Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

Informacje o producentach:

Baby Jogger Britax Romer Cybex Euro-Cart Riko
 

Wózki dziecięce 3w1 i 4w1

Zestawy 3w1 i 4w1 - najlepszy i najtańszy sposób na bezpieczną podróż i spacery

Zakup akcesoriów w zestawie to świetny pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy i oszczędność czasu. W ten sam sposób można nabyć wózek i fotelik dla swojego dziecka. Zestawy 3w1 i 4w1 to gwarancja wygodnego wózka, gondoli dla niemowlaka i bezpiecznego fotelika.

Wybór odpowiedniego zestawu powinien odbywać się uważnie, z uwzględnieniem każdego konkretnego komponentu. Należy rozpocząć od dobrania najbezpieczniejszego i najwyższej jakości fotelika 0-13 kg. Jest to najważniejsza część zestawu, ponieważ zabezpiecza dziecko w trakcie jazdy samochodem i chroni je w razie wypadku.

W dalszej części tekstu dowiesz się czym charakteryzują się zestawy 3w1 i 4w1, na co zwracać uwagę w trakcie wyboru zestawów oraz jakie błędy najczęściej popełniają rodzice w trakcie zakupu lub użytkowania zestawów.

Czytaj Dalej
Filtruj
Porównaj produkty (0)

3w1 czy 4w1? - czym różnią się i który wybrać?

W zależności od potrzeb można wybrać zestaw 3w1 lub 4w1. Różnią się jedynie jednym komponentem, który zwiększa bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem. Obydwa zestawy w składzie posiadają wózek spacerowy z możliwością zamontowania gondoli zamiast siedziska spacerówki oraz fotelik z kategorii 0-13 kg dla niemowlaka. Zestaw 4w1 dodatkowo posiada bazę do fotela, która powoduje wzrost bezpieczeństwa dziecka oraz ułatwia montaż fotelika w samochodzie. Większość baz montowanych jest na system ISOFIX, który umożliwia przymocowanie fotelika bezpośrednio do ramy pojazdu. Dzięki temu systemowi fotelik zamontowany jest stabilniej i zapewnia większe bezpieczeństwo.

Więcej o zestawie 3w1 przeczytacie na naszej stronie. Czytaj dalej.

O zestawie 4w1 przeczytacie tutaj. Czytaj dalej.

Funkcje i cechy dobrego zestawu wózek+fotelik

Dobre zestawy 3w1 i 4w1 powinny posiadać szereg funkcji i cech, które odpowiadają za zapewnienie bezpieczeństwa i wygody dziecku oraz rodzicom. Należy wyróżnić kilka, które są niezwykle ważne i wpływają na funkcjonalność zestawu.

  • Nie ważne, na który zestaw się zdecydujemy, należy najpierw skupić się na doborze najbezpieczniejszego fotelika samochodowego. Jest to najważniejszy komponent, który odgrywa bardzo ważną rolę w czasie podróży autem z niemowlakiem. Foteliki z kategorii 0-13 kg skutecznie chronią delikatny kręgosłup i szyję małego dziecka, przez co minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała w razie wypadku. Opis jak wybrać fotelik 0-13kg znajdziecie na naszej stronie. Czytaj tutaj.
  • Foteliki z bazą powinny posiadać montaż ISOFIX (jeśli jest on możliwy w samochodzie) oraz regulację pozwalającą na dostosowanie fotela do wzrostu dziecka.
  • Część baz można wykorzystać nie tylko do fotelika 0-13 kg, ale również do 0-18 kg i 9-18 kg. Warto wybrać fotelik z bazą, którą można wykorzystać również w późniejszym okresie życia dziecka.
  • W drugiej kolejności warto skupić się nad wyborem wózka spacerowego. Powinien być przystosowany do terenu po którym najczęściej spacerujecie. Najważniejszymi kwestiami jest rodzaj kół i ciężar wózka. Na trudniejszy teren warto wybrać gumowe lub żelowe koła, zaś na spacery po chodnikach wystarczą koła piankowe. Co do ciężaru wózka, faktem jest, że im cięższy wózek tym stabilniejszy, ale trudniejszy do pchania, dlatego należy do tej kwestii podejść indywidualnie i wybrać wózek stabilny, ale o wadze, z którą bez problemu podjedziemy pod górkę. Więcej o wyborze wózka spacerowego przeczytasz na naszej stronie. Czytaj tutaj.
  • Częścią zestawu jest gondola, czyli wózek przystosowany dla niemowlaka. Gondolę montujemy na stelaż od spacerówki i musi spełniać kilka ważnych wymagań: utwardzone ścianki, które od środka będą miękkie, aby dziecko się nie uderzyło oraz miękki i pozbawiony nierówności materac.
  • W przypadku wózka i gondoli warto sprawdzić głębokość i wielkość budek. Im głębsza budka, tym lepiej chroni dziecko przed warunkami atmosferycznymi.
  • Tapicerka w foteliku i wózku powinna być łatwa do czyszczenia oraz prosta w montażu i demontażu.

Najczęściej popełniane błędy w trakcie wyboru i użytkowania zestawów 3w1 i 4w1

  1. Wybór zestawu ze słabym fotelikiem to duży błąd. Zestawy 3w1 i 4w1 powinny być wybierane zwracając uwagę na wszystkie jego komponenty, ale najważniejszym jest fotelik 0-13 kg. Dobry fotelik to wygodne podróże i gwarancja znacznego wzrostu bezpieczeństwa w razie wypadku.
  2. Wózek spacerowy nieprawidłowo dobrany do ukształtowania terenu po którym najczęściej się spaceruje. Lekka spacerówka z kołami piankowymi będzie bardzo trudniejsza do prowadzenia po nieutwardzonej drodze i mniej stabilna przez co wózek jest bardziej podatny na wywrócenie.
  3. Źle zamontowany fotelik na bazie lub pasach, albo nie korzystanie z zabezpieczeń w wózku i foteliku. Należy poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa w foteliku i wózku oraz poprawnie zamontować fotelik w bazę. Tylko prawidłowe korzystanie z systemów bezpieczeństwa zapewnia bezpieczną podróż i wygodę.

Możesz łatwo uniknąć popełnienia tych błędów, jeśli skontaktujesz się z naszym doradcą lub odwiedzisz nasz salon stacjonarny. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni zestaw dla Ciebie i Twojego dziecka. Zapraszamy!

wróć do góry