Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Garmin Nuvi 1390T Premium TMC Europa

Producent: Garmin | Źródło: polska dystrybucja

Bezpieczne zakupy Warto kupić na abcgps.pl

Produkt archiwalny

Gratis Opis Mapy Specyfikacja Zawartość Gwarancja Akcesoria

Gratis

Opis

OPIS PRODUKTU

Nüvi 1390Tto urządzenie przeznaczone zarówno do nawigacji samochodowej jak i pieszej czy rowerowej. Seria urządzeń nüvi 13xx jest jednocześnie pierwszą przygotowaną do obsługi mapCityXplorer, pozwalających na planowanie tras z uwzględnieniem środków transportu publicznego. Funkcjonalność ta przydatna jest w trakcie np. zwiedzania miasta, gdy urządzenie wykorzystywane jest w trybie pieszym.

Wszystkie produkty marki Garmin z naszej oferty, pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora oraz objęte są pełną, polską gwarancją "door to door".

Urządzenia posiadają polską instrukcję obsługi oraz objęte są „Gwarancją najnowszych map” przez 60 dni od daty zakupu.

Do wszystkich urządzeń marki Garmin dogrywamy bezpłatnie najnowszą bazę fotoradarów.


Zewnętrznie urządzenie przypomina znaną dotąd serię nüvi 2x0 czy 2x5, jednak stylistyka obudowy jest bardziej dopracowana. Również materiały użyte do jej budowy wydają się być wysokiej jakości i przyjemne w dotyku. Nüvi 1390T wyposażony jest wdotykowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala, zmocnym podświetleniemzapewniającym czytelność prezentowanych na nim informacji praktycznie w każdych warunkach. Jedyne dostępne z zewnątrz urządzenia elementy to przycisk włączania i wyłączania, port USB oraz slot kart pamięcimicroSD. Wewnątrz urządzenia zastosowanopamięć o pojemności 3,7 GB, której część zajęta jest przez pliki systemowe oraz mapy. W urządzeniu umieszczonodużo szybszy od stosowanych dotychczas procesor, dzięki czemu wszystkie operacje wykonywane w menu czy też np. odświeżanie ekranu mapy, są natychmiastowe. Samo menu ekranowe również uległo lekkim modyfikacjom w stosunku do poprzedników - zastosowanoanimowane menuznowym zestawem ikon, zmieniono także grafikę ekranów np. przeglądarki zdjęć, funkcji Gdzie jestem?, kalkulatora, itp. Urządzenie jest oczywiście wyposażone w moduł GPS wysokiej czułości (z obsługą procedurHotFix), co zapewnia szybką i pewną akwizycję satelitów. Do pracy GPS wykorzystywana jestantena wbudowana, bez możliwości dołączenia anteny zewnętrznej.

Nüvi 1390T oferuje trzy tryby pracy:Samochód,Pieszy(z wykorzystaniem mapCityXplorer) orazRower. Dla każdego z tych trzech trybów urządzenie dobiera parametry pracy tak, aby zaproponować trasy zgodne ze sposobem jego wykorzystania. Dotyczy to również wskazywanych czasów dotarcia do celu, które będą inne dla trybu Samochód i Rower (mimo iż konkretna trasa może zostać wyliczona w ten sam sposób).
W trybie pieszym, przy wykorzystaniu wspomnianych map CityXplorer, urządzenie potrafi planować trasę do wybranego punktu docelowego, nie tylko z uwzględnieniem dróg jak to było dotychczas, ale proponując również przejazd na określonym odcinku tramwajem, czy autobusem. Co więcej, urządzenie planując taką trasę, przedstawiakilka alternatywnych sposobów dotarcia do wybranego celu, podając jednocześnie czas potrzebny na przebycie tej drogi (łącznie z okresami jazdy komunikacją miejską) orazodległości jakie trzeba będzie przebyć piechotą. Do decyzji użytkownika należy, którą z tras wybierze. Po uruchomieniu nawigacji po takiej trasie, urządzenie zachowuje się podobnie jak w trakcie nawigacji samochodowej, dodatkowo podając np. nazwy przystanków na których należy wsiąść lub wysiąść oraz numery linii komunikacji miejskiej, z jakich należy skorzystać.

W trybie samochodowym i rowerowym możliwe jest wyszukanie celu podróży (adres, miejscowość, punkt POI, itp), zaplanowanie trasy przejazdu i nawigacja zakręt po zakręcie do tego celu z wykorzystaniem komunikatów głosowych oraz informacji wyświetlanych na ekranie. W trakcie nawigacji, głównym ekranem staje się ekran mapy, na którym wyświetlana jest linia trasy oraz wskazówki nawigacyjne (zawartość lewego, cyfrowego pola danych jest definiowana przez użytkownika). Trasy wyliczane przez urządzenie mogą być wyznaczane na jeden z czterech sposobów: najkrótsze, najszybsze, po bezdrożu oraz jako najtańsze. Ten ostatni sposób kalkulacji tras związany jest z funkcjąecoRoute.

EcoRoute pozwala na wybór w czasie planowania trasy takich dróg, które zapewnią możliwie najniższe spalanie paliwa. Funkcja ta wymaga konfiguracji ze strony użytkownika - wymagane jest wprowadzenie informacji o typie paliwa, którym zasilany jest nasz pojazd, cenie paliwa za litr, zużyciu paliwa w mieście oraz w czasie jazdy po autostradach. Na podstawie tych danych oraz danych zawartych w mapach cyfrowych, urządzenie zaplanuje taką trasę, którą przejechać będzie można najniższym kosztem. Dodatkowo ecoRoute informuje o ilości zużytego paliwa oraz średnim spalaniu czy też orientacyjnej emisji spalin. Dostępna jest też funkcjaSprawdź się, której zadaniem jest nauczyć kierowcę ekonomicznej jazdy poprzez zabawę.

W zakresie funkcji nawigacyjnych urządzenie oferuje także możliwośćzachowania w pamięci punktów ulubionych oraz powiązania z nimi zdjęciadanego obiektu. Zdjęcia mogą być również wykorzystane jako cel do nawigacji. Z użyciem serwisu internetowegoGarmin Connect, do urządzenia załadować można zdjęcia z zapisaną w nich informacją o pozycji uwiecznionego obiektu, a następnie korzystając z przeglądarki zdjęć, wybrać to zdjęcie i automatycznie uruchomić nawigację do obiektu. Urządzenie rejestruje również tzw.dziennik podróży, czyli ślad którym przemieszczał się użytkownik. Nie zapomniano również o pomocnej funkcjiGdzie jestem?, za pośrednictwem której można szybko sprawdzić w pobliżu jakiego skrzyżowania i jakiego adresu się aktualnie znajdujemy (wyświetlana jest też pozycja w formie współrzędnych) oraz skorzystać z wyszukiania najbliższych posterunków policji, szpitali i stacji benzynowych.

Nüvi 1390T posiada również znaną już z wcześniejszych modeli tej klasy funkcjęasystenta pasa ruchu. Asystent pasa ruchu to funkcja, która dla np. rozjazdów na autostradach, wyświetla na ekranie Nüvi informację o pasach ruchu, które należy zająć na dojeździe do skrzyżowania, aby bez problemu trafić we właściwy zjazd, ale również obraz takiego zjazdu odwzorowujący stan rzeczywisty. Na ekranie takim widoczne są wówczas wszystkie pasy ruchu drogi którą porusza się użytkownik, a także tablice kierunkowe znajdujące się nad tą drogą. Działanie tej funkcji jest ściśle uzależnione od zasobu danych zawartych w mapach, stąd asystent pasa ruchu nie jest funkcją dostępną dla wszystkich skrzyżowań.

W trakcie nawigacji skorzystać można również zkomunikatów o utrudnieniach drogowych-TMC(Nüvi 1390T został przygotowany do obsługi tego typu danych - w komplecie z urządzeniem dostarczany jest zintegrowany z przewodem ładowarki samochodowej zewnętrzny moduł RDS). Komunikaty te dostępne są na wybranych obszarach Europy, stąd nie zawsze możliwe będzie ich odebranie. Jeśli urządzenie posiada możliwość odbioru tych danych, w trakcie nawigacji może ostrzegać kierowcę o czekających go utrudnieniach na drodze - korkach, robotach drogowych, wypadkach, itp., a także planować trasę z ominięciem tych miejsc.

Urządzenie posiada również wbudowanymoduł Bluetooth, który zapewnia możliwość połącznia z telefonem komórkowym. Dzięki temu Nuvi staje się jednocześniezestawem głośnomówiącymdla tego telefonu. Oprócz możliwości prowadzenia rozmów, Nuvi oferuje także, dla kompatybilnych telefonów, możliwość korzystania zksiążki telefonicznejczyhistorii połączeń(listy te pobierane są z telefonu). Dodatkowo, jeśli urządzenie połączone jest z telefonem komórkowym poprzez Bluetooth, możliwe jest szybkie nawiązanie połączenia głosowego z numerem telefonu zapisanym dla POI - po wyszukaniu interesującego obiektu, na ekranie informacji o tym obiekcie dostępna jest opcja połączenia telefonicznego.

Wśród funkcji dodatkowych urządzenie oferuje dostęp doprzeliczników jednostek miar i walut,kalkulatoraifunkcji czas na świecie, która umożliwia jednoczesne wyświetlanie aktualnego czasu w trzech wybranych przez użytkownika strefach czasowych oraz graficzne sprawdzenie obszarów pór dnia i nocy na świecie. Urządzenie posiada również możliwość pracy zwłasnymi bazami punktów POI(np. bazami fotoradarów) jak i np. przewodnikiem podróżnych - Garmin Travel Guide. Nüvi 1390T jest także wyposażony w systemPomocy, opisujący wszystkie funkcje realizowane przez urządzenie.

Mapy

MAPY W ZESTAWIE:

Mapa całej Europy Garmin City Navigator Europe NT. Urządzenie objęte jest „Gwarancją najnowszych map” przez 60 dni od daty zakupu, co umożliwia bezpłatną aktualizację map jeśli producent wydał nowszą wersję oprogramowania niż jest w urządzeniu. 

Do danych mapowych dogrywamy bezpłatnie najnowszą bazę fotoradarów. 


 • Ogólna ilość dróg to ponad 9,8 mln kilometrów.
 • Ważne, rozszerzone kategorie: Bankomaty, Banki, Bary/Puby, Księgarnie,Kawiarnie, Apteki, Świątynie, Urzędy pocztowe I Szkoły
 • Najważniejsze kategorie POI: Restauracje, Hotele, Stacje benzynowe, Parkingi, Auto usługi

Specyfikacja

 • Wymiary urządzenia: 12.2 x 7.5 x 1.6 cm
 • Waga: 161.6g
 • Wymiary wyświetlacza: 4.3 cala (9.7 x 5.7 cm)
 • Rozdzielczość wyświetlacza: 480 x 272 pikseli
 • Typ wyświetlacza: dotykowy, kolorowy WQVGA TFT, z powłoką antyrefleksyjną, z białym podświetleniem
 • Automatyczna regulacja jasności ekranu: Nie
 • Bateria: wbudowany akumulator litowo – jonowy
 • Czas pracy na baterii: do 4 godzin
 • Moduł GPS wysokiej czułości: Tak
 • Antena wbudowana: Tak, typu patch
 • Złącze anteny zewnętrznej: Nie
 • Porty I/O: 1x miniUSB
 • Złącze słuchawkowe: Nie
 • Wejście video: Nie
 • Obsługa kamery wstecznej: Nie
 • Moduł Bluetooth: Tak
 • Nadajnik FM: Nie
 • Pamięć wbudowana: 3.7 GB
 • Slot kart pamięci: Tak, microSD
 • Pamięć waypointów: 1000 punktów
 • Trasy: 1, 1 pkt. pośredni
 • Komunikaty głosowe: Tak
 • Wymawianie nazw ulic: Tak
 • Widok mapy w perspektywie (3D): Tak
 • Asystent pasa ruchu: Tak
 • Obsługa baz własnych POI: Tak, import z plików CSV, import z plików GPX
 • Alarmy dźwiękowe: Tak
 • Obsługa komunikatów drogowych TMC: Tak
 • Przeglądarka zdjęć: Tak, z nawigacją do zdjęć
 • Funkcja czas na świecie
 • Przelicznik walut i jednostek
 • Zabezpieczenie Garmin Lock
 • Kalkulator

Zawartość

 • Urządzenie Garmin 1390T
 • odbiornik TMC
 • uchwyt montażowy
 • podstawka do przyklejenia na kokpit
 • ładowarka samochodowa
 • kabel USB
 • polska instrukcja obsługi


Gwarancja

Opinie Klientów

Napisz opinię

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu. Bądź pierwszy!

Akcesoria

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij