Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Kategorie

Zegarki sportowe (142) Garmin Fenix 7 Pro (9) Garmin Fenix 7 (6) Garmin Fenix (16) Garmin Epix Pro gen 2 (20) Garmin Epix gen 2 (3) Garmin Forerunner (31) Garmin Vivoactive (5) Garmin Venu (18) Garmin Vivomove (4) Garmin Enduro (1) Garmin Instinct (16) Garmin Lily (3) Garmin Tactix (4) Garmin Quatix (4) Garmin Descent (1) Garmin Swim (1) Polar Grit X (2) Polar Vantage (6) Polar Pacer (2) Polar Ignite (2) Zegarki Garmin (127) Zegarki Coros (4) Zegarki sportowe męskie (117) Zegarki sportowe damskie (67) Zegarek do biegania (142) Zegarek do triathlonu (125) Zegarki taktyczne (18) Zegarek golfowy (10) Smartwatch sportowy (142) Smartwatch damski sportowy (66) Zegarek z pulsoksymetrem (127) Pulsometry (142) Zegarki wg typu (142) Eleganckie zegarki męskie (94) Złote zegarki damskie (12) Zegarek do pływania (142) Smartwatch do 500 zł (2) Zegarki luksusowe (126) Czarne zegarki męskie (109) Zegarki z pomiarem tętna (142) Zegarki na raty (142) Zegarki damskie na pasku (87) Złote zegarki męskie (11) Zegarek fitness (142) Smartwatch do 1000 zł (32) Zegarki do garnituru (142) Białe zegarki damskie (39) Zegarki elektroniczne (142) Zegarki survival (59) Zegarki męskie na pasku (117) Srebrne zegarki damskie (14) Zegarki inteligentne (142) Zegarki męskie do 500 zł (2) Zegarki solarne (28) Białe zegarki męskie (37) Tanie zegarki męskie (41) Zegarki outdoor (124) Zegarki kwarcowe (135) Srebrne zegarki męskie (29) Zegarki wodoszczelne (142) Zegarek trekkingowy, w góry i do wspinaczki (123) Zegarki z wysokościomierzem (115) Eleganckie zegarki damskie (67) Tanie zegarki damskie (40) Zegarki do ćwiczeń (142) Smartwatch z nfc (79) Zegarki dotykowe (131) Czarne zegarki damskie (73) Garmin 7 (22) Zegarki z nfc (79) Zegarek z krokomierzem (141) Zegarek z kompasem (133)

Filtruj

Cena

Producent

Rok wejścia na rynek

Przeznaczenie

Dotykowy ekran

Kolorowy ekran

Personalizacja tarczy

Szafirowe szkiełko

Moduł GPS

Czujnik tętna (HR)

Wersja czujnika tętna

Obsługa map

Nawigowanie po trasie

Odtwarzacz muzyki

Powiadomienia z tel.

Płatność zegarkiem

Doładowanie solarne

WI-FI

Wysokościomierz

Kompas

Pulsoksymetr

Monitor aktywności

Monitorowanie snu

Interwały

Asystent odpoczynku

Pułap tlenowy

Wodoszczelność

Dynamika biegu

Bateria w trybie GPS

Bateria maksymalnie

Informacje o producentach:

Coros Garmin Polar
 

Zegarki z wysokościomierzem

Nowoczesne zegarki sportowe sprawdzą się nie tylko na siłowni lub bieżni, ale również w terenie. Kiedy przebywasz w górach, powinieneś mieć ze sobą uzupełniające urządzenie wspierające nawigację, które pomoże Ci również oszacować zmieniającą się pogodę. Taką rolę może odgrywać zegarek z wysokościomierzem.

Posiadamy w ofercie pulsometry najlepszych firm jak Garmin, Polar i Coros. Pod dostępnymi produktami znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące funkcji, jakie posiadają zegarki z wysokościomierzem.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Sportowe zegarki z wysokościomierzem

Moduł wysokościomierza przydaje się przede wszystkim w trakcie aktywności – nieważne czy chodzisz po górach, biegasz, a może jeździsz na rowerze. Znajomość podstawowych parametrów dotyczących otoczenia pomoże Ci lepiej dopasować trening do celu i możliwości.

Przede wszystkim, warto wybrać zegarek z wysokościomierzem, który posiada funkcje dopasowane do Twoich oczekiwań, ponieważ w ten sposób szybciej osiągniesz lepsze rezultaty. Co znajdziesz w smartwatchach sportowych z wysokościomierzem?

  • Nawigacja GPS – łączność z systemami satelitarnymi GNSS pozwoli Ci lepiej zaplanować trasę i czuć się bezpiecznie na szlaku. Zegarki z wysokościomierzem takie, jak Garmin Enduro czy Polar GritX oferują współpracę z kilkoma sieciami oraz dokładne pomiary odległości i wysokości. Nawigacja satelitarna to jednak znacznie więcej niż pomiar dystansu. Dzięki niej zaplanujesz trasę powrotną, przejdziesz po nowej trasie wgranej do pamięci i sprawdzisz aktualne współrzędne. Niektóre pulsometry Garmin (m.in. wybrane modele serii Fenix i Garmin Tactix) obsługują nawet interaktywne mapy topograficzne, które w awaryjnej sytuacji mogą zastąpić klasyczną mapę papierową.
  • Monitorowanie aktywności – zegarki z wysokościomierzem sportowe śledzą Twoje osiągnięcia i mierzą najważniejsze parametry, jak tętno, tempo i ilość spalonych kalorii, poziom stresu i wiele innych. Z zegarkiem Garmin Venu czy Polar Vantage możesz liczyć na pomiar nie tylko podczas uprawiania określonej dyscypliny, ale także na co dzień w ramach mierzenia aktywności spontanicznej.
  • Podsumowania treningów – zegarki dla biegaczy i triathlonistów po każdym treningu generują kompleksowe podsumowania treningowe. Ich analiza pozwoli Ci mierzyć postęp w sporcie i poprawę takich parametrów jak pułap tlenowy czy kadencja. Będziesz wiedział, czy Twoje treningi są właściwie zaplanowane, czy może musisz coś zmienić w ich strukturze. Rozbudowane zestawienia posiada zegarek z wysokościomierzem Garmin Fenix i Garmin Forerunner. Jeżeli nie chcesz czuć się przytłoczony nadmiarem danych, możesz wybrać nieco prostszy Polar Ignite 2 albo Coros Pace 2.
  • Obsługa wielu dyscyplin sportowych – wybierając zegarki z wysokościomierzem sportowe, zwróć uwagę, jakie aktywności sportowe możesz z ich pomocą rejestrować. Jeżeli głównie biegasz, polecamy Garmina Forerunner albo Polara Vantage. Miłośnicy trekkingu i outdooru docenią serię Garmin Fenix, Polara GritX lub Corosa Vertix. Z kolei biegacze górscy i ultra docenią funkcjonalność i żywotność baterii Garmina Enduro ze słonecznym ładowaniem. Możliwości jest dużo, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jak działa zegarek z wysokościomierzem?

Większość modeli smartwatchy sportowych nie wykorzystuje już klasycznego wysokościomierza, ale altimetr barometryczny. Zegarki z wysokościomierzem posiadają sensor, który mierzy aktualne ciśnienie atmosferyczne (wszystkie wartością są zgodne z międzynarodowym standardem ISA (International Standard Atmosphere). Parametr ciśnienia jest konwertowany na wysokość, zgodnie z założeniem, że ciśnienie spada wraz ze wzrostem wysokości. Do wykrywania zmian ciśnienia, zegarki wykorzystują dane pochodzące z modułu GPS. Dzięki temu urządzenia są w stanie dokładnie zmierzyć nie tylko samą aktualną wysokość, ale również różnicę pokonanych odległości w pionie. Wysokościomierz barometryczny znajduje się m.in. w zegarkach Garmin Fenix, Garmin Tactix, Coros Vertix czy Polar Vantage V.

Do czego przydadzą się zegarki z wysokościomierzem i innymi czujnikami ABC?

Producenci coraz częściej implementują w swoich urządzeniach zestaw czujników ABC. W jego skład wchodzi wysokościomierz (Altimeter), barometr (Barometer) oraz kompas (Compass). Znajdziesz je nie tylko w modelach outdoorowych, ale również w bardziej lifestyle’owych, jak smartwatche Garmin Vivomove czy Polar Unite. Wysokość i jej zmiany to istotna informacja dla wszystkich osób, które trenują lub startują w górach – ultramaratończyków, kolarzy MTB. Wartość wysokości jest kluczowa również podczas narciarstwa zjazdowego czy skoku ze spadochronu. Przydaje się również podczas trekkingu w górach i nordic walkingu, gdzie często poziom trudności trasy ocenia się po odległości pokonanej w pionie, a nie w poziomie. Część modeli sportowych (zwłaszcza zegarki z wysokościomierzem terenowe takie jak Garmin Instinct czy Polar GritX) posiadają algorytm wykrywający nagłe zmiany ciśnienia niezależne od wysokości, które mogą oznaczać burze. Alerty pogodowe to niezwykle przydatna funkcja, zwłaszcza w górach, gdzie pogoda jest mało przewidywalna.

Zegarek z wysokościomierzem a pulsoksymetr

W kontekście pomiaru wysokości warto wspomnieć o saturacji krwi, którą mierzymy za pomocą pulsoksymetru. Czujnik natlenienia krwi posiadają zegarki z wysokościomierzem marki Garmin wyposażone w czujnik pomiaru tętna Elevate 3.0 (np. Garmin Fenix 6, Garmin Tactix, Garmin Fenix 5 Plus). Montuje go też firma Coros w zegarkach podróżniczych Apex Pro i Vertix. Choć o pulsoksymetrach zrobiło się szczególnie głośno w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2, w sporcie były one wykorzystywane znacznie wcześniej. Fizjologowie sportu już dawno odkryli, że wzrost wysokości, na jakiej trenują sportowcy, powoduje przejściowy spadek wydolności, a następnie gwałtowny jej wzrost za sprawą wzmożonego wydzielania erytropoetyny przez organizm. Im wyższa jest wysokość, na której podejmujesz aktywność fizyczną, tym bardziej rozrzedzony będzie tlen w powietrzu. W efekcie trudniej jest utrzymać docelowe tempo, a tętno wzrasta znacznie szybciej, niż miałoby to miejsce na nizinach. Po pewnym czasie organizm przyzwyczaja się do wzmożonego wysiłku, a czerwone ciałka krwi efektywniej radzą sobie z transportem tlenu. Dlatego po odpowiednio dobranym treningu na wysokości, podczas treningów i startów „na dole” zaobserwujesz poprawę kondycji, wzrost pułapu tlenowego i innych parametrów fizjologicznych. Wykorzystując pomiar za pomocą pulsoksymetru, jesteś w stanie ustalić aktualny poziom wysycenia krwi tlenem, a co za tym idzie, stopień przyzwyczajenia organizmu do nowych warunków.

Zegarki z wysokościomierzem pozwalają trenować bardziej świadomie i stopniowo zwiększać piętra wysokości aż do osiągnięcia docelowego pułapu. Część modeli, jak np. Garmin Fenix jest wyposażone w funkcję mierzenia aklimatyzacji wysokościowej, która na bieżąco monitoruje i podsumowuje zachodzące zmiany. Funkcja dostępna jest jednak dopiero od określonego pułapu wysokości (w przypadku modelu Fenix 6 to minimum 800 metrów). Jeżeli często przebywasz w górach albo chcesz zacząć trenować jedną z dyscyplin, w których wysokość ma znaczenie, zegarek z wysokościomierzem będzie dobrym wyborem. Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy Ci w wyborze modelu, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij