Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Wózek spacerowy terenowy - wybieramy najlepszy [Ranking]

Wózek spacerowy terenowy - wybieramy najlepszy [Ranking]

Najlepsza spacerówka w teren to taka, która sprawdzi się na każdej nawierzchni. Zapewni stabilność, bezpieczeństwo i wygodę dziecku, a także komfort użytkowania rodzicom, podczas przemieszczania się zarówno w górach, jak i po piasku. Ponadto będzie łatwo się składać do niewielkich rozmiarów, by zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki przewożenia jej.

Poniżej przedstawiamy część poradnikową z najważniejszymi informacjami dotyczącymi spacerówek terenowych. Następnie zamieściliśmy zestawienie 5 najlepszych modeli wózków spacerowych w teren, które – mamy nadzieję – ułatwi wybór idealnego wózka dla dziecka.

Wózek spacerowy terenowy – jakie wybrać koła?

W przypadku wózka terenowego najlepiej sprawdzą się duże koła, ponieważ doskonale amortyzują nierówności na drodze. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Nie każdy bowiem rodzaj kół sprawdzi się w trudniejszym terenie. Najlepsze rodzaje kół to:

  • koła pompowane, gumowe – zapewniają świetną amortyzację, dzięki czemu sprawdzą się w przypadku różnych nawierzchni i bez względu na warunki pogodowe. Ich wady stanowią waga (są dość ciężkie) i konieczność okresowego pompowania. Ponadto stosunkowo często dętka ulega uszkodzeniom.
  • koła żelowe, bezawaryjne – nie wymagają pompowania i nie ulegają uszkodzeniom. Sprawdzą się na każdej nawierzchni i w każdych warunkach atmosferycznych. Zapewnią płynną, komfortową jazdę. Ich minus stanowi waga – są cięższe od kół pompowanych.

Spacerówka terenowa a amortyzacja

Właściwa amortyzacja to jeden z najważniejszych elementów dobrej spacerówki terenowej. Odpowiada ona bowiem za komfort jazdy dziecka i zapobiega odczuwaniu wstrząsów oraz szarpnięć. Amortyzatory dzielą się ze względu na sposób ich montażu. Można zatem wyróżnić:

  • zaczepy na skórzanych paskach – to tak zwane amortyzatory miękkie. Umożliwiają swobodne bujanie wózkiem dla niemowlaka, są ciche. Ich wadę stanowi konieczność okresowego napinania pasków, ponieważ stosunkowo często i szybko rozciągają się, w wyniku czego wózek dziecięcy się opuszcza. Warto też wiedzieć, że paski funkcjonują oddzielnie. To oznacza, że wjazd w dziurę jednym kołem może skutkować przechyleniem się wózka.
  • zaczepy na sprężynach – sprężyny mogą być widoczne lub wmontowane w ramę wózka. Wpływają na twardość zawieszenia (w droższych modelach daje się ją jednak dostosować). Bujanie możliwe jest tylko w przód i w tył. Są wytrzymalsze w porównaniu z amortyzatorami miękkimi.
  • zaczepy na wahaczach – wahacze są w nich mechanizmem zamontowanym na ramie wózka. Doskonale amortyzują drgania, dzięki płynnemu odchylaniu się od pionu. W przeciwieństwie do amortyzatorów miękkich nie umożliwiają bujania, ale są od nich znacznie trwalsze.

Jak sprawdzić, czy wózek ma dobrą amortyzację?

Jak sprawdzić, czy wózek ma dobrą amortyzację?

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z informacjami od producenta. Następnie warto udać się do sklepu stacjonarnego, by osobiście sprawdzić, jak bardzo ugina się dany wózek, kiedy naciska się na stelaż. Warto jednak pamiętać, że w niektórych modelach amortyzacja, gdy wózek nie jest obciążony, może wydawać się miękka. W związku z tym dobrze jest również przetestować wózek spacerowy terenowy, kiedy dziecko w nim siedzi. Oprócz amortyzacji warto zwrócić uwagę również na rodzaj kół. Miękką jazdę zapewniają bowiem koła pompowane lub żelowe.

Wózek spacerowy na każdy teren – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kolejne istotne elementy terenowego wózka dla dziewczynki lub chłopca stanowią:

  • stelaż – dobra spacerówka terenowa powinna się wyróżniać solidnym stelażem, który zapewni stabilność i podporę całej konstrukcji. Istotne jest, aby stelaż był jak najwyższej jakości, gdyż musi być niezawodny w najtrudniejszych warunkach.
  • waga – najlepsza spacerówka w teren nie będzie stanowiła dodatkowego obciążenia, jednak nie powinna też być zbyt lekki. Wózek o średniej wadze będzie stabilny, a jednocześnie łatwiej da się prowadzić pod górkę.
  • Uprząż – sprawdzi się w przypadku bardziej ruchliwych dzieci. Najlepiej szukać modelu wyposażonego w pięciopunktową uprząż bezpieczeństwa z możliwością odpowiedniego dopasowania pod względem długości. Pasy nie mogą bowiem ani uciskać dziecka, ani leżeć zbyt luźno.
  • Barierka ochronna – najlepiej z paskiem na środku, ma zapobiec wysunięciu się dziecka podczas jazdy. Sam pałąk zwiększy natomiast jego wygodę podczas jazdy – często stanowi podpórkę na ręce lub nogi.
  • tapicerka – szukając idealnej spacerówki dla dziewczynki lub chłopca należy zwrócić uwagę również na takie elementy jak rozszerzana budka pokryta filtrem UV50+, dobra wentylacja czy wodoszczelność. W ten sposób zapewni dziecku komfort jazdy i bezpieczeństwo bez względu na warunki pogodowe.

Wielofunkcyjna spacerówka terenowa

Dobrze wiedzieć, że wózek spacerowy w teren może być jednocześnie wielofunkcyjny. Niektóre modele za pomocą specjalnych adapterów można rozszerzać o gondolę czy fotelik samochodowy z grupy 0, czyli tak zwane nosidełko. Niektóre trzykołowe wózki sportowe posiadają duże, bezawaryjne koła, dzięki czemu też nadają się do jazdy w różnym terenie.

Wózek spacerowy – składanie

Dobra spacerówka terenowa powinna posiadać system łatwego i szybkiego składania jedną ręką do niewielkich rozmiarów. W ten sposób zmieści się do wypełnionego bagażnika i zapewni rodzicom komfort użytkowania.

Najlepsza spacerówka w teren – ranking

Po części poradnikowej zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas rankingiem 5 najlepszych spacerówek terenowych. Każda wyróżnia się doskonałą jakością wykonania i stabilnym stelażem.

Britax Romer Smile III

Britax Romer Smile III

Model Smile III od firmy Britax Romer to ulepszona wersja spacerówki Smile. Posiada gumowe koła i centralne zawieszenie na przedniej osi. Atutami wózka Smile III są smukła sylwetka, możliwość przełożenia siedziska, dzięki czemu można je zamontować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, a także rozszerzana budka z filtrem przeciwsłonecznym. Ma zaledwie 57 cm szerokości, w związku z czym zmieści się w najbardziej wąskich przejściach. Odblaskowe elementy zapewnią bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku.

Cybex Balios S Lux

Cybex Balios S Lux

Wózek spacerowy w teren Cybex Balios S Lux to model z wytrzymałymi kołami typu „all-terrain” oraz pełną amortyzacją. Ten wózek Cybex posiada obrotowe koła przednie z możliwością zablokowania ich do jazdy na wprost, co ułatwia przemieszczanie się z wózkiem nawet po piasku. Budka XXL zaprojektowana przez producenta Cybex zapewnia ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Regulacja komponentów w spacerówce Cybex umożliwia idealne dopasowanie wózka do sylwetki dziecka. Balios posiada pojemny kosz na zakupy przyda się natomiast na, niezbędne podczas dłuższych wędrówek, produkty i akcesoria.

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Mini GT2

Kolejny wózek spacerowy terenowy godny uwagi to model City Mini GT2 od marki Baby Jogger. Jest to zwinna lekka spacerówka trójkołowa w sportowym stylu. Posiada rączkę z regulacją wysokości, co zdecydowanie ułatwia prowadzenie wózka. System szybkiego składania, z innowacyjną taśmą Quick-Fold Technology, zapewnia proste pakowanie wózka do samochodu po spacerze, natomiast kompaktowe kształty sprawiają, że nie zajmuje wiele miejsca w bagażniku i łatwo daje się ją przechowywać w domu. Stelaż spacerówki Baby Jogger umożliwia zamontowanie na nim dedykowanej gondoli oraz fotelika dziecięcego z grupy 0.

Muuvo Quick 2.0

Muuvo Quick 2.0

Spacerówka terenowa Quick 2.0 od producenta Muuvo to model z żelowymi kołami o średnicy 8 cali (przednie) i 11,5 cali (tylne). Posiada pełną amortyzację, obszerną budkę chroniącą przed słońcem, wiatrem oraz opadami atmosferycznymi, a także wentylację, która ma za zadanie zapewniać właściwą cyrkulację powietrza. Waży nieco ponad 10 kg. Daje się składać szybko jedną ręką do niewielkich rozmiarów, co wpływa na komfort przemieszczania się z nią. Spacerówka Muuvo została wyposażona w rączkę pokrytą skórą ekologiczną i wysokiej jakości tapicerkę. Po dokupieniu odpowiedniej gondoli i fotelika dla dzieci może stać się wózkiem wielofunkcyjnym.

Quinny ZAPP Flex Plus

Quinny ZAPP Flex Plus

Model ZAPP Flex Plus został stworzony przez Quinny do spacerów bez względu na warunki atmosferyczne, ponieważ ma daszek XXL. Ponadto ta spacerówka w typie parasolki posiada duże tylne koła, które w trudnych warunkach ułatwiają jej prowadzenie. Ze względu na aluminiowy stelaż jest lekka i waży 10,3 kg. Jej atut stanowi system prostego i szybkiego składania do kompaktowych rozmiarów. Pięciopunktowa uprząż bezpieczeństwa chroni dziecko przed wyślizgnięciem się z wózka podczas spacerów. W przeciwieństwie do poprzednich modeli z serii ZAPP Flex Plus posiada pełną rączkę.

Britax B-MOTION 4

Britax B-MOTION 4

B-Motion od producenta Britax to wózek na każdy teren, który wyróżnia się obszernym siedziskiem i gumowymi, wysokiej jakości kołami. Przednie koła w wózku Britax są dodatkowo obrotowe i posiadają opcję blokady do jazdy na wprost, tylne natomiast – pneumatyczne. Ponadto spacerówka Britax posiada regulowane oparcie i wodoodporną budkę oraz pasy bezpieczeństwa. Została wyposażona w pełną rączkę pokrytą miękkim, antypoślizgowym materiałem.

Najlepsza spacerówka w teren musi być wózkiem wytrzymałym, solidnym, który zapewni bezpieczeństwo i wygodę podczas spacerów dziecku, a jednocześnie komfort użytkowania rodzicom. W związku z tym należy wybierać modele stworzone z myślą właśnie o spacerach w trudniejszych warunkach, przystosowane do różnej pogody. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas poradnik oraz ranking ułatwią znalezienie tego idealnego wózka spacerowego w teren.

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij