Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Informacje o producentach:

Cybex Euro-Cart
 

Parasolki

Wielu producentów do swoich wózków, szczególnie modeli wielofunkcyjnych dodaje parasolki na słońce. Są one przydatne zwłaszcza w okresie lata, kiedy promienie słońca są mocne. Cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców, którzy niejednokrotnie decydują się na osobny zakup tego akcesorium.

W dalszej części tekstu dowiecie się jaką parasolkę wybrać, czym się one charakteryzują oraz na co zwracać uwagę w trakcie wyboru takiego akcesorium.

Czytaj Dalej
Filtruj
Porównaj produkty (0)

Parasolka do wózka - jaką wybrać?

Część rodziców zamiast parasolki do wózków używa pieluszki tetrowej, którą zasłania budkę. Jest to jednak nieodpowiedzialne zachowanie, gdyż podczas upałów w takiej osłoniętej pieluchą budce niebezpiecznie podnosi się temperatura. Lepszym rozwiązaniem jest wybór parasolki do wózków dziecięcych. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona znajdującego się we wnętrzu wózka dziecka, przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Najczęściej parasolki możemy spotkać jako dodatkowe akcesorium wózka wielofunkcyjnego. Dzieje się tak dlatego, że przez pierwszy rok życia naszego dziecka nie powinniśmy go wystawiać na bezpośrednie słońce. Używane są najczęściej w dni, kiedy słońce mocno świeci, zarówno w okresie upałów, jak i podczas mrozów. Parasolka uzupełnia funkcje daszka, a więc osłania jadące w wózku dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Wśród dostępnych na rynku parasolek wyróżniamy takie, które są zaprojektowane dla konkretnej marki czy modelu wózka, ale i wersje uniwersalne, które zamontujemy w niemal każdym wózku.

Parasolki do wózków w różnym kształcie

Wśród dostępnych na rynku parasolek wyróżniamy dwa kształty. Klasyczny oraz model przypominający swoim kształtem kwadrat. Wersja kwadratowa w swoim najszerszym miejscu osiąga aż 82 centymetry średnicy. Kwadratową parasolkę mocujemy za pomocą uniwersalnego adaptera do każdego rodzaju wózka, niezależnie od średnicy i kształtu rurek stelaża. Taki nietypowy kształt zapewni dobrą ochronę dziecka przed słońcem, jednocześnie nadając wózkowi nowoczesnego charakteru.

Parasolki dedykowane do konkretnych wózków zachowują zazwyczaj tradycyjny kształt.

Parasolki do wózka charakteryzują się:

  • Regulacją kąta nachylenia,
  • Szerokim wyborem kolorystyki,
  • Łatwym montażem i demontażem,
  • Tkaniny użyte do ich wykonania są przyjazne dla dziecka.

Parasolka do spacerówki - z jakiego materiału?

Większość parasolek jest wykonana z materiału wózkowego, który chroni zarówno przed słońcem, jak i przed deszczem. Jednak decydując się na zakup parasolki warto zwrócić uwagę czy materiał, użyty do jej produkcji został pokryty dodatkowym filtrem UV, który nie tylko ochroni dziecko przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych. Taki dodatkowy filtr UV ma również wpływ na materiał, a konkretnie chroni go przed nadmiernym blaknięciem przy ekspozycji na słońcu.

Uniwersalna parasolka do wózka czy dedykowana?

O ile kupujemy zestaw wielofunkcyjny, którego będziemy używać przez cały okres korzystania przez dziecko z wózka, wówczas wybór parasolki dedykowanej do konkretnego modelu jest dobrym rozwiązaniem. Jednak spora część rodziców w momencie, kiedy dziecko wyrasta z gondoli, szuka lżejszego wózka spacerowego. Szansa na to, że dopasujemy parasolkę z wózka wielofunkcyjnego do naszej spacerówki jest niewielka. Dlatego też lepszym rozwiązaniem są modele o uniwersalnym wpięciu, które możemy dostosować do kształtu i średnicy rurki.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Gdy zdecydujemy się na zakup parasolki do wózka warto zobaczyć, czy mamy możliwość dowolnego naginania konstrukcją parasolki, aby dopasować jej kąt tak, aby zasłaniał jak największą powierzchnię, przez którą docierają promienie słoneczne, ale jednocześnie, aby nie ograniczał dziecku widoczności.

Wielka średnica parasolki nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, gdyż w wietrzne dni może zachowywać się niczym żagiel i nie spełniać swoich funkcji.

wróć do góry