Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Wybieramy fotelik samochodowy dla 7-latka [TOP MODELE]

Wybieramy fotelik samochodowy dla 7-latka [TOP MODELE]

Różnice podczas rozwoju dziecka widać najbardziej w pierwszym okresie życia. Jego sylwetka się zmienia, co mobilizuje rodziców do wymiany przedmiotów codziennego użytku. Wśród nich, bez wątpienia znajdują się foteliki samochodowe. 7-latek ma inne potrzeby niż 2-latek. Podczas zakupów dobrze jest wziąć dziecko z sobą, by mogło sprawdzić czy jest mu wygodnie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru fotelika dla 7 latka? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Jest kilka kwestii na które trzeba zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o wyborze odpowiedniego fotelika dziecięcego.

Fotelik dla 7 latka powinien być:

 • Fotel 15-36 kg – ta kategoria wiekowa jest najbardziej odpowiednia dla 7-latków. Foteliki z grupy II i III posłużą dziecku do osiągnięcia wieku 12 lat lub 150cm wzrostu, a w niektórych modelach nawet 160 cm wzrostu.
 • Montowany przez pas bezpieczeństwa – nawet jeśli fotelik dla 7-latka posiada Isofix, to i tak dziecko oraz fotelik samochodowym unieruchamiamy pasem bezpieczeństwa z auta.
 • Bezpieczny – systemy bezpieczeństwa potwierdzone w niezależnych testach gwarantują, że dziecko podczas podróży będzie bezpieczne. Bez względu na wiek dziecka ta zasada zawsze jest aktualna.
 • Komfortowy – 7-latek w foteliku dla dziecka powinien czuć się swobodnie. Nie może ograniczać go zbyt ciasne siedzisko, np. podczas podróży w zimowej odzieży. Nogi muszą mieć wystarczająco dużo miejsca, by nie drętwiały. Wykorzystanie miękkiego siedziska skutecznie wpływa na wygodę podczas podróży.
 • Regulowany – w foteliku dla 7-latka niezbędne są regulowane Zagłówek powinien mieć możliwość ustawienia w odpowiedniej pozycji i wysokości. Dobrze jest by oparcie można było odchylić do tyłu. Pomimo tego, że 7-latek to całkiem duże dziecko, może mu się zdarzyć zasnąć podczas dłużej podróży. Komfortowa pozycja podczas snu nie nadwyręży mięśni dziecka.
 • Wyposażony w zdejmowany pokrowiec – każde dziecko lubi podczas podróży zjeść przekąskę lub napić się soku. Niestety dzieci podczas posiłków brudzą najbardziej. Jeśli pokrowiec jest zdejmowany w łatwy sposób i można go samodzielnie wyprać w pralce, podróż będzie przyjemniejsza.

Fotelik dla 7-latka montowany na pasy

Fotelik samochodowy dla 7-latka powinien zapewnić komfortowe warunki podróży przez 5 lat. To ostatnia grupa fotelików, z której korzystają dzieci. Fotelik dla 7 latka przypina się samochodowym pasem bezpieczeństwa. Świetnie sprawdzają się modele wyposażone w prowadnicę pasa biodrowego, który pilnuje prawidłowego ułożenia pasa. Jeśli zarówno auto jak i fotelik posiadają system Isofix, będzie stanowił on dodatkowe zabezpieczenie.

Montaż wyłącznie przodem do kierunku jazdy

Foteliki dla 7-latka to modele, które montuje się wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Dziecko w tym wieku jest na tyle duże, by bez ryzyka mogło podziwiać świat z takiej samej pozycji, co osoby dorosłe.

Fotelik dla 7-latka – TOP MODELE

Najlepsze foteliki samochodowe dla 7-latka, to modele najwyżej oceniane i najczęściej wybierane przez rodziców. Oto TOP MODELE fotelików samochodowych dla 7-latka.

1. Kidfix III S – najlepszy fotelik dla 7 latka

Britax Kidfix III S

Najwyżej ocenianym fotelikiem samochodowym dla 7-latka jest model Kidfix III S z firmy Britax Romer. Ten fotelik isofix posiada wysoko punktowaną ochronę dziecka podczas podróży. Jest bowiem efektem 50 lat pracy i analiz.

 • Zagłówek w kształcie litery V stanowi skuteczną ochronę głowy oraz szyi dziecka, a także gwarantuje wygodną podróż.
 • Siedzisko w Kidfix III S jest powiększone aż od 20 proc w porównaniu do innych modeli tej klasy.
 • Zapewnia dziecku dużo przestrzeni na nogi oraz dba o prawidłową pozycję w czasie podróży.
 • Specjalny ochraniacz zadba o bezpieczeństwo podczas nagłych kolizji. Zgodnie z wynikami testów, umieszczona w nim pianka absorbuje aż o 30 proc więcej energii powstałej podczas kolizji.
 • Ten fotel dla 7-latka posiada SecureGuard, który znacznie lepiej chroni okolice brzucha podczas wypadku oraz SICT poprawiający bezpieczeństwo w czasie kolizji bocznej.
 • X-pad natomiast zniweluje siłę uderzenia podczas kolizji bocznej i uniemożliwi uderzenie podbródkiem o klatkę piersiową.

Britax Kidfix montowany jest w dwojaki sposób. Można do używać zarówno w autach posiadających system Isofix oraz tych, które go nie mają.

Do produkcji tapicerki w tym modelu użyto materiałów odpornych na zabrudzenia oraz uszkodzenia.

2. Diono Monterey 2 CXT dla dzieci do 160 cm wzrostu

Diono Monterey 2 CXT

Ranking topowych fotelików samochodowych dla 7-latków nie może obyć się bez modelu Monterey 2 CXT od producenta Diono. Jest następcą docenionego Sunshine Kids Monterey 2. Mogą w nim podróżować dzieci od 4 roku życia do ukończenia aż 12 lat.

 • Diono Monterey charakteryzuje się stabilna konstrukcja oraz szeroki zakres regulacji.
 • Ścianki boczne fotelika zostały wzmocnione aluminium oraz pianką EPS.
 • Tapicerka jest wypełniona pianką AirTek, która stanowi świetną amortyzację, zwiększa cyrkulację powietrza oraz komfort pasażera w czasie podróży.
 • Podczas zderzeń bocznych skuteczną ochronę stanowi System SIP (Side Impact Protection).

Fotelik dla 7-latka powinien być optymalnie dopasowany

Diono Monterey posiada aż 11-stopniową regulację. Dzięki temu mogą w nim podróżować dzieci aż do osiągnięcia 160 cm wzrostu.

Wysoka jakość w niskiej cenie

Doceniony w prestiżowych testach bezpieczeństwa, nagradzany za estetykę wykonania oraz komfort podróży staje się fotelikiem dla 7-latka, który jest godny polecenia. Jeśli do tego, weźmie się pod uwagę stosunkowo niską cenę, fotelik Diono Monterey 2 CXT staje się dostępny na wyciągnięcie ręki dla rodziców każdego 7-latka.

3. Solution Z i-Fix idealny fotel dla 7-latka

Cybex Solution Z i-Fix

Na trzecim miejscu rankingu najlepszych fotelików dla 7-latka nie może zabraknąć niezawodnego Solution Z i-Fix zaprojektowanego przez firmę Cybex.

Za bezpieczeństwo ten fotelik cybex otrzymał 4 gwiazdki w teście ADAC. Podczas testów fotelik był przypięty pasami bezpieczeństwa. Jest on zgodny z najnowszą regulacją bezpieczeństwa UN R129/03.

Opatentowany zagłówek oraz liczne systemy bezpieczeństwa

 • Cybex Solution posiada 12 stopniową regulację wysokości oraz zautomatyzowaną regulację szerokości (53-61cm).
 • System wentylacji w siedzisku chroni dziecko przed przegrzaniem.
 • Opatentowany, odchylany zagłówek zapewnia wygodną i bezpieczną pozycję głowy podczas drzemki w czasie podróży.
 • W tym modelu główka dziecka jest zawsze bezpieczna.
 • W zagłówku są umieszczone specjalne ochraniacze, które skutecznie dbają o to, by znajdowała się ona w bezpiecznej pozycji.
 • System Ochrony Bocznej zadba o bezpieczeństwo podczas nagłej kolizji bocznej.
 • Został wyposażony w niezawodny system Isofix. Dzięki niemu montaż jest łatwy i wyklucza popełnienie jakiegokolwiek błędu.
 • A odchylane oparcie idealnie dopasowuje się do tylnej kanapy.

Solution Z i-Fix to model bezpieczny, co potwierdzają testy bezpieczeństwa. To świetny fotelik samochodowy, który zapewni podróż w optymalnych warunkach.

4. Fotelik dla 7 latka w wysuwanym podnóżkiem? To Recaro Mako Elite!

Recaro Mako Elite

Bezpieczny fotelik to także model Mako Elite od Recaro. Został stworzony z najwyżej jakości materiałów. Wyjątkowo elastyczna pianka w siedzisku idealnie dopasowuje się do sylwetki dziecka. Wysuwany w tym modelu podnóżek skutecznie poprawia komfort jazdy. Jego długość można dopasować do wzrostu dziecka.

 • Mako Elite, jako jeden z nielicznych w swoim wyposażeniu posiada system audio.
 • Głośniki są umieszczone w w zagłówku.
 • Posiada ochronę przed przegrzaniem, a także zaawansowany system ochrony bocznej (ASP).

Mako Elite to komfortowy fotelik dla 7-latka. Jego skuteczna ochrona zapewni dziecku bezpieczną podróż nawet w krytycznych sytuacjach.

5. Fotelik dla 7-latków lubiących samodzielność – Transformer XT Plus

Concord Transformer XT Plus

Concord Transformer XT Plus jest następcą modelu Transformer XT. Ten nowoczesny fotelik świetnie spełni wymagania 7-latka.

Od innych fotelików dla 7-latka dostępnych na rynku, Concord Transformer wyróżnia intuicyjny pas bezpieczeństwa, w którym zapięcie posiada funkcję samohamowania. Zwalnia się ona po użyciu jednego przycisku.

Posiada pneumatyczną regulację. System Variosize and Procomfort umożliwia ustawienie oparcia, zagłówka, szerokości ochraniaczy ramion oraz kąta nachylenia. Całość odbywa się po użyciu specjalnego przycisku.

Specjalna powłoka pochłaniająca energię podczas uderzenia bocznego

 • System Twinfix ułatwia montaż fotelika na uchwytach Isofix.
 • Ten fotel można zamontować również przy użyciu standardowych pasów bezpieczeństwa w samochodzie.
 • 3 warstwy amortyzujące użyte do wykończenia fotelika, stanowią skuteczną ochronę w podczas uderzeń bocznych.

Fotelik dla 7 latka powinien być bezpieczny i taki właśnie jest Concord. Jego skuteczność potwierdza udział w teście bezpieczeństwa ADAC, gdzie otrzymał 4 gwiazdki. To wysoka jakość w przystępnej cenie.

6. Komfortowy fotelik dla 7-latka – Kore Pro i-Size

Maxi-Cosi Kore Pro i-Size

Maxi-Cosi Kore Pro i-Size jest dedykowany dla dzieci od 100 cm wzrostu do 150 cm. W tym przedziale bez problemu mieści się każdy 7-latek, dlatego i ten model znajduje się w rankingu najlepszych fotelików.

Od innych modeli Kore Pro i-Size wyróżnia się systemem ClickAssist podświetlającym wskaźnik napięcia pasa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dziecko może zapiąć pas bez problemu samodzielnie.

Fotelik dla 7-latka powinien mieć obszerne i wygodne siedzisko. Wówczas jazda jest komfortowa nawet podczas najdłuższych podróży. I taki właśnie jest Kore Pro i-Size. Dodatkowo, o bezpieczną podróż dbają umieszczone w konstrukcji fotela najnowsze technologie i systemy bezpieczeństwa. W teście ADAC otrzymał 4 gwiazdki. Posiada również europejską homologację i-Size.

Kompaktowy rozmiar sprawdzi w małym aucie

Maxi-Cosi dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi, świetnie sprawdzi się w autach, gdzie trzeba zamontować na tylnej kanapie 3 foteliki jednocześnie.

7. Fotelik dla 7 latka z 4 gwiazdkami w ADAC - Nuna AACE

Nuna AACE

W rankingu najlepszych fotelików samochodowych dla 7-latków nie może zabraknąć również niezawodnego modelu Nuna AACE. Jego skuteczność potwierdza test ADAC, gdzie otrzymał 4 gwiazdki.

Komfortowa podróż w Nuna AACE to żadne wyzwanie. Fotelik dla 7 latka powinien się zmieniać wraz z rozwojem dziecka i w tym przypadku dokładnie tak się dzieje.

 • Dzięki 3D growth™ fotelik bez problemu w jednym z 11 stopni wysokości dopasuje się do potrzeb 7-latka.
 • Regulowane siedzisko zapewni maksymalny komfort nawet w ciepłej zimowej odzieży.
 • Dodatkowo, siedzisko ma opcję wysunięcia w przód, co może zwiększyć przestrzeń potrzebną dla nóg.

To tylko niektóre z licznych udogodnień w foteliku firmy Nuna.

Prowadnica pasa biodrowego i piersiowego w Nuna AACE

Liczne systemy bezpieczeństwa, którymi dosłownie nadziany jest ten model, skutecznie chronią dziecko podczas każdej podróży.

 • Mocowanie Isofix stanowi dodatkowe zabezpieczenie, oraz unieruchomienie fotelika podczas transportu.
 • A pianka pochłaniająca energię oraz kapsuły SIP ochronią dziecko w czasie kolizji bocznych.
 • Fotelik AACE posiada również prowadnicę prawidłowego przebiegu pasa piersiowego i biodrowego.

Nuna AACE dzięki licznym regulacjom, jest idealnie dopasowany do potrzeb dziecka. A optymalne dopasowanie, to wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy.

8. Platynowy fotelik dla 7-latka od GB

GB Elian-fix

Jeśli poszukiwany fotelik powinien być bezpieczny, wykonany z najnowszych materiałów oraz zaopatrzony w nowoczesne technologie, to z pewnością Elian-fix od firmy GB spełnia powyższe wymogi.

 • Ten model jest dostosowany do potrzeb dzieci z II i III grupy wagowej.
 • Dzięki automatycznej, 12 stopniowej regulacji, fotelik wydłuża się maksymalnie o 20 cm, a jego szerokość zwiększa się o 8 cm.
 • Elian -Fix należy do Platynowej kolekcji fotelików
 • Producent zadbał o to, by głowa dziecka zawsze była w bezpiecznej strefie wykorzystując opatentowany odchylany zagłówek.
 • System Liniowej Ochrony Bocznej skutecznie zmniejsza energię powstałą podczas uderzenia bocznego.

9. Miękki Isofix ułatwia montaż – 7-latek w Transformer Tech

Concord. Transformer Tech

Na przedostatnim miejscu fotelików idealnych dla 7-latków jest jeszcze jeden model od firmy Concord. Transformer Tech jako jedyny posiada tzw. miękki Isofix, który polega na montażu samych uchwytów na elastycznych paskach.

Ten niezawodny fotelik w przystępnej cenie można w łatwy sposób dopasować do potrzeb dziecka.

 • Pozwala na to zintegrowana regulacja wysokości zagłówka wraz z szerokością oraz wysokością osłon bocznych.
 • System Twinfix umożliwia montaż na klamrach Isofix do każdego rodzaju mocowania w aucie.
 • Podobnie jak Transformer XT Plus, Transformer Tech posiada wygodny zagłówek, intuicyjną prowadnicę pasa, 3 warstwy amortyzujące w czasie uderzeń bocznych.

10. Zautomatyzowany i bezpieczny fotelik dla 7 latka – Saluki od BabySafe

BabySafe Saluki

BabySafe Saluki jako jeden z nielicznych potrafi rozpoznać stopień nachylenia fotela samochodowego, by się do niego optymalnie dopasować.

 • W tym modelu głęboki zagłówek jest regulowany za pomocą jednego przycisku, który dzięki instalacji gazowego siłownika dopasuje się wzrostu dziecka.
 • Został wykonany z wytrzymałej konstrukcji. Zapewnia dziecku komfortową pozycję w wyjątkowo obszernym i przestrzennym siedzisku.
 • Głębokie panele boczne i duży zagłówek stanowią skuteczną ochronę w każdej sytuacji.
 • Dodatkowym zabezpieczeniem są uchwyty Isofix.

BabySafe wyróżnia jeszcze niska waga. Dzięki temu, że waży 5,5 kg w łatwy sposób można go przenieść do drugiego auta.

Tani fotelik dla 7 latka z wyższej półki

Wszystkie przedstawione modele charakteryzuje przystępna cena oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Wprawdzie nie wszystkie wymienione modele brały udział w prestiżowym teście ADAC, jednak są to produkty sprawdzone i mają na swoim koncie wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów. Fotelik dla 7 latka będzie służył dziecku przez ok. 5 lat, dlatego warto wybrać sprawdzony model, w którym dziecko będzie chętnie podróżowało.

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij