Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Kategorie

Zegarki sportowe (140) Garmin Fenix 7 Pro (9) Garmin Fenix 7 (5) Garmin Fenix (15) Garmin Epix Pro gen 2 (20) Garmin Epix gen 2 (3) Garmin Forerunner (31) Garmin Vivoactive (5) Garmin Venu (17) Garmin Vivomove (4) Garmin Enduro (1) Garmin Instinct (15) Garmin Lily (3) Garmin Tactix (4) Garmin Quatix (4) Garmin Swim (1) Garmin Descent (1) Polar Grit X (5) Polar Vantage (4) Polar Ignite (2) Polar Pacer (2) Zegarki Garmin (124) Zegarki Coros (4) Zegarki sportowe męskie (116) Zegarki sportowe damskie (64) Zegarek do biegania (140) Zegarek do triathlonu (124) Zegarki taktyczne (17) Zegarek golfowy (10) Smartwatch sportowy (140) Smartwatch damski sportowy (63) Zegarek z pulsoksymetrem (124) Pulsometry (140) Zegarki wg typu (140) Zegarki męskie na pasku (116) Srebrne zegarki damskie (12) Zegarki inteligentne (140) Zegarki męskie do 500 zł (2) Zegarki solarne (26) Białe zegarki męskie (37) Tanie zegarki męskie (40) Zegarki outdoor (123) Zegarki kwarcowe (133) Srebrne zegarki męskie (30) Zegarki wodoszczelne (140) Zegarek trekkingowy, w góry i do wspinaczki (122) Zegarki z wysokościomierzem (113) Eleganckie zegarki damskie (64) Tanie zegarki damskie (39) Zegarki do ćwiczeń (140) Smartwatch z nfc (77) Zegarki dotykowe (129) Czarne zegarki damskie (74) Garmin 7 (21) Zegarki z nfc (77) Eleganckie zegarki męskie (93) Złote zegarki damskie (11) Zegarek do pływania (140) Smartwatch do 500 zł (2) Zegarki luksusowe (125) Czarne zegarki męskie (108) Zegarki z pomiarem tętna (140) Zegarki na raty (140) Zegarki damskie na pasku (86) Złote zegarki męskie (10) Zegarek fitness (140) Smartwatch do 1000 zł (33) Zegarki do garnituru (140) Białe zegarki damskie (39) Zegarki elektroniczne (140) Zegarki survival (60) Zegarek z krokomierzem (139) Zegarek z kompasem (132)

Filtruj

Cena

Producent

Rok wejścia na rynek

Przeznaczenie

Dotykowy ekran

Kolorowy ekran

Personalizacja tarczy

Szafirowe szkiełko

Moduł GPS

Czujnik tętna (HR)

Wersja czujnika tętna

Obsługa map

Nawigowanie po trasie

Odtwarzacz muzyki

Powiadomienia z tel.

Płatność zegarkiem

Doładowanie solarne

WI-FI

Wysokościomierz

Kompas

Pulsoksymetr

Monitor aktywności

Monitorowanie snu

Interwały

Asystent odpoczynku

Pułap tlenowy

Wodoszczelność

Dynamika biegu

Bateria w trybie GPS

Bateria maksymalnie

Informacje o producentach:

Garmin
 

Zegarki z nfc

Kiedy wychodzisz na trening, chciałbyś zabrać ze sobą jak najmniej zbędnych rzeczy. A jednak pieniądze czasami się przydają, kiedy chcesz kupić butelkę wody albo bilet do domu. Jeżeli nie chcesz nosić przy sobie portfela i karty do bankomatu, możesz wyposażyć się w zegarek z NFC. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej klasy sportowe modele marki Garmin.

Poniżej prezentujemy dostępne zegarki z NFC i wyjaśniamy, na czym polega ta technologia.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Jak zegarki z NFC pomogą sportowcom?

Moduł NFC montowany jest w wielu zegarkach marki Garmin. Znajdziesz go w outdoorowej serii Fenix, lifestyle’owych Venu i Vivoactive czy zegarkach wojskowych Garmin Tactix. Czego, poza bezprzewodowymi płatnościami możesz oczekiwać po takich pulsometrach?

  • Śledzenie aktywności – zegarki sportowe Garmin to świetny wybór dla sportowca, bez względu na uprawiane dyscypliny. Pulsometry pozwalają na mierzenie każdej aktywności sportowej oraz gromadzą dane na temat najważniejszych parametrów fizjologicznych jak tętno, pułap tlenowy czy obciążenie wysiłkiem. W zależności od modelu, zegarek z NFC może on obsługiwać wiele zróżnicowanych form aktywności (np. Garmin Fenix, seria Forerunner) lub jedynie te najczęściej spotykane (np. Garmin Venu, seria Vivoactive).
  • Dokładna nawigacja – nawigacja GPS jest szczególnie przydatna, kiedy uprawiasz sport w nieznanym terenie. Dzięki komunikacji GNSS wiesz, że nie zgubisz drogi biegnąć lub jadąc na rowerze. Zegarki z NFC marki Garmin, które mają własny moduł GNSS, współpracują z GPS, GLONASS i GALILEO. Część zegarków, jak np. modele Fenix 6 Pro i Garmin Tactix posiada nawet interaktywną mapę topograficzną, która ułatwia nawigowanie w obcym terenie. Garmin Vivomove współpracuje z GPS w smartfonie.
  • Monitorowanie zdrowia – smartwatche sportowe Garmin, obok aktywności fizycznej, monitorują najważniejsze parametry zdrowotne jak tętno, liczba oddechów, nawodnienie czy poziom stresu. Dzięki temu wiesz, jak zmienia się Twój stan zdrowia i samopoczucie. W pulsometrach amerykańskiego producenta znajdziesz także funkcje adresowane specjalnie do kobiet – monitor cyklu menstruacyjnego oraz tracker ciąży. Monitoring zdrowia posiada m.in., zegarek z NFC Garmin Fenix, Garmin Venu 2 czy Garmin Forerunner.

Który zegarek z NFC wybrać?

Poszczególne zegarki sportowe marki Garmin dedykowane są wybranym formom aktywności. Jak wybrać model dla siebie?

  • Garmin Fenix to zegarek z NFC przygodowy, przeznaczony do treningu lub pracy w ciężkich warunkach. Doskonale sprawdzi się w górach, podczas trailowych biegów czy na survivalowym wyjeździe. Jest wytrzymały, a akumulator wystarcza na kilkadziesiąt godzin treningu.
  • Garmin Forerunner to seria pulsometrów dla biegaczy. Są one lekkie, intuicyjne w obsłudze i zapewniają bardzo dokładny pomiar wskaźników treningowych. Z zegarkiem Forerunner przygotujesz się do wymarzonego biegu i poprawisz życiowe rekordy. Ultramaratończycy powinni zwrócić uwagę na model Enduro wyposażony w soczewkę fotowoltaiczną Power Glass, tryb biegów ultra i niezwykle wytrzymałą baterię.
  • Zegarki z NFC z serii Vivoactive oraz Vivomove to uniwersalne smartwatche do codziennego użytku, Sprawdzą się zarówno w pracy, jak i podczas treningu na siłowni. Podobne przeznaczenie ma Garmin Venu, choć jest bardziej wszechstronny i nowocześniejszy niż pozostałe, dwie serie. Nowa odsłona, Venu 2, jako pierwsza otrzymała odświeżony czujnik tętna Elevate 4.0.
  • Seria oznaczona jako Tactix przeznaczona jest dla żołnierzy, survivalistów i członków służb mundurowych Ciemna kolorystyka oraz pakiet opcji przydatnych podczas realizowanej misji wojskowej (m.in. aktywność skoku ze spadochronu, współpraca z noktowizorem, podwójny układ współrzędnych i rozbudowana nawigacja) sprawiają, że to zegarek z NFC niezastąpiony podczas pracy w terenie.
  • Dla osób uprawiających wodniactwo dobrym wyborem będzie Garmin Quatix. Zegarek ma możliwość połączenia z ploterem nawigacyjnym, sterowania pokładowymi urządzeniami i współpracuje z systemem Garmin SailAssist. Pulsometr obsługuje najwyższej jakości mapy brzegowe Bluechart i mapy topograficzne.

Jak działają zegarki z NFC?

Technologia Near Field Communication (NFC) to jeden ze sposobów bezprzewodowej komunikacji pomiędzy urządzeniami. Najczęściej występuje w zegarkach lub telefonach, ale znajdziemy ją także w drukarkach komputerowych czy terminalach komunikacji miejskiej. Jest powszechnie wykorzystywana podczas płatności zbliżeniowych, zachowując skuteczność na odległość do 20 cm. Komunikacja NFC polega na przesyłaniu fal radiowych z wykorzystaniem indukcji elektromagnetycznej. Rozwiązanie stanowi rozwinięcie technologii RFID, używanej np. do programowania kart i breloków dostępu do pomieszczeń. Zegarki z NFC muszą spełniać określone standardy częstotliwości, aby móc się ze sobą komunikować. Zasadniczą różnicą między NFC a Bluetooth jest to, że w obiegu informacji NFC może występować urządzenie pasywne, które nie wymaga własnego zasilania, a mimo to jest w stanie przesyłać i odbierać informacje.

Zegarek z NFC - zalety

Technologia NFC jest niezwykle szybka. Z uwagi na brak konieczności każdorazowego parowania urządzeń i wykorzystanie sprzężenia indukcyjnego, połączenie między zegarkiem a terminalem płatniczym trwa dziesiąte części sekundy. Transmisja na poziomie nawet 424 kilobitów na sekundę pozwala na płynną wymianę danych (w innych urządzeniach jest wykorzystywana nawet do przesyłania mediów jak zdjęcia czy muzyka). To dlatego płatności zegarkiem są tak wygodne. Co ciekawe, zatwierdzanie transakcji na terminalu nie jest konieczne nawet w przypadku zakupów za kwotę przekraczającą 100 zł. Technologia Garmin Pay jest akceptowana obecnie w kilkunastu największych bankach w Polsce, a ich liczba cały czas się zwiększa. Przed wykonaniem transakcji w zegarek z NFC należy wprowadzić i zapisać kartę oraz ustawić dla niej czterocyfrowy PIN. Kod jest wspólny dla wszystkich kart zapisanych w portfelu. Traktuj go tak samo, jak PIN do tradycyjnej karty debetowej. Pamiętaj, aby nie ujawniać go osobom trzecim!

Czy zegarki z NFC są bezpieczne?

Technologia NFC, zwłaszcza w kontekście bezkontaktowych płatności może budzić wiele kontrowersji. Na szczęście firma Garmin zadbała o to, aby korzystanie z modułu było możliwie jak najbardziej bezpieczne. Na wykonanie płatności masz tylko minutę od wpisania kodu. Jeżeli nie zdążysz zapłacić w tym czasie, nie będziesz musiał wpisywać go ponownie, ale jedynie w przypadku, gdy zegarek z NFC znajduje się na Twoim nadgarstku. Wbudowane zabezpieczenie biometryczne kontroluje, czy zegarek mierzy tętno użytkownika. Jeżeli pulsometr straci kontakt z tętnem, transakcja zostanie anulowana i cały proces będziesz musiał zacząć od początku. Dla pewności, w razie kradzieży możesz szybko usunąć wszystkie karty z poziomu aplikacji Garmin Connect.

Jeżeli szukasz dla siebie smartwacha sportowego, który spełniałby jednocześnie funkcję portfela wirtualnego, wybierz jeden z modeli, jakimi są zegarki z NFC. Nie możesz się zdecydować, który model będzie dla Ciebie najlepszy? Zadzwoń! Pomożemy Ci dokonać wyboru, z którego będziesz zadowolony.

wróć do góry