Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Jak stworzyć notatkę w zegarkach Garmin?

Jak stworzyć notatkę w zegarkach Garmin?

W domu lub w biurze korzystamy z notatników, popularnych sticky notes, a także zapisujemy notatki na telefonie. Teraz można je także odczytywać na smartwatchu. Sprawdźmy, jak działa funkcja Notes w zegarkach Garmin.

W biegu czy podczas wykonywania ćwiczeń na siłowni lub świeżym powietrzu, dużo wygodniej jest coś na szybko sprawdzić na ekranie zegarka sportowego. Nie zabieramy wtedy zazwyczaj telefonu, a pewne notatki mogą się akurat przydać. Tekst układa się tak, że zajmuje cały okręg wyświetlacza, więc łatwo go odczytać.

Widżet Notes ściągnąć można przy pomocy komputera lub smartfona. Zacznijmy jednak najpierw od tego, że nie użyjemy tej funkcji na wszystkich modelach smartwatch Garmin. Na pewno da się ją zainstalować na wszystkich zegarkach Fenix 5, Fenix 5 Plus oraz Fenix 6, a także na Forerunnerach i Vivoactive. Jeśli więc posiadamy, któryś z tych smartwatchy, to możemy teraz w łatwy sposób zainstalować Notes.

Jak ściągnąć i zainstalować widżet?

Jak ściągnąć i zainstalować widżet?

W pierwszym przypadku korzystać będziemy z programu Garmin Express, który znajdziemy tu https://www.garmin.com/pl-PL/software/express/windows/

  • Po ściągnięciu programu należy założyć własne konto w społeczności Garmin, na którym będą zapisywane wszystkie nasze wyniki i na którym można układać indywidualne plany treningowe.
  • Po stworzeniu konta podłączamy zegarek do komputera poprzez kabel USB. Garmin Express wykryje nasze urządzenie i nastąpi między nimi synchronizacja danych.
  • Po wszystkim wyszukujemy w Garmin Express widżet Notes i po prostu przesyłamy go do sparowanego z programem smartwatcha sportowego.

W drugim zaś użyć trzeba aplikacji Garmin Connect, która znajduje się w sklepie Google Play.

  • Podobnie jak w poprzednim przypadku, jeśli nie mamy jeszcze konta, to je zakładamy, by móc instalować zarówno ten jak i inne widżety.
  • W tym wypadku nie używamy żadnych kabli, tylko włączamy w telefonie przesyłanie przez BlueTooth.
  • Gdy widzimy zapaloną w pulsometrze zieloną diodę, to znaczy, że jest on połączony.
  • Po kilku minutach zostaniemy poinformowani o przesłaniu danych.

Jak działa Garmin Notes?

Notatki tworzy się we wspomnianym Garmin Connect na telefonie, klikając na zainstalowany właśnie widżet. Wystarczy tylko wpisać tekst i kliknąć na Zapisz, a notatka zostanie od razu przeniesiona do połączonego ze smartfonem zegarka do biegania.

Ustawienia widżetu
Ustawienia wyświetlanego komunikatu w Garmin Connect

Do wyboru mamy pięć kolumn Paragraphs, w którym wpisujemy poszczególne zdania. W zależności od długości tekstu, można zmniejszać lub zwiększać czcionkę, by było to dla nas potem jak najbardziej czytelne. Tekst zawsze się automatycznie dostosuje po zaznaczeniu opcji centrowania do wyświetlacza naszego triathlonowego zegarka.

wróć do góry