Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Lekkie wózki 2w1 dla dzieci [ranking 2022]

Funkcja

Decydując się na zakup pierwszego wózka warto rozważyć, jakie cechy powinien mieć, aby spełniał oczekiwania. Rodzice jako najważniejszą kwestię, bardzo często stawiają wagę wózka i przez jej pryzmat wybierają, czy zakupić oddzielnie gondolę i spacerówkę, czy wózek 2w1. Często rezygnują z wyboru wygodnej opcji 2w1 przez wysoką wagę. Nie jest to jednak reguła. Osoby dużo podróżujące lub mieszkające w bloku bez windy z pewnością docenią lekkie wózki 2w1.

Dla przyszłej mamy wybór wózka to najistotniejszy zakup podczas kompletowania wyprawki. Już na samym początku ciąży zaczyna się przeglądanie rankingów wózków i rozeznanie się w opiniach dostępnych w Internecie. W końcu dla dziecka chce się wszystkiego co najlepsze. Nie można kierować się jedynie wyglądem zewnętrznym danego produktu, ale przede wszystkim funkcjami, jakie dany egzemplarz posiada. Wybór jest duży, a określenie konkretnych cech, których się szuka w wózku umożliwi lepsze dopasowanie do trybu życia. Osoby dużo podróżujące lub mieszkające w budynku wielorodzinnym, który nie posiada windy będą poszukiwały przede wszystkim produktu lekkiego. Które z wózków głębokich spełniają te kryteria?

Wózek głęboki, a model 2w1

Wózek głęboki to nic innego jak stelaż z zamontowaną na stałe gondolą, która przeznaczona jest dla niemowląt w pierwszych miesiącach życia. Wózki głębokie posiadają doskonałą amortyzację, ale i nie stwarzają żadnych problemów podczas ich prowadzenia. Ze względu na swoją dużą wagę są stabilne i zarazem bezpieczne dla dziecka.

Wózek 2w1 jest połączeniem dwóch elementów w jeden zakup. W tym przypadku gondoli i siedziska spacerowego. Wystarczy podmienić gondolę, z której dziecko zdążyło wyrosnąć, na spacerówkę. Część głęboką wózka wykorzystuje się zazwyczaj do 6 miesiąca życia dziecka, bądź momentu, kiedy zaczyna ono samodzielnie siadać. Większość spacerówek z zestawów 2w1 przeznaczona jest dla dzieci do około 15 kg co sprawia, że korzysta się z niej do 2-go roku życia dziecka.

Która wersja wózka jest lepszym wyborem?

Wózek 2w1 będzie doskonałym produktem, dla rodziców, którzy chcą kupić jeden model i mieć go przez najbliższe parę lat. Elementy znajdujące się na jego wyposażeniu są ze sobą kompatybilne i nie sprawiają najmniejszych problemów w montażu. Do stelażu można dokupić odpowiednie adaptery, które umożliwią montaż fotelika dla noworodka, tworząc tym samym kompletny zestaw podróżny. Spacerówkę z zestawu 2w1 można zamocować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, co dla wielu rodziców jest bardzo istotną funkcją.

Kupno głębokiego wózka związane jest z faktem, że po około 6 miesiącach konieczny będzie zakup nowego produktu. Niektórzy z rodziców docenią możliwość wyboru następnego wózka - typowej i bardziej kompaktowej spacerówki, jednak dla większości osób będzie to wyłącznie dodatkowy wydatek, a tych przy dzieciach nie brakuje.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że często rodzice zakładają, że wózek 2w1 jest ciężki i zupełnie nie sprawdzi się w mieście. Nie jest to jednak prawdą. Na rynku można znaleźć bezpieczne i wygodne wózki 2w1, które przy okazji są niezwykle lekkie oraz kompaktowe. Dlatego wybierając wózek dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę na wózki 2w1, które pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy, a przy okazji będą spełniać potrzeby rodziców i dziecka przez kilka przyszłych lat.

Czym kierować się podczas wyboru lekkiego wózka 2w1?

1. Koła

Jednym z najistotniejszych elementów wózków 2w1 są koła. Większość modeli została wyposażona w koła pompowane lub żelowe, bo to one zapewniają największy komfort jazdy. Warto jednak zwrócić uwagę na ich rozmiar – im większy, tym wózek lepiej poradzi sobie na nierównym podłożu. Przednie koła powinny być obrotowe z możliwością blokady.

2. Długość gondoli

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na długość wewnętrzną gondoli. Obecnie noworodki rodzą się coraz większe, a w okresie jesieni i zimy dziecko nosi dodatkowe nakrycia, które skutecznie zmniejszają wolną przestrzeń. Większość dostępnych na rynku gondoli jest w standardowym rozmiarze, jednak niektórzy producenci oferują wózki z gondolą w rozmiarze XL, mającą nawet 85 cm długości.

3. Wielkość i waga wózka

Lekki wózek dla dziewczynki lub chłopca zdecydowanie łatwiej wnosić po schodach i wkładać do bagażnika. Wózki o niewielkiej wadze prowadzą się lekko, a obciążone dzieckiem dają odpowiednią równowagę.

Na wielkość wózka, szczególnie po jego złożeniu, najczęściej zwracają uwagę osoby posiadające mały bagażnik lub niewielką ilość miejsca do przechowywania.

4. Stelaż

Bez wątpienia powinien być stabilny, ale jednocześnie lekki. Nie powinien sprawiać żadnych kłopotów w przenoszeniu czy składaniu. Większość producentów w swoich wózkach stosuje stelaże aluminiowe.

5. Mechanizm składania

Złożenie wózka powinno odbywać się dość szybko i sprawnie. Przed zakupem konkretnego produktu warto zorientować się jak wygląda jego złożenie i czy nie będzie ono wymagało uczestnictwa osób trzecich.

6. Dodatkowe akcesoria

Większość wózków 2w1 w swoich zestawach posiada dodatkowe elementy, które mają za zadanie wspomóc rodziców w ich nowej roli jaką jest macierzyństwo. Wśród najczęściej dołączanych do zestawu akcesoriów zalicza się folię przeciwdeszczową, moskitierę oraz torbę do wózka.

Lekkie wózki 2w1

1. Cybex Balios S Lux

Wózek spacerowy Cybex Balios S Lux
  • Waga gondoli – 4,4 kg,
  • Waga stelaża ze spacerówką – 11,7 kg.

Cybex wyposażony jest w bezobsługowe koła, które doskonale sobie radzą zarówno na leśnych drogach, jak i podczas spacerów w mieście. Cybex Balios wyprodukowany został z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będzie cieszył się doskonałym wyglądem. Niemiecki producent pomyślał także aby w spacerówce Cybex była możliwość zamontowania fotelika dziecięcego na jego stelażu. Regulowane siedzisko rozkłada się do pozycji leżącej i można je mocować zarówno przodem, jak i tyłem. Dodatkowo część spacerowa składa się wraz ze stelażem co ułatwia przechowywanie go. Przeznaczony jest dla dzieci do 15 kg.

2. Muuvo Quick 2.0

Wózek spacerowy Muuvo Quick 2.0
  • Waga gondoli standardowej – 4,5 kg,
  • Waga stelaża ze spacerówką – 10,65 kg.

Produkt polskiego pochodzenia, który posiada żelowe, bezobsługowe koła odporne na ścieranie i przebicia. Muuvo charakteryzuje się doskonałą amortyzacją, która poradzi sobie w każdym terenie. Siedzisko w spacerówce Muuvo przepinane jest przodem i tyłem do rodzica, a sam wózek można złożyć wraz z wpiętym siedziskiem. Producent daje możliwość wyboru gondoli w standardowym rozmiarze oraz powiększonej wersji XL. Przeznaczony jest dla dzieci z maksymalną wagą 22 kg.

3. Britax B-Agile R

Wózek spacerowy Britax B-Aglie R
  • Waga gondoli - 4 kg,
  • Waga stelaża ze spacerówką - 10,5 kg.

Ten wózek Britax funkcjonuje jako spacerówka, do której można dokupić osobno gondolę. Britax jest połączeniem wygody i zwrotności, ze znakomitym stylem. Model wyposażony w system jednoręcznego składania nie sprawia najmniejszego problemu, a miękkie siedzisko i gumowe opony w spacerówce Britax są gwarantem wygodnej, komfortowej podróży dziecka. Britax B-Agile przeznaczony jest dla dzieci do 4 roku życia, bądź do 22 kg.

4. Maxi Cosi Adorra

Wózek spacerowy Maxi Cosi Adorra
  • Waga gondoli – 4 kg,
  • Waga stelaża ze spacerówką – 11,6 kg.

Wśród rankingu lekkich wózków nie można zapomnieć o wózku Maxi Cosi model Adorra, a więc wygodnym produkcie z pełną pozycją leżącą i przekładanym siedziskiem - przodem i tyłem do kierunku jazdy. Luksusowy model od Maxi Cosi przeznaczony jest dla rodziców uwielbiających miejski styl życia. Dziecko cieszy się komfortem, podczas gdy rodzice z łatwością poruszają się po alejkach centrum handlowego. Do tej spacerówki Maxi Cosi możemy dokupić osobną gondolę. Taki zestaw posłuży od narodzin, aż do 3,5 roku życia.

5. Cybex Mios 2.0

Wózek spacerowy Cybex Mios 2.0
  • Waga gondoli – wersja LUX – 4,9 kg|wersja Lite Cot – 0,9 kg,
  • Waga wózka ze spacerówką – 9,9 kg.

Cybex Mios to kolejny wózek spacerowy, na którego stelażu jest możliwość mocowania dwóch rodzajów gondoli – wersji LUX oraz wersji Lite Cot. Ten nowoczesny model z kolekcji Cybex Platinum, przeznaczony jest przede wszystkim dla osób żyjących w dużym mieście. Jego niska waga i 50cm szerokość sprawiają, że idealnie sprawdzi się podczas manewrowania w wąskich przejściach w galeriach handlowych i kawiarniach. Opcja montażu fotelika cybex na stelażu i obracane przewiewne siedzisko sprawiają, że wózek ten rewelacyjnie radzi sobie w miejskiej dżungli. Maksymalna waga dziecka, które może z korzystać z tego wózka Cybex to 15 kg.

6. Baby Jogger City Mini GT2

Wózek spacerowy Baby Jogger City Mini GT2
  • Waga gondoli – 3,2 kg,
  • Waga stelaża ze spacerówką – 10,4 kg.

Baby Jogger to pierwszy trójkołowiec w naszym rankingu lekkich wózków jest typową spacerówką, do której mamy możliwość zamocowania gondoli. Prowadzi się go lekko nawet po trudnym terenie, a skrętne koła umożliwiają łatwe nim manewrowanie. Amortyzacja wszystkich kół gwarantuje komfort i radość z jazdy, a dodatkowo zdecydowanie ułatwia podjazdy na krawężniki. Duża budka, podnóżek i regulowane oparcie zapewniają dziecku wygodę podczas spaceru. Spacerówka Baby Jogger wyposażona jest w wygodny hamulec ręczny. Stelaż tego modelu kompatybilny jest z gondolą City Mini 2, dzięki czemu uzyskujemy połączenie idealnego wózka dla dzieci od urodzenia aż do 4 roku życia. Gondola sprzedawana jest osobno.

7. Recaro CityLife

Wózek sapcerowy Recaro CityLife
  • Waga stelaża ze spacerówką – 10,2 kg.

Propozycja marki Recaro na lekki i wielofunkcyjny wózek to właśnie model CityLife. Na jego ramę mamy możliwość wpięcia zarówno gondoli (kupowanej osobno), siedziska spacerowego, jak również nosidełka. Został on wyposażony w system składania jedną ręką, duży kosz na zakupy, ale i lekkie piankowe koła. Wszystko to sprawia, że Recaro CityLife spełnia najwyższe standardy jakości, komfortu oraz przestronności. Niska waga i niewielkie wymiary po złożeniu sprawdzają się podczas codziennego użytkowania, jak i podróży. Przeznaczony jest dla dziecka do 17,5kg.

8. Quinny ZAPP Flex Plus

Wózek spacerowy Quinny ZAPP Flex Plus
  • Waga gondoli – 3,8 kg,
  • Waga stelaża ze spacerówką – 10,3 kg.

Quinny jest wózkiem spacerowym, który możemy zamienić w model wielofunkcyjny poprzez zakup odpowiedniej gondoli – Gondola Lux bądź wkład Cocoon. Jest on modelem nowoczesnym, łączącym w sobie elastyczność i wygodę. Jego siedzisko możemy zamontować w dwóch kierunkach – tyłem i przodem do rodzica, a po złożeniu zajmuje mało miejsca. Przeznaczony jest dla dzieci o maksymalnej wadze 15kg.

9. Baby Monsters Compact 2.0

Wózek spacerowy Baby Monsters Compackt 2.0
  • Waga stelaża ze spacerówką – 7,2 kg.

Następnym lekkim modelem jest wózek spacerowy Baby Monsters Compact 2.0, który poza niską wagą cechuje się dużym siedziskiem. Jest on propozycją producenta skierowaną do aktywnych rodziców, którzy poszukują wózka przestronnego, ale jednocześnie poręcznego podczas transportu. Na stelażu Baby Monsters mamy opcje zamontowania zarówno fotelika dla dzieci jak i dedykowanej gondoli, dzięki czemu uzyskujemy produkt wielofunkcyjny. Maksymalna waga dziecka, jakie może korzystać z niego to 15kg.

10. GB Qbit+ All-Terrein

Wózek spacerowy GB Qbit+ All-Terrein
  • Waga gondoli – 3 kg,
  • Waga stelażu ze spacerówką – 7,6 kg.

Ostatnia z propozycji to wózek spacerowy dla dziewczynki lub chłopca, który jest doskonałym rozwiązaniem do podróży w mieście. Pomimo niewielkich rozmiarów zapewnia dziecku komfort podróży. Przy pomocy adapterów mamy możliwość połączenia ramy z nosidełkiem marki GB bądź Cybex, ale także z gondolą Cot To Go. Funkcja rozkładania oparcia do pozycji leżącej, duże koła i przestronne siedzisko składają się na komfort i wygodę użytkowania. Przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia, aż do 15kg.

Wśród ogromnego wyboru wózków 2w1, warto zwrócić uwagę na najlżejsze modele, które wyróżnia nie tylko waga, ale również stabilność i dobre wykonanie. To dobry wybór dla rodziców, którzy mieszkają w mieście, mają mało miejsca na przetrzymywanie wózka lub dużo podróżują, ale mimo tego zależy im na stabilności wózka spacerowego. Większość wózków tego typu można kupić w zestawie z gondolą oraz adapterami, które pozwalają na montaż nosidełka samochodowego. Dzięki takim rozwiązaniom za jednym zamachem można zyskać komfortowy i bezpieczny system podróżny dla dziecka na najbliższe kilka lat.

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij