchać ulubionych utworów w trakcie ćwiczeń korzystając z usług streamingowych serwisów zewnętrznych takich jak Spotify, Deezer czy Amazon Music.

Wygodne rozwiązania zaczerpnięte z serii Garmin Vivoactive 3

Powiadomienia z Garmin Vivoactive 4

Garmin Vivoactive 3 jak i Garmin Vivoactive 4 oferują wbudowaną nawigację GPS, odbieranie powiadomień bezpośrednio z kompatybilnego smartfona, usługę Garmin Pay i wodoodporność, nawet do 5 ATM niezależnie od tego czy korzystamy ze smartwatcha damskiego czy męskiego. Również dostępność niektórych typów ćwiczeń będzie taka sama – znajdziemy tutaj takie aktywności jak trening siłowy, cardio, eliptyczny, a także wchodzenie po schodach, wioślarstwo stacjonarne, a nawet jogę. Oba modele są wyposażone w funkcję śledzenia stresu, snu i monitorowania tętna.

Jesteś zainteresowany również innymi modelami zegarków sportowych? Sprawdź nasz sklep internetowy: zegarki sportowe

Incoming search terms:

  • https://www abcgps pl/blog/vivoactive-4/