Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Garmin Alpha 100 z obrożą T5

Produkt archiwalny

Gratis W skrócie Opis Mapy Specyfikacja Zawartość Gwarancja

Gratis

W skrócie

Czas pracy Do 20 godz.
Pamięć 8 gb
Dotykowy wyświetlacz Tak
Ilość psów do 20
Mapa topograficzna Tak
Obsługa obroży T5 Tak
Obsługa obroży TT15 Tak
Częstotliwość odświeżania pozycji psa co 2,5 sek.
Funkcja szkolenia psa (wibracja, dźwięk, stymulacja) Tak
Wirtualne ogrodzenie Tak
Zasięg 14,5km
Waga 515g
Światła sygnalizacyjne LED Tak
Odbiornik GPS/GLONASS Tak
Identyfikacja szczekania Nie

Opis

3 lata gwarancji
WAŻNE INFORMACJE

WAŻNE INFORMACJE

Przy składaniu zamówienia uprzejmie prosimy o podanie numeru PESEL lub NIP - jest to niezbędne do realizacji zamówienia - podpisania umowy (więcej informacji poniżej).

Urządzenia dla psów marki Garmin działają na częstoliwości radiowej 154,400 Mhz. Korzystanie z tego pasma na terenie Polski wymaga stosownego pozwolenia. Z tego powodu przy zakupie urządzenia klient zobowiązany jest podpisać umowę na wykorzystanie pasma 154,40 MHz.

Do towaru zakupionego drogą internetową dołączamy wspomnianą umowę, o której podpisanie poprosi kurier. Od momentu otrzymania przez nas podpisanych dokumentów, użytkowanie urządzenia na obszarze RP jest legane.

Szczegółowe informacje: //www8.garmin.com/astro-legal/#Polish

Garmin Alpha 100 z obrożą T5

Rozbudowane śledzenie psów – większa liczba psów, lepsza kontrola i większy poziom bezpieczeństwa

 • Jakość zapewnia firma Garmin – możliwe jest maksymalne śledzenie do 20 psów lub innych myśliwych, znajdujących się w odległości nawet do 14,5km,
 • Większa kontrola – funkcje wirtualnego ogrodzenia i alarmu obszarowego, a także sygnalizacji z wykorzystaniem dźwięku i wibracji, które są przesyłane do psa za pomocą obroży T5,
 • większy poziom bezpieczeństwa poprzez zdalną aktywację diody LED na obroży T5 lub poprzez wezwanie innych myśliwych, dzięki wykorzystaniu alarmu w urządzeniu Garmin Alpha 100,
 • intuicyjność obsługi – dzięki jasnemu i dużemu ekranowi o przekątnej 7,6cm wyposażonemu w ekran dotykowy, który można obsługiwać w rękawiczkach,
 • preinstalowana zawartość – roczna subskrypcja zdjęć satelitarnych wykonanych w technologii BirdsEye oraz turystyczna mapa Europy.
Garmin Alpha 100 przy pasku

Nawigacja dla psów Garmin Alpha 100 stanowi niezawodne narzędzie, do jak najefektywniejszego wykorzystania psów myśliwskich. Powiększa ona możliwości systemów śledzenia, poprzez dodanie dodatkowych funkcji zapewniających rozbudowaną kontrolę nad psem. Garmin Alpha 100 jest proste w obsłudze i pozwala na śledzenie psów na obszarze o promieniu do 14,5km. Dane dotyczące pozycji przesyłane są co 2,5 sekundy.

Nawigacja Garmin Alpha 100 potrafi także śledzić pozycje innych myśliwych, a także wysyła im ustawione wcześniej wiadomości, które są przesyłane na ich urządzenia Garmin Alpha.

By móc jednocześnie określić dokładne pozycje do 20 psów lub myśliwych, nawet tych, które znajdują się poza zasięgiem wzroku, a także by umożliwić wyświetlenie danych na dużym ekranie, który został przystosowany do obsługi w rękawiczkach, należy skorzystać z wielu urządzeń Garmin Alpha 100 i obroży dla psów T5.

Nowa jakość śledzenia

Nowa jakość śledzenia

Urządzenie Garmin Alpha 100 firmy Garmin pozwala na dokładne śledzenie odległości oraz prędkości pokonywanej przez psa, a także kierunku w którym się poruszał. Dodatkowo możliwe jest otrzymywanie alertów w sytuacji, gdy pies biega swobodnie lub też zatrzymał się w miejscu. Pojedyncza nawigacja Garmin Alpha 100 pozwala na śledzenie do 20 psów lub myśliwych na dystansie o maksymalnym promieniu do 14,5km, pod warunkiem używania innych urządzeń Alpha 100 lub T5 (nawigacja Alpha nie jest kompatybilna z produktem Astro!). Funkcja śledzenia urządzeń dla psów T5 aktualizuje się co 2,5 sekundy. Zewnętrznie montowana na urządzeniu antena GPS/GLONASS pozwala na szybką i co ważne pewną lokalizację z wykorzystaniem satelity, a także bardzo wysoką precyzje śledzenia, także w wymagających warunkach terenowych.

Ulepszona kontrola

Ulepszona kontrola

Nawigacja dla psów Garmin Alpha 100 pozwala na zwiększoną kontrolę podczas polowań. Zapewnij kontrolę, jeśli śledzisz każdy krok swojego psa. Wirtualne funkcje ogrodzeń oraz alarmy na danym obszarze pozwalają na kontrolowanie ruchów czworonogów i wysyłanie alertów, kiedy pies wejdzie lub opuści zdefiniowany wcześniej obszar.

Garmin Alpha 100 pozwala na „rozmowę” z psem, z wykorzystaniem wibracji oraz sygnałów dźwiękowych, które obsługiwane są przez urządzenie T5. Pozwala ono na zdalne prowadzenie wyszkolonych czworonogów. W celu zwiększenia czasu działania urządzenia na baterii możliwe jest dokonanie zmiany częstotliwości aktualizacji wysyłanych przez obrożę, by móc dostosowywać się do zmieniających się w trakcie warunków polowania. Nawigacja umożliwia także kontrolowanie położenia myśliwych oraz psów przy pomocy tabletu lub laptopa. Niezbędna jest do tego instalacja darmowego programu firmy Garmin BaseCam, w połączeniu z Garmin Alpha 100, co pozwala na stworzenie polowego centrum kontrolnego dla innych urządzeń T5 i Alpha 100. Dodatkowo możliwe jest uruchamianie i wyłączanie kamery sportowej VIRB, montowanej u psa na nawigacji dla psów obroży T5.

Większe bezpieczeństwo

Możliwość konfiguracji wirtualnych ogrodzeń pozwala na zachowanie większej kontroli nad tym, czy psy zachowują odpowiedni dystans w stosunku do niebezpiecznych obszarów, takich jak klify, czy drogi. Pozwalają na tworzenie zamkniętych terenów i konfigurowanie alarmów, który powiadamiają właściciela, kiedy pies się do nich zbliży. Wtedy, gdy pies zbliży się do drogi możliwe jest także włączenie świateł LED w obroży T5, które sprawią, że będzie on lepiej widoczny. Obroża dla psa może być także przełączona w tryb ratunkowy, w których radio automatycznie ustawia niższą częstotliwość aktualizacji, pod warunkiem spadku poziomu naładowania baterii poniżej 25%, co pozwala na dodatkowe 12 godzin pracy urządzenia. W celu umożliwienia lepszej komunikacji pomiędzy myśliwymi, nawigacja Garmin Alpha 100 umożliwia przesyłanie uprzednio zdefiniowanych wiadomości do urządzeń innych użytkowników, co pozwala na przesyłanie alarmu ratunkowego do wszystkich powiązanych z urządzeniem myśliwych, pokazując położenie i trasę do miejsca, w którym znajduje się wzywający pomocy użytkownik.

Planowanie wypraw

Planowanie wypraw

Użyj darmowego programu do planowania wycieczek BaseCamp firmy Garmin, dzięki czemu zaplanujesz swoją kolejną wyprawę myśliwską. Aplikacja pozwala na wyświetlanie i porządkowanie map, punktów, śladów oraz tras. Program wyświetla mapy topograficzne w perspektywie 2D lub 3D z ukazaniem poziomic terenu i profili wysokości. Dzięki połączeniu z funkcją BirdsEye, czyli obrazami satelitarnymi możliwe jest przesyłanie niemal nieograniczonej ilości zdjęć wykonanych w formie satelitarnej do urządzenia Garmin Alpha 100.

Nadzór i szkolenie

Nadzór i szkolenie

Użytkownik nawigacji dla psów Garmin Alpha 100 może jednocześnie śledzić do 20 psów. Na ekranie kompasu pokazywane są wszelkie szczegółowe dane dotyczące kierunku ruchu, odległości i prędkości wybranych psów.

Statystyki czworonogów

Statystyki czworonogów

Wszystkie niezbędne informacje takie jak odległość psa od urządzenia, stan psa (ruch bądź wystawianie/zaganianie), czy prędkość wyświetlane są na ekranie kompasu.

Unikaj zagrożeń

Unikaj zagrożeń

Zabezpiecz się, zanim pies się zgubi lub znajdzie w sytuacji zagrożenia. Wytycz na mapie wirtualne granice i otrzymuj alerty, gdy czworonóg zabłądzi poza wirtualnym ogrodzeniem, by móc go szybko przywołać.

Poznaj teren

Poznaj teren

Używając nawigacji Garmin Alpha 100 możesz śledzić swoje psy. Możliwe jest to dzięki obrazom satelitarnym BirdsEye. Są to wysokiej jakości zdjęcia wykonane z perspektywy lotu ptaka, posiadające współrzędne geograficzne i oferujące realistyczne widoki parkingów, budynków, dróg i terenów, w tym szkiców linii drzew, rzek i strumieni, jezior. Znakomicie uzupełniają wbudowane mapy topograficzne znajdujące się w urządzeniu Alpha 100 marki Garmin.

Skieruj na właściwy szlak

Skieruj na właściwy szlak

Dzięki ekranowi szkoleniowemu naiwgacji Garmin Alpha 100 możliwe jest wprowadzenie korekt dotyczących położenia psów, a także przywoływanie jednocześnie kilku czworonogów (przy wykorzystaniu dodatkowych urządzeń TT15/T5) wykorzystując do tego funkcję elektronicznego systemu szkolenia Tri-Tronics. Możliwy jest wybór tradycyjnego, bądź liniowego, a także skorzystanie ze stymulacji lub emisji dźwięków.

Nigdy nie pozostawaj w tyle

Odbieraj powiadomienia o obecności innych myśliwych z danej grupy. Możliwe jest skonfigurowanie nawigacji Garmin Alpha 100 tak, by oprócz informacji o psach należących do grupy, były także wyświetlane dane o innych produktach Alpha (maksymalnie 20 urządzeń TT10/15 lub Alpha. Urządzenia Astro nie są zgodne).

Profesjonalna nawigacja

 • dotykowy i kolorowy ekran o przekątnej 7,6cm, który może być obsługiwany w rękawiczkach,
 • wbudowana rekreacyjna mapa Europy,
 • kompas elektroniczny,
 • barometryczny wysokościomierz
 • przesyłanie predefiniowanych wiadomości z opcją zgłaszania pozycji innych myśliwych.

GARMIN OBROŻA T5

Obroża Garmin T5 została wyposażona w wysokiej czułości odbiornik GPS/GLONASS, który pozwala precyzyjnie określić lokalizację Twojego psa. W odróżnieniu do modelu Garmin DC 50, nowa obroża Garmin T5 posiada wbudowane światła sygnalizacyjne LED. Włączenie świateł led odbywa się z poziomu urządzeń Garmin Astro® 320 lub Garmin Alpha® 100. Światła przydają się w warunkach słabego oświetlenia i w nocy oraz są widoczne z odległości do 100 metrów.

GARMIN OBROŻA T5

Obroża Garmin T5 służy wyłącznie do śledzenia psów. Wodoszczelność oraz wytrzymała konstrukcja sprawiają że obroża Garmin T5 może towarzyszyć psu w jego najbardziej ekstremalnych wędrówkach. Czuły odbiornik zapewnia zasięg do około 14,5 km.

Urządzenia T5 sprzedawane osobno są wyposażone w żółty pasek obroży o szerokości 2,5 cm (1 cala). Wymienne paski (do nabycia osobno) są dostępne w wielu kolorach.

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE:

Wodoszczelność

Wodoszczelność

Obroża T5 jest wodoodporny do głębokości 10 m, wykonany z niezwykle wytrzymałych materiałów, które sprostają każdym warunkom. Śledzenie może przebiegać w złych warunkach pogodowych. Deszcz, śnieg, czy błoto nie są już przeszkodą!

Zasięg obroży

Zasięg obroży

Urządzenie wykorzystuje antenę GPS/GLONASS zapewniającą szybką i pewną lokalizację przy użyciu satelity oraz precyzyjne śledzenie w najbardziej wymagających warunkach, zasięg do 14,5 km.

Baterie i ładowanie

Baterie i ładowanie

Urządzenie zasilane jest baterią litowo-jonową wielokrotnego ładowania. Ładowarka w zestawie. Wytrzymałość baterii do 20-40 godzin. Aby zwiększyć czas pracy baterii możesz zmienić częstotliwość aktualizacji pozycji na urządzeniu Alpha.

Waga i rozmiary

Waga i rozmiary

Wymiary odbiornika: szerokość 8,9 cm, wysokość 4,4 cm, głębokość 4,7 cm, waga: 188 g (przekaźnik z anteną, bez obroży); 265 g (z obrożą).

obroża Full sized T5 i T5 mini

*Instrukcja obroży zawiera się w instrukcji uogólnionej, która dotyczy zestawu urządzeń: Alpha 100 + obroża T5.

Prezentacja video:

Mapy

Wszystkie urządzenia posiadają fabrycznie zainstalowaną mapę Europy – Garmin TopoActive Europe.

W naszej ofercie znajdują się również zestawy z dodatkowymi mapami: OpenStreetMap Topo Polska oraz PL TOPO.


Garmin TopoActive EuropeOSMapPL TOPO
Rodzaj:Fabryczna mapa: Garmin TopoActive EuropeDodatkowa mapa topograficzna Polski: OpenStreetMapDodatkowa mapa: PL TOPO
Występuje w wersji produktu:W każdej wersji W wersji z OpenStreetMap Topo PolskaW wersji z PL Topo
Pokrycie:Mapa Polski i EuropyMapa Polski (+ mapa krajów Europy i świata, dogrywana przez użytkownika) Mapa Polski (+ mapa Europy, dogrywana przez użytkownika)
Zawartość:Zawiera sieć drogową, plany miast, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, punkty POIZawiera sieć drogową, plany miast, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, punkty POIZawiera sieć drogową, plany miast, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, punkty POI
Aktualizacje:Darmowe aktualizacjeDarmowe aktualizacjePłatne aktualizacje (pierwszy rok gratis)
Częstotliwość aktualizacji:Regularne aktualizacjeZazwyczaj raz w miesiącuAktualizowana 4 razy w roku
Przypisanie licencji:Licencja przypisana do urządzeniaLicencja bez przypisania do urządzeniaLicencja przypisana do urządzenia

Źródło OpenStreetMap: © autorzy OpenStreetMap, Open Database License

Specyfikacja

Własności fizyczne i działanie urządzenia Alpha 100:

 • Wymiary fizyczne 6,4 x 16,5 x 3,8 cm (2,5 x 6,5 x 1,5 cala)
 • Wymiary wyświetlacza, szer. x wys. 3,8 x 6,3 cm (1,5 x 2,6cala); przekątna 3 cale (7,6 cm)
 • Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 2400 x 400 pikseli
 • Typ wyświetlacza Kolorowy (65 tys.), odblaskowo-przezroczysty ekran dotykowy TFT
 • Ekran dotykowy
 • Masa 250 g (8,8 uncji) ze standardową anteną i baterią
 • Bateria Bateria litowo-jonowa (w zestawie)
 • Czas działania baterii Do 20 godz. (Alpha 100)
 • Klasa wodoszczelności IPX7
 • Bardzo czuły odbiornik
 • Interfejs
 • USB
 • Aparat Nie
 • Wysokościomierz barometryczny
 • Elektroniczny kompas Tak (z kompensacją nachylenia, 3-osiowy)
 • Przesyłanie między urządzeniami (bezprzewodowe udostępnianie danych podobnym urządzeniom)

Mapy i pamięć:

 • Mapy i pamięć
 • Mapa bazowa
 • Fabrycznie załadowane mapy tak (topograficzne)
 • Możliwość dodawania map
 • Wbudowana pamięć
 • 8,0GB (nie obejmuje map załadowanych fabrycznie)
 • Możliwość używania kart z danymi karta microSD™ (do nabycia osobno)
 • Własne punkty POI (możliwość dodawania punktów szczególnych)
 • Waypointy/ulubione/pozycje 4000
 • Trasy 200
 • Wykres śladu 10000 punktów, 200 zapisanych tras

Funkcje i korzyści:

 • Automatyczne wyznaczanie trasy (dokładna nawigacja po drogach): Tak (z opcjonalnymi mapami z szczegółowymi drogami)
 • Elektroniczny kompas: Tak (z kompensacją nachylenia, 3-osiowy)
 • Ekran dotykowy: Nie
 • Wysokościomierz barometryczny: Tak
 • Aparat: nie
 • Obsługa funkcji geocache: Tak (wersja cyfrowa)
 • Zgodność z własnymi mapami: Tak
 • Nawigacja do zdjęć (nawigacja na podstawie zdjęć oznaczonych znacznikami geograficznymi): Tak
 • Kalendarz myśliwski/wędkarski: Tak
 • Informacje o położeniu słońca i księżyca: Tak
 • Tabele pływów: Tak
 • Pomiar powierzchni: Tak
 • Własne punkty POI (możliwość dodawania punktów szczególnych): Tak
 • Przesyłanie między urządzeniami (bezprzewodowe udostępnianie danych podobnym urządzeniom): Tak
 • Przeglądarka zdjęć: Nie
 • Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizowanie, sortowanie i udostępnianie danych): Tak

Dodatkowe

 • Zasięg: DC-40: 14,5 km (9 mil) (linia widzenia)
 • Zakres częstotliwości: MURS
 • Tryb wibracji: tak
 • Śledzi do 10 psów jednocześnie

Funkcje dla zajęć na powietrzu

 • Automatyczne wyznaczanie trasy (dokładna nawigacja po drogach)
 • Tak(z opcjonalnymi mapami z szczegółowymi drogami)
 • Zgodność z własnymi mapami
 • Kalendarz myśliwski/wędkarski
 • Informacje o położeniu słońca i księżyca
 • Tabele pływów
 • Tak(z opcjonalnym BlueChart)
 • Pomiar powierzchni

Garmin Connect®

Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizowanie, sortowanie i udostępnianie danych)

Dodatkowe

 • Zasięg: do 14,5 km (w linii widzenia)
 • Zakres częstotliwości: T5 jest kompatybilne wyłącznie z Astro® 320 oraz Alpha™ 100. Urządzenia T5 można skonfigurować do współpracy z Astro 320 lub Alpha 100, lecz nie mogą być one jednocześnie śledzone przez oba te urządzenia ręczne.
 • Śledzenie jednocześnie maks. 20 psów (T5) i znajomych (Alpha 100)

Dane techniczne urządzenia dla psów T5

 • Wymiary urządzenia (szer. x wys. x gł.): 8,9 x 4,4 x 4,7 cm
 • Masa: przekaźnika z anteną – 188 g (6,6 uncji); łączna masa – 265 g (9,3 uncji)
 • Czas działania baterii: 20–40 godzin
 • Typ baterii: litowo-jonowa wielokrotnego ładowania, wymieniana przez użytkownika
 • Interfejs: USB
 • Klasa wodoszczelności: 1 ATM (do 10 metrów)
 • Odbiornik GPS/GLONASS wysokiej czułości: Tak
 • Antena GPS: montowana na górze, pomarańczowa
 • Wibracja/sygnał dźwiękowy: Tak
 • Światła sygnalizacyjne LED: Tak
 • Zakres częstotliwości: VHF (urządzenia T5 i TT™15 są zgodne wyłącznie z urządzeniami Astro® 320 oraz Alpha™ 100; urządzenia T 5 i TT 15 można skonfigurować do współpracy z Astro 320 lub Alpha 100, lecz nie mogą być one jednocześnie śledzone przez oba te urządzenia ręczne)
 • Tryb ratunkowy: Tak
 • Wymienne paski obroży: Tak
 • Zgodność obroży: 2,54 cm (1 cala)

Zawartość

Wersja standardowa:

 • Ręczne urządzenie nawigacyjne Alpha 100
 • Bateria litowo-jonowa
 • Zaczep na pasek
 • Antena o zwiększonym zasięgu 47 cm
 • Zasilacz sieciowy
 • Przewód zasilający z gniazda zapalniczki
 • Rozdzielacz zasilający
 • Kabel USB
 • Urządzenie dla psów T 5 z baterią litowo-jonową
 • Pasek obroży 2,5 cm
 • Standardowa antena 47 cm
 • Antena o zwiększonym zasięgu 57 cm
 • Przewód do ładowania
 • Zasilacz sieciowy
 • Przewód zasilający z gniazda zapalniczki
 • Podręcznik użytkownika

Dodatkowo w wersjach z mapami:

 • Wersja Alpha 100 z obrożą T5 + OSM Topo Polska: dodatkowo mapa topograficzna Polski OpenStreetMap wgrana do urządzenia
 • Wersja Alpha 100 z obrożą T5 + PL Topo: dodatkowo mapa topograficzna PL TOPO

Gwarancja

 • Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji
 • Okres gwarancji: 24 miesiące standardowej gwarancji +12 miesięcy dodatkowej gwarancji na urządzenie udzielane przez naszą firmę. Łącznie 36 miesięcy gwarancji krajowej na urządzenie.
 • Koszt wysyłki: do serwisu po stronie Klienta, z serwisu po stronie producenta

Zarówno przed jak i po zakupie możesz liczyć na nasze wsparcie.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: info@abcgps.pl

Oficjalna pomoc techniczna Garmin: 00 800 441 24 54
Strona pomocy technicznej Garmin: //www.garmin.com/pl/support/

Zaktualizuj sprzęt lub dodaj mapy - pobierz.

Opinie Klientów

Napisz opinię

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu. Bądź pierwszy!

Porównanie z podobnymi produktami

Garmin Alpha 200i K 010-02230-55 Garmin Alpha 200K [010-02616-55] Garmin Alpha 300 K 010-02807-55 Garmin Alpha 300i K 010-02806-55 Garmin Alpha 10 K 010-02290-55
Garmin Alpha 200i [010-02230-55] Garmin Alpha 200K [010-02616-55] Garmin Alpha 300 K Garmin Alpha 300i K Garmin Alpha 10 K 010-02290-55
od 3719.00 zł
od 3749.00 zł
od 3799.00 zł
od 4049.00 zł
1739.00 zł
Dane fizyczne
Czas pracy Do 15 godz. z funkcją inReach Do 20 godz. Do 55 godz. Do 55 godz. 20–40 godz.
Pamięć 16 GB 16 GB 16 GB 16 GB Pamięć zapisanych śladów: do 10 dni
Dotykowy wyświetlacz Tak Tak Tak Tak Nie
Ilość psów do 20 do 20 do 20 do 20 do 20
Mapa topograficzna Tak Tak Tak Tak Nie
Obsługa obroży T5 Nie Nie Nie Nie Tak
Obsługa obroży TT15 Nie Nie Nie Nie Tak
Obsługa obroży K 5 K 5 K 5X K 5X K 5X
Częstotliwość odświeżania pozycji psa 5 sek. 5 sek. 5 sek. 5 sek. Nie dotyczy
Funkcja szkolenia psa (wibracja, dźwięk, stymulacja) Tak Tak Tak Tak Nie
Wirtualne ogrodzenie Tak Tak Tak Tak Nie
Zasięg 14,5km 14,5km 10 km 10 km 14,5km
Waga 280g 280g 280g 280g 160g
Światła sygnalizacyjne LED Nie dotyczy Nie dotyczy Nie dotyczy Nie dotyczy Nie
Odbiornik GPS/GLONASS Tak Tak Tak Tak Tak
Identyfikacja szczekania Nie Nie Nie Nie Nie
wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij