Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Garmin Nuvi 1490T Premium TMC Europa LMU

Producent: Garmin | Źródło: polska dystrybucja

Bezpieczne zakupy Warto kupić na abcgps.pl

Produkt archiwalny

Gratis Opis Mapy Specyfikacja Zawartość Gwarancja Akcesoria

Gratis

Opis

NASZYM ZDANIEM:

Garmin Nuvi 1490T LMU to rozwinięcie urządzenia Garmin 1490T o produkt NuMaps Lifetime. 

NüMaps Lifetime jest dożywotnią subskrypcją aktualizacji map rodziny City Navigator, która umożliwia korzystanie z aktualizacji map tak często, jak są one udostępniane przez firmę Garmin (do 4 razy w roku). Subskrypcja obowiązuje wyłącznie dla urządzenia, z którym została zakupiona oraz wyłącznie dla użytkownika który dokonał tego zakupu. Nie ma więc możliwości jej przeniesienia na inne urządzenie (wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której urządzenie jest obsługiwane w serwisie, w ramach usługi gwarancyjnej lub pogwaranycjnej i podlega wymianie w tymże serwisie).

Produkt posiada formę karty-zdrapki, która zawiera kod umożliwiający aktywację subskrypcji nüMaps Lifetime w serwisie internetowym my.garmin.com. Aktualizacje map udostępniane są w formie pliku do pobrania i obejmują zasób mapowy produktów City Navigator oraz dodatkowe elementy, takie jak baza budynków 3D, dane dla funkcji widoku skrzyżowań (Junction View) czy dane dla funkcji ASR (Automatic Speech Recognition - automatyczne rozpoznawanie mowy).

Wszystkie produkty marki Garmin z naszej oferty, pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora oraz objęte są pełną, polską gwarancją "door to door".

Urządzenie posiada polską instrukcję obsługi, jest objęte  „Dożywotnią gwarancją map” oraz dożywotnim pakietem informacji o korkach drogowych TMC Premium przez cały okres użytkowania urządzenia.

Do wszystkich urządzeń marki Garmin dogrywamy bezpłatnie najnowszą bazę fotoradarów.


 

Nüvi 1490T to urządzenie wprowadzone na rynek w połowie roku 2009, przeznaczone zarówno do nawigacji samochodowej jak i pieszej czy rowerowej. Seria urządzeń nüvi 1400 jest jednocześnie przygotowana do obsługimap City Explorer, pozwalających na planowanie tras z uwzględnieniem środków transportu publicznego. Funkcjonalność ta przydatna jest w trakcie np. zwiedzania miasta, gdy urządzenie wykorzystywane jest w trybie pieszym.

 

Zewnętrznie urządzenie przypomina znaną dotąd serię nüvi 76x,  jednak stylistyka obudowy jest bardziej dopracowana. Również materiały użyte do jej budowy wydają się być wysokiej jakości i przyjemne w dotyku. Nüvi 1490T wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 5 cali, z mocnym podświetleniem zapewniającym czytelność prezentowanych na nim informacji praktycznie w każdych warunkach. Jedyne dostępne z zewnątrz urządzenia elementy to przycisk włączania i wyłączania, port USB oraz slot kart pamięci microSD. Wewnątrz urządzenia zastosowano pamięć o pojemności 3,7 GB, której część zajęta jest przez pliki systemowe oraz mapy. W urządzeniu umieszczono dużo szybszy od stosowanych dotychczas procesor, dzięki czemu wszystkie operacje wykonywane w menu czy też np. odświeżanie ekranu mapy, są natychmiastowe. Samo menu ekranowe również uległo lekkim modyfikacjom w stosunku do poprzedników - zastosowano animowane menu z nowym zestawem ikon, zmieniono także grafikę ekranów np. przeglądarki zdjęć, funkcji Gdzie jestem?, kalkulatora, itp. Urządzenie jest oczywiście wyposażone w moduł GPS wysokiej czułości (z obsługą procedur HotFix), co zapewnia szybką i pewną akwizycję satelitów. Do pracy GPS wykorzystywana jest antena wbudowana, bez możliwości dołączenia anteny zewnętrznej.

 

Nüvi 1490T oferuje trzy tryby pracy: Samochód, Pieszy (z wykorzystaniem map CityExplorer) oraz Rower. Dla każdego z tych trzech trybów urządzenie dobiera parametry pracy tak, aby zaproponować trasy zgodne ze sposobem jego wykorzystania. Dotyczy to również wskazywanych czasów dotarcia do celu, które będą inne dla trybu Samochód i Rower (mimo iż konkretna trasa może zostać wyliczona w ten sam sposób). 

W trybie pieszym, przy wykorzystaniu wspomnianych map CityXplorer, urządzenie potrafi planować trasę do wybranego punktu docelowego, nie tylko z uwzględnieniem dróg jak to było dotychczas, ale proponując również przejazd na określonym odcinku tramwajem, czy autobusem. Co więcej, urządzenie planując taką trasę, przedstawia kilka alternatywnych sposobów dotarcia do wybranego celu, podając jednocześnie czas potrzebny na przebycie tej drogi (łącznie z okresami jazdy komunikacją miejską) oraz odległości jakie trzeba będzie przebyć piechotą. Do decyzji użytkownika należy, którą z tras wybierze. Po uruchomieniu nawigacji po takiej trasie, urządzenie zachowuje się podobnie jak w trakcie nawigacji samochodowej, dodatkowo podając np. nazwy przystanków na których należy wsiąść lub wysiąść oraz numery linii komunikacji miejskiej, z jakich należy skorzystać.

 

W trybie samochodowym i rowerowym możliwe jest wyszukanie celu podróży (adres, miejscowość, punkt POI, itp), zaplanowanie trasy przejazdu i nawigacja zakręt po zakręcie do tego celu z wykorzystaniem komunikatów głosowych oraz informacji wyświetlanych na ekranie. W trakcie nawigacji, głównym ekranem staje się ekran mapy, na którym wyświetlana jest linia trasy oraz wskazówki nawigacyjne (zawartość lewego, cyfrowego pola danych jest definiowana przez użytkownika). Trasy wyliczane przez urządzenie mogą być wyznaczane na jeden z czterech sposobów: najkrótsze, najszybsze, po bezdrożu oraz jako najtańsze. Ten ostatni sposób kalkulacji tras związany jest z funkcją EcoRoute.  EcoRoute pozwala na wybór w czasie planowania trasy takich dróg, które zapewnią możliwie najniższe spalanie paliwa. Funkcja ta wymaga konfiguracji ze strony użytkownika - wymagane jest wprowadzenie informacji o typie paliwa, którym zasilany jest nasz pojazd, cenie paliwa za litr, zużyciu paliwa w mieście oraz w czasie jazdy po autostradach. Na podstawie tych danych oraz danych zawartych w mapach cyfrowych, urządzenie zaplanuje taką trasę, którą przejechać będzie można najniższym kosztem. Dodatkowo ecoRoute informuje o ilości zużytego paliwa oraz średnim spalaniu czy też orientacyjnej emisji spalin. Dostępna jest też funkcja Sprawdź się, której zadaniem jest nauczyć kierowcę ekonomicznej jazdy poprzez zabawę.

 

W zakresie funkcji nawigacyjnych urządzenie oferuje także możliwość zachowania w pamięci punktów ulubionychoraz powiązania z nimi zdjęcia danego obiektu. Zdjęcia mogą być również wykorzystane jako cel do nawigacji. Z użyciem serwisu internetowego Garmin Connect, do urządzenia załadować można zdjęcia z zapisaną w nich informacją o pozycji uwiecznionego obiektu, a następnie korzystając z przeglądarki zdjęć, wybrać to zdjęcie i automatycznie uruchomić nawigację do obiektu. Urządzenie rejestruje również tzw. dziennik podróży, czyli ślad którym przemieszczał się użytkownik. Nie zapomniano również o pomocnej funkcji Gdzie jestem?, za pośrednictwem której można szybko sprawdzić w pobliżu jakiego skrzyżowania i jakiego adresu się aktualnie znajdujemy (wyświetlana jest też pozycja w formie współrzędnych) oraz skorzystać z wyszukiania najbliższych posterunków policji, szpitali i stacji benzynowych.

Nüvi 1490T posiada również znaną już z wcześniejszych modeli tej klasy funkcję asystenta pasa ruchu. Asystent pasa ruchu to funkcja, która dla np. rozjazdów na autostradach, wyświetla na ekranie Nüvi informację o pasach ruchu, które należy zająć na dojeździe do skrzyżowania, aby bez problemu trafić we właściwy zjazd, ale również obraz takiego zjazdu odwzorowujący stan rzeczywisty. Na ekranie takim widoczne są wówczas wszystkie pasy ruchu drogi którą porusza się użytkownik, a także tablice kierunkowe znajdujące się nad tą drogą. Działanie tej funkcji jest ściśle uzależnione od zasobu danych zawartych w mapach, stąd asystent pasa ruchu nie jest funkcją dostępną dla wszystkich skrzyżowań.

W trakcie nawigacji skorzystać można również z komunikatów o utrudnieniach drogowych - TMC (Nüvi 1490T został przygotowany do obsługi tego typu danych - w komplecie z urządzeniem dostarczany jest zintegrowany z przewodem ładowarki samochodowej zewnętrzny moduł RDS). Komunikaty te dostępne są na wybranych obszarach Europy, stąd nie zawsze możliwe będzie ich odebranie. Jeśli urządzenie posiada możliwość odbioru tych danych, w trakcie nawigacji może ostrzegać kierowcę o czekających go utrudnieniach na drodze - korkach, robotach drogowych, wypadkach, itp., a także planować trasę z ominięciem tych miejsc.

Nuvi 1490T posiada wbudowany moduł Bluetooth przeznaczony do współpracy z telefonem komórkowym. Dzięki temu urządzenie może przejąć rolę zestawu głośnomówiącego dla kompatybilnych telefonów. Inne funkcje realizowane dzięki Bluetooth, jednak ściśle zależne od funkcjonalności telefonu komórkowego, to możliwość korzystania z historii połączeń, spisu telefonów (wszystkie te listy są automatycznie synchronizowane w trakcie nawiązywania połączenia z telefonem) oraz wybierania głosowego.

Wśród funkcji dodatkowych urządzenie oferuje dostęp do przeliczników jednostek miar i walut, kalkulatora i funkcji czas na świecie, która umożliwia jednoczesne wyświetlanie aktualnego czasu w trzech wybranych przez użytkownika strefach czasowych oraz graficzne sprawdzenie obszarów pór dnia i nocy na świecie. Urządzenie posiada również możliwość pracy z własnymi bazami punktów POI (np. bazami fotoradarów) jak i np. przewodnikiem podróżnych - Garmin Travel Guide. Nüvi 1490T jest także wyposażony w system Pomocy, opisujący wszystkie funkcje realizowane przez urządzenie.

 

Mapy

MAPY W ZESTAWIE:

Mapa całej Europy Garmin City Navigator Europe NT. Urządzenie objęte jest „Dożywotnią gwarancją najnowszych map” Lifetime, co umożliwia bezpłatną aktualizację map podczas całego okresu użytkowania urządzenia. 

Obecnie najnowsza możliwa do pobrania wersja oprogramowania to City Navigator 2012.40

Do danych mapowych dogrywamy bezpłatnie najnowszą bazę fotoradarów. 


 • Ogólna ilość dróg to ponad 9,8 mln kilometrów.
 • Ważne, rozszerzone kategorie: Bankomaty, Banki, Bary/Puby, Księgarnie,Kawiarnie, Apteki, Świątynie, Urzędy pocztowe I Szkoły
 • Najważniejsze kategorie POI: Restauracje, Hotele, Stacje benzynowe, Parkingi, Auto usługi


Specyfikacja

 • Wymiary urządzenia: 13.7 x 8.6 x 1.6 cm
 • Wymiary wyświetlacza: 11.1 x 6.3 cm, 5 cali
 • Rozdzielczość wyświetlacza: 480 x 272 pikseli
 • Typ wyświetlacza: dotykowy, kolorowy WQVGA TFT, z powłoką antyrefleksyjną, z białym podświetleniem
 • Automatyczna regulacja jasności ekranu: Nie
 • Waga: 221.1g
 • Bateria: wbudowany akumulator litowo – jonowy
 • Czas pracy na baterii: do 3 godzin
 • Moduł GPS wysokiej czułości
 • Antena wbudowana: Tak, typu patch
 • Moduł Bluetooth: Tak
 • Porty I/O: 1x miniUSB
 • Pamięć wbudowana: 3.7 GB
 • Slot kart pamięci: Tak, microSD
 • Pamięć waypointów: 1000 punktów
 • Trasy: 10, do 50 pkt. pośrednich

Zawartość

 

 • Urządzenie Garmin nüvi 1490T LMU
 • NuMaps Lifetime (dożywotnia aktualizacja map)
 • Licencjonowana mapa Navteq Europy (zainstalowana w pamięci urządzenia)
 • Pakiet pozwalający na bezterminowe odbieranie komunikatów drogowych Premium TMC
 • Zasilacz samochodowy 12-24V z wbudowanym odbiornikiem TMC
 • Uchwyt samochodowy z przyssawką (aktywny z głośnikiem)
 • Kabel USB
 • Skrócony podręcznik użytkownika w języku polskim
 • Pełna instrukcja obsługi w języku polskim


Gwarancja

Opinie Klientów

Napisz opinię

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu. Bądź pierwszy!

Akcesoria

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij