Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Ranking wózków dzieciecych 3w1

Ranking wózków dzieciecych 3w1

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny wiąże się z zakupem niezbędnych akcesoriów. Wśród nich szczególnie ważny jest zakup wózka i fotelika samochodowego. Na rynku występuję wiele modeli i z pewnością każdy rodzić zastanawia się, który będzie najbardziej odpowiedni dla jego dziecka. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i oferują kompaktowe, wielofunkcyjne rozwiązania, które nie zajmą całego bagażnika, a małemu pasażerowi zapewnią odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Wózek 3w1 to zestaw, który skutecznie ułatwia rodzicielstwo. Dobrze dobrany ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków, umożliwi wspólne spacerowanie i bezpieczną jazdę samochodem.

Aby łatwiej było dokonać wyboru rodzicom, stworzyliśmy ranking wózków 3w1. Podczas przygotowywania listy najpopularniejszych modeli braliśmy pod uwagę bezpieczeństwo dziecka oraz wygodę w użytkowaniu.

Wózki dziecięce 3w1 – z czego się składa?

By wózek dziecięcy 3w1 był funkcjonalny, powinno się zwrócić uwagę na kilka aspektów. Niektóre cechy są kluczowe. W przyszłości pozwolą cieszyć się płynną jazdą, a dziecku zapewnią odpowiednią pozycję zgodną z jego anatomią.

Wózek 3w1, jak sama nazwa wskazuje, tworzą trzy elementy:

Podstawą każdego wózka dziecięcego 3w1 jest stelaż. Warto zwrócić uwagę, z czego został wykonany. Na rynku dostępne są modele zrobione ze stali, aluminium lub włókna węglowego. Każde z tych materiałów jest tak samo odporne na uszkodzenia, ale różnią się wagą. Te z aluminium oraz włókna węglowego będą zdecydowanie lżejsze, co znacznie ułatwi przenoszenie.

Poszczególne elementy tj. gondolę oraz fotelik samochodowy 0-13 kg montuje się na stelażu wózka dzięki specjalnym adapterom. Instalacja każdego przebiega szybko i jest intuicyjna.

Wózek wielofunkcyjny - na co zwracać uwagę?

1. Gondola

Gondola do wózka 3 w 1 powinna być odpowiednio utwardzona, aby dziecko mogło w niej bezpiecznie leżeć. Materac wewnątrz powinien być gładki bez żadnych nierówności. Wybór odpowiedniego rozmiaru również ma znaczenie. Obszerna gondola posłuży nieco dłużej niż ta wąska i krótka, z której malec może szybko wyrosnąć. Im więcej miejsca w środku, tym niemowlęciu będzie w niej wygodniej. Przeciętny model ma długość 74 cm, jednak w naszej ofercie znaleźć można gondole o różnych długościach.

2. Fotelik samochodowy

Wybór zestawu 3w1 powinniśmy zacząć od znalezienia najlepszego fotelika samochodowego z kategorii 0-13 kg. To on wpływa na bezpieczeństwo w czasie podróży autem. Warto wiedzieć, że fotelik nie musi być tej samej marki co wózek, aby móc z niego bezpiecznie korzystać. Chcąc zamontować go na stelażu w zależności od wybranego modelu, konieczne jest dokupienie odpowiednich adapterów.

3. Odpowiedni wybór kół

Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj kół. Ich wybór nie powinien być przypadkowy, ponieważ każdy z nich ma inne właściwości. Duże, żelowe lub pompowane koła dobrze sprawdzą się w lesie, na nierównych drogach czy przy pokonywaniu wysokich krawężników. Jednak trzeba pamiętać, że szczególnie pompowane są dość ciężkie. To dość istotne w przypadku rodziców, którzy będą musieli nosić wózek po schodach. W mieście natomiast sprawdzi się model z mniejszymi kołami.

4. Intuicyjny i szybki system składania

Ważny jest także system składania. Powinien przebiegać sprawnie i umożliwiać rodzicowi jednoczesną opiekę nad dzieckiem. Są modele, które po naciśnięciu przycisku składają się same do pozycji stojącej. Inne, można złożyć, pociągając za specjalny pasek, lub rączkę. Bez względu na rodzaj systemu najlepiej, gdy można zrobić to przy pomocy jednej ręki.

Ranking wózków 3w1

Oto najpopularniejsze zestawy wózków dziecięcych 3w1. Cenione są za funkcjonalność, odporność na uszkodzenia oraz wygodę w użytkowaniu. Przedstawione poniżej foteliki samochodowe zapewniają dziecku optymalny poziom bezpieczeństwa, co potwierdzają wyniki w testach bezpieczeństwa ADAC.

1. Zestaw Cybex Balios S Lux + Cybex Cloud Z i-Size

Zestaw Cybex Balios S Lux + Cybex Cloud Z i-Size

Fotelik samochodowy Cybex Cloud model Z i-Size 0-13 kg to bardzo dobrze wyprofilowany model z miękkim wypełnieniem zapewniający dziecku podróż w komfortowych warunkach. System osłon bocznych oraz skorupa absorbująca energię zabezpieczają małego pasażera podczas nagłej kolizji na drodze. Potwierdza to ilość gwiazdek zdobyta w prestiżowym teście bezpieczeństwa ADAC. Fotelik Cybex zamontowany na bazie otrzymał 4, natomiast na pasy 5 gwiazdek. Z łatwością można zamontować go na ramie unikalnego wózka Cybex Balios S Lux. Ten nowoczesny model jest kwintesencją komfortu i funkcjonalności.

Intuicyjny system składania jest możliwy przy użyciu jednej ręki. Żelowe koła w wózku Cybex sprawdzą się na każdym podłożu, a wbudowana amortyzacja zapewni dziecku spokojny sen. Zestaw w z gondolą Cybex Cot S to połączenie wysokiej jakości wykonania z unikalnym designem.

2. Cybex Melio + Cybex Aton M i-Size

Cybex Melio + Cybex Aton M i-Size

To wysokiej jakości model z kategorii 0-13 kg, spełniający normę i-Size. Wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdza najwyższa ocena w testach ADAC – 5 (z bazą i 4 (na pasy). Fotelik Aton model M i-Size można zainstalować na ramie wózka Cybex Melio. To wyjątkowo lekka spacerówka ważąca zaledwie 6,2 kg, która daje rodzicom bardzo dużo możliwości. Kompaktowy rozmiar tego ultralekkiego wózka, umożliwia płynną jazdę. Intuicyjny system składania sprawia, że bez problemu można umieścić w bagażniku.

Został wyposażony w koła z gumy o wysokiej jakości, które zapewniają stabilną i płynną jazdę bez względu na rodzaj nawierzchni. Co ważne – spacerówka Cybex ma obracane siedzisko, dzięki czemu dziecko może podróżować, siedząc obrócone przodem lub plecami do rodzica.

3. Muuvo Quick 2.0 + Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size

Muuvo Quick 2.0 + Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size

Maxi-Cosi model Pebble Pro i-Size to łupina noworodkowa 0-13 kg z wbudowanym systemem ochrony bocznej. Do zestawu dołączona jest miękka wkładka dla najmłodszych pasażerów. Fotelik posiada trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz praktyczną budkę przeciwsłoneczną. Pebble Pro i-Size w teście ADAC otrzymał 5 gwiazdek (montaż na pasy) i 4 gwiazdki (montaż na bazę) Można z łatwością zainstalować na ramie wózka firmy Muuvo. To wielofunkcyjny model na każdy teren, z regulacją oparcia, podnóżka i budki przeciwsłonecznej. Lekki ważący nieco ponad 10 kg zapewni komfort zarówno dziecku jak i rodzicom. Składa się jedną ręką i posiada wygodny uchwyt do przenoszenia na ramieniu. Wózek dziecięcy Muuvo Quick 2.0 to odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy bez względu na pogodę spacerują z dzieckiem każdego dnia.

4. Britax Romer Smile III + Baby-Safe 2 i-Size

Britax Romer Smile III + Baby-Safe 2 i-Size

Fotelik Baby-Safe 2 i-Size 0-13 kg otrzymał 5 gwiazdek za bezpieczeństwo w teście ADAC Ten nowoczesny model został stworzony zgodnie z rygorystyczną normą R129, która dopasowuje małego pasażera do fotelika dziecięcego na podstawie jego wzrostu. Głębokie obszerne siedzisko zapewni dziecku optymalny komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Można go zamontować na ramie wózka dziecięcego Smile III stworzonego przez popularną markę Britax Romer. Solidnie wykonany model z pompowanymi kołami zapewnią dziecku stabilną i płynną jazdę. Miękka i komfortowa gondola posiada dodatkowy daszek z rozkładaną osłoną i filtrem UPF 50+. Dodatkowo praktyczne wskaźniki pokazują czy jest prawidłowo zamocowana. Regulowana budka, podnóżek, rączka oraz siedzisko pozwalają na wygodne spacery.

Odblaskowe elementy w spacerówce Britax zapewniają większą widoczność podczas jazdy.

5. Baby Jogger City Elite 2 + Baby Jogger City Go i-Size

Baby Jogger City Elite 2 + Baby Jogger City Go i-Size

Fotelik dla noworodków i niemowląt model Baby Jogger City Go i-Size poza zapewnieniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa, odpowiada na potrzeby rodziców w zakresie funkcjonalności. Zintegrowane prowadnice pasów z zagłówkiem, umożliwiają intuicyjną regulację zarówno wysokości zagłówka jak i 5 punktowych pasów bezpieczeństwa. Nie został on jednak jeszcze przetestowany przez ADAC. Fotelik można zainstalować między innymi na ramie spacerówki Baby Jogger modelu City Elite 2. To funkcjonalny trójkołowiec. Umożliwia rodzicom uprawianie sportów biegowych w towarzystwie dziecka. Terenowe, wiecznie pompowane koła umożliwiają pełną kontrolę jazdy bez względu na rodzaj podłoża. Hamulec ręczny pozwala na szybką kontrolę podczas jazdy. Baby Jogger model Elite 2 posiada obszerne siedzisko i ma wbudowane szelki bezpieczeństwa. To doskonała propozycja dla rodziców ceniących aktywność fizyczną.

6. Zestaw Espiro Next Avenue 2.0 + Maxi-Cosi Coral

Espiro Next Avenue 2.0 + Maxi-Cosi Coral

Maxi-Cosi modoel Coral z funkcją rozdzielania nosidełka od skorupy fotela to świetna propozycja dla rodziców, którzy cenią sobie wygodę oraz funkcjonalność. Miękkie nosidełko waży zaledwie 1,7 kg. Maxi-Cosi Coral otrzymał 5 gwiazdek w teście bezpieczeństwa ADAC i jest optymalną propozycją dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 13 kg. Ten fotelik wraz z Espiro Next Avenue 2.0 tworzy wygodny system podróżny. Wózek został zaprojektowany tak by służyć przez wiele lat i w każdą pogodę. Espiro Next wykonany jest z lekkiego i trwałego aluminium. Składa się w łatwy i intuicyjny sposób. Koła wózka spacerowego są amortyzowane i bezobsługowe. Zarówno w wersji z gondolą, jak i spacerówką zapewnia dziecku optymalne warunki, zgodne z jego anatomią.

7. Maxi-Cosi Nova 4 + Maxi-Cosi Citi

Maxi-Cosi Nova 4 + Maxi-Cosi Citi

Lekki fotelik Maxi-Cosi Citi 0-13 kg to świetna propozycja dla rodziców, którzy będą często przenosić dziecko z auta do auta. Ten model waży tylko 3,25 kg. Dodatkowym ułatwieniem podczas przenoszenia jest dobrze wyprofilowany uchwyt. Model Citi zdobył 4 gwiazdki za bezpieczeństwo w teście ADAC. Wyposażony w trzypunktowe pasy zapewnia małemu pasażerowi optymalny poziom bezpieczeństwa podczas każdej podróży. Maxi-Cosi Nova 4 to doskonały wózek dla dziewczynek lub chłopców na każdy teren z wyjątkowym systemem składania bez użycia rąk. Duże, bezobsługowe koła gwarantują płynną jazdę bez przeszkód po każdym terenie. Wygodne, siedzisko sprawia, że dziecku jest komfortowo w czasie długich spacerów. Maxi-Cosi Nova może być używana z dedykowaną gondolą Oria. Skórzana rączka z możliwością regulacji nadaje unikalny, nowoczesny i elegancki styl.

Wózek 3w1 ranking - podsumowanie

Jeśli wyznacznikiem ostatecznej decyzji o zakupie jest bezpieczeństwo dziecka, to warto najpierw wybrać optymalny fotelik dla dziecka. Jest on najważniejszym elementem każdego zestawu. Każdy fotelik z kategorii 0-13 można zainstalować w aucie zarówno przy użyciu pasa samochodowego, jak i funkcjonalnej bazy Isofix. Wózki dziecięce 3w1 ranking to zestawienie najpopularniejszych zestawów. Pamiętajcie, by dopasować spacerówke dla dziewczynki lub chłopca do własnych potrzeb. Ważne jest miejsce zamieszkania oraz określenie własnych oczekiwań i potrzeb. Jeśli do zakupu podejdzie się z rozwagą, satysfakcja z użytkowania jest gwarantowana.

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij