Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Funkcja animowanego treningu na ekranie zegarka Garmin

Animowane treningi w zegarku Garmin

Firma Garmin od lat poszerza swoją ofertę widżetów, które można zainstalować w zegarkach sportowych. Jednym z najbardziej nowatorskich rozwiązań są animowane instrukcje treningów, które dokładnie pokazują, jak wykonywać ćwiczenia. Sam wybór ćwiczeń już teraz jest spory, a wciąż się powiększa. Sprawdźmy więc, jak to działa.

Polecamy zainteresować się tą funkcją szczególnie osobom, które dopiero chcą zacząć ćwiczyć, bo w ten sposób można uniknąć złych nawyków przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Instruktażowe animacje są bardzo przejrzyste i wszystkie dokładnie pokazują krok po kroku. Pomagają też w ustaleniu ilości powtórzeń i informują o tym, kiedy można odpocząć.

Zobacz animację treningu na filmie:

Które zegarki obsługują widżet animowanych treningów?

Zanim przejdziemy do instalacji i obsługi widżetu, warto napisać parę słów o tym, które konkretnie zegarki marki Garmin pozwalają się cieszyć taką oryginalną funkcją. Na pewno obsłużą ten widżet takie modele jak Venu, Vivoactive z serii 4 oraz 4s oraz Fenix 6 Pro i Sapphire. Występuje to w nich wszystkich jako funkcja fabryczna. Jako że samych animacji zainstalowanych na nowo kupionym zegarku nie ma zbyt wiele, to warto ściągnąć te, które szczególnie by nas interesowały. Treningi, które obejrzeć można na prostych animowanych grafikach dzielą się na:

 • Ćwiczenia wydolnościowe.
 • Trening siłowy.
 • Jogę.
 • Pilates.

Jak pobrać i zainstalować dodatkowe animacje:

Do znalezienia wszystkich dostępnych animacji będzie nam potrzebna aplikacja na telefon Garmin Connect, którą można ściągnąć za darmo ze sklepu Google Play.

 1. Po zainstalowaniu aplikacji, będziemy musieli jeszcze tylko założyć konto Garmin, z którego w łatwy sposób zarządzać można innymi widżetami zegarka.
 2. Aby dokonać synchronizacji obu urządzeń wystarczy włączyć w telefonie opcję przesyłania danych BlueTooth.
 3. Zielona dioda świecąca na smartwatchu oznacza, że połączenie przebiegło pomyślnie.

Po dokonaniu synchronizacji danych, możemy wyszukać w aplikacji Garmin Connect interesujące nas animacje treningowe.

Garmin Connect ćwiczenia Szukanie nowych treningów w Garmin Connect
 • W tym celu wchodzimy na zakładkę Trening.
 • Wewnątrz tej zakładki klikamy na Ćwiczenia a potem na Znajdź trening .
 • Pojawiają nam się w tym momencie różne filtry, według których należy dobrać formę treningu.

Mamy takie opcje filtrowania jak:

Filtrowanie treningów w Garmin Connect
 1. Aktywność, czyli rodzaj aktywności fizycznej.
 2. Grupy mięśni, które chcemy ćwiczyć.
 3. Poziom trudności ćwiczeń (początkujący, średnio zaawansowany, zaawansowany).
 4. Cele treningu.
 5. Czas trwania.

Możemy też przy wyszukiwaniu skorzystać z opcji słów kluczowych. Wpisujemy wtedy po prostu interesujące nas partie ciała, jak na przykład mięśnie brzucha, klatka piersiowa, nogi, biceps.

Edycja treningu

Zaznaczony trening można potem edytować. To co otrzymujemy to zalecana podstawowa wersja, ale gdy klikniemy na opcję ilość powtórzeń, to możemy je zwiększać do czterech, pięciu itp. Tak samo jest z etapami treningu. Do tych tych sugerowanych możemy dokładać kolejne.

Edycja treningów w Garmin Connect
 • Po wybraniu odpowiadającego nam planu ćwiczeń klikamy na Zapisz w Moje treningi.
 • W prawym górnym rogu aplikacji znajduje się ikona telefonu. Aby przesłać gotową animację do zegarka, należy kliknąć na tę ikonkę.
 • Wyświetli nam się na liście nasze urządzenie, które odhaczamy, po czym klikamy na górze ekranu opcję Wyślij.

Jak korzystać z animowanych treningów?

Teraz zapewne chcielibyśmy zobaczyć jak na ekranie zegarka sportowego prezentują się nowo pobrane animowane ćwiczenia. Aby je znaleźć należy wejść w rodzaj aktywności, jaką przesłaliśmy, czyli siłę, kardio, jogę lub pilates. Następnie klikamy w opcjach zakładkę Treningi > Moje Treningi.

Menu ćwiczeń na zegarku Garmin Menu ćwiczeń kardio na zegarku Garmin Wybór ćwiczeń w zegarku Garmin

Na wyświetlaczu będą nam się pojawiać zarówno animacja ćwiczenia jak i informacje o ilości powtórzeń w danej serii. Możemy przeskakiwać między tymi dwoma ekranami.

 • W modelach Fenix 6 wystarczy wtedy przesuwać przyciskami góra/dół.
 • W Vivoactive i Venu korzystamy z ekranu dotykowego, w którym także przesuwamy palcem w jedną lub w drugą stronę.

Co ważne, można też edytować serie ręcznie na ekranie, w trakcie przerw po skończeniu poprzedniej serii. Dodajemy wtedy powtórzenia lub zmieniamy parametry ciężarków, jeśli są to ćwiczenia siłowe. Trening kończy się poprzez wciśnięcie opcji LAP podobnie jak w zwykłych ćwiczeniach wykonywanych przy pomocy zegarka Garmin. Po wszystkim mamy dostęp do zapisu treningu. Wyświetlają nam się po kolei wszystkie serie oraz powtórzenia wykonane w ramach każdej z nich.

wróć do góry