Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Ile kosztuje alkomat? Cena alkomatu

Ile kosztuje alkomat? Cena alkomatu

Patrząc na ceny alkomatów w Internecie, można odnieść wrażenie, że spotykają się ze sobą dwa, całkowicie odmienne światy. Z jednej strony bez kłopotu możemy znaleźć urządzenie za kilkadziesiąt złotych. Z drugiej strony, alkotestery renomowanych firm potrafią kosztować kilka tysięcy złotych. Jak kształtują się ceny dobrej jakości sprzętu?

Od czego zależy cena alkomatu?

Cena alkomatu zależy od wielu czynników, których nie widać na pierwszy rzut oka. Zaliczamy do nich:

  • Zastosowaną technologię
  • Wytrzymałość baterii i zastosowane materiały
  • Dokładność pomiaru
  • Częstotliwość kalibracji
  • Posiadane certyfikaty

Ile kosztuje alkomat?

  • Przedział 200 zł – 500 zł

Przedział 200 zł – 500 zł

W tym przedziale cenowym możemy polecić budżetowe modele Alcofind Pro X-5, Alcofind Expert lub Fitalco Grafit, a także model Certen Personal i sprzęt od firmy firmy Alkohit – X5, X8, czy Alcohit X50.

Urządzenia w tej cenie to proste alkomaty elektrochemiczne, wyposażone w sensor platynowy, gwarantujący wysoką czułość odczytu. Zasilanie gwarantują klasyczne baterie AA. Podstawowe alkomaty sprawdzą się w domowym użytku, gdzie pomiary wykonywane są sporadycznie.

  • Przedział 500 zł - 1000 zł

Przedział 500 zł - 1000 zł

W tej cenie rekomendujemy zakup m. in. modelu Promiler AL 9000, Alkohit X100, Alcolife F5 Pro, DA-TECH Alcofind DA-9000 lub Alcodigital P100. Nieco wyższa półka sprzętowa pozwala oczekiwać bardziej zaawansowanych funkcji od alkotesterów.

Niektóre alkotestery współpracują już z wewnętrznymi drukarkami. Wysoka jakość wykonania to nie tylko eleganckie wykończenie, ale także możliwość uzyskania świadectwa wzorcowania dla wybranych modeli. Wysoka czułość pomiarów gwarantuje powtarzalne wyniki, a szybki procesor pozwala na wykonanie wielu pomiarów w krótkim czasie.

Alkomaty z tej grupy z powodzeniem mogą być stosowane przez średniej wielkości firmy, gdzie pomiary wykonywane są regularnie.

  • Przedział 1000 zł - 1500 zł

Przedział 1000 zł - 1500 zł

Do tej grupy zaliczymy m. in. bardzo popularny alkomat Alcoblow czy Promiler Iblow. Zaawansowane alkomaty, które często są wykorzystywane przez Policję podczas rutynowej kontroli. Wyróżniają się wysoką czułością, stabilnością pomiarów oraz szybką i wydajną pracą.

Wymienione modele mogą pracować przez wiele godzin wykorzystując dedykowane akumulatory. Dobrze sprawdzają się w wysokich i niskich temperaturach. Najczęściej umożliwiają wybranie jednego z kilku trybów pracy (m. in. aktywny i pasywny) i dopasowanie sposobu pomiaru do okoliczności.

Wysokiej klasy alkomaty mieszczą w pamięci wewnętrznej nawet kilka tysięcy pomiarów, a w razie potrzeby łączą się z komputerem pozwalając na transfer danych.

Tego rodzaju sprzęt nadaje się do stosowania w dużych firmach logistycznych, spedycyjnych lub ochroniarskich.

  • Powyżej 1500 zł

Powyżej 1500 zł

Najwyższa kategoria cenowa to alkomaty przeznaczone głównie do profesjonalnego użytku. Wśród nich znajdziemy takie modele, jak Promiler-ALP 1, Alkohit X600, AlcoDigital P200.

Sprzęty zostały wyposażone w najwyższej jakości czujniki platynowe, zaawansowane możliwości konfiguracji sprzętu, kilka trybów pracy, a co istotne, najwyższej jakości pomiary. Na tym etapie, na porządku dziennym jest współpraca z drukarką i komunikacja bezprzewodowa Bluetooth. Wszystkie modele na życzenie klienta mogą otrzymać świadectwo wzorcowania.

Wybierając alkomat kierujmy się przede wszystkim przeznaczeniem. Tańszy sprzęt sprawdzi się przede wszystkim w domu, gdzie używamy go sporadycznie. Urządzenia ze średnich przedziałów cenowych są przeznaczone do małych i średnich firm. Z najdroższych alkomatów skorzysta przede wszystkim Policja (alkomaty policyjne) albo duże przedsiębiorstwa.

wróć do góry