Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Informacje o producentach:

Cybex
 

Śpiworek do gondoli

Śpiworek do gondoli to niezbędne akcesorium, które warto dokupić tuż po nabyciu wózka dziecięcego. Powinien być dopasowany do modelu gondoli, wzrostu dziecka i pory roku, w której będzie wykorzystywany. Producenci śpiworków zapewniają nam szeroki wybór kolorystyczny.

Poniżej przedstawiamy cechy charakterystyczne, jakie powinien posiadać dobry śpiworek do gondoli.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Czym charakteryzuje się idelany śpiworek do gondoli?

Aby śpiworek do gondoli i fotelika był funkcjonalny, przed zakupem warto zwrócić uwagę na poszczególne elementy:

  1. Odpowiednia grubość – materiał i jego właściwości powinny być dopasowane do pory roku, w której śpiworek do gondoli będzie wykorzystywany. Im lepiej dobrane parametry, tym większy komfort dziecka w czasie spaceru. Z uwagi na warunki atmosferyczne, śpiworek do gondoli na zimę powinien być wiatro i wodoszczelny.
  2. Kształt – śpiworek do gondoli może mieć owalny kształt lub prostokątny – to dwa najpopularniejsze rodzaje. Wybór kształtu powinien być uzależniony od usposobienia dziecka. Dla bardziej ruchliwego warto wybrać model, który zapewni swobodne ruszanie nóżkami.
  3. Materiał – najlepsze modele śpiworków do gondoli są wykonane z materiałów, które nie przepuszczają wiatru, a także izolują ciało dziecka od chłodu i wilgoci. Materiał powinien być łatwy w czyszczeniu.
  4. Romiar – to kluczowy parametr, który zwiększa dopasowanie śpiworka do wzrostu dziecka. Jeśli rodzice dobiorą odpowiedni rozmiar, małemu pasażerowi nie będzie się zsuwał w dół podczas spaceru.

Śpiworek do gondoli – czy warto go kupić?

Bardzo często śpiworek do gondoli pojawia się na liście wyprawkowej dla noworodka. To akcesorium z pewnością ułatwi codzienne spacery w czasie wiosny, jesieni i zimy. Pogoda bywa w tych okresach kapryśna, a dziecko powinno spacerować w warunkach, które pozwolą mu zachować stałą temperaturę ciała. Szeroki wybór modeli oraz różnobarwne odcienie sprawiają, że rodzice mogą je dopasować do tapicerki wózka lub indywidualnych upodobań.

wróć do góry