Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Fotelik z funkcją spania [PRZEGLĄD I PORADNIK 2022]

Fotelik z funkcją spania [PRZEGLĄD I PORADNIK 2020]

Nawet najbardziej aktywnemu dziecku, zdarza się uciąć drzemkę podczas podróży. Im dziecko starsze, tym dzieje się to rzadziej, jednak kwestia bezpiecznej pozycji podczas drzemki jest bardzo ważna w każdym wieku. Właściwie ułożone ciało dziecka w czasie snu, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort podróży. Foteliki samochodowe z funkcją spania z pewnością ułatwią podróż najmłodszym pasażerom.

Należy pamiętać, że wygodna pozycja przekłada się na samopoczucie pasażera po przebudzeniu. Sen wtedy trwa dłużej i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Ciało dziecka nie powinno bezwiednie opadać czy też wysuwać się z pasów podczas drzemki, dlatego ważne jest, aby fotelik zapewnił odpowiednią pozycję. Ważna jest również pozycja głowy – opadając na klatkę piersiową, stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia, zwłaszcza u młodszych dzieci. Taka pozycja może spowodować nawet uduszenie. Producenci fotelików dziecięcych, chcąc zminimalizować te zagrożenia, coraz częściej produkują foteliki z funkcją spania lub regulacji do bezpiecznej pozycji w czasie snu.

Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-13 kg - bezpieczny sen noworodka w Cloud Z i-Size

Fotelik samochodowy Cloud Z i-Size

Noworodki i niemowlaki przesypiają większą część dnia, dlatego fotelik samochodowy 0-13 kg powinien być ustawiony w pozycji leżącej. Tylko taka pozycja jest właściwa i bezpieczna dla dziecka. Idealnym przykładem fotelika samochodowego z funkcją spania jest model Cybex Cloud. Ten fotel został wyposażony w funkcję rozkładania poza pojazdem do całkowicie płaskiej pozycji. To efekt wielu lat doświadczenia niemieckich ekspertów Cybex. Foteliki Cybex z tej serii zostały wyposażone w dłuższy niż zwykle podnóżek, który pozwala na sen w ergonomicznej pozycji. Wybór tego modelu zapewni dziecku komfortową i bezpieczną podróży.

Komfortowa podróż w foteliku 0-18

Zamiast fotelika 0-13 kg można wybrać fotelik 0-18kg. Trzeba jednak pamiętać, że najbardziej dopasowany do ergonomii dziecka zawsze jest fotelik o najmniejszym zakresie wagowym. Dlatego kategoria 0-18 kg traktowana jest jako tożsama z 9-18 kg i polecana jako drugi fotelik dziecięcy po uzyskaniu przez pasażera wagi 9-13 kg.

W tym przedziale wagowym jest kilka modeli, które zapewnią dziecku wygodną pozycję podczas snu w czasie podróży. Trzeba pamiętać, że foteliki, które są mocowane tyłem do kierunku jazdy, mają zdecydowanie lepszą regulację pozycji od tych, które zapewniają jazdę przodem. W przypadku fotelików RWF, oparcie tylnej kanapy nie ogranicza pozycji fotelika. A zatem można ustawić fotelik w dowolnej pozycji, na którą pozwala producent.

1. Obrotowa baza to większe możliwości - Britax Romer Dualfix M I-Size

Obrotowa baza to większe możliwości

Pierwszym modelem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę jest fotelik samochodowy Britax Romer Dualfix M I-Size. Tutaj sen dziecka nie będzie żadnym wyzwaniem. Zarówno podczas jazdy tyłem do kierunku jazdy jak i przodem, fotelik został tak zaprojektowany, by wielostopniowa regulacja kąta nachylenia oparcia zapewniła dziecku komfortową i bezpieczną podróż bez względu na pozycję pasażera. Dodatkowo zastosowanie obrotowej o 360 stopni bazy znacznie ułatwia wpinanie i wypinanie dziecka. Ten fotelik świetnie sprawdzi się jako drugi model po nosidle. Britax Romer Dualfix otrzymał 4 w teście ADAC, więc jego skuteczna ochrona dziecka podczas podróży została potwierdzona.

2. Regulacja oparcia zależy od kierunku jazdy - Cybex Sirona Zi I-Size

Fotelik samochodowy Sirona Zi I-Size

Na drugim miejscu naszego rankingu na najlepsze foteliki samochodowe z funkcją spania mieszczące się w kategorii 0-18 kg znajduje się Sirona Zi I-Size firmy Cybex. W tym modelu na wygodną pozycję podczas snu można liczyć dzięki pięciostopniowej pozycji odchylania oparcia podczas podróży tyłem do kierunku jazdy. Starsze dziecko, podróżujące przodem do kierunku jazdy, może skorzystać z trzystopniowej regulacji oparcia fotelika. Taka funkcja skutecznie pozwala na stworzenie optymalnych warunków podczas drzemki w czasie podróży. Cybex Sirona to bezpieczny i komfortowy fotelik, który zapewni dziecku podróż w ergonomicznej pozycji.

3. Wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wyjątkowy wygląd - GB Vaya 2

Fotelik samochodowy GB Vaya 2

GB Vaya 2 to fotelik samochodowy z funkcją spania, który dzięki zastosowanym rozwiązaniom i udogodnieniom musi znaleźć się w rankingu najlepszych fotelików z funkcją spania w 2022 roku. Vaya 2 to fotelik z linii GB Platinum, który zapewni dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa i technologii oraz wyjątkowy designe. Spokojny i komfortowy sen tutaj również zapewnia regulowane oparcie. Dziecko podróżujące tyłem może korzystać z pięciostopniowej regulacji, a przodem do kierunku jazdy do wyboru są trzy pozycje. Fotelik GB jest fotelikiem obrotowym który umożliwia obrót o 360 stopni, więc zmiana kierunku jazdy odbywa się dosłownie jedną ręką, co pozwala na szybki i łatwy wybór właściwej pozycji podczas nagłej drzemki dziecka. Tym fotelikiem dziecko może swobodnie podróżować do około 4 roku życia lub do osiągnięcia 105 cm wzrostu.

4. Kategoria 9-18 z Maxi-Cosi na czele - Pearl Pro 2

Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Pearl Pro 2

Chociaż nie jest modelem z funkcją obrotową, skutecznie zapewnia dziecku wygodną pozycję zarówno podczas podróży jak i w czasie snu. Maxi-Cosi Pearl Pro 2 posiada system z szerokim zakresem regulacji kąta nachylenia oparcia. Dzięki temu, zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, dziecko znajduje się w komfortowej pozycji, która nie obciąża kręgosłupa. Maxi-Cosi Pearl Pro 2 to fotelik, którym może podróżować dziecko od 6 miesiąca życia lub od osiągnięcia wagi 9 kilogramów. Fotelik bowiem znajduje się w przedziale wagowym dla dzieci od 9 do 18 kg. Ten model producenta Maxi-Cosi, w porównaniu do poprzednich jest również bardziej budżetowy. Ale zastosowane systemy nie oszczędzają na bezpieczeństwie dziecka, dlatego warto go wybrać szukając fotelika w nieco mniejszej cenie.

5. Spokojny sen w Jane Ikonic

Fotelik samochodowy Jane Ikonic

Jane Ikonic to model z kategorii 0-18 kg, który pozwala na podróż dzieci od pierwszych dni życia do osiągnięcia wagi 18 kg. Z myślą o najmłodszych pasażerach jest wyposażony we wkładkę redukcyjną. Producent zastosował tutaj do wyboru 4 pozycje kąta nachylenia oparcia. Można z nich korzystać podróżując zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Komfortowa pozycja dziecka w czasie podróży właśnie w tym foteliku dziecięcym pozwoli na spokojny i bezpieczny sen pasażera. Fotelik samochodowy Jane Ikonic to z pewnością model, na który warto zwrócić uwagę.

Fotelik samochodowy 9 36 kg z funkcją spania - wygodna drzemka w każdym wieku

Foteliki samochodowe z przedziału 9-36 nie mają tak szerokiej możliwości regulacji oparcia. Producenci pozwalają na odchylenie oparcia tylko do osiągnięcia przez pasażera wagi 18 kg. Wynika to z konieczności korzystania z pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa. Starsze dzieci są przypinane pasem samochodowym, a to wyklucza już korzystanie z tej funkcji. Aby zwiększyć komfort dzieci podczas snu, producenci projektują regulowane zagłówek. Takie rozwiązanie skutecznie chroni dziecko przed naciągnięciem mięśni szyi oraz karku w czasie drzemki. Właściwa pozycja zapewni komfortowy sen w czasie podróży.

1. Regulowane oparcie oraz zagłówek w Recaro Young Sport Hero

Fotelik samochodowy Recaro Young Sport Hero

Fotel Recaro Young Sport Hero jest dedykowany dla trzylatka lub dla dzieci o wadze 9-36 kg. Po lewej stronie siedzącego w foteliku pasażera, znajduje się pokrętło, którym można w łatwy sposób wyregulować kąt nachylenia oparcia fotelika. Pozwala to na optymalne dopasowanie fotelika do sylwetki dziecka. Producent zdecydował się zastosować w tym modelu także regulowany zagłówek w ergonomicznym kształcie, który szybko można dopasować do wzrostu dziecka. W czasie drzemki skutecznie zabezpiecza on szyję i głowę dziecka przed opadaniem. Dodatkowym atutem tego modelu firmy Recaro jest udział w testach bezpieczeństwa ADAC, gdzie otrzymał notę 3. A zatem obok Recaro Young Hero nie można przejść obojętnie.

Fotelik samochodowy 15-36 z funkcją spania ranking

W kategorii wagowej 15-36 kg nie ma możliwości regulacji kąta nachylenia oparcia fotelika. Ma to ścisły związek z bezpieczeństwem dziecka. Im bardziej plecy fotelika są dopasowane do tylnej kanapy samochodu, tym większe jest bezpieczeństwa pasażera. W fotelikach dla dzieci z tej kategorii wagowej o komforcie podczas snu decyduje tylko i wyłącznie dopasowanie zagłówka do ergonomii dziecka. Bezpieczna pozycja starszaka podczas snu zależy zatem od zagłówka.

1. Wygodna pozycja całego ciała w Kidfix III S

Fotelik samochodowy Kidfix III S

Poszukując fotelik 15-36 isofix z funkcją spania, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na produkty firmy Britax Romer: Kidfix III S i Kidfix III M. Pierwszym wypustem z serii Kidfix jest model III S. Charakteryzuje go intuicyjna regulacja zagłówka, którą można swobodnie ustawić jedną ręką. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja fotelika Bridax Romer Kidfix ma za zadanie skutecznie chronić głowę dziecka w czasie snu, dzięki utrzymaniu jej w bezpiecznej pozycji. W tym foteliku głowa dziecka z pewnością bezwiednie nie opadnie. Miękki i głęboki zagłówek stanowi skuteczną ochronę szyi i głowy pasażera.

2. Fotelik 15-36 z funkcją spania - 4 od ADAC dla Kidfix III M

Fotelik samochodowy Kidfix III M

Model Kidfix III M, jest powiększoną wersją Kidfix III S. W tym foteliku nawet najkrótsza drzemka przebiegnie bez zakłóceń. Dzięki zastosowaniu większego siedziska, podróż będzie bardziej komfortowa, a zagłówek, który idealnie pasuje do ergonomii dziecka, skutecznie podtrzyma główkę, podczas snu. Kidfix III M został przetestowany w prestiżowych testach ADAC, gdzie uzyskał 4. To potwierdza, że ten fotelik z funkcją spania oprócz komfortu podczas snu, zapewni również wysoki poziom bezpieczeństwa.

3. Szybka zmiana środka ciężkości głowy dziecka podczas snu - Cybex Solution M-Fix

Fotelik samochodowy Solution M-Fix

W naszym rankingu na najlepszy fotelik samochodowy z funkcją spania w 2022 roku bez wątpienia powinien znaleźć się również model Solution M-Fix firmy Cybex. Ten fotelik samochodowy jest dedykowany dzieciom o wadze od 15 do 36 kilogramów. Podobnie jak we wcześniej opisywanych modelach, tutaj również wygodna drzemka zależy od zagłówka. Cybex Solution pozwala na jego ustawienie w trzech pozycjach w płaszczyźnie przód-tył. W łatwy sposób, ruchem jednej ręki, można skierować środek ciężkości głowy dziecka nieco do tyłu, co skutecznie minimalizuje ryzyko jej opadania do przodu podczas snu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania nawet podczas nagłego hamowania czy też kolizji drogowej, szyja i głowa dziecka jest skutecznie chroniona. Zastosowane rozwiązanie zostało opatentowane przez firmę Cybex, a jego skuteczność potwierdzono podczas przeprowadzonych testów bezpieczeństwa.

4. Solution Z-Fix – wygoda i bezpieczeństwo w jednym

Fotelik samochodowy Solution Z-Fix

Fotelik samochodowy Solution Z-Fix to ulepszona wersja modelu M-Fix. Oprócz opatentowanego systemu regulacji zagłówka został wyposażony w system pozwalający na jednoczesną regulację wysokości zagłówka oraz szerokości oparcia. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, podróż dziecka – bez względu na wiek, zawsze jest komfortowa. A podczas snu głowa jest skutecznie zabezpieczana miękkim zagłówkiem.

Bez względu na wiek dziecka należy pamiętać o odpowiednim ubiorze pasażera w czasie podróży. Ciepła odzież zimowa, skutecznie uniemożliwia właściwą ochronę dziecka. Pasy bezpieczeństwa nie chronią dziecka, jeśli nie przylegają bezpośrednio do jego ciała. Do pierwszych fotelików warto dokupić śpiworek lub pelerynę. Umożliwi to przeniesienie dziecka z auta do domu bez konieczności mozolnego rozbierania i ubierania. W ten sposób można oszczędzić nie tylko czas, ale też sprawić, że wyjście z domu będzie przyjemniejsze, a podróż bezpieczniejsza.

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij