Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Ranking fotelików 9-36 kg - najlepsze modele

Ranking fotelików 9-36 kg - najlepsze modele

Fotelik samochodowy z zakresu 9-36 kg to drugi i trzeci fotelik. Można z niego korzystać zaraz po tym, gdy dziecko wyrośnie z nosidełka, aż do osiągnięcia przez nie 150 cm wzrostu. Jest to zdecydowanie ekonomiczne rozwiązanie. Poniżej przedstawiamy poradnik, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru idealnego fotelika z tego przedziału wagowego oraz ranking fotelików samochodowych 9-36 kg.

Warto jednak pamiętać, że fotelik przeznaczony na dłuższy czas użytkowania, czyli z przedziału 9-36 kg, znacznie trudniej dobrze dopasować do dziecka, przez co jest mniej bezpieczny. W związku z tym zalecamy korzystanie kolejno z fotelików 0-13 kg, następnie – 9-18 kg i w końcu – 15-36 kg. To najbezpieczniejsze rozwiązanie i jedyna możliwość wyposażenia dziecka w najlepiej dopasowane modele.

Kiedy przesadzić dziecko do fotelika 9-36 kg

Choć w foteliku dla 3-latka z założenia mogą jeździć dzieci, które osiągnęły wagę 9 kg, nie zalecamy tego. Nosidełko ma udźwig maksymalny 13 kg, dlatego znacznie lepiej jest wozić w nim dziecko tak długo, jak to możliwe. Tym bardziej, że może być w nim przewożone tyłem do kierunku jazdy, co nie zawsze jest możliwe w przypadku fotelików z kategorii 9-36 kg.

Foteliki samochodowe 9-36 kg – najważniejsze informacje

 • Dobre foteliki 9-36 isofix powinny mieć możliwość montowania ich tyłem do kierunku jazdy do momentu, aż dziecko nie osiągnie 18 kg wagi. Prawo wymaga jednak, żeby przynajmniej noworodki były przewożone tyłem do kierunku ruchu. Warto zatem decydować się na modele spełniające wymagania europejskiej normy i-Size. Promuje ona ustawienie fotelika tyłem, dopóki dziecko nie ukończy 4. roku życia.
 • Pięciopunktowa uprząż bezpieczeństwa jest niezbędna, aby zapewnić dziecku z nierozwiniętymi jeszcze kośćmi miednicy i kolcami biodrowymi bezpieczną podróż. W razie ewentualnej kolizji jego ciało zostanie bowiem utrzymane w odpowiedniej pozycji.
 • Aby mieć jak największą pewność co do bezpieczeństwa fotelika, warto wybierać modele, które przeszły testy zderzeniowe ADAC i uzyskały z nich wysokie oceny.

Foteliki 9-36 kg – podstawowe wyposażenie

Dobry fotelik samochodowy z kategorii 9-36 kg powinien przede wszystkim posiadać:

 • regulowane, obszerne i komfortowe siedzisko
 • pięciopunktową uprząż bezpieczeństwa z możliwością wypięcia lub schowania, gdy waga dziecka przekroczy 15 kg
 • możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku ruchu do osiągnięcia przez nie wagi 18 kg
 • regulowany kąt nachylenia oparcia
 • zagłówek z możliwością regulacji, zintegrowany z uprzężą bezpieczeństwa
 • rozbudowany system ochrony szyi
 • systemy ISOFIX oraz Top Tether
 • wentylowaną tapicerkę z oddychającego materiału, który można prać w pralce

Foteliki 9-36 – sposoby montażu

Foteliki 9-36 – sposoby montażu

Foteliki z przedziału wagowego 9-36 kg można montować na dwa sposoby, mianowicie za pomocą pasów samochodowych oraz na ISOFIX. Drugi sposób jest możliwy w nowszych samochodach i zapewnia znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Ponadto pozwala dodatkowo stabilizować fotelik z wykorzystaniem systemu Top Tether. Jest to górny pas mocujący zakończony karabińczykiem, umiejscowiony w tylnej części oparcia fotelika. Minimalizuje on możliwość przemieszczania się fotelika i zarazem redukuje przeciążenia. W ten sposób w razie zderzenia czołowego nie ma ryzyka, że dziecko uderzy główką o przedni fotel.

Foteliki samochodowe 9-36 kg – czego unikać?

 • Fotelik dla dzieci musi być idealnie dopasowany zarówno do dziecka, jak i samochodu. Jakiekolwiek wolne przestrzenie między fotelikiem a kanapą samochodu wpływają na zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa dziecka podczas podróży.
 • Nieprawidłowo ustawione zagłówek lub siedzisko mogą powodować nie tylko dyskomfort w czasie jazdy, lecz także przyczynić się do większych obrażeń w razie ewentualnego wypadku.
 • Nie naciągnięte, luźne, albo zapięte na kurtce pasy, również nie zapewniają wystarczającej ochrony w przypadku kolizji. W konsekwencji mogą wywołać obrażenia narządów wewnętrznych.
 • Nieprawidłowy montaż fotelika dziecięcego oraz źle zapięty ISOFIX wpływa na jego mniejszą stabilność podczas jazdy.

Po części poradnikowej zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas zestawieniem. Prezentowane przez nas modele zostały zebrane w ranking fotelików 9-36, aby bez konieczności przeglądania Internetu, mieć dostęp do jednych z najciekawszych propozycji roku. Foteliki są w różnych cenach. Każdy można montować na ISOFIX i wyróżniają się doskonałą jakością wykonania, a także wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz komfortu.

Ranking fotelików 9-36 kg

Britax Romer Advansafix i-Size - fotelik samochodowy 9-36 ranking miejsce 1

Britax Romer Advansafix i-Size

Fotelik samochodowy Advansafix i-Size marki Britax Romer posiada podwyższoną ochronę boczną w razie zderzenia bocznego, ze względu na wyposażenie w poduszkę SICT. W razie wypadku opatentowany system Pivot Link rozprowadza siły w taki sposób, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrażeń głowy i szyi. W odróżnieniu od innych modeli z linii Advansafix ma nakładkę X-PAD zapewniającą większą ochronę karku. Uzyskał 3 gwiazdki w niezależnych testach zderzeniowych ADAC.

Fotelik 9-36 ranking 2022 na miejscu 2 Nuna Myti

Nuna Myti

Model Myti zaprojetowany przez firmę Nuna wyróżnia się przede wszystkim 5-cio punktową uprzężą bezpieczeństwa o zwiększonym udźwigu wynoszącym 19,5 kg. Posiada innowacyjny system wzrostu 2D growth połączony z zagłówkiem, dzięki czemu fotelik rośnie razem z dzieckiem. Ponadto został wyposażony w inteligentny system ochrony bocznej SIP, który wraz z pianką EPS oraz pianką memory tailor tech, ma za zadanie pochłaniać energię powstałą podczas zderzenia. W niezależnych testach ADAC również uzyskał 3 gwiazdki.

Maxi-Cosi Titan Plus na 3 miejscu rankingu

Maxi-Cosi Titan Plus

Maxi-Cosi Titan Plus to model wyróżniający się wyposażeniem w system ClimaFlow, który zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury bez względu na porę roku. Ponadto rośnie razem z dzieckiem dzięki regulowanym komponentom i zapewnia wyjątkowy komfort ze względu na dodatkową wyściółkę we wkładce, zagłówku i siedzisku. Maxi-Cosi posiada wewnętrzny system ochrony bocznej.

GB Everna-fix na miejscu 4 rankingu fotelików 9-36

GB Everna-fix

Model GB Everna-Fix to fotelik samochodowy 9-36, który wpisuje się w ranking, ponieważ wyposażono go w ulepszony system ochrony bocznej L.S.P, – odchylane panele boczne pochłaniają część energii powstałej w wyniku zderzenia. Ponadto wyróżnia się technologią Er-Tech, która stanowi dodatkowe wsparcie dla odcinka szyjnego podczas zderzenia czołowego czy gwałtownego hamowania. Producent GB wyposarzył fotelik w wielostopniowy zagłówek i regulowane oparcie. Nie umożliwia jazdy tyłem do kierunku jazdy.

Miejsce 5 foteliki 9-36 ranking - Klippan Triofix

Klippan Triofix

Triofix stworzony przez markę Klippan to kolejny model, który przeszedł testy ADAC i uzyskał z nich 3 gwiazdki. Wyróżnia go możliwość przewożenia dziecka w rekomendowany sposób, to znaczy tyłem do kierunku jazdy aż do osiągnięcia przez dziecko wagi 18 kg. Można go zamontować na bazie Isofix, a po osiągnięciu przez dziecko 18 kg, bazę usunąć i wykorzystywać pasy samochodowe. Za pomocą dodatkowych adapterów istnieje możliwość zamontowania na tej samej bazie nosidełka Dinofix.

Britax Romer Evolva 123 Sl Sict z miejscem 6

Britax Romer Evolva 123 Sl Sict

Kolejny model od Britax Romer, Evolva 1-2-3 SL SICT, to produkt wykorzystujący zmodernizowaną technologię ochrony SICT, która w razie zderzenia bocznego minimalizuje siły powstałe na skutek uderzenia bocznego. Ponadto Britax Evolva posiada system bezpieczeństwa CLICK & SAFE, który sygnalizuje kliknięciem, że pas przytrzymujący dziecko został prawidłowo naciągnięty. Fotelik został wyposażony w pozycję spoczynkową dla wszystkich grup wiekowych, aby zapewnić dziecku jak najwygodniejszą pozycję do spania. W niezależnych testach ADAC uzyskał 3 gwiazdki.

Ranking fotelików 9-36 – miejsce 7 Maxi- Cosi Titan

Maxi- Cosi Titan

Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Titan to model wyróżniający się łatwą regulacją oparcia do 5 pozycji oraz wysokości 11-stopniowego zagłówka. Posiada watowaną wkładkę, która wypełnia siedzisko, a także szelki bezpieczeństwa z miękkimi ochraniaczami na ramionach. Tapicerka w Maxi-Cosi Titan łatwo daje się zdejmować z fotelika i została stworzona z materiałów odpowiednich do prania w pralce.

Na miejscu 8 Recaro Young Sport Hero

Recaro Young Sport Hero

Yung Sport Hero to model z zaawansowaną ochroną boczną ASP od firmy Recaro, regulowanym kątem nachylenia siedziska oraz opatentowanym systemem bezpieczeństwa HERO. Łączy on w sobie ochraniacze naramienne, pasy barkowe oraz zagłówek, co sprawia, że uprząż nie zsuwa się i nie skręca, a zatem zapewnia możliwie najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas jazdy. Ponadto model jest wyjątkowo lekki, gdyż waży około 8 kg. W testach ADAC uzyskał 3 gwiazdki.

Babysafe Collie – miejsce 9 ranking fotelików 9-36

Babysafe Collie

Babysafe Collie to fotelik uniwersalny, który pasuje do większości samochodów. Jest łatwy w obsłudze i montażu. Posiada system ochrony szyi SOS. Wyróżnia się wysokimi, wygodnymi podłokietnikami oraz tapicerką wykonaną z oddychającego materiału, która zdecydowanie poprawia komfort jazdy w upalne dni. O jego bezpieczeństwie świadczą testy wykonane w polskim instytucie badawczym PIMOT.

Babysafe Corgi z miejscem 10 w rankignu

Babysafe Corgi

Ranking fotelików samochodowych 9-36 kg zamyka drugi model marki Babysafe, czyli fotelik Corgi. Posiada on nowoczesną konstrukcję „kubełkową” o strukturze plastra miodu, która absorbuje energię powstałą w wyniku zderzenia. Ponadto poza testami homologacyjnymi, przechodzi testy zderzeniowe C-NCAP przy prędkości 64 km/h. Testy obejmują zderzenie czołowe, boczne i w tył pojazdu.

Podsumowując, foteliki samochodowe 15-36 wpisane w powyższy ranking wyróżniają się wyposażeniem w wysokiej jakości systemy bezpieczeństwa oraz dodatkowe funkcje, jednak – mimo to – uzyskują zwykle niższe oceny w testach ADAC niż modele o mniejszym zakresie wagowym (na przykład foteliki 15-36 kg). Jest to ekonomiczne rozwiązanie, ale sugerujemy, aby w pierwszej kolejności zastanowić się nad zakupem bezpieczniejszych modeli z przedziałów 9-18 kg i 15-36 kg. Fotelik 9-36 kg będzie za to doskonały jako fotel do drugiego samochodu, z którego rzadziej się korzysta.

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij