Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Informacje o producentach:

Garmin
 

Czujnik kadencji Garmin i Polar

Czujnik kadencji to urządzenie, które pomaga w trakcie lub po treningu sprawdzić, z jaką częstotliwością wykonywałeś daną pracę. Możesz zastosować go podczas jazdy na rowerze lub biegania. Czujnik kadencji Garmin liczy ilość obrotów wykonywanych korbą lub ilość wykonanych kroków.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wyłącznie czujniki kadencji Garmin i Polar. Profesjonalny czujnik kadencji przyda się każdemu kolarzowi, bez względu na poziom zaawansowania, jeżeli dąży on do poprawy swojej formy sportowej.

Jeżeli nie jesteś pewien, jak wybrać takie urządzenie, informujemy poniżej na czym polega jego działanie i jak dokonać dobrego wyboru.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Kto skorzysta kupując czujnik kadencji Garmin lub Polar?

Miernik kadencji to obowiązkowy zakup dla tych kolarzy i biegaczy, którzy w swoich treningach szukają ciągłego progresu formy sportowej. Dzięki wglądowi w zaawansowane parametry biegania i jazdy na rowerze jesteśmy w stanie w sposób bardziej efektowny pracować nad formą, dopasowując aktualne tempo do warunków, jakie panują na trasie.

To nieoceniona pomoc dla górskich biegaczy, którzy w swoim planie treningowym uwzględniają specjalne jednostki treningowe poświęcone pokonywaniu podbiegów i zbiegów, przy których szybka praca nóg jest niezbędna zarówno dla utrzymania tempa, jak i zachowania bezpieczeństwa na szlaku.

Z tego rozwiązania skorzystają również sprinterzy, którym zależy na utrzymaniu jak największej prędkości wymuszającej także wysoką częstotliwość stawianych kroków.

Czujniki kadencji Garmin lub innej firmy to ważne wsparcie dla kolarzy, którzy często pracują nad optymalizacja wykonywanego wysiłku, kształtowaniem bazy tlenowej i wytrzymałości na zmęczenie. Podgląd częstotliwości obrotów pozwala nie tylko znaleźć „złoty środek” pomiędzy tempem, a przełożeniem, ale także ocenić, czy obie nogi pracują równie intensywnie czy też nad jedną z nich należy pracować mocniej.

Jak korzystać - czujniki kadencji Garmin?

Obecna generacja czujników kadencji paruje się z docelowym urządzeniem (najczęściej będzie to zegarek sportowy lub zaawansowany komputer kolarski) poprzez protokoły Bluetooth lub ANT+. Pierwsza metoda jest bardziej uniwersalna i pozwala także na korzystanie w tym celu ze smartfonów, które rzadko kiedy posiadają moduł transmisyjny ANT+.

Czujniki kadencji Garmin działają w oparciu o BLE (Bluetooth Low Energy), który minimalizuje zużycie energii wydłużając czas pracy sensora. Czujniki kadencji ANT+ wymagają korzystania wyłącznie z dedykowanych urządzeń i nie są nastawione na oszczędzanie energii.

Gdzie montowany jest sensor kadencji?

W zależności od uprawianej dyscypliny, czujnik kadencji może być montowany do korby pedała w rowerze (kolarstwo) lub do buta (bieganie). Niektóre firmy, jak Garmin lub Suunto opracowały technologię, która pozwala na monitorowanie kadencji z poziomu czujnika HR montowanego na klatkę piersiową.

Kiedy warto zdecydować się na zakup miernika kadencji?

Czujniki kadencji Garmin to jeden z elementów wyposażenia, w które powinien wyposażyć się każdy sportowiec, jakiemu zależy na świadomym uprawianiu swojej dyscypliny. Wyćwiczenie nawyku pracy z wysoką częstotliwością pozwala na osiągnięcie wyższych prędkości, przełamanie schematów i bardziej efektywny trening. Przyjmuje się, że najbardziej uniwersalna – i jednocześnie przydatna – kadencja to dziewięćdziesiąt obrotów lub kroków na minutę albo więcej. Szybko przekonamy się, że wzrost częstotliwości pracy przekłada się na poprawę formy sportowej.

Jak wybrać czujnik kadencji?

Przed zakupem zawsze warto się upewnić, czy dany model sensora jest przeznaczony do pracy z określonym urządzeniem. Wybierając dyscyplinę sportu, zawsze warto stawiać na czujniki sprawdzonych firm, takich jak Mio, Polar, Sigma lub Garmin. Czujnik kadencji, który nie będzie dopasowany do urządzenia może nie działać poprawnie.

wróć do góry